موافقت مقامات سعودی با تخریب مسجدالحرام + عکس


موافقت مقامات سعودی با تخریب مسجدالحرام

شرکت انگلیسی معماری اتکینز طرحی جدید برای توسعه مسجدالحرام به ملک عبدالله، پادشاه عربستان پیشنهاد داده که انتخاب و اجرای آن نهایی شده است. لازمه اجرای این طرح در فاز یک تخریب قسمتی از مسجدالحرام و در فاز دوم تخریب کامل مسجدالحرام و باقی ماندن کعبه به تنهایی می باشد.

با اجرای این طرح زایران و نمازگزاران مسجدالحرام از 900.000 نفر به 3 میلیون نفر افزایش یافته و در فاز دوم با تخریب کامل مسجد الحرام به 5 میلیون نفر ظرفیت خواهد رسید. 650 معمار حرفه ای در شرکت اتکینز کار می کنند و طرح مزبور را با سرپرستی تیم معماران توسط زاها حدید(معمار آوانگارد عراقی الاصل) و نورمن فاستر(معمار انگلیسی صاحب سبک های تک) طراحی نموده است.

این طرح که یادآور طراحی های سانتیاگو کالاتراوا معمار اسپانیایی صاحب سبک بیونیک در معماری است (که از اندام واره های جانوران و اسکلت جانوران بزرگ جثه برای سازه بنای خود الهام می گیرد)،از نمای جانبی نیز شباهت زیادی به ستون فقرات جانداران عظیم الجثه دارد.

کانسپت این طرح دید مسقیم از داخل این به اصطلاح رواق های مخوف به سمت کعبه به واسطه شیب تند این رواق ها به سمت داخل می باشد به گونه ای که وقتی حجاج در این رواق ها قدم می زنند یا نماز می گزارند، چشم انداز آنها به سوی کعبه باشد.

در فاز دوم طرح تمام بنای مسجد الحرام، بجز کعبه تخریب می شود واین طرح به صورت مدولار با تقارن مرکزی کعبه، به صورت کامل به دور کعبه طبق آنچه که در تصویر زیر می بینید، اجرا خواهد شد.

در این طرح یک جبهه کامل از مسجد الحرام تخریب می شود و به جای آن طرح جدیدی که شامل مسجدی بزرگ است ساخته می شود این مسجد همان رواق هایی است که به سمت کعبه شیب دارد و به پنج دروازه عظیم الجثه با نقوش اسلامی به ارتفاع 38 متر ختم می شود. این دروازه ها در هنگام انجام مراسم مذهبی و برگزاری نماز برای محدود کردن فضای اطراف کعبه بسته می شود و صرفا در ماه رمضان و ایام حج تمتع گشوده می شود.


red.boy - ایران - تهران
خدایی مسجد باشکوهیه من یه بار رفتم انشالله قسمت بشه شما هم مشرف بشین. اینم میگن میرید پولتون رو تو جیب عربا میریزین حرف ازرونه. اندازه اون مقدار پولی که میدین اونجا بهتون سرویس میدن. الان میدونم افراد معلوم الحالی مثل درویش از انگلیس و بهدین از امریکا میان منو به فحش میبندن
یکشنبه 5 دی 1389

a_bamdad - ایران - تهران
خوش باشید دور هم.واسه بت بزرگ اون وسط 5 ملیون نفری نماز بخونید بلکه نوچه هاش بازم به نیابت ازش گند بزنن به دنیامون.خوش باشید متوهمین
یکشنبه 5 دی 1389

شکلات - ایران - تهران
خب اسمشو بگذارن (( مسجدالحلال )) تا دیگه حروم نباشه !
یکشنبه 5 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
اینها هم که همه اش مسجد توسعه میدهند، کشورهای پیشرفته غربی و آسیایی در راه تسخیر فضا هستند ، اینها بدنبال وارد کردن معماری برای ساخت مسجد وبتخانه هستند. اگر خودشان هم معماری بلد بودند باز هم یک چیزی. واقعا همگی در عقب ماندگی بینظیر هستند.
یکشنبه 5 دی 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
یعنی دیگه ننه شیطون سرویسه!
یکشنبه 5 دی 1389

rezanl - هلند - امستردام
حالا شما تخریبش کنید بعد ببینیم نظر برادران انگلیسی چیه من که عجله ای ندارم.
یکشنبه 5 دی 1389

e_zarei2009 - امارات - دبی
جه باحاله
یکشنبه 5 دی 1389

garfieldx - ایران - تهران
ای ول! بزنین بترکونینش این خر متعصب های مرتجع اینقدر آجراشو نپرستن!
یکشنبه 5 دی 1389

Shomali - ایران - لاهیجان
برای خالی کردن جیب مسلمانان طرح خوبی است!
یکشنبه 5 دی 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
a_bamdad-ایران تهران. درود بر تو دوست عزیز. اگه نزدیکت بودم یه ماچت میکردم که حرف دل منو گفتی!
یکشنبه 5 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا _ اگه دقت کرده باشی انگلیستان این پیشنهاد رو داده. درضمن مسجد برای توی گبری بی ارزشه. دیدی که ملکه انگلستان باچه دقتی از مسجد ابوظبی دیدن میکرد اونم باحجاب کامل و پابرهنه. بعدش هم فکر نکن من خودم مذهبیم همه میدونن من چیکاره ام (دوستان) اهل هیچ چیز مذهبی هم نیستم. ولی به اسلام اعتقاد دارم چون راجع به این دین تحقیق کردم و عقاید دیگران هم برام محترمه. هر دینی میخواد باشه. مسلمون مسیحی یهودی زرتشتی بت پرست شیطان پپرست
یکشنبه 5 دی 1389

kasra75 - المان - دورتموند
وجدانی اگه چهار تا کلوپ و دو تا دیسکو وسه تا بار بزنن توش میشه مسجد الحلال الحلال الحلال......
یکشنبه 5 دی 1389

odin - بلژیک - انتورپن
احمدینژاد میره مکه، وقتی برمیگرده همه ازش میپرسن خوش گذشت؟ خدا و امام زمان رو دیدی یا نه؟ میگه: این ثنی های کافر همش سنگ مینداختن اما من از بین همه سنگها رفتم بالاخره ماچش کردم.
یکشنبه 5 دی 1389

esfahan_20 - ایران - اصفهان
red.boy - ایران - تهران. دوست من اونجا بت خانه است و تجارت محمد بوده و ارزش دیگری نداره
یکشنبه 5 دی 1389

vaghe bin - ایران - تهران
red.boy - ایران - تهران...عزیز جان انشاالله نوکر علی و حسن و حسین باشی.زیارت قبول و نوکر همیشگی مسجدالحرام بمانی انشاالله..چه افتخار بزرگی نسیب شما شده.خوشا به حالت...اصلا این دوستان نباید به شما اهانت بکنند.بر عکس باید شما را تشویق کنندبه اینگونه خدمات...
یکشنبه 5 دی 1389

mjh24 - ایران - کرج
وا مگه میشه!. دوستانی که اعتقاد ندارن واقعا چقدر زندگی پوچی دارن!. بدون اعتقاد زندگی چقدر سخت میشه خدا بهتون صبر بده
یکشنبه 5 دی 1389

pegahsr - امارات - دبی
red boy!تا یه جاهایی موافقم باهات و به بقیه پیشنهاد می کنم برن مطالعه کنند ببینند که چرا اسم مسجد،مسجدالحرامه؟و واقعا تاسف می خورم برای بی دینایی مثل شما که حتی نفس کشیدن بعضیاتون هوارو آلوده می کنه و امیدوارم شماهایی که فکر میکنید اونجا تجارت خونه و می خونه و بتکده بوده سوادتون رو ببرید بالا و انقدر دهن بین نباشید بلکه با عقلتون و شواهد و مطالب موجود در قرآن تصمیم بگیرید که بعید می دونم یه عده حتی این کتاب آسمانی رو هم قبول داشته باشند.
یکشنبه 5 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
esfahan_20 - ایران - اصفهان _ ما مدرک رو کن که محمد(ص) اونجارو تجارت خونه کرده. به چه حقی به پیامبر 1.5 میلیارد نفر توهین میکنی؟ من تو کامنت قبلیم توضیح دادم. ممکنه من هزارکاره عالم باشم عرقی و ورقی و خانمی و .. ولی به دین خودم و بقیه ادیان احترام میزارم.
یکشنبه 5 دی 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
redboy همون که نسیب خودت و یک مشت احمق که میرن پا بوس عربها شد بسه ! در ضمن خدا خانه ای نمیخواد که این کلاشها براش خانه درست کرده اند یک مشت خردورش میگردنند
یکشنبه 5 دی 1389

AFGPersian - سوئد - مالمو
به فکر فقرای دنیا نیستید؟. من مخالف این طرح نیستم ولی با این هزینه ای که قراره اینجا مصرف بشه میشه یه کشور رو از فقر نجات داد.
یکشنبه 5 دی 1389

a_bamdad - ایران - تهران
naslesookhteh - ایران - تهران. مرسییییییییییییییییییی.عالی بود :)
یکشنبه 5 دی 1389

a_bamdad - ایران - تهران
bache shapoor - سوئد - یوسدال. عزیزم کاری نداره.مووووووواااااه.مصافحه مجازی کردیم به قول این مسلمونا(بخش مصافحش مسلمونی بود)
یکشنبه 5 دی 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
garfieldx - ایران - تهران ،اگه تخریب شروع بشه حتماً حکومت ایران خرهاش (بسیجی ها) را می فرسته تا خاک و آجرها و نخاله هاش را تا ایران بار کنند تا از قم گرفته تا تمام ده کوره های ایران، این خاک را ببرن تو سرش کنند تا شاید خدا خوشش بیاد و ملت خر را فله ای راه بده تو بهشت و گناهان و جنایات آنها را ببخشد.
یکشنبه 5 دی 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
برادران از بسیج انگلیس طرح این بنای جدید را ریخته اند.
یکشنبه 5 دی 1389

mehran_pahlavichi - نروژ - اسلو
red boy ,اصلا خودشو ناراحت نکن بابا جان،به این حرف اهمیت نده،ازت ملعومه که چقد تحقیق کردی،ولی اون قسمت رو که ماله رحلت محمد بوده رو کسی نشونت نداده،همونجایی که فرشته مرگ میاد و محمد مثل سگ توو عایشه از ترس ملرزید،،،بیشتر تحقیق کن و کتابتون رو به فارسی بخون عزیزم
یکشنبه 5 دی 1389

odin - بلژیک - انتورپن
خود بتکده را امیدوارم خراب نکنن تا وقتش برسه و بدست ملتهایی که هزار ساله دارن بخاطر اون به بیوجدانهای بیابان نشین باج میدن یه روزی خراب بشه و خاک کثیفش رو با توبره به توالت مسجد شاه ببرن.
یکشنبه 5 دی 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
arashbehdin - امریکا - اتلانتا / دوست من تو که در صفحه ( بازدید محمدخاتمی از پشت صحنه سریال قهوه تلخ ) این یارو رو ((( red.boy - ایران - تهران ))) کنفش کردی این تورو گیر اورده و اینجور جوابت میده تا بارش نکنی ولشکن مردک عرب ! esfahan_20 - ایران - اصفهان / درود برتو / raha1984 - المان - هامبورگ / درود برتو / vaghe bin - ایران - تهران / درود بر تو / garfieldx - ایران - تهران / درود برتو / a_bamdad - ایران - تهران / درود بر تو / لطفآ برای شناختن یک مزدور عرب به (( بازدید محمدخاتمی از پشت صحنه سریال قهوه تلخ )) برید تا بیشتر با این ولد ز . عرب نا ایرانی اشنا بشید ! ادامه ...
یکشنبه 5 دی 1389

ramin.jp - ژاپن - سایتاما
دم انگلیسیها گرم که میدونن کجا تنور داغه که بچسبونن
یکشنبه 5 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
raha1984 - المان - هامبورگ _کسی نگفت خدا تو خونه کعبه زندگی میکنه خانه کعبه یک سنبله یک نماده میفهمی؟ بقرآن مجید نمیفهمی. دورش هم میچرخن چون دوره چیز با ارزش میچرخند.
یکشنبه 5 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
pegahsr - امارات - دبی _ از معدود اعضایی هستی تو سایت که میفهمن.برای بقیه هم متاسفم. حیف سایت ایران و انگلستان که بعضی از این افراد عضوشن. ابروی بریتانیا و ابروی اسم ایران رو میبرن یه عه با این کامنت های مضحکشون
دوشنبه 6 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
Darvish101 - دوست گرامی من اینها لیاقتشان همین اوضاع است. در جایی دیگر کامنت گذاشتم که در آسیا ، ژاپن، کره جنوبی و سنگاپور و چین و هند دارند به چه سویی میروند این خاورمیانه ای ها تنها فکر و ذکرشان همین چار تکه سنگ و مسجد و تو سر زنی و .. است. نفتشان را مفت مفت میدهند، بجایش چند تکه سنگ و آجر وارد میکنند مسجد و بتخانه و هتل و مغازه میسازند. من با اینها بحثی ندارم، خلایق هرچه لایق. اگر کسی به ایران و ایرانی توهین کرد جوابش را میدهم.
دوشنبه 6 دی 1389

hamid44 - بلژیک - بروکسل
تویی که همش از اعتقاد حرف میزنی و دوست داری همه بشن محمد پرست اما این رو بدون هر کس به چیزی اعتقاد داره حتی اون بی دین برو از خودت حرف بزن توی که فکر میکنی همه چیز رو می دونی و به یه بچه باز تکه کردی و ولشم نمکنی اکر محمد حالا زنده بود به جرم بچه ازاری می افتاد زندان .افرین .به این عربها 2000ساله که مردم گزاشتن سرکار.و حالا هم دارن به این معماریشون جلا میدن .یا دت باشه رفتی 7دور بیشتر نزیها وکرنه باطله وباید ساله بعد بازم بری
دوشنبه 6 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
ramin.jp - درست است، دارند اینها را میچاپند و سرشان را با دین و دعا گرم میکنند. تا زمانی که اینها نادان هستند، چه عرب چه ایرانی، سرمایه هایشان صرف پیشرفت کشورهای غربی و آسیایی میشود.
دوشنبه 6 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
mehran_pahlavichi - نروژ - اسلو .. چطوری عزیزم؟! حال "رضا نیم وجبی" چطوره؟ کسب و کار هروئین "عمه اشی" ایشالا پر رونقه؟ اخیرا روح پرفتوح و اندیشمند شعبون خان (تاجبخش سلسله پهلوی) رو زیارت نکردین؟ از اون دنیا رهنمودی چیزی از طرف "شاه بابا" براتون نیاوردن؟ .. حضرت محمد (هرکس که بود) اینقدر جرات داشت که با یه عده از مریدانش از مدینه راه بیفته و بره مکه (شهر آبا و اجدادیش) رو پس بگیره. "رضا نیم وجبی" چرا نمیاد "حق" خودشو بگیره؟ شاید چون فدائیاش حال بلند شدن از پای نگاری و قلقلی رو ندارن!!!!.
دوشنبه 6 دی 1389

گل پسرعاشق رهبر - ایران - تبریز
ایران-تهران -ساعت 12.بهتره کمی ازخاک مقدس مسجدرابرسرمبرکتان بریزند تاشاید بهبودی حاصل شودودرست فکر کنی انشاا...
دوشنبه 6 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
کعبه مکان مقدسی بود که پیش از اسلام بت های گوناگونی در آن نگهداری می شد.الله یکی از بتهایی بود که در کنار بتهای دیگر که مادینه بودند پرستیده می شد.حرم مکه همانند خانه دیگر خدایان مردم سامی، به صورت مکعب ساخته شده بود از این رو بود که به آن کعبه می گفتند.کعبه لغتی عربی به معنی چهار گوش است. بتها یا درون خود کعبه بودند یا در فضای باز بیرون کعبه. در بعضی از محافل باور بر این بود که شکل چهار گوش کعبه تقلیدی از شکل چهار گوش چادر عربهاست. تاریخ ساخت کعبه به قرن دوم پس از مبلاد برمی گردد. بنابراین بر خلاف آنچه در قرآن و تفاسیر مسلمانان گفته شده است این بنا نمی تواند توسط ابراهیم ساخته شده باشد.در کتاب عهد عتیق هیچ اشاره ای به سفر رئیس خانواده به عربستان نشده است. و از همه مهمتر هیچ سند تاریخی و باستانی در دست نیست که این بنا پیش از قرن اول میلادی وجود داشته باشد. اگر ابراهیم در حقیقت وجود داشته است در حدود سال 1800 پیش از میلاد میزیسته است.این داستان آشکارا توسط محمد ساخته شده است تا توسط آن بتواند نظر یهودیان مکه را نسبت به خود جلب کند.
دوشنبه 6 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
Darvish101 - انگلیس - لندن .. درویش جان! چرا نمیای تو همون صفحه "بازدید محمد خاتمی .. " بحثو باهام ادامه بدی؟ اگه واقعا حرف حسابی داری چرا با منطق و استدلال بحث نمیکنی؟ آخه توهین به اعراب چه مشکلی رو حل میکنه؟ ما همه کارهامون رو کردیم فقط توهین به اعراب مونده؟ فکر نمیکنی اگه یه عرب بیطرف این نوشته ها رو بخونه، خود بخود دشمن ایران میشه؟ دشمن تراشی هنره؟ ( باهات با احترام برخورد کردم. ظرفیت داشته باش).
دوشنبه 6 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ادامه.....عربهای بیابانگرد ؛ پیش از اسلام سنگهای صاف و مکعب شکل را محترم می شمردند و آنگونه سنگها را به عنوان محل زندگی خدا تکریم می کردند. مردم چادر نشین عرب که چادر آنها مکعبی شکل بود با خود می اندیشیدند که خانه خدا شبیه خانه خودشان اما از جنس سنگ است. در میان جاهایی که در عربستان مقدس شمرده می شد کعبه از همه مهمتر بود چون سنگ سیاه را در خود جای داده بود.عربهای پیش از اسلام معتقد بودند که این سنگ توسط خدایان آسمانی برای عبادت به آنها داده شده است . به احتمال زیاد جنس این سنگ از گدازه های آتشفشانی یا بازالت است. اما ماهیت واقعی آن به راحتی قابل شناسایی نیست. چون زائران در طول سالیان سال از زمانی که در این بنا کار گذاشته شده است ، آن را بسیار لمس کرده و از سر شوق و شعف بوسیده اند.ممکن است یک شهاب سنگ باشد. اسلام سنت سنگ پرستی عرب پیش از اسلام را به وسیله قرار دادن مراسم حج به عنوان پنجمین ستون دین ادامه داد. هر ساله میلیونها مسلمان به مکه آمده تا سنگ سیاه را که در گوشه شرقی بنا هست تکریم کنند.
دوشنبه 6 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ادامه.....بطلمیوس ستاره شناس و جغرافی دان بزرگ که در اسکندریه در سال 130 میلادی متولد شد از مکه تحت عنوان مکورابا نام برده است. از آنچه در کتابهای تذکره نویسان اولیه اسلامی آشکار است قصی یکی از اجداد محمد ، عبادت کعبه را در بین مردم خود رواج داد. او دو پسر به نامهای عبدالمناف(بنده مناف) و عبدالدار(بنده کعبه) داشت که آنها را به عنوان ناظر این آیین بر گماشت. هر کدام از بتهایی که در کعبه نگه داشته می شد به قبیله ای خاص تعلق داشت. مردم هر قبیله هر سال یه مکه می آمدند تا بیعت خود را با خدای خود تجدید کنند.به طور سنتی این مراسم در آخرین ماه از تقویم عربی که ذی الحجه نامیده می شد برگزار می شد. به احتمال زیاد لغت حج بر گرفته از واژه عبری HUG به معنی گردش در اطراف ، گرفته شده است. چادر نشینان اولیه عرب هر وقت که برای زیارت حرم می آمدند به منظور ستایش کعبه اطراف کعبه می چرخیدند . به این عمل طواف می گفتند.
دوشنبه 6 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ادامه.....مطابق سنت قدیم اعراب ، یک ماه پیش از مراسم زیارت کعبه و یک ماه پس از آن ، مردم عربستان عداوت و دشمنی نسبت به یکدیگر را کنار می گذاشتند.و دست از جنگ می کشیدند.در طول این ماهای مقدس نباید خونی ریخته می شد.علت تعطیل جنگ و خونریزی به این دلیل بود که می خواستند مکه را برای زائران که برای انجام مراسم می آمدند، به محیطی امن تبدیل کنند. در طول این چند ماه اجازه دزدی یا درست کردن کمینگاه یا انتقام گیری خانوادگی به کسی داده نمی شد. به محدوده کعبه به طور تحت الفظی حرم گفته می شد.به این دلیل تمام مکه نیز به عنوان حرم مقدس شمرده می شد. بعدها واژه حرم به زنان کاخ که بیش از یک نفر بودند اطلاق شد. حرم به معنی جایگاه خصوصی است که هیچ خاطی حق ورود به آن مکان را ندارد.و تنها به زنان اختصاص دارد. در ماه حج هر زائر همراه خود هدایای را برای تقدیم به خدای خود می آورد و برای خشنودی خدای خود حیوانی را برای او قربانی می کرد. در هنگام اجرای مراسم ، مریدان ابتدا پیرامون کعبه می گشتند.
دوشنبه 6 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ادامه..در هنگام اجرای مراسم ، مریدان ابتدا پیرامون کعبه می گشتند. سپس در فاصله بین دو تپه ای که صفا و مروه نامیده می شد و به باور آنها محل زندگی یک خدای مادینه و یک خدای نرینه بود، شروع به دویدن می کردند. یکی دیگر از مراسمی که در این فستیوال انجام می شد مراسم محرم شدن بود.زائر در این مراسم باید از هتک حرمت کردن ، کفر گویی و آمیزش جنسی خود داری کند.زیرا انجام این مراسم در حضور خدایان ممنوع بود. قبابیل گوناگون عرب در این مراسم شرکت می کردند چون این ماهها تنها زمانی بود که عرب دست از جنگ و ستیزه جویی بر می داشت و حمل سلاح ممنوع بود . همه این مراسم عهد جاهلیت در اسلام امروزی ادامه یافت.هر ساله میلیونها مسلمان از سرتاسر دنیا در طول ماه ذی الحجه به مکه آمده و مراسمی را انجام می دهند که قرنها پیش از اسلام در عربستان رایج بوده است . در این مراسم لباس سفید بلندی می پوشند و اطراف کعبه می گردند و سر حیوانات را می برند و از آمیزش جنسی پرهیز می کنند و از گفتار اهانت آمیز پرهیز می کنند و بین صفا و مروه میدوند و به جایگاهی که بت پرستان قدیم فکر می کردند خانه شیطان است ، سنگ می زنند.
دوشنبه 6 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ادامه...در حقیقت مراسمی که در حال حاضر پیروان محمد هر ساله انجام می دهند با آنچه بت پرستان در سالها پیش از اسلام انجام میدادند ، تفاوتی ندارد.تنها نام آن تغییر پیدا کرده است. و گروه کافران به گروه مسلمانان تبدیل شده اند. آنچه محمد انجام داد ، ادامه سنتهای اجداد خود بود که آنها را به قانونهای مقدس تبدیل کرد و نام اسلام بر آنها گذاشت. تنها فرق این مراسم با مراسم گذشته ، این است که در گذشته هر کسی مجاز بود برای انجام این مراسم به مکه برود. بی خدایان ، چند خدایان و یکتا پرستان همه در این مراسم شرکت می کردند اما امروزه تنها مسلمانان مجازند به حرم کعبه وارد شوند و الله خدای خصوصی دنیای محمد خدای همه کلانها شد. پیش از اسلام هر قبیله ای خدای مخصوص خود را داشت. اما وقتی برای زیارت به مکه می آمدند خدای دیگران را نیز پرستش می کردند یا حد اقل به آن خدایانی که معروف بودند احترام می گذاشتند. در زمانی که قبیله ها در حالت صلح به سر می بردند ،آنهایی که لات را می پرستیدند الله خدای بزرگ را نیز ستایش می کردند
دوشنبه 6 دی 1389

keykalhor - ایران - تهران
هدف اصلی انگلیس ها تخریب کعبه است نه افزایش تعداد زیارت کننندگان.
دوشنبه 6 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ادامه...آنهایی که برای عزی احترام قائل بودند منات را نیز تکریم می کردندو ارتباط بین خدایان یک ارتباط دوستانه بود. اما در زمانیکه بین قبایل اختلاف می افتاد هر قبیله فقط خدای خود را عبادت می کرد و به خدایان قبایل دیگر کاری نداشت. همانطور که قبلا" ذکر شد جد محمد فرزندان خود را با نام خدایان نامگذاری کرد. وقتی که محمد شروع به تبلیغ دین خود کرد افراد قریش که از قبیله او بودند با او به مخالفت برخاستند.زیرا او می خواست خدای خود ، الله را به همه خدایان ارجحیت دهد.وقتی او مخالفت شدید مردم قریش را دید یک قدم عقب نشینی کرد و سعی کرد دشمنانش را با پذیرش بتهای آنان در کنار بت بزرگ ،الله ، آرام کند. به این دلیل است که تذکره نویسان مسلمانان اولیه گفته اند که محمد بت های قبیله را مخصوصا" سه بت بزرگ لات و منات و عزی را که اعراب فکر می کردند دختران الله هستند، تکریم کرد.اما وقتی که دشمنی بین او و دیگر افراد قبیله ادامه یافت، او نظرش را تغییر داد و الله را که خدای پدرش ، عبدالله بود ، برتر از همه بتها شمرد.
دوشنبه 6 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ادامه...پس از آن او از هر فرصتی استفاده کرد تا الله را بر بتهای دیگر برتری دهد.او مرتب می گفت که خدایی جز الله وجود ندارد.یکی از آخرین سوره های قرآن که توحید نامیده می شود می گوید:. بگو الله یکی است. بی نیاز از همه است. نه زاده می شود و نه می زاید.و مثل و مانندی ندارد. نکته مهم در این سوره این است که بر این حقیقت که الله تنها خداست تاکید می ورزد. و در ادامه می گوید که خدا دارای فرزندی نیست. در غیر این صورت آنهایی که معتقد بودند لات و منات عزی دختران الله هستند ، خود را هم ردیف مسلمانان می دانستند.از آنجایی که هیچ خدایی با الله قابل مقایسه نیست. خدایان دیگر کافران نمی توانند در ردیف الله بایستند. ترجمه صفحه 20 تا 26 کتاب women and the Koran نوشته انور حکمت. ترجمه ایراندخت.
دوشنبه 6 دی 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
raha1984 - المان - هامبورگ / درود بر تو خوب ببین این یارو چی نوشته ( red.boy - ایران - تهران ) هیچ دانشمندی چنین نسخه ای نمیپیچه ((( کسی نگفت خدا تو خونه کعبه زندگی میکنه خانه کعبه یک سنبله یک نماده میفهمی؟ بقرآن مجید نمیفهمی. دورش هم میچرخن چون دوره چیز با ارزش میچرخند. ))) یک نماده ، بقران مجیــــــــــد نمیفهمی ؟ نبفمی ! نیدونی ! فقط این میدونه تو چمیدونی ! ادامه ش نوشته ((( دورش هم میچرخن چون دوره چیز با ارزش میچرخند. ))) ( بی سواد میگردن ) ( نه میچرخن ) به چیزی که به دور خودش میچرخه ، میگن چرخید ! اما تو که به دور خودت نمیچرخی ! مگه خ ی ! خ دور خودش میچرخه ! دیدی ثابت کردی ! تو میگردی ! بگذریم یک بارم بهش گفتم تو هم وزن من نیستی فکر کرد شوخی میکنم ! خ خودتی ! نه به اینکه میگه این یک سمبول نه به اینکه میگه ( چون دوره چیز با ارزش میچرخند ) اینجا با زیرکی سمبل ، میشه ، یه چیز با ارزشه ! ایا یه چیز با ارزش میشه سمبل ؟ تو نبفهمی ( چه ) .
دوشنبه 6 دی 1389

huda - عراق - کردستان
ابلهانى کة بة بیامبر (ص) تهمت میزنید بدونید کة بة کفتة اصحاب بالا مقام کسانى کة بة بیامبر توهین میکنند مانند سکى هستند کة در مقابل ماة بارس میکند اب دریا با دهن سک کثیف نمیشة ،تا میتونید فحش بدین حرفاتون یک ذرة اهمیت ندارة و از صمیم قلب براتون متاسفم جون تا تو دنیایید حرص مىخورید و وقتى مردین تازة بدبختیهاتون شروع میشة
دوشنبه 6 دی 1389

Kambiz_UK - انگلستان - لندن
جالب انجاست که همین انگلیسای کافر قرار که قبله مسلمانان را بسازاند !!!.
دوشنبه 6 دی 1389

Kili_patilaki - قطر - دوحه
red.boy - ایران - تهران:آفرین به تو. متاسفانه اینجا نفهم زیاد داریم.حرف زدن با اینها همان یاسین در گوش چیز خواندنه.ایرانیان یوکی عزیز لطفا سانسور نکنید.حرفهای من بدتر از این قسمت:"همونجایی که فرشته مرگ میاد و محمد مثل "سانسور"توو عایشه از ترس ملرزید" کامنت این آقا mehran_pahlavichi - نروژ - اسلو که نیست؟ هست؟!به هر حال red.boy عزیز بزار اینها اینجا تا میتونند چرندیاتی که به خوردشون دادن رو بگن ببینیم به کجا میرسن و چه دینی رو از بین میبرن!به قول دوستمون:زرشششک! شفـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا!
دوشنبه 6 دی 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
redboyخوب شدگفتی اخه تا به الان فکر میکردم اون تو داره زندگی مینکنه و به یک مشت ابله  و کلاش و فاسد که هزار کثافت کاری میکنند و بعد میرن دور اون سنگ و کلوخی که یک مشت عرب پابرهنه بالا اوردنند میچرخنند که مثلا گناهشون بخشیده بشه میخنده ! برو عربزاده بچه فالانژ برا ماها فیلم بازی نکن
دوشنبه 6 دی 1389

feminism - انگلستان - لندن
قسمت بشه بریم لاس وگاس !
دوشنبه 6 دی 1389

movi - امارات - دبی
تا کور شود هر آنکه نتواند دید...!
دوشنبه 6 دی 1389

kamia1 - المان - کلن
نکته جالب اینکه پیشنهاد از طرف انگلیس !!! این شیفتگئ انگلیس به اسلام ما رو مبهوت کرده!!!
دوشنبه 6 دی 1389

سرمازده - سوئد - استکهلم
اونهایی که دم از اسلام و محمد و دین و ایمان می کنند، بد نیست یادشون بیاد که همین برادران مومن عرب به ایران حمله کردند به زور همه را مسلمان کردند و البته ترتیب ننه همه رو دادن ولی حالا اگه یک نفر تو ایران به زن و مادرشون چپ نگاه کنه شاکی می شن!!!!!! . جالبه والا
دوشنبه 6 دی 1389

love-iran - ایران - مشهد
red.boy - ایران - تهران. شما ها رو اگه رو بدن همه کار میکنید وقتی تو جهان یا فارس یک نظر مخالف بده به عنوان تروریست و مخالف و جنبش سبز و کودتا چی بهش نگاه میکنید حالا اینجا مهربان شدید شما همون ساندیس خورهایی هستید که گردنتان را با تبر هم نمیشه زد و مثل لوبیا سحر امیز هر روز گنده تر میشوید به امید اینکه روزی بترکی همون یارو رئیس سازمان بسیج مستضعفبن رو ببین مثل یک واله غذای نصف دنیا رو به تنهایی میخوره چند وقت پیش هم تو استخر عکس اش رو تو گوگل ارث یکی دیده بود نشناخته بودش هه هه هه مرگ بر اخوند مرگ بر امریکا
دوشنبه 6 دی 1389

xxss - المان - کلن
بعضی از دوستان حواسشون نیست و هر ... . با دین شوخی نکنین لطفا
دوشنبه 6 دی 1389

goli jon - اسپانیا - اسپانیا
رّد بوی_جون مادرت اینقدر قرآن قرآن نکن بابا اون قرآنی که تو ازش داری حرف میزانی‌ دست نوشته یه ایرانی‌ بود به نامه سلمان فارسی که وقتی‌ از درباره ایرانیان رنده شد به عربستان رفت و اون محمد خلو چلو گیر اورد و گفت بنویس هر چی‌ که من میگم و این شد معجزه قرن شما که.خدا هیچ وقت خونه نداره بدم مگه نه اینکه میگن تو قرانتون اومده خدا میگه من از رگه گردن به شما نزدیکتر هستم پس چطور شده که خونه سخته جم کنین بابا این مسخره بعضیها رو،یه عمر مارو بدبخت کردین.
دوشنبه 6 دی 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
mjh24 - ایران - کرج. من اعتقاد مذهبی ندارم ولی زندگیم اصلا پوچ نیست، اتفاقا زندگی خیلی هدف‌مند و خوشی هم دارم.
دوشنبه 6 دی 1389

jimcanadai - کانادا - مونترال
من واسعم جالبه بدونم چرا به عربا ناسزا میگین. اونا واسه جذب توریست هم که شده این کار رو می‌کنن. حالا ایرانی‌‌ها یا مردم جاهای دیگه پولشون رو میریزن تو کیسه این عرب‌ها مقصر خودشون هستند.یکی‌ دوست داره بره می‌خونه یکی‌ مسجد یکی‌ هم میره جزایر قناری.هر کس بسته به سطح فکرش میره یک جایی‌. اتفاقا عربها خیلی‌ زرنگند که میدونند پولشون رو تو چی‌ خرج کنن که ۱۰۰ برابرش سود ببرند
دوشنبه 6 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
Kili_patilaki - قطر - دوحه _ افرین برتو یک نفر به تعداد افرادی که میدونم میفهمن اضافه شد. اینا فکر کردن خودشون علامه هستند و بقیه نفهم. این به دین رو میبینی تو هر بحثی میاد نظر میده تز میده اونم یه تزی که من بهش 2 ساعت میخندم. راستی دارین خودتون رو برای جام جهانی اماده میکنید دیگه؟ تا کور شود هر انکه نتوان دید
دوشنبه 6 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا _ اوضاع من اینجا عالیه. تو برو یه فکری به حاله خودت بکن. از کی تاحالا به بلندترین برج دنیا میگن تکه سنگ؟ از کی تاحالا به برج العرب و جمیرا میگن تکه سنگ؟ از کی تاحالا به بزرگترین استادیوم دنیا میگن تکه سنگ(درحال ساخت توی جده) از کی تاحالا به جزایر مصنوعی درخت نخل میگن تکه سنگ؟ از کی تاحالا به میزبانی جام جهانی میگن عزاداری؟
دوشنبه 6 دی 1389

dara20 - ایران - تهران
باید این جرثومه های فساد و خانه های شیاطین را با خاک یکسان کنند.
دوشنبه 6 دی 1389

saman-uae - امارات - دبی
مدعیان دموکراسی و روشنفکران ایران زمین و فرزندان پاک کورش را چه شده که اینگونه به افکار و عقاید دیگران توهین می کنند؟ اونایی که در توهین کردن مهارت خوبی دارن این رو تو مخشون فرو کنند که همانطور که حکومت دیکتاتور ایران ( که فکر میکنه فقط عقاید خودش درسته و بقیه غلط ) منفور هست همانطور هم نحوه برخورد شما با عقاید دیگران منفور است.
دوشنبه 6 دی 1389

saman-uae - امارات - دبی
سوره آل عمران آیات 96-99. نخستین خانه‏ای که برای مردم (و نیایش خداوند) قرار داده شد در سرزمین مکه است که پر برکت و مایه هدایت جهانیان است **در آن نشانه‏های روشن، (از جمله) مقام ابراهیم است، و هر کس داخل آن (خانه خدا) شود در امان خواهد بود؛ و برای خدا بر مردم است که آهنگ خانه (او) کنند، آنها که توانائی رفتن به سوی آن دارند، و هر کس کفر بورزد (و حج را ترک کند به خود زیان رسانده)، خداوند از همه جهانیان، بینیاز است ** بگو: «ای اهل کتاب! چرا به آیات خدا کفر می‏ورزید؟! و خدا گواه بر اعمالی که انجام می‏دهید!». ** بگو: «ای اهل کتاب! چرا افرادی را که ایمان آورده‏اند، از راه خدا باز می‏دارید، و می‏خواهید این راه را کج سازید؟! در حالی که شما (به درستی این راه) گواه هستید؛ و خداوند از آنچه انجام می‏دهید غافل نیست.*
دوشنبه 6 دی 1389

saman-uae - امارات - دبی
در ضمن ما مسلمانیم و به آن افتخار میکنیم. اونهایی که نمیتونن عقاید ما رو تحمل کنند مشکل خودشونه ( حالا بازم جای خوشحالی داره که مثل حکومت ایران صاحب باتوم و زندان اوین و کهریزک نیستید وگرنه شاید شما هم هر کس بر خلاف نظرتان حرفی میزد فورا میبردینش هتل اوین ) . لا اله الا الله - محمد رسول الله
دوشنبه 6 دی 1389

kingstorm6463 - اکراین - کی یف
red.boy - ایران - تهران. دوست عزیز. اگر ایرانی باشی‌ و خودت رو یک آریایی بدونی ، تا وقتی‌ که هم وطن هایی داری که حتی نون شبشون رو ندران که بخورن ، هستند .. حرومه پولت رو بریزی توی شکم یک مشت عرب کردن کلفت زیر شکم پرست. من به مکّه نرفتم و نخواهم رفت. و به‌‌ جای پروار کردن عرب‌ها ترجیح میدم همون خرج سفر رو به ۴ تا هموطن بدم که هم یک قسمت از نیاز اون‌ها رو تأمین کرده باشم و هم اینکه به آبادانی کشورم کمک کرده باشم. حالا هر چقدر هم که دولت و رهبر دزد باشند ، مردم می‌تونن با کمک به همدیگه حتا از کمک اونها هم بی‌ نیاز باشن و خودمون ایران رو دوباره به جایگاه و عزّت پر افتخار قبلی اون برسونیم
دوشنبه 6 دی 1389

doost-ir - فرانسه - پاریس
redboy-kili_patilaki-saman-uae همگی برید کشکتون رو بسابید و در عین کشک سابیدن سوره گاو رو هم بخونید
دوشنبه 6 دی 1389

fv007 - المان - دوسلدورف
من شنیدم چینی ها کپی کعبه رو زدن از خودش بهتر وشما مسلمان ها از چند سال دیگه با یک هشتم قیمت میتونید به خانه خدا در چین برید زیارت. تازه اگر دولت سفارش بده یکی هم تو ایران میسازن که اگر خدا امد ایران تو جوب نخوابه............. المان دوسلدورف
دوشنبه 6 دی 1389

goli jon - اسپانیا - اسپانیا
سامان_شما مثلمان هستین نه ممیدنین چرا؟چون در عربستان زندگی‌ می‌کنین کی‌ گفت ایرانیها مثلمان هستن؟خدارو شکر که جدیداً میبینیم که فهم و آگاهی‌ مردم ایران زمین بالا رفته و تازه فهمیدن که این اسلام که به زور بهشون خوراندن چی‌ هست جناب سامان کهن لطف کن خودتو پس ایرانی‌ معرفی نکن چون ننگ بر اون ایرانی‌ بد که بدون عرب بر سر ایران چه آوردند و بازهم در ترویج این دین و حمایت عرب بکوشد محمد پیامبر ما نیست..و خدا هم خونه نمیخواد که الان نیز مکه به مانند بتپرستی هست همین. ا
دوشنبه 6 دی 1389

goli jon - اسپانیا - اسپانیا
سامان‌راستی‌ نوشتی‌ که ما مسلما هستیم و هرکس مارو قبول نداره مشکل خودش هست اتفاقا دقیقا ما با شماها مشکل داریم چرا که فکر میکنی‌ شما ۱.۵میلیارد آدم رو زمین فقط هستید نه؟فقط شما هستید که خدا دارید؟ و کتابتان آخرین و کاملترین کتاب آسمانی هست؟آره ما با شما مشکل داریم چون اصلا وجود مسلمانهاست که دنیا رو با مشکل روبرو کرده چون مسلمانها هستن که پیام آور جنگ و خون در دنیا هستن مثل به اصطلاح پیام برشان محمد.
دوشنبه 6 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
huda - خود تو با این حرف زدنت مانند چه هستی؟ درباره خودت هم بنویسی بد نیست، ادم بد دهن.
دوشنبه 6 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
خاورمیانه و سرزمین ایران خاستگاه تمدن های بشری بوده اما شوربختانه در دنیای کنونی بسیار از تمدن دورمانده است. کشورهای آسیای میانه و جنوب غربی، ایران، کشورهای قفقاز، عربی و افریقایی از عقب مانده ترین کشورهای دنیا، چه از نظر فرهنگی که تکنولوژی و نوآوری و تولید هستند. برای دیدن معنی پیشرفت باید ژاپن را ببینید، واقعا شگفت اور هستند، کشوری که در شست سال پیش آنقدر درهم ریخته و فقیر بوده است، امروزه شماره یک در ساخت دستگاههای مایکروالکترونیک و روباتیک و اپتیک و ماشین سازی هستند! کشورهای کره جنوبی و سنگاپور و تایوان در جدول نوآوری در رده های بالایی در دنیا هستند حتی بالاتر از امریکا!
دوشنبه 6 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
..ادامه ...ببینید آنها به کجا رسیده اند، بعد در خاورمیانه مردم دنبال چه چیزی هستند، سدها سال است که فلستینی ها و یهودیان بر سر یک مسجد همدیگر را تکه پاره میکنند، شیعه با سنی سر مسجد دعوا دارند، یکی به عمر فحش میدهد دیگری به علی بعد خون و خون کشی راه میفتد. آن ترکهای بدوی که هنوز نومد وار زندگی میکنند و بیسواد و بی تمدن هستند. در مصر که زنان را ختنه میکنند و .....اینها نه سیاست غربیها ست نه کسی از بیرون دیکته کرده که چه بکنند، خودشان در عقب ماندگی دست و پا میزنند تازه افتخار هم میکنند. من شخصا هیچ چشم انداز روشنی از پیشرفت در همه منطقه آسیای میانه و خاورمیانه و قفقاز نمیبینم، دست کم تا چند سده آینده.
دوشنبه 6 دی 1389

garfieldx - ایران - تهران
bita tehrani - کانادا - ونکوور ممنون خیلی عالی بود. فایل این کتاب رو داری؟ خیلی دلم میخواد داشته باشم.
دوشنبه 6 دی 1389

david111 - فرانسه - لیون
شاید خیلی از ماها خیلی از کارها را انجام بدیم که بر خلاف دین باشه ولی وقتی از دین حرف میزنیم با احترام به زبون میاریم .خیلی از ماها مسلمانیم "با دین شوخی نکنین لطفا
دوشنبه 6 دی 1389

ابرقدرت ایران , مرکز جهان - تهران - جنوب شهر
من هر روز به این سایت سر میزنم تا از ایرانیهای مقیم خارج فحش های جدید یاد بگیرم:). "تربیت نا اهل را چون گردکان بر گنبد است" یا حسین میرحسین
دوشنبه 6 دی 1389

saman-uae - امارات - دبی
doost-ir - فرانسه - goli jon - اسپانیا - گیج نشو چشمات رو باز کن تا خوب ببینی که ما توی ایران مسجد داریم و نماز میخونیم و به مسلمونیمون ادامه میدیم . تو اکثر کشورهای دنیا هم مسلمان هستند و دارن کار خودشون رو میکنند . شما و بزرگتر از شما هم هیچ کاری نمیتونین بکنین....
دوشنبه 6 دی 1389

saman-uae - امارات - دبی
.. ما زمان اون شاهنشاه آریا مهرتون که با باتوم چادر از سر خانمها میکشید نمازمون رو ترک نکردیم. در زمان این حکومت خرافی و دیکتاتور هم که با باتوم دارن چادر میکنن سر خانمها هم نمازمون رو میخونیم. و مطمئن باش هر گونه حکومتی بیاد سر کار ما مسلمان خواهیم ماند. و شما این ارزو را به گور خواهید برد که حتی کوچکترین ضربه ای به اسلام بزنید. میدونید چرا؟ چون ما قدرت داریم و میتونیم. شما هم اگه خیلی داره بهتون فشار میاد برید یه جای خلوت که هیچ کسی نباشه و همونجا بترکید تا کسی متوجه نشه چقدر بهتون فشار اومده.اگه راه حل دیگه داری بگو تا دوستات هم همون کار رو بکنن. متاسفم براتون که هیچ کاری از دستتون برنمیاد. زنده باد اسلام.زنده باد قرآن . هر کی مرد میدونه بیاد تو میدون. مثل اینکه شما منطق سرتون نمیشه و باید با زبون خودتون جوابتون رو داد. احترام بذار تا محترم باشی در غیر اینصورت این گوی این میدان.
دوشنبه 6 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
bita tehrani - کانادا - ونکوور:تو اگه وجودداری اول خودت مذهبت بگو ??بعدش از مذهب خودت هم تعریف کن ما بدانیم!!چرند نوشتن که مالیات نداره?
دوشنبه 6 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
موریس بوکای, دانشمندی مسیحی که به قرآن ایمان آورد.حاصل تلاش سالها تحقیق این دانشمند فرانسوی کتابی شد به نام: قرآن و تورات وانجیل و علم.
دوشنبه 6 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
دفاع دکتر نبیل لوقای مسیحی از اسلام. https://...
دوشنبه 6 دی 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
arashbehdin دوست عزیز این huda جوکهای قشنگی واقعا بلده برا خنده بد نیست !darvish101 دوست عزیز اینها همونهایی هستند که عربهابراشون ایه گاو در اوردنند و به ریششون میخندند !
دوشنبه 6 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
پیش بینی آینده اسلام. یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ ﴿۸﴾ سوره:الصف.«می خواهند با فوت کردنهای خود نور خدا را خاموش کنند، ولی خدا نور خود را کامل خواهد کرد هر چند افراد حق ستیز آنرا خوش نداشته باشند
دوشنبه 6 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
kingstorm6463 - اکراین - کی یف _ عقیده تو برای من محترم است بهش احترام میزارم. عقیدت درست هم هست. من اصلا با این طرز فکرت مشکل ندارم مشکل من با اوناییه مه میان به اعتقادات عده ای دیگر هرچند که غلطه توهین میکنن. من هیچ وقت به خودم اجازه نمیدم به شیطان پرستان توهین کنم هرچند که عقایدشون اصلا صحیح نیست
دوشنبه 6 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
چند روز پیش مراسم عشای ربانی(مسیحیان) بود.مسیحیان معتقدند حضرت مسیح دریک طویله بدنیا امده,وچون معتقدن اصل این مکان در فلسطین سالانه حدود 1.5میلیون مسیحی به یک طویله برای زیارت به فلسطین میروند!!,در اروپا وامریکا هم در بعضی مناطق یک طویله موقتی درست میکنند وداخلش کاه و یونجه میریزند ویک راس الاغ داخل طویله میبندند و مردم هم میروند داخلش زیارت میکنندتا حاجت بگیرن!!!!!????
دوشنبه 6 دی 1389

ostad_e - ایران - تهران
واقعا برای بعضیا متاسفم که هنوز نتونستن راه خودشون رو پیدا کنن بعدا میخوان دنیا رو نجات بدن، من هم اینجا رفتم و اگه چندین بار دیگه هم برم بازهم دلم میخواد اونجا باشم. ناراحتی از حکومت و .. و حکمرانانی که حکم رو اشتباه اجرا میکنن هیچ ارتباطی به دین و اسلام نداره! من خودم از اینجا راضی نیستم اما آدم باید منطقی نظر بده! اصل دین و اسلام و .. درسته اجراش اشتباهه.
دوشنبه 6 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
saman911 - همان طویله و گاو گوسفند سدها بار از قمه زدن بر سر کودکان و خونریزی و ...در محرم شرف و برتری دارد. چندروز پیش گزارش تلویزیونی از شیعه های لبنانی نشان میدانند که چگونه فرق سر کودکان را میشکافتند، نفرت آور و فاجعه بار، چنین چیزی تاکنون در زندگیم ندیده بودم!!!
دوشنبه 6 دی 1389

goli jon - اسپانیا - اسپانیا
سامان ۹۱۱ و این یکی‌ جناب فعلا که شما ترکیدی نه ما فعلا تو هستی‌ که داری جزجز میزانی‌ نه ما بدم بذار بهت بگم اون قرآنی که تو ازش حرف میزانی‌ یه خرافه هست جناب خدارو شکر می‌کنم که به کسی‌ بیاحترامی نکردم و میبینم کسانی‌ که دم از قرآن میزنن چجور دارن بالا پاین می‌پرن و الفاظی که فقط لیاقت خودشون هست به باقی‌ نسبت میدان،سرت کردی تو برف بچه بسیجی‌ فکر میکنی‌ همه مثل خودتان نه بابا مطمئن باش ۴/۵ ایران مسلمان نیست و اون ۱/۵ باقی‌ متاسفانه اسم اکثریتو به نام مسلمان خراب کردن.
دوشنبه 6 دی 1389

rad - انگلیس - لیدز
bita tehrani - کانادا - ونکوور . دوست گرامی از شما به خاطر مطالب بسیار جالبتان سپاسگذارم.همیشه پاینده وشاد باشبد.
دوشنبه 6 دی 1389

goli jon - اسپانیا - اسپانیا
بدم بانده خدا من که فقط خدارو قبول دارم و حتا به خزعبلاتی که امثال تو میگید اعتقادی ندارم ولی‌ اینو بدون که مسلمان بودن و بی‌ ادب بودنت مثل اجدادت زمانی‌ آشکار شد که به مسیح هر چی‌ که لایق خودت بود گفتی‌ اگر این مسیحی‌ که تو میگی‌ تو طویله به دنیا اومده پس محمد شما کجا به دنیا اومده لااقل مسیح پیام آور صلح و دوستی‌ در دنیا بود چی‌ کار به محمدو حسن او‌ علی‌ و باقی‌ داره که فقط دنبال جنگ و خون و تجاوز بودن؟لااقل الان امتش سرشنو بالا گرفتن نه اینکه مثل مسلمانها با بدبختی باید ثابت کنی‌ که نه بابا به خدا ما مسلمان نیستیم به اجبار برامون نوشتن.
دوشنبه 6 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
raha1984 - دوست گرامی دقت کردی بیشتر این اسلامیست ها چه اندازه بد دهن و بی ادب هستند؟ چون کم می اورند و سواد هم ندارند و نمیتوانند با منطق بحث کنند رو میاورند به فحاشی و توهین کردن. نمونه اش هم همین هودا و گوگولی و ....چه اسمهایی هم دارند. در امریکا و اروپا یک نه بزرگ به فرهنگ اینها گفته اند، ما ایرانیها وقتی میگوییم فرهنگ عربی نمیخواهیم از کوره در میروند و فحاشی میکنند.
دوشنبه 6 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
مسولین سایت چرا ادرس منابع خبری وتحقیقاتی را که بنده همراه بامطلب م فرستادتم درج نمیکنید!!!!و ان فیلمyoutube که فرستادم!!مگر قوانین سایت تغیر کرده ویا شما از فرستادن مطالب بنده وحشت دارید??در صورتی که بنده دیدم برای سایر کاربران درج میکنید!!??لطفا پاسخ بدهید وکامنت بنده نشان دهید.
دوشنبه 6 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
saman-uae - امارات - دبی ,درود بر شما که دینتان را از پیامبر و اهل بیت گرفته اید.روزی شما میخندیدو انها انگشتانشان را از حسرت می جوند.!? همه انسانها روزی متوجه میشوند که حق با حضرت محمد(ص)و اهل بیت پیامبر و انها کشتی نجات هستند,منتها یک سری قبل از رفتن به مرده شور خونه متوجه میشود!!ولی بعضی ها بعد از رفتن به مرده شور خونه تازه میفهمند چه خبره?ره روان حق همیشه تعدادشان کم بوده,مهم این که ما برنده ایم.
دوشنبه 6 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
garfieldx - ایران - تهران .سپاس هموطن.لینکش را متاسفانه ندارم.برات پیغام خصوصی میذارم.جناب saman911 اول اینکه این سایت سایت ازاد است.دوم اینکه تفتیش عقاید در هر شرایط کار ناپسندی است.سوم اینکه من وجودش را داشتم که به انچه بعنوان دین و خدا روزی به خوردم داده بودند نگاهی دوباره بیاندازم و درباره اش تحقیق و مطالعه کنم.چهارم اینکه خیلی خودت را اذیت نکن که دین مرا بمباران کنی.من سالهاست هیچ مذهبی جز ازادگی و برابری انسانها ندارم و به خدای افریننده ایمان دارم.پنجمش هم, هموطن قصد من روشنگری است و دیگر هیچ.من در هیچیک از نظراتم به کسی توهین نکرده و نمیکنم.ششمین و اخرین نکته اینکه همانطور که ذکر منبع شد این نوشته از من نیست.شاد باشید.
دوشنبه 6 دی 1389

iranazadiran - ایران - تهران
feminism - انگلستان - لندن. یکی رو میشناسم از اون بلا نسبت خر خر پولاست. از زیادی نمی دونه چکار کنه ضمنش میخواد حالشم ببره چون آفتاب عمرش هم لب بوم رسیده تقریبا هر سال واسه بازی و کازینو میره لاس وگاس یه بار سه شبانه روز بیدار بوده فقط بازی میکرده هم میبره و هم میبازه. اما باختش غیر قابل مقایسه با بردش بوده......
دوشنبه 6 دی 1389

iranazadiran - ایران - تهران
... خداوند حاجت تمام حاجتمندان را بر آورده به خیر کند و این سفر مفرح و به یاد ماندنی را نصیب آرزومندانش بکند. آمین. یکی کعبه آمالش زیارت سنگ آسمانی حجر الاسود است و یکی لاس وگاس. یکی نور از باطن و معنا دارد یکی نورانی از زرق و برق دنیا و خوشگذرانی. انسانها تنها یک خالق دارند او آنها را اختیار داده که آنگونه که مایلند و می خواهند زندگی کنند و فرموده فضولی بندگانش هم به هیچ کسی مربوط نیست.
دوشنبه 6 دی 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
gogoli - ایران - تهران / گوگولی اول که من که اونجا جوابت دادم جوابی نمونده دوم نوشتی ( آخه توهین به اعراب چه مشکلی رو حل میکنه ) تو نگران هم وطنات باش نمیخواد با من استدلال کنی تو مال این حرفا نیستی , و اما نوشتی (( فکر نمیکنی اگه یه عرب بیطرف این نوشته ها رو بخونه، خود بخود دشمن ایران میشه؟ دشمن تراشی هنره؟ ( باهات با احترام برخورد کردم. ظرفیت داشته باش )) اون یه عرب تو هستی ؟ دشمنی از این بالا تر که 1400 سال ایرانو به لجن کشیدی ؟ واما حرف از احترام زدی ! تو بی ربط حرف زدی جوابی نمونده احترام هم شوهر کرد ! من با کسی که عرب پرسته و فقط فارسی مینویسه و عربه ، حرفی ندارم ؟ اما از ظرفیت ! ظرفیت اینه که قربون صدقه اسلام بری ؟ ظرفیت اینه که حرف بی ربط بزنی ؟ من با کسی که تبلیغ اسلام کنه کار دارم اگرنه اگر تو اسلام و محمد و تو دلت قبول داشته باشی و به رخ مردم زجر کشیده ایران نکشی , کاری ندارم ؟ .
سه‌شنبه 7 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
arashbaddin - امریکا - اتلانتا .. ... چرا اومدی اینجا چقلی منو میکنی؟! ...... بازم میگم: .... "نژادپرستی" رو با "ملی گرایی" و "لاقیدی" رو با "روشنفکری" اشتباه نگیر. ما اگر ادعایی برای برتری داریم، اینهمه زمینه مفید (صنعت و علم و ورزش و ...) هست که خودمونو اثبات کنیم. توهین به ترک و عرب و بلوچ و ترکمن یا اسلام و مسیحیت و تشیع و تسنن هیچ مشکلی رو حل نمیکنه. حالا باز ادامه بده!. .
سه‌شنبه 7 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا _ بعد از پیروزی جنبش سبز هر حکومتی که در راس کار بیاید ازجازه عرض اندام به شما گبری ها نخواهد داد. ازادی بیان و ازادی عقیده کاملا با توهین به عقاید فرق داره
سه‌شنبه 7 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا,چرا ناراحت میشی این یه واقعیت حالا که مسیحی شدی باید در همه مراسم مسیحیها شرکت کنی,حالا تو طویله برو یه دست هم رو خره بکش شاید حاجت گرفتی هههههههه میتونی دعا کنی از شر کشیشها در امان باشی خبر تجاوز به کودکان گوش عالم کر کرده.در ضمن از کشیش محله تون بپرس چرا یعقوب پیامبر با خدا کشتی . گرفت ?و از چه فنی استفاده کرد تا خدا رو شکست داد?هاها هاها اگه جواب سوال من دادی من هم مسیحی میشم.ههههههه
سه‌شنبه 7 دی 1389

kaveh123 - کانادا - تهران
اون کسیکه گفته لاس وگاس احتمال زیاد یک اسلامیست است برای بد جلوه دادن غیر مسلمانان , ما ایرانیان به خدا اعتقاد داشتیم قبل از تجاوز اسلام. قمار بازی ,تجاوز ,دزدی و.. همه اعمال زشت در فرهنگ ایران زمین بوده وهست .
سه‌شنبه 7 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
قسمت اول: یوحنای لاهوتی از نویسندگان کتاب مقدس در عهد جدید، خدای خود را به گوسفند ذبح شده‌ای تشبیه می‌کند که هفت شاخ و هفت چشم دارد. یوحنا در رویای خود در فصل پنجم عبارت ششم می‌نویسد,و دیدم در میان تخت و چهار حیوان و در وسط پیران برّه چون ذبح شده ایستاده است و هفت شاخ و هفت چشم دارد که هفت روح خدایند که به تمامی جهان فرستاده می‏شوند .همچنین در فصل هفدهم آیه چهارده می‌گوید :ایشان با برّه جنگ خواهند نمود و برّه بر ایشان غالب خواهد آمد زیرا که او ربّ‏الارباب و پادشاه پادشاهان است و آنانی نیز که با وی هستند که خوانده شده و برگزیده و امینند.یوحنا می‌گوید گوسفند مزبور گویا ذبح شده بود (با شک و تردید) نه این که واقعا ذبح شده باشد.ادامه دارد
سه‌شنبه 7 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
قسمت دوم: سپس در باب هفتم آیه نهم از همان سفر می‌نویسد: و بعد از این دیدم که اینک گروهی عظیم که هیچ کس ایشان را نتواند شمرد از هر امّت و قبیله و قوم زبان در پیش تخت و در حضور برّه به جامه‏های سفید آراسته و شاخه‏های نخل بدست گرفته ایستاده‏اند و به آواز بلند ندا کرده می‏گویند نجات خدای ما را که بر تخت نشسته است و برّه را است. به نظر شما در این تشبیه (که خداوند را به گوسفند تشبیه کرده‌اند)،چه معنی و حکمتی می‌تواند باشد. شاید بگویید این تشبیه کنایه از لطافت و نرمی و تسلیم و سازش‌پذیری است . فرض کنیم چنین معنایی را اراده کرده باشند اما آیا خداوند چنین صفاتی را دارد ؟ بله خداوند لطیف است اما آیا نعوذ بالله همچون گوسفند تسلیم یا سازش‌پذیر است یا … . پس اگر مراد گوسفند نباشد و چنین صفاتی باشد باز هم خداوند از چنین صفاتی مبراست و قیاس مع الفارق است.خرافااااااااااااااا تا کجاااااااا.عقل چیز خوبیه
سه‌شنبه 7 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
در انجیل امده مسیح پیروان خود را گوسفند میداند وخود را چوپان!!??در اناجیل چهارگانه آمده است که مسیح خودش را چوپان گوسفندان شمرده : در إنجیل یوحنا فصل دهم آیه بیست و هفتم ۱۰ : ۲۷ آمده است: . گوسفندان من آواز مرا می‏شنوند و من آنها را می‏شناسم و مرا متابعت می‏کنند.دوستان عزیز مسیحیم ،‌ چگونه شما خدای خود را گوسفند می‌نامید، در حالی که شایسته نیست حتی انسانی را به چنین نامی ملقب کنند . مگر نه آن است که انسان برتر از گوسفند است؟ حضرت مسیح علیه السلام در انجیل متی باب دوازدهم آیه دوازدهم ۱۲ : ۱۲ خود به این مطلب شهادت می‌دهد و می‌فرماید: پس چقدر انسان از گوسفند افضلست. دوستان عزیز مسیحیم ، آیا این ادب کتاب مقدس پذیرفتنی است؟ فلسفه این تشبیه و عقیده که این چنین در هنر و ادبیات مسیحی رسوخ کرده است.
سه‌شنبه 7 دی 1389

artosh - ایران - تهران
red.boy - ایران - تهران/ ای داد بیداد..! امان از جهالت بشر 2پا. اینقدر اسیر جهلت نباش ایرانی...
سه‌شنبه 7 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
rad - انگلیس - لیدز .سپاس از شما.متقابلا ارزوی سلامتی و موفقیت دارم.
سه‌شنبه 7 دی 1389

saghar2011 - کانادا - تورنتو
برای رسیدن به خدا فقط کافی هست که به قلبتون رجوع کنید و کینه ها و تعصبات رو دور بریزید و به جاش عشق و دوستی رو بیارید تا بتونید خدا رو با تمام وجودتون حس کنید. ای قوم به حج رفته کجایید معشوق همینجاست بیایید بیایید
سه‌شنبه 7 دی 1389

kimbo - امارات - دبی
اون ادم های که میان به دین دیگرون توهین می کنند مشکل عقلی دارن...اگه کعبه بت هست , از کجا معلوم که حضرت مریم با کسی نخوابیده بود...اگه بقیه دین ها برات مسخره هست,دین خودت باید از همه چیز مسخره تر باشه...عذر می خوام از همه مخصوصا دوستان مسیحی به خاطر مثالی که زدم
سه‌شنبه 7 دی 1389

siavash siavash - انگلیس - لندن
سلام. تو رو خدا یکی هم از من تعریف کنه.
سه‌شنبه 7 دی 1389

Damavand78 - آمریکا - کالیفرنیا
واقعا جای تأسف داره که یک ایران اینطوری از یک عرب وحشی، بچباز، جانی و شارلاتان طرفداری میکنند!؟!؟ اشکال نداره بازم به دنبال یک مشت چوب و سنگ بگردید و بعد برید به همسایه و فاک و فامیل خود فرخر فروشی کنید که ما رفتیم مکه، غافل از اینکه همسایه شما شب سر گرسنه به زمین میگذارد!!!!! بله شماها سر خود را مثل کبک در برف فرو کرده‌اید و آنقدر مغز شما‌ها مجمد شده که دیگر درد و رنجهای انسانهای دیگر را نمیبینید بازهام مهم نیست بروید و پول خود را بریزید به جیب خاندان آال سئود که خرج خانم بازی، عیاشی و قمار کردن اینها را در اروپا و آمریکا فراهم کنید. این بقل معروف "چشم آبیها" هم به خوبی‌ خر رو شناخته‌اند و میدونند کی‌ رو چطور به دوشند. این نهایت فلاکت است که انسانی‌ به خواهد خود را چیزی که نیست جا بزند و بدبخت تر از اون که همین اعرابی که شماها سنگشون به سینه میزنید و خود را طرفدار اونها میدونید از من و تو ایرانی‌ متنفرند و اصلا ایرانی را مسلمان حساب نمیکنند! بازهام بروید و جلوی اینها دلا راست شوید، بروید و دستمال بندازید تا شاید اینها شما را بپذیرند، خاری و حقارت هم حد و اندازهی داره!!
سه‌شنبه 7 دی 1389

3kiloomori - ژاپن - توکیو
" red.boy - ایران - تهران . دیدی که ملکه انگلستان باچه دقتی از مسجد ابوظبی دیدن میکرد اونم باحجاب کامل و پابرهنه. بعدش هم فکر نکن من خودم مذهبیم همه میدونن من چیکاره ام (دوستان) اهل هیچ چیز مذهبی هم نیستم. ولی به اسلام اعتقاد دارم چون راجع به این دین تحقیق کردم و عقاید دیگران هم برام محترمه. هر دینی میخواد باشه. مسلمون مسیحی یهودی زرتشتی بت پرست شیطان پپرست". . آقا یکی‌ اینو برای من ترجمه کنه لطفا. یجا میگه من اهل هیچ چیز مذهبی‌ نیستم؟؟؟؟؟؟؟. یجای دیگه میگه من به اسلام اعتقاد دارم؟؟؟؟؟؟. این یعنی‌ چی‌؟.
سه‌شنبه 7 دی 1389

Arash Aazad - آلمان - هامبورگ
دوستان عزیز ، متاسفانه بسیاری از انسانها گمراه شده اند و بدتر از همه این است که چشمان دل و عقلشان را تعصب کور کرده و قادر به تشخیص حقیقت نیستند، متوجه باشید که گفتم گمراه و بیاد داشته باشید که ابلیس گمراه کننده اعظم میباشد.
سه‌شنبه 7 دی 1389

Arash Aazad - آلمان - هامبورگ
. در تمامی مکاتب پیش از اسلام دقیقا نوشته شده و پیش بینی از آمدن و ظهور دجال و گمراه کنند اعظم که هدفش نابودی انسانها میباشد شده! و اندیشمندان عزیز، می دانید که گمراه کننده برای به خدمت گرفتن شما اولین کاری که میکند قدرت تشخیص حق و باطل را با ترفند خود از شما می گیرد، شاید بپرسید چگونه ممکن است، کسی نمیتواند مرا به اشتباه بیندازد!؟ در واقع دجال با زیرکی تمام این کار را میکند بدون اینکه متوجه شوید. مفهوم تمام چیزها را برای شما و در ذهنتان عوض میکند و بعد از آن همه چیز آسان میباشد. خدای واقعی را کاذب مینامد و ّشیطان در ذهنتان خدا می شود، تمامی خوبیها و زیبایهای زندگی حرام و نا پسندیده میگردند و تمامی پلیدیها و شرارتها خوب و عادلانه جلوه داده میشود.
سه‌شنبه 7 دی 1389

Arash Aazad - آلمان - هامبورگ
. آیا حالا ملتفت میشوید چرا شادی ، خنده، عشق ، آزادی ، احترام و بسیاری خوبیهای دیگر.. در دینهای شیطانی محکوم هستند و جنگ، انتقام، کشتار و زور و تجاوز و اعمال شریرانه تشویق شده اند؟ اینها ترفندهای شیطان است که به بسیاری از پیروان این مفهوم بدل از حقیقت را داده که جهاد خوب است ولی همزیستی با دیگر عقاید تحمل پذیر نیست. خوب بس است درباره اسلام و الله صحبت کرد، عزیزانی که بسیار به دین اسلام الطفات و عقیده دارند. باعث تاسف است که عمرشان را در گمراهی بسر میبرند، اگر واقعا تحقیق کنید در میابید که صفتها و اسامی الله در اسلام ، صفتهای شیطان در تمامی مکاتب دیگر است. قهار (خشم کننده)، جبار (زورگو)، مکار، ... یا حق.
سه‌شنبه 7 دی 1389

abtin174 - مالزی - پنانگ
یه باره همشو خراب کنید راهتمون کنین
سه‌شنبه 7 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
Darvish101 - انگلیس - لندن .. درویش جان! حالا دیدی ظرفیت برخورد محترمانه رو نداری؟ هیچ میدونی تو مثنوی معنوی در مورد کرامات تو و همپالکی هات چی نوشته؟! (داستان شیرین "خر برفت و خر برفت" مثنوی رو خوندی؟). بازم میگم: وای بحال ملت ایران اگه عقده ایهایی مثل تو و "بیدین" با فحاشی از سوراخ موشهاتون نماد ملی گرایی ما باشین! ای کاش ملی گرا بودن اینقدر راحت بود! اونوقت کسی مثل مرحوم مصدق نیازی نبود سالها تبعید و زندان رو تحمل کنه! .. برای امثال تو اصل، فحش دادنه! اسلام بهانه است! همون اسلام که تو قبولش نداری 1400 سال قبل شعار برابری و برادری داد و نظام طبقاتی ساسانیان و چند امپراتوری بزرگ دیگه رو در هم پیچید. شعاری که انقلاب کبیر فرانسه در قرن 18 بهش افتخار میکنه! . .
سه‌شنبه 7 دی 1389

omid-free - انگلیس - لندن
saman911 و تمامی عربزاده ها قرانی که گفته خودتون معجزه محمد هست رو به رخ نکشید کتابی که به نوشته عایشه بدکاره که همه داستانهایش را میدادنند باشد همانا بدردعربهای بدوی چادر نشین یک مشت ابله میخورد ! کتابی به محمد وحی شده و چون محمد سواد نوشتن نداشته به عایشه 10 ,12 ساله میگفته و اون مینوشته !اون هم هر چه دل تنگش خواسته نوشته محمد هم که سوادی نداشته که بداند درست بوده یا غلط ! بیخود نیست هرقانونی از این کتاب میاید نفرت و خونریزی و تقاص و شلاق و سنگسار و ........ است
سه‌شنبه 7 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
3kiloomori - ژاپن - توکیو _ من فرمودم به دین اسلام اعتقاد دارم.ولی به اسلامی که خودم با تحقیق خودم و تجزیه تحلیل خودم بهش رسیدم.نه اسلام طالبانی یا اسلامی ناب ج.ا. اصلا بعد هم منظورم از اینکه مذهبی نیستم یعنی اهل نماز و روزه و دعا و عفاف و محرم و نامحرم و مرجع تقلید و ارجیف دیگر که بعدها وارد اسلام شده نیستم. بعدش هم گفتم باید به تمام ادیان احترام گذاشت. هر دینی که هست باشه. بد حرفی زدم؟
سه‌شنبه 7 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
saman911 - توی بیسواد که به دین دیگران توهین میکنی انتظار داری به ان دین خرافات زده ات احترام بگذارند؟ همه داستانهای مسخره عهد عتیق در قرانت هست پس در واقع کتاب دینی خودت رو مسخره میکنی، مانند پیامبر در دهان ماهی و ....با مسخره کرده دیگران نمیتوانید ابرو برای خودتان دست و پا کنید. ضمنا مسیحیان در طویله عبادت نمیکنند بلکه در کلیسا، و ان تنها یک نماد است. هرچه هستند از مسجدهای شما با ان بوی گند پاهای نشسته پیروانش بهتر و پاکیزه تر است.
سه‌شنبه 7 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
red.boy -واقعا برای تو متاسفم که فکر میکنی جنبش سبزی روی کار خواهد امد!انقدر در خواب و خیال مکه و مسجداحرام هستید که نمیدانید دوربرتان چه میگذرد. شما ساده لوح ها را خام کرده بودند؟ نفهمیدید؟!!! ا.ن. چنان قدرت را بدست گرفته که حالا حالا ول کن نیست. شماها بهتره بپایید خودتان را اواره نکنند، لازم نکرده برای زرتشتیان گرامی و با شرف قلدری کنید. همین شماها با خیانت هایتان نگذاشتید مردم در سال پیش پیروز شوند. بروید دور همان سنگ و کلوخ ها بچرخید بدرد سیاست نمیخورید.
سه‌شنبه 7 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
gogoli - غلو، کا، یه چند تا لاف آبادانی بزن بخندیم. جوک بلدی؟
سه‌شنبه 7 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
شوربختانه عده ای انگار پایشان را از بیابانها خشک غربی بیرون نگذاشته اند. برای آگاهی این عده: مسیحیان در کلیسا نماز میخوانند که یک ساختمان بزرگ و بلند و دارای صندلی است. کسی روی زمین نمیشیند و همه کفش به پا دارند. یک نفر با ارگ موزیک مینوازد و همه دسته جمعی دعا میخوانند. آن مجسمه مریم در کنار ماکت گوسفند تنها ماکت است و برای نشان دادن مریم پس از زاییدن عیسی. این نه طویله است نه گوسفند زنده انجا هست. این ماکت ها در اروپای جنوبی بیشتر استفاده میشوند. دیگر اینکه گبر نه، زرتشتی،پیروان زرتشت هستند و ایران خانه و کاشانه شان است. هیچکس هم حق ندارد برای انها تکلیف کند. بویژه پیروان دین حجاز.
سه‌شنبه 7 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
Darvish101 - دوست گرامی وقتت رو با این غلو هدر نده. کسی که انفلاب فرانسه را با تازش بربرانه تازیان وحشی ادمکش مقایسه کرده و برابر میداند، سواد درستی ندارد.
سه‌شنبه 7 دی 1389

a_bamdad - ایران - تهران
kimbo - امارات - دبی. خوب معلومه که مریم با یکی بوده.پس مسیح از کجا اومده؟
سه‌شنبه 7 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا _ تو به جنبش سبز اعتقاد نداری بعد میگی اجازه ندادی مردم پارسال پیروز شوند؟ جنبش سبز یعنی مردم. ببخشید اشتباه گفتم جنبش سبز یعنی اکثریت مردم. الان هم قبول دارم که جنبش به خوابی فرو رفته که بیدار کردنش مشکل است.ولی روزی بیدار میشود و یک حکومت با رای مردم را روی کار میاورد. حالا رای مردم هرچی باشد سکولار فدرال شاهنشاهی جمهوری اسلامی و .. ولی مطمئن باش هر حکومتی باشد به امثال تو اجازه توهین به هیچ دینی رو نخواهد داد.
سه‌شنبه 7 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
red.boy - از یک سو میگویی به نماز و دعا و ...باور نداری و مذهبی نیستی، بعد با ایرانیان از دین رویگردان دعوا داری که چرا دین ندارند و آنها را به گبر بودن متهم میکنی. حرفهایت بهم نمیخورد. اگر با اندیشیدن به این نتیجه رسیدی که مراسم مذهبی بدرد نمیخورد، پس چرا به دیگران که با فکر کردن به این نتیجه رسیده اند دین بدرد نمیخورد دعوا میکنی؟ تو که انتظار احترام از دیگران داری خودت هم باید به باورهای دیگران و نیز بی دین ها احترام بگذاری.
سه‌شنبه 7 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
saman911=omid-norwayبه هههههه گفتنهایش توجه کنید. تنها یک نفر اینجور هیستریک میخندد.
سه‌شنبه 7 دی 1389

kimbo - امارات - دبی
a_bamdad - ایران - تهران شما لطفا با بزرگترت بیا
سه‌شنبه 7 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا .این کجاش توهین ,در انجیل نوشته شده, یعقوب با خدا کشتی گرفته ?نگفتی چرا حضرت یعقوب با خدا کشتی گرفت?و ازچه فنی استفاده کرد خدا رو شکست داد!??در ضمن مسیح پیروان خود را. گوسفندمی میخواند چرا ??(إنجیل یوحنا فصل دهم آیه بیست و هفتم ۱۰ : ۲۷ آمده است)در ضمن IDمن هرچی میخواد باشه تو جواب سوال من بده چه ربطی داره بیسوادددددد.هاهاها ها هاها.
سه‌شنبه 7 دی 1389

mehran_pahlavichi - نروژ - اسلو
saman911 - ایران - تهران حداقل یه قسمت دیگه ادامه می دادی که جواب سوالت رو می گرفتی. متی باب سیزده آیه سی و پنج. زیرا در کتاب آسمانی پیشگویی شده بود که «من با مثل و حکایت سخن خواهم گفت و اسراری را بیان خواهم نمود که از زمان آفرینش دنیا تا حال پوشیده مانده است . « . این طور که پیداست مطالعه داری ولی یه سری هم به انجیل یوحنا فصل 3 بزن و بخونش لطفا. آمین‌، آمین‌ به‌ تو می‌گویم‌ آنچه‌ می‌دانیم‌، می‌گوییم‌ و به‌ آنچه‌ دیده‌ایم‌، شهادت‌ می‌دهیم‌ و شهادت‌ ما را قبول‌ نمی‌کنید. ۱۲ چون‌ شما را از امور زمینی‌ سخن‌ گفتم‌، باور نکردید. پس‌ هرگاه‌ به‌ امور آسمانی‌ با شما سخن‌ رانم‌ چگونه‌ تصدیق‌ خواهید نمود؟
سه‌شنبه 7 دی 1389

ابرقدرت ایران , مرکز جهان - ایران - تهران
اگر سه قاره جهان را روی نقشه با خط کش به هم وصل کنید ایران در مرکزیت جهان قرارمیگیرد. از معجزات قرآن: کلمه روز(یوم) 365 بار در قران ذکر شده.و کلمه ماه (شهر)12بار. که تقویم جلایی از آن استخراج شده که دقیقترین تقویم تاریخ است. در آن (قران) نشانه هایی است برای صاحبان اندیشه.
سه‌شنبه 7 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
mehran_pahlavichi - نروژ - اسلو :تو جواب سوال منو بده چرا حضرت یعقوب با خدا کشتی گرفت?
سه‌شنبه 7 دی 1389

aks2424 - کویت - کویت
انشالله عید نوروز انجایم
سه‌شنبه 7 دی 1389

mehran_pahlavichi - نروژ - اسلو
saman911 - ایران - تهران. از آنجایی که من نه عرب هستم نه عربزاده از این کتاب سر در نیاوردم،و مطمئن هم هستم که خدا عرب نیست،اگه شما عربی میفهمید و خدا با این کتاب با مردم ایران حرف میزنه،دیگه باید گفت فردوسی روحت شاد الکی عمرت و تلف کردی. دوست عزیز:کتاب مقدس به زبان سمبلیک نوشته شده تا همه راحت درکش کنن،همان طور هم اگه خونده باشید در پیدایش باب پنج آیه بیست و چهار. و خنوخ‌ با خدا راه‌ می‌رفت‌ و نایاب‌ شد، زیرا خدا او را برگرفت‌. این به این منظور نیست هر روز با هم به گردش می رفتن،بلکه 300 سال خدا رو عبادت کرد و به حضور خدا بالا رفت. متاسفانه هیچ وقت به ما اجازه ندادن که قرآن فارسی بخونیم،ولی کتاب مقدس این گونه نیست،درسته قسمت هایی داره که با یه نگاه سطحی میشه بردش زیره سوال،اما خدا می خواد که در قسمت های بعدیش محبت و فیض خودش رو نشون بده.
سه‌شنبه 7 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا.. باز زدی تو خاکی؟ اشتباه فهمیدی باهوش جان! من عرب نیستم. اما اگر هم عرب بودم، بر خلاف واخورده هایی مثل تو،هم به هویت ملی وهم به هویت قومی خودم افتخار میکردم. من جوک خیلی بلدم اما نمیتونم واسه "تیتیش" هایی مثل تو و رفیق مامانیت تعریف کنم! خدای نکرده ممکنه ضربه روحی بخورین! اونوقت هزینه بیشتری به سیستم بهداشت روانی کشورهایی که بهتون "پناه" دادن، وارد میکنین و آبروی مارو بیشتر از اینا میبرین! .
چهار‌شنبه 8 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
saman911 - یا امید نروژی، خودت برو از خدا بپرس، لابد یک دلیلی داشته، تو که با خدا ارتباط داری باید بدونی. بعلاوه داستانهای عهد عتیق در قران هم هست که هیچکدام با عقل و دانش جور در نمیاید. بهتره درباره انها بحث کنی. به مسیحیت چکار داری؟ بند کردی به یک داستان قوم یهود.
چهار‌شنبه 8 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
saman911 - ایران - تهران .. دوست خوبم، کاملا احساس شما رو در مورد ناراحتی از توهین به دین اسلام درک میکنم. اما به نظر من بجای برخورد سلبی و طرح مباحثی که ممکنه برای بعضی توهین به سایر ادیان تلقی بشه، صرفا به ذکر موارد ایجابی و دفاع از اسلام و تشیع به ویژه عدم تناقض مذهب با شرایط نوین زندگی بپرداز. از توجهت ممنونم. . .
چهار‌شنبه 8 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا _ من نگفتم چرا دین ندارین. من که چندبار گفتم دین هرکسی به خودش مربوط است. من میگم به دین کسی نباید توهین کرد هرچند خرافات باشد. انتقاد ازاد است ولی توهین با نقد و انتقاد فرق دارد.
چهار‌شنبه 8 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
mehran_pahlavichi - نروژ - اسلو :شما به سایت( پارس قران) بروید قران فارسی بخوانید,اگر قران به زبانهای دیگر وبدون زبان اصلی خود چاپ میشد مثل انجیل و تورات تحریف میشد,ولی ایات عربی زیر نویس ترجمه داره به زبانهای مختلف,در ضمن مگه تو اسرائیلی هستی که انجیل میخوانی!!??زبان اصلی انجیل عبری برای قوم اسرائیل,شما با چه منطقی انجیل صهیونیستها رو میخونی در صورتی که ایرانی هستی!??مگر شما تاریخ نخواندید تا 200سال پیش کشیشها مخالفان ودانشمندان را به صلیب میکشیدند و زنده زنده میسوزاندند?مگر همین مسیحیها با بمب اتم ژاپن ویران نکردند?مگر همین مسیحی ها نبودند که یهودی ها را در کوره های اتش میسوزاندند(هیتلر)مگر همین مسیحی ها( اوباما )امسال ایران با بمب اتم تهدید نکرد??. چرا همجنس بازها رو در کلیسا عقد میکنند!?به بهانه ازادی جامعه را بسوی حیوانیت سوق میدهند.هیچ کدوم از این کارها رو مسلمانها نکردند??.
چهار‌شنبه 8 دی 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
gogoli - ایران - تهران / گوگولی مگولی نوشتی( 1400 سال قبل شعار برابری و برادری داد ) برادریشون حمله به ایران بود برابریشونم عمامه و سیدواقا بود ها ؟
چهار‌شنبه 8 دی 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
arashbehdin - امریکا - اتلانتا / درود بر تو حق با شماست , یعنی یاسین تو گوش .. خوندنه , اما این عربها باید بدونن این بار ایرانو از چنگشون در میاریم و میفرستیمشون کشور خودشون عربستان تا انقدرعربی بلغور کنند تا خدا تمام خوبیهارو بهشون بده ! بدیهای ایران و گناهو بی دینی مال ما , بوهشتو شیرشترو عسل و هوریهای بهشتی هم مال اونها ! ما نخواستیم .
چهار‌شنبه 8 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
ابرقدرت ایران , مرکز جهان - ایران - تهران :درود برشما.
چهار‌شنبه 8 دی 1389

3kiloomori - ژاپن - توکیو
red.boy - ایران - تهران گرامی‌ ،مطمئنی که سرت به جایی‌ نخورده؟ یا به قول ملا نصرالدین"عقلت پاره سنگ ورنمیداره"؟. راستشو بخوای یجورایی دارم نگرانت میشم گرامی‌. یه سؤالی از پاپا و مامانت بکن شاید در دوران کودکی از بلندی پرت شدی یا اینکه سرت به جایی خرده و یا اینکه....... آقا کسی‌ پزشک خوب سراغ نداره به رد بوی گرامی‌ معرفی‌ کنه؟
چهار‌شنبه 8 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
Darvish101 - انگلیس - لندن . نه! لابد برابری غربی صدقه ایه که از تو از دولت فخیمه انگلیس میگیری و برادریش هم ماجراهای "دردناک" تو و رفیقای باعرضت برای اخذ پناهندگیه؟! تو اگه خیلی عرضه داری چرا نمیای ایران اینجا فحشاتو بدی؟! میترسی النگوهاتو بدزدیم؟! امثال تو و "بیدین" هروقت تو قمار میبازن یا "جنس" ناخالص بهشون میندازن میان تو این سایتها با فحش دادن عقده هاشونو خالی میکنن! ای بیچاره!
چهار‌شنبه 8 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
red.boy - اگر منظور تو اینست که اوکی. ما که در غرب زندگی میکنیم و آزادی بیان و باور داریم. امیدوارم روزی برسد که در ایران کسی مجبور نشود مخفیانه باورش را عوض کند و مردم مسلمان به ان درجه از آگاهی برسند که به بی دینها و دینهای بجز اسلام توهین نکنند. این مشکل دوسویه است و بسیاری از مسلمانان بی دینی را نمیپذیرند.
چهار‌شنبه 8 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
Darvish101 - دوست گرامی سپاس، میبینی که در یو کی چه میکنند همین ها؟ لندن شده سعودی عربیا یا پاکستان. اگر به دین و آیین دیگران هم احترام میگذاشتند هم یک چیزی.
چهار‌شنبه 8 دی 1389

mehran_pahlavichi - نروژ - اسلو
saman911 - ایران - تهران عزیز،حداقل شما که 4 تا کتاب بیشتر از من خوندی میشه بگید که کجای تورات و انجیل تحریف شده،و شما ها که همچین ادعایی می کنید حتما نسخه تحریف نشده از کتاب مقدس رو دارید،اگه میشه یا ارائه بدید این حرف ها رو بی خیال شید چون تف سر بالاست دوست من. نه سامان جان من ایرانیم ولی خدمت شما عرض کنم که انجیل وقتی نوشته شد به زبان های رومی و یونانی هم نوشته شد و من امروز کتاب مقدس رو به زبانی که می فهمم (فارسی) می خونم.دوست من،من پیرو هیچ دین و مذهبی نیستم،من خریده شدم دوست من،اونم به خون پاک مسیح و از روی فیض خداوند. شما در هیچ کجای هیچ مذهبی این کلمه رو ندارید. شما همه غرب رو مسیحی می دونید در صورتی که در همین کشور 60%مردم خدا رو نمی شناسن.شما دارید پیروان رو با پیروان مقایسه میکنید ولی یه نگاه به قله بنداز،مسیح نه خانه ای داشت نه شمشیری،مسیح هیچ کس رو نکشت،اموال هیچ کس رو به غنیمت نگرفت، میسح گریه کرد،میسح مصلوب شد تا گناهای من و شما رو به خودش بگیره،. این دنیا نه مسیح رو می شناسه نه خدا رو.
چهار‌شنبه 8 دی 1389

mehran_pahlavichi - نروژ - اسلو
saman911 - ایران - تهران و در آخر سامان جان،ملکوت خدا رو نمی شه با عمل خرید،خدا همه رو به این ملکوت دعوت کرده اما اونایی که این دعوت رو قبول می کنند کمند. و این پیام محبت مسیح برای توست:مکاشفه باب ۳. ۲۰ اینک‌ بر در ایستاده‌ می‌کوبم‌؛ اگر کسی‌ آواز مرا بشنـود و در را باز کنـد، به‌ نـزد او درخواهم‌ آمد و با وی‌ شـام‌ خواهـم‌ خـورد و او نیـز با مـن‌
چهار‌شنبه 8 دی 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
arashbehdin - امریکا - اتلانتا / درود بر تو دوست خوبم ولی اینها یکیونصفی بیشتر نیستن و روزی جیره ساندیسشون تموم میشه و دوباره خیانتو یه جور دیگه شروع میکنن !
چهار‌شنبه 8 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا _ خب منم همین رو میگم دیگه. مشکل من با دو طرف است. یه عده مسلمون که به دیگر ادیان توهین میکنن و من باهاشون مخالفم و یه عده دیگر که به اسلام توهین میکنن باز با اون هم مخالفم.( ولی با نقد دین مشکلی ندارم. با توهین مشکل دارم) باید این فرهنگ جا بیوفته برای همه که بدونن دین هرکسی مال خودشه و کسی نمیتونه بگه تو چرا مسلمون هستی یا نیستی یا چرا مسیحی هستی یا نیستی.این که گفتم کجاش مشکل داره یکی بگه.
چهار‌شنبه 8 دی 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
gogoli - ایران - تهران / گوگولی مگولی اون روزی که من النگوهای رئیساتو در کمیتتون شکونم تو اون روزها ببولک بودی امروز شدی گوگولی ، بگذریم اون روز جلو رئیستون چنان تو دهنی به دستیار رئیستون زدم که باید بودی تا جیش میکردی تو خودت ، اما تو هم امروز فکر نکن چون تو ایرانی و دفاع از حکومت میکنی خیلی جیگر داری نه برعکس دستمالی ، اگر اونجابودی و مخالفت میکردی یک چیزی حالا از چی بخودت میبالی ؟ از اینکه هر مسیجی 25 تومنت میدن ؟
چهار‌شنبه 8 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
mehran_pahlavichi - نروژ - اسلو .. شما که هزار ماشالا به این قشنگی و شیرین زبونی میتونی بحث کنی چرا به دین دیگران توهین میکنی؟ . .
پنج‌شنبه 9 دی 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
تعدادی را کلنگ گور کن نیز از خواب بیدار نمی کند//اسلامیون بی وطن.
پنج‌شنبه 9 دی 1389

mohsen1111 - لوکزامبورگ - مقش
red.boy - ایران - تهران خطاب به جنابعالی و تمامی کسانی که همچون شما فکر می کنند باید گفت که اگر میبینید دوستانی به نظرات شما اعتراض می کنند علت در این است که آنان آگاهانه باوری رو در زندگیشان انتخاب کرده اند که از بی دینی می تواند باشد تا مسیحیت و غیره و آنکس که باوری رو با تحقیق و با دل قبول کرد به همان اندازه نیز به اصول آن باور پای بند خواهد بود همچنانکه هیچگاه تعصب کورکورانه به آن نخواهد داشت هرچند کسی به ایمان او انتقاد کند یا فحش دهد در جایی که دوستان مسلمانمان همچون شما که عرقی و ورقی و غیره در مرامتان می باشد به هیچ یک از فرایض یا بعضا به خیلی از محدودیتهای دینیتان پایبند نیستید اما عملا بسیار تعصب آن را یدک می کشید خوب پس شما فقط یک متعصب مسلمان شناسنامه ایی بیش نیستید
پنج‌شنبه 9 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
Darvish101 - انگلیس - لندن ... جااااااااان ؟!! تو دهنی ؟! جیییییشش؟!!! کمیته مشترک ضد خرابکاری؟! چقدر خشن؟!! پس "ساواکی" بودی و رو نمیکردی؟!! خدا امثال تو رو خوب شناخته که بهتون شاخ نداده. تو چطور از دست خلخالی در رفتی شیطون؟ بهش چی رشوه دادی که ولت کرد؟ النگوهاتو ؟!
پنج‌شنبه 9 دی 1389

mehran_pahlavichi - نروژ - اسلو
gogoli - ایران - تهران عزیز ،من نه به اشخاص نه به دین و نه به باور هایی که از 1400ساله پیش به این ور هویت،آبرو،فرهنگ،تاریخ و تمدن کشورم و مردم کشورم رو از بین برده نه تنها احترام نمیزارم یعنی نمی تونم بزارم بلکه توو دهنی هم میزنم،وقتی این اروپایی ها گوشت سگ می خوردن ما در کشورمون همه پرسی داشتیم،ولی حالا این ها ما رو عرب میدونن و عقب مونده، دلم میگیره،بخاطر همین دین دروغ...چرا باید به علی و حسن و حسینی که تا میتونستن ایرانی کشتن، باید احترام بزارم؟؟؟مثل این می مونه که 1000 سال دیگه هیتلر رو در اروپا بپرستن.مطمئن باش دوست من اگه همینایی که مردم ما می پرستن،،، امکانات هیتلر رو داشتن ایران رو 1400 سال پیش با خاک یکسان کرده بودن. به امید کنار رفتن پرده تعصب و باز شدن چشمان ایرانی ها و آبادانی ایران و آزادگی ایرانی
پنج‌شنبه 9 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
mehran_pahlavichi - نروژ - اسلو .. یادش بخیر! یکی دو سال پیش یکی تو این سایت در باره ادبیات سطنت طلبها گفته بود: "اگه تو یه قدم جلوی اونها عقب بری، اونها با پررویی صد قدم جلو میان"! واقعا درست گفته! تو اگه مسیحی هستی خیلی بیجا میکنی به مسلمونا اهانت میکنی! تو به باور های 1400 سال پیش عقیده نداری اما به باور های 2000 سال پیش عقیده داری؟!!! (موش خودت و باور هاتو با هم بخوره!) ایرانیان (به کوری چشم بدخواهان) هرگز دشمن علی و فرزندان او نبودند. برعکس، ایرانیان به جبران دشمنی خلفای اموی و عباسی با فرهنگ و تمدنشون، همواره حامی امامان شیعه بودند. تاریخ ایران بعد از اسلام پر از قیامهای شیعیان ایرانی (مانند آل بویه) علیه اعراب سنی مذهبه. به امید توزیع هرچه سریعتر یارانه عقل و شعور برای عزیزان دین ستیز!
پنج‌شنبه 9 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
mehran_pahlavichi - نروژ - اسلو .. کامنت قبلی من کمی تندتر از اونی شد که میخواستم. اما بهر حال شما با هر اعتقادی نباید به اعتقادات دیگران توهین کنی. ایرانی ها که بعد از انقلاب مسلمون نشدن. سیاست رو با مذهب قاطی نکن لطفا. .
جمعه 10 دی 1389

+7
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  100Haloo - تهران، ایران
  عربستان سعودی در پیدساختن و آباد کردن منبکتش هست، مملکتی که حتی یک سعودی الاصل نمیتواند کش شلوار خودش را درست کند. به بتخانه خود جلا میدهد تا زمانی که عبدالله هایی از کشورشان بخاطر باورهای کورکورانه به آنجا سفر کنند تا بعد از مدتی لغب حاجی یا حاجیه را بگیرند. غافل از اینکه کعبه جلو در خانه خودشان هست، همسایه گرسنه، بیماران بی پول کنار خیابانها و و و. در عوض سردمداران ابله مملکت ما، در پی اینکه با پای چپ به خلا برویم یا با پای راست؟ مقصر خودمانیم. باید باورهای مذهبی و خرافات مذهبی را بکل نابود کنیم. بما چه مربوط که بعد از ١٤٠٠ سال شمر چکار کرد و یا حسین چه کرد؟؟؟؟
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.