زدوبند در خرید سایپا شگفتی قرن شد


زدوبند در خرید سایپا شگفتی قرن شد

پس از قرائت سومین گزارش کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای اصل 44 که به واگذاری‎های غیرقانونی دولت اشاره داشت و سکوت نماینده دولت، 6 نفر از نمایندگان مجلس فرصت یافتند تا در اعتراض به خصوصی سازی ظاهری دولت نطق کنند.

موسی‎الرضا ثروتی نماینده بجنورد یکی از این نمایندگان بود که گفت: واگذاری‎ها به بخش خصوصی خیلی کم و حداکثر 13.5درصد بوده و بقیه دولتی یا شبه دوتی بوده که باعث تاسف است.

وی با بیان اینکه با عدم واگذاری سهام بخش دولتی به بخش خصوصی، تصدی گری دولت کاهش نیافته است، ادامه داد: حتی در مواردی هم که این سهام به بخش خصوصی واگذار شده شاهد تداوم مدیریت دولتی در بخش‎های واگذار شده هستیم که اصل خصوصی سازی را زیر سوال می‏برد.

ثروتی با اشاره به اینکه شرکت‎های زیر مجموعه سایپا، سهام سایپا را خریده است، این را از اعجاب قرن خواند و گفت: وزیر صنایع جلسه محرمانه می گذارد که دوباره این سهام را برای دولت بخرند! کما اینکه سهام ایران خودرو و سایپا را خود دولت خریده است.

به گفته وی، به این ترتیب سهام‏های واگذار شده نه تحت حاکمیت کامل دولت است و نه مجلس بر آن نظارت مجلس دارد.

گفتنی است در جریان معاملات شرکت سایپا بیش از 51 درصد سهام این شرکت متعلق به شرکتهای قرار گرفت که اکثریت سهام آنها در اختیار سایپاست.
انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
به این میگن مدیریت جهانی, حالا برین حالشو ببرین. همه این شگفتیها از صدقه سر امام زمان و جانشینش خایمنه ای است.
یکشنبه 5 دی 1389

hassan5 - ایران - تهران
در ایران بعد از انقلاب معنی لغت ها عوض شده مثلا دزدی شده جابجائی ثروت .یاشارلاتانی و کلاه برداری شده زرنگی .یاصداقت شده هالوئی .و در جمهوری اسلامی مسئولین گرگ صفت شدندحامی ملت یا چوپان گله
یکشنبه 5 دی 1389

ehsanusa - ایران - تهران
این کثافتها بخش خصوصی شون هم خودشونن. به مردم عادی که سهام نمیدن. خودشون اول میرن تو مجلس و دولت حسابی میچاپن، بعد میان به با هزار زد و بند و کثافت کاری دیگه، به عنوان بخش خصوصی سهام رو میخرن. اینم حتما نتونسته به اندازه ای که میخواسته بخره، صداش در اومده!!!
یکشنبه 5 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.