اموال دفتر پلمب شده مهدی کروبی ربوده شد


اموال دفتر پلمب شده مهدی کروبی ربوده شد


به گزارش سایت اینترنتی حزب اعتماد ملی، اموال دفتر پلمب شده مهدی کروبی، دبیرکل حزب، به سرقت رفته است.

سایت سحام نیوز در مطلبی با عنوان "سرقت تمامی وسایل دفتر پلمب شده مهدی کروبی علی رغم نظارت نهادهای امنیتی" نوشته است که دو هفته پیش، افراد ناشناس اموال موجود در دفتر سابق دبیرکل حزب را ربودند و پیگیری های انجام شده برای کشف هویت این افراد و محل اموال سرفت شده تا کنون به نتیجه ای نرسیده است.

دفتر کار مهدی کروبی و دفتر حزب اعتماد ملی اواسط شهریور ماه سال گذشته توسط نهادهای امنیتی پلمب شد که از آن زمان، به آقای کروبی و کارکنان این دفتر اجازه ورود به این محل را نداده اند.

به نوشته سحام نیوز، "حمله" ماموران امنیتی و پلمب این دفتر یک روز پس از آن روی داد که مهدی کروبی و نمایندگان قوه قضاییه مذاکراتی را انجام داده و توافق کرده بودند مدارک، اسناد و فیلم هایی که به گفته آقای کروبی حاوی شواهد تجاوز به زندانیان سیاسی بود در اختیار مقامات قضایی قرار گیرد که با پلمب دفتر، ظاهرا این مدارک از دسترس آقای کروبی خارج شد.

براساس این گزارش، ماموران امنیتی هنگام پلمب دفتر مهدی کروبی به وی و کارکنان دفتر اجازه ندادند حتی اسناد و وسایل شخصی مانند شناسنامه، دسته چک و کارت ملی را با خود ببرند و از آن زمان، این ساختمان استیجاری با وجود پایان یافتن مدت اجاره، در اختیار مقامات امنیتی بوده است.

در گزارش مربوط به سرقت اموال دفتر آمده است که دو هفته پیش، ماموران گشت نیروی انتظامی به افرادی که با دو وانت بار در برابر این ساختمان مشغول بار زدن اموال دفتر بودند مشکوک شدند و آنان دستگیر کرده و به پلیس امنیت منطقه شمیران تحویل دادند.

ظاهرا این افراد با نشان دادن شناسنامه آقای کروبی، خود را به دروغ نماینده او معرفی کردند اما نتوانستند ماموران انتظامی را در این مورد قانع کنند.

به نوشته سحام نیوز، پس از مراجعه نماینده آقای کروبی به پاسگاه پلیس امنیت منطقه شمیران، سارقان بدون هیچگونه واهمه ای با او روبرو شدند.

در ادامه این گزارش آمده است که اگرچه نماینده مهدی کروبی خواسته بود تا این افراد به وزارت اطلاعات تحویل شوند، تا کنون از هویت آنان و همچنین محل اقلامی که از دفتر ربوده اند اطلاعی در دست نیست.

اموال مسروقه

به نوشته سحام نیوز، تمامی اموالی که در دفتر کار آقای کروبی وجود داشته، به سرقت رفته است.

از جمله اقلام دزدیده شده از این محل، شش تن برنج و روغن نذری برای ماه رمضان سال گذشته و مقدار قابل توجهی وسایل دفتری مانند میز، مبل، یخچال، دوربین فیلمبرداری و مانند اینها بوده است.

سایت سحام نیوز در پایان این گزارش از اینکه افرادی توانسته اند به محلی دستبرد بزنند که تحت مراقبت امنیتی شدید قرار داشته است ابراز تعجب کرده و گفته است که با گذشت دو هفته از این ماجرا، هنوز وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی در این مورد توضیحی نداده اند.

این سایت مشخصا فرد و یا نهادی را به دست داشتن در این دزدی و حمایت از دزدان متهم نساخته اما ابراز امیدواری کرده است که "وزارت اطلاعات و نهادهای مربوطه با ارائه توضیحی شفاف در این زمینه، هرگونه شائبه در خصوص این سرقت را برطرف نمایند."

اگرچه دفتر مرکزی حزب اعتماد ملی در تهران طی پانزده ماه گذشته پلمب بوده و فعالیتی نداشته، اما این حزب رسما منحل اعلام نشده و دفاتر آن در بعضی شهرستان ها نیز باز بوده است.

حزب اعتماد ملی در سال 1384 توسط مهدی کروبی پایه گذاری شد و آقای کروبی به عنوان نامزد حزب در انتخابات بحث برانگیز دهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کرد.

پس از اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد با اکثریت کم سابقه آرا، آقای کروبی از جمله شخصیت هایی بود که نحوه برگزاری انتخابات را "مهندسی شده" و نتیجه آن را ناشی از تقلب گسترده توصیف کردند و خواستار ابطال نتیجه انتخابات شدند.

پس از آغاز تجمع های اعتراضی نسبت به نتیجه انتخابات، مهدی کروبی از منتقدان صریح اللهجه نحوه برخورد نیروهای امنیتی و قضایی با معترضان بود و به تلاش گسترده ای برای افشا و پیگیری چگونگی رفتار با بازداشت شدگان تظاهرات اعتراضی، از جمله اتهام تجاوز جنسی و قتل آنان در بازداشتگاه، دست زد.

مقامات حکومتی بخشی از اتهامات مربوط به بدرفتاری و آزار بازداشت شدگان را پذیرفته اند اما مهدی کروبی را به دلیل اظهارات وی در مورد جنبه های گسترده تر و تندتر بدرفتاری با زندانیان تحت فشار شدید قرار داده اند.

محل سکونت خانواده مهدی کروبی در چند مورد هدف حمله کسانی قرار گرفته که به منظور اعتراض به اقدامات و دیدگاه های او در این محل تجمع کرده بودند هر چند نزدیکان آقای کروبی این افراد را وابسته به نهادهای دولتی معرفی کرده اند.
ام البنین - ایران - تهران
باز هم بازار گرمی سران فتنه . اگر اینطور بود که اموال آستان قدس رضوی ارجعیت داشت .
دوشنبه 6 دی 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
راستی آقای کروبی اون سیصد میلیون شهرام جزایری رو نگفتی برای چی گرفتی؟سیصد میلیون 5 سال پیش الان چقدر میشه؟
سه‌شنبه 7 دی 1389

Babalengderaz - المان - برمن
ام البنین - ایران - تهران. شما نگران نباش اموال آستان قدس رضوی را امثال تو و دولتت هستند که دندون براش تیز کردن.اونم به موقعش.
سه‌شنبه 7 دی 1389

sobhanjan - امارات - ابوظبی
سلام قنبل البنین تو اصلا میدونی سران فتنه یعنی چی چند سال تو جبهه جنگیدی ؟
سه‌شنبه 7 دی 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
دزد از دزد زده بهش میکن شاه دزد افت الله فجیح اسهالی علی خاک بر سر سگ دست سلام الله کافران.
سه‌شنبه 7 دی 1389

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
این روزها همه این پاسی پشمی ها(پاسداران پشمالوی امام زمان) مونثانه کامنت میگذارند.ایا اینها از ریش خسته شدند یا انحراف اخلاقی یا بی سکسوئل از نظر مصباح یزدی برای بسیجی ها به خاطر خدمات اخیر حلال شده و عرش خداوند دیگر نمیلرزد و پاسداران و بسیجیان پشمالو میتوانند ازادانه با هم ارتباط از نوع سوم داشته باشند و به خواهران زینب شان بی نیازند.
سه‌شنبه 7 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.