موسیقی پاپ از جشنواره فجر حذف شد


موسیقی پاپ از جشنواره فجر حذف شد!

حمید شاه‌آبادی (معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) که در مراسم افتتاح نمایشگاه عکس مجموعه مختارنامه حضور پیدا کرده بود؛ خبر حذف موسیقی پاپ را تایید کرد اما تاکید کرد که موسیقی پاپ تنها از بخش رقابتی جشنواره موسیقی فجر حذف شده است.

به گزارش ایلنا، شاه‌آبادی در جمع خبرنگاران درباره وضعیت رهبر ارکستر ملی گفت: تا پایان سال؛ این ارکستر یک رهبر میهمان خواهد داشت و امیدواریم از سال آینده از رهبر دائم برای آن استفاده کنیم البته این به این معنا نیست که از سال آینده از رهبر میهمان استفاده نخواهیم کرد زیرا معتقدم قطعا اگر ارکستر ملی می‌خواهد یک گام بلند بردارد و حرفی برای گفتن داشته باشد؛ نیاز دارد تا از رهبران میهمان استفاده کند.

شاه‌آبادی درباره چرایی حذف موسیقی پاپ از بخش مسابقه جشنواره موسیقی فجر گفت: دلیلی که درباره این حذف مطرح شده؛ این نیست که موسیقی پاپ ضعیف است بلکه ما باید بدانیم که کانون توجه ما در موسیقی باید به کجا برود و چگونه باشد.

وی ادامه داد: در شرایطی که هجمه‌ موسیقی پاپ از نوع و سبک‌هایی است که بخشی از آن با هنجارهای ما سازگار نیست و به یک نوع؛ به خوراک شنیداری کشور آسیب می‌زند، باید از موسیقی ملی خودمان بیشتر صیانت کنیم. حذف پاپ از بخش رقابتی نه تنها با این هدف بود بلکه در راستای حمایت از موسیقی‌های کلاسیک غربی است و این نشان می‌دهد که ما فقط به موسیقی سنتی و مقامی توجه نکرده‌ایم.

شاه‌آبادی با اشاره به اینکه موسیقی پاپ فقط از بخش رقابتی حذف شده است و در بخش جنبی حضور دارد، گفت: به نظر ما فعلا چنین ظرفیتی برای ارائه یک تصویر زیبا در حوزه موسیقی پاپ وجود ندارد بنابراین ما بنا را بر این گذاشتیم که رویکرد و نگاه ما به موسیقی جدی باشد.

البته در بخش جنبی از موسیقی پاپ استفاده می‌کنیم تا نشان دهیم که ما با موسیقی پاپ فی‌النفسه مخالفتی نداریم و اصولا مخالفت ما با موسیقی؛ ارتباطی به گونه و ژانر آن ندارد. اگر از گونها از موسیقی دفاع نمی‌کنیم؛ آن بخشی از موسیقی است که با هنجارهای اجتماعی ما سازگار ندارد. امیدوارم که امسال بتوانیم تصویر خوبی از موسیقی ارائه کنیم
khosh bavar - ایران - یزد
دلیل حذف : ضعیف بودن طرف مقابل, که پاسخی برای سوال و موزیک ما ندارد !?
یکشنبه 5 دی 1389

پارسی بوم - ایران - مازندران
خدا رو شکر هنوز خوده موسیقی حذف نشده. البته هـــنـــوز!
یکشنبه 5 دی 1389

alireza_pa - ایران - تهران
احسنت به این مرد هیچ سبکی نباید جای موسیقی اصیل ایرونی رو بگیره.مثلا آدم با دستگاه چهارگاه ایرونی پرواز میکنه.
یکشنبه 5 دی 1389

شیر بیشه مازندران - ایران - مازندران
موسیقی پاپ روبرداشتن احتمالامداحی پاپ رو جایگزین میکنن.
یکشنبه 5 دی 1389

sharmant - ایران - تهران
دوستان عزیز امروز سالروز زلزله بم هستش روزی که حدود چهل هزار تن از هموطنهای عزیزمان زیر اوار جان باختند.بخاطر بی لیاقتی این رژیم دیکتاتور و ددمنش این روز را از تقویمها برداشتند.با ارزوی نابودی هر چه زودتر این رژیم صفاک و جاهل یادی از این عزیزان بکنیم.
یکشنبه 5 دی 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
مادر هیچ کجای دنیا جشنواره موسیقی پاپ از دید هنر موسیقی نداریم .یک یورو.یژن هست که اونهم بیشتر شو هست و نظر دهندگان همه 14 -20 ساله ها هستند .که هیچ جنبه هنری ندارد .کار کاملا صحیحی انجام دادن .
دوشنبه 6 دی 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
شیر بیشه مازندران - ایران - مازندران. درست گفتید. اون مداح ابله توی مداحی امام حسین به روش امروزی می‌گفت به امام حسین پیامک می‌زنه. آخه تا کی از این همه بلاهت درد بکشیم؟ اه
دوشنبه 6 دی 1389

Pezhman - اتریش - وین
شتر را چو شور و طرب در سر است // اگر آدمی را نباشد خر است اسلام با غنا وموسیقی مخالف است.از در ناعلاجی مجبور به پذیرش پاره ای از بخشهای خسته کننده واز مد افتاده موسیقی شده اند. این پارازیتها مذهبی همانگونه که مخالف سینما وتلویزیون ورادیو بودندعلائم ونشانه های هرگونه مدرنیست و تجدد را سد کرده ابتدا نه گفتند. وجبر زمان این متحجرین مذهبی را به عقب راند.اسلام با غنا وموسیقی مخالف است.والسلام.مذهبیون متحجر حالا که مجبور به پذیرش آن شدید.بگذاریم هنرمندان کارشان را بکنند.روزی جوان خبرنگاری را در تهران کشتند.زیرا این جوان امریکایی از یک سقاخانه عکس گرفته بود.وامروز ضحاک علی اکتور سینما شده شب وروز چهره خبیث او را نشان میدهند. اسلام یعنی ترمز تمدن وتجدد.
دوشنبه 6 دی 1389

sajad_1963 - ایران - شیراز
حتما یادشون رفته میشه از موسیقی هم بخدا رسید افکار متحجرانه راه بجایی نمیبره. مطمئن باشید روز حق خواهی بزودی فرا خواهد رسید
دوشنبه 6 دی 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
بزودی زود یک روز از خواب بلند میشوید به ارزوی 30 سالتون میرسید که نظام اسهالی حذف شد.
سه‌شنبه 7 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.