خانه داری مقتصدانه


خانه داری مقتصدانه


چگونه از زنگ زدن سیم ظرفشویی جلوگیری کنیم؟

یک لیوان پلاستیکی یا شیشه دهن گشادی را از محلول آب و صابون پرکنید و سیم ظرفشویی را پس از شستن ظرفها درون آن بیاندازید. آب و صابون را هر شب عوض کنید تا سیم ظرفشویی شما تمیز و پاکیزه بماند.

روش دیگر برای جلوگیری از زنگ زدن سیم ظرفشویی آن است که سیم را پس از شستن با آب، روی قطعه ای کاغذ آلومینیومی (فویل) قرار دهید سپس روی چراغ گاز بگذارید تا حرارت شعله پیلوت آرام آرام آب آن را بگیرد و خشک کند.

ظرفشویی آسان

اگر برای شستن ظرف، وسیله دسته بلندی در اختیار ندارید خود می توانید ابتکاری به خرج دهید. یک گیره بزرگ کاغذ را به ابر یا پارچه ظرفشویی وصل کنید و از آن به منزله دسته استفاده کنید، به این ترتیب از زبر شدن یا کثیف شدن ناخن و انگشتان شما هنگام ظرفشویی جلوگیری خواهد شد.
یک لیوان پلاستیکی یا شیشه دهن گشادی را از محلول آب و صابون پرکنید و سیم ظرفشویی را پس از شستن ظرفها درون آن بیاندازید. آب و صابون را هر شب عوض کنید تا سیم ظرفشویی شما تمیز و پاکیزه بماند.
 
رقیق کردن مایع ظرفشویی

برای صرفه جویی در مصرف مایع ظرفشویی می توانید آن را با آب رقیق کنید. یعنی مایع ظرفشویی را به نسبت مساوی با یکدیگر مخلوط ساخته و درون ظرفی (مانند بطری خالی مایع ظرفشویی) بریزید. در عین حال که از تأثیر آن کاسته نمی شود، از لحاظ اقتصادی بسیار با صرفه خواهد بود.

زدودن لکه از ظروف نچسب و بچسب

برای پاک کردن ماهیتابه یا قابلمه هایی که سوخته و تَه گرفته، هرگز با قاشق یا دیگر وسایل فلزی به جان آنها نیفتید، زیرا نتیجه چیزی جز خراشیده شدن ته ماهیتابه یا قابلمه نخواهد بود.

برای آن که این کار را به راحتی انجام دهید به روش زیر عمل کنید:

ته ظرف سوخته مقدار زیادی جوش شیرین بریزید و آن قدر آب به آن اضافه کنید که فقط مرطوب شود؛ بگذارید چند ساعت بماند. معمولاً با این اقدام می توانید قسمت سوخته را بلند کنید و ظرف را به راحتی بشویید. لکه های سرسخت را هم از ظروفی که معمولاً غذا به ته آنها نمی چسبد می توان به روش زیر از بین برد:

دو قاشق غذاخوری جوش شیرین، نصف فنجان سرکه و یک فنجان آب در آن بریزید و به مدت ١٠ دقیقه بجوشانید.
شکلات - ایران - تهران
بمیرم . یاد مامانم افتادم که چقدر گله و الان مریض شده . برای سلامتی و شفای مامانم دعا کنید .
یکشنبه 5 دی 1389

tumba - سوئد - ستکهلم
مقتصدانه یعنی چی ? چرا فارسی نمی نویسید?
یکشنبه 5 دی 1389

shirin** - کانادا - اتاوا
شکلات - ایران - تهران . عزیزم از صمیم قلبم برای مادر عزیزتون دعا می کنم.امیدوارم هرچه زودتر خبر سلامتی شون را بدید.
دوشنبه 6 دی 1389

شکلات - ایران - تهران
shirin** - کانادا - اتاوا ممنونم دوست خوبم . امیدوارم که شما هم همیشه شاد و خوب باشی
دوشنبه 6 دی 1389

آپامه - استرالیا - سیدنی
شکلات-ایران-تهران برای سلامتی مادر خوبت دعا میکنم.امیدوارم هرچه زودتر بهبود یابد. پدر منهم امروز باید عمل قلب باز انجام بدهد و خیلی نگرانم.
سه‌شنبه 7 دی 1389

شکلات - ایران - تهران
آپامه - استرالیا - سیدنی دوست عزیزم از صمیم قلبم برای بهبودی و سلامتی و شفای پدر محترمتون دعا میکنم و بی نهایت از لطف تو عزیز هموطنم ممنونم .
چهار‌شنبه 8 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.