دفتر احمدی نژاد استقبال از محاکمه رحیمی را تکذیب کرد


دفتر احمدی نژاد استقبال از محاکمه رحیمی را تکذیب کرددفتر ریاست جمهوری ایران روز دوشنبه خبر یک سایت نزدیک به اصولگرایان درباره «تاکید احمدی نژاد بر رسیدگی به پرونده رحیمی» را تکذیب کرد و آن را «غیر واقعی» و ناشی از «جوسازی» رسانه ها دانست.

سایت رجا نیوز که از حامیان رسانه ای محمود احمدی نژاد، رییس جمهور اسلامی ایران، است روز چهارشنبه؛ اول دی ماه، در مطلبی نوشته بود: «رییس جمهور اخیرا با اشاره به سخنان مسئولین دستگاه قضایی مبنی بر اتهام فساد مالی محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس جمهور، از رسیدگی به پرونده وی استقبال و مانور تبیلغاتی کم سابقه بر روی این موضوع را غیر عادی قلمداد کرده.»

این سایت افزوده بود که آقای احمدی نژاد «برگزاری دادگاه را منطقی ترین راه برای روشن شدن حقیقت دانسته است.»

به نوشته رجا نیوز، «تاکید رییس جمهور بر رسیدگی دقیق و غیر جانبدارانه، نشان از آمادگی او برای برخورد متناسب با معاون اول خود در صورت اثبات مدعیات فوق نیز هست.»

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران در واکنش به این خبر آن را «فاقد صحت و برخاسته از ذهن نویسندگان مطلب مذکور» دانسته و گفته که «طرح چنین مسئله ای از سوی رییس جمهور به طور کامل تکذیب می شود.»

این پایگاه از رسانه ها خواسته است تا به گفته آن، «در نقل مطالب از انتشار اخبار غیر واقعی و جوسازی رسانه ای بر پایه اطلاعات نادرست و ساختگی پرهیز نمایند.»

جنجال بر سر اتهام فساد مالی محمدرضا رحیمی از یکسال پیش که وی به عنوان معاون اول رییس جمهور ایران انتخاب شد بالا گرفته است و دوشنبه هفته گذشته، غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد که معاون اول رییس جمهور ایران در باره یک پرونده فساد مالی متهم است و باید در دادگاه حضور یابد.

اظهارات سخنگوی قوه قضاییه ایران واکنش مقام های دولت محمود احمدی نژاد را برانگیخت و محمدرضا رحیمی روز سه شنبه اعلام کرد که برای پاسخ به این سخنان کنفرانس خبری برگزار می کند ولی روز بعد گفت که برای جلوگیری از «تکدر خاطر رهبر فرزانه انقلاب و دغدغه مردم شریف ایران» نشست خبری اش را لغو کرده است.

آقای رحیمی از سوی برخی از نمایندگان مجلس به فساد مالی و جعل مدرک تحصیلی دکترا متهم شده و الیاس نادران، نماینده تهران، در این زمینه گفته است: «آقای رحیمی رئیس حلقه فساد در خیابان فاطمی است که نسبت به جمع آوری منابع از محل منابع فاسد و توزیع آن تصمیم گیری می کرده است و اکنون تقریبا همه اعضای این شبکه فاسد اقتصادی در خیابان فاطمی دستگیر شده اند الا معاون اول فعلی رئیس جمهور.»

ایراد این سخنان همراه با اتهام جعل مدرک تحصیلی از سوی معاون اول رییس جمهور ایران شکایت دفتر ریاست جمهوری را از آقای نادران، احمد توکلی و علی مطهری به دنبال داشته است.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران در اطلاعیه روز دوشنبه خود از قوه قضاییه خواسته است تا به «شکایت معاون اول رییس جمهور درباره افترائات» این چند نفر «به سرعت رسیدگی کند» و افزوده است: «معاون اول رییس جمهور از عده ای که او را متهم کرده اند شکایت کرده و خیلی خوب است که به این شکایت فورا رسیدگی شود تا آحاد جامعه احساس امنیت کنند.»

معاون اول رییس جمهوری ایران در حالی به فساد متهم شده است که محمود احمدی نژاد «مبارزه با فساد دولتی» را محور اصلی مبارزات انتخابات ریاست جمهوری خود در سال ۱۳۸۸ قرار داده بود.

محمدرضا رحیمی روز پنجشنبه اعلام کرد تا زمانی که محمود احمدی نژاد رییس جمهور است من در سمت معاون اولی باقی خواهم ماند.

اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر رییس جمهور ایران نیز روز شنبه، چهارم دی، اعلام کرد که تغییری در دولت صورت نخواهد گرفت و با اشاره سخنان سخنگوی قوه قضاییه در باره محمدرضا رحیمی گفت: «من فکر می کنم آقای رئیس جمهور خیلی سفت تر شدند که ایشان در این کار (معاون اولی) باشند.»
khosh bavar - ایران - یزد
فکر کنم احمقی نزاد یک ساعت قبل از این عکس " حمام " کرد, که یکطوری تمیز دیده میشه ?!
دوشنبه 6 دی 1389

prhm - ایران - رشت
دور و بری های مموتی حواسشون باشه این یار وفادار نیست ماجرای سعید اسلامی رو که یادتون نرفته؟
دوشنبه 6 دی 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
گسترش اعتراضات و واکنش سراسیمه و حیله گرایانه دولت نشان می دهد که علیرغم تمامی تبلیغات دروغین حکومتی و به رغم تمرکز فوق العاده ی پلیسی، مقاومت در برابر سیاست خانمان برانداز و ویرانگر حذف یارانه ها، هر چند آرام اما رو به گسترش است. این مقاومت، هر چه گسترده تر شده و به بخش های گوناگون تولیدی و خدماتی کشیده شود، قدرت تاثیرگذاریش نیز افزایش خواهد یافت. اگر مقاومت بخش های تولیدی و خدماتی با مقاومت مدنی مردم زحمتکش در محلات پیوند بخورد آنگاه قدرت آن به حدی خواهد بود که دولت اسلامی علیرغم تمامی بسیج امنیتی و انتظامی اش کاری از پیش نخواهد برد. همان گونه که مردم در یک بی اعتنائی آشکار به سخنان احمدی نژاد در جلو بانک ها و خودپردازها صف کشیدند تا مبالغ ناچیز یارانه های نقدی را دریافت کنند، وقتی به صورت متحد و هم بسته از پرداخت قبض های برق و گاز و آب خودداری کنند، امکان سرکوب آن ها به حداقل خواهد رسید. دولت اسلامی برای این که اجازه حرکت متحد را از مردم بگیرد، همراه با حضور سنگین نیروهای سرکوب در محلات شهرها، سیاست اعدام های گسترده را نیز در دستور قرار داده است. اعدام ۱۱ جوان بلوچ در زاهدان، و ووو
دوشنبه 6 دی 1389

pelle - سوئد - استکهلم
khosh bavar - ایران - یزد. حق با شماست خوش باور جان این عکسش را بعد از حمام سالیانه اش گرفته ، دیگه رفت تا سال دیگه که بره حمام ، آخه بنده خدا پینوکیو از چوب ساخته شده حمام زیاد چوبش را خراب میکند.
سه‌شنبه 7 دی 1389

khosh bavar - ایران - یزد
pelle - سوئد - استکهلم : پله جون, شما هم خوب گفتی " حمام سالانه " ! حالا که حرف از سال امده, سال نو میلادی را بشما , مسئولان محترم سایت و بقیه عزیزان تبریک عرض میکنم, به امید دیدار ما در سال اینده در ایران عزیزمان °!°.
سه‌شنبه 7 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.