زوج جوان مشتریان آرایشگاه‌های زنانه را طعمه خود کردند


زوج جوان مشتریان آرایشگاه‌های زنانه
 را طعمه خود کردند


زن و مرد جوان مشتریان آرایشگاه‌های زنانه را طعمه خود قرار داده و اموال آنها را به سرقت بردند.

حدود یک سال قبل شکایاتی از سوی تعدادی از شهروندان تهرانی که همگی زن بودند مبنی بر سرقت کیف آنان در آرایشگاه‌های زنانه و یا مدارس به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ رسید.

کارآگاهان در بررسی‌های خود متوجه شدند این نوع سرقت علاوه بر محدوده سرکلانتری دوم ( غرب و شمال غرب تهران )، در سایر قسمت‌های پایتخت نیز گزارش شده است.

همچنین مشخص شد در این سرقت‌ها که معمولأ از آرایشگاه‌های زنانه یا دفتر مدارس انجام شده است، سارق که یک زن جوان بوده با یک کیف خالی به آرایشگاه خصوصاً آرایشگاه‌های شلوغ و به بهانه ماندن در نوبت روی یکی از صندلی‌ها منتظر نشسته و در یک فرصت به دست آمده و با استفاده از غفلت نفر کناری کیف خود را با کیف دیگری جابه جا کرده و با سرقت کیف به بهانه‌ای آرایشگاه را ترک کرده است.

در مدارس نیز سارق به بهانه این که می‌خواهد از وضعیت درسی دخترش مطلع شود وارد دفتر مدرسه شده و در همان ابتدا با غفلت معلم، مدیر یا ناظم، کیف خالی خود را با کیف یکی از معلمان یا مدیر و ناظم تعویض و سریعاً مدرسه را ترک کرده است.

در یکی از این سرقت‌ها و در اولین روز تعطیلات عید نوروز، مالباخته که زن 40 ساله‌ای بود به شعبه 13 بازپرسی دادسرای ناحیه 5 تهران رفت و طی شکایتی اعلام کرد: در مدت تعطیلات نوروزی تصمیم داشتیم با خانواده به مسافرت برویم.

در تاریخ 28 اسفند تعدادی از سرویس‌های طلایم را که در مسافرت به آنها نیاز نداشتم برای امانت نزد یکی از دوستانم بردم. دوستم مدیر یک آرایشگاه زنانه در آریاشهر بود.

ارزش سرویس طلاها بالای 50 میلیون تومان بود. ساعت 21 رفتم اما آرایشگاه طبق معمول این روزها بسیار شلوغ بود. کیف طلاها را کنارم گذاشته و روی یکی از صندلی‌ها نشستم.

خانمی حدوداً 30 ساله هم کنارم نشسته بود. من با دوست آرایشگرم که مشغول کار بود صحبت می‌کردم. دقایقی بعد متوجه شدم کیف طلاهایم نیست.

همان زن کناری‌ام که کیف بین من و او قرار داشت هم نبود. اما یک کیف دیگر به جای کیف من همان جا بود. ابتدا سریع به بیرون از آرایشگاه رفتیم که خبری از آن زن نبود. داخل کیف به جای مانده پر از تکه کاغذ و روزنامه بود. دریافتم آن زن جوان کیف خالی‌اش را با کیف من عوض کرده و فرار کرده بود.

با دستور مدیرروستا بازپرس شعبه 13 دادسرای صادقیه، رسیدگی تخصصی به این پرونده به کارآگاهان مبارزه با سرقت از اماکن پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واگذار شد.

کارآگاهان با راهنمایی مالباخته و با استفاده از چهره‌نگاری متهم و جستجو در تصاویر سارقان سابقه‌دار تحقیقات تخصصی خود را برای شناسایی و دستگیری زن سارق آغاز کردند.

با توجه به نوع طلاها و فاکتور خرید، کارآگاهان به تعدادی از طلافروشی‌های محدوده سرقت و غرب تهران رفته اما نتیجه‌ای حاصل نشد.

در شکایات بعدی در فروردین و ماه‌های بعد در سال جاری، که از سوی مالباختگان مطرح شده و تمامی این سرقت‌ها در آرایشگاه‌های زنانه یا مدارس دخترانه صورت گرفته بود، کارآگاهان پایگاه دوم با توجه به نوع اموال سرقتی تحقیقات میدانی وسیعی را برای شناسایی و دستگیری یک زن جوان حدود 35 ساله دنبال کردند.

در چهره نگاری‌ها مشخص شد تمامی این سرقت‌ها توسط این زن جوان انجام شده است.

از آنجائی که از این زن سارق چهره‌نگاری شده بود، در بررسی از سوابق مجرمان سابقه‌دار هیچ نشانه‌ای به دست نیامد. لذا جهت شناسایی و دستگیری وی راه‌های ممکن پلیسی دیگر در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

در اولین اقدام کارآگاهان به برخی آرایشگاه‌های زنانه و مدارس دخترانه مراجعه کردند و آموزش لازم به متصدیان مربوطه در مناطقی که احتمال سرقت‌های بعدی این زن بیشتر وجود داشت داده شد.

گام بعدی پلیس تحقیقات میدانی دامنه دار در نقاطی بود که احتمال تردد متهم تحت تعقیب می‌رفت. و در نهایت در گام سوم تلاش برای شناسایی متهم با استفاده از تصویر چهره‌نگاری و سایر مشخصات موجود، از طریق یگان‌های گشت پلیس آگاهی در سطح شهر بود.

یکی از مالباختگان، مدیر یک مدرسه دخترانه در غرب تهران بود. کیف وی به روش فوق از داخل دفتر مدرسه و در اوایل سال تحصیلی جاری توسط این زن به سرقت رفته بود و پرونده‌اش در پایگاه پنجم پلیس آگاهی در حال رسیدگی بود.

خانم مدیر که در یک روز و از روی کنجکاوی و تحقیق و پیگیری به کلانتری تهرانسر رفته بود متوجه شد سارق پرونده مشابهی در سال گذشته و در کلانتری تهرانسر داشته که پس از سرقت کیف یک زن در آرایشگاهی در تهرانسر، قبل از فرار دستگیر و به کلانتری منتقل شد اما با رضایت شاکی و دستور قضائی آزاد شده است.

از طریق پرونده و عکس موجود در کلانتری وی را شناسایی کرد و برای اعلام نتیجه کارآگاهان را در جریان قرار داد.

با توجه به وجود پرونده‌های مشابه از این زن به نام آنا 35 ساله در پایگاه‌های مختلف پلیس آگاهی خصوصاً پایگاه 2 و 5، منزل یکی از بستگان وی در تهرانسر شناسایی شد.

در تاریخ 17 آذر امسال همسر این زن به نام داود شناسایی و با توجه به هماهنگی قضائی توسط کارآگاهان پایگاه پنجم دستگیر و پس از انتقال به پایگاه پنجم برای رسیدگی به سرقت‌ها به پایگاه دوم منتقل شد.

داود که دارای اعتیاد به مصرف مواد مخدر بود اعتراف کرد به همراه همسرش به در آرایشگاه‌ها و مدارس رفته و خود داخل خودرو یا موتورسیکلت منتظر همسرش می‌ماند تا پس از سرقت از آنجا فرار کنند.

آنا با اطلاع از دستگیری همسرش متواری شد. اما 22 آذر کارآگاهان پایگاه دوم با تلاش بی‌وقفه و اطلاعاتی که از همسرش به دست آورده بودند آنا را در غرب تهران شناسایی و دستگیر کردند.

متهمان تا کنون فقط به مواردی که مالباختگان با مراجعه به پایگاه دوم آنها را شناسایی کرده‌اند اعتراف کرده اما با توجه به تعداد سرقت‌های مشابه از سال گذشته، به نظر می‌رسد تعداد سرقت‌های این زن و شوهر بسیار بیشتر از اعترافات آنها باشد.

سرهنگ کارآگاه مهرداد یگانه رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: از شهروندانی که از سال گذشته در نقاط مختلف تهران به شیوه فوق از آنان سرقت شده دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهم به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی-خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.
Shomali - ایران - لاهیجان
ایران اسلامی!
یکشنبه 5 دی 1389

پارسی بوم - ایران - مازندران
هر دم از این باغ بری می‏آید!
یکشنبه 5 دی 1389

pesar shoja - استرالیا - استرالیا
هنر نزد ما ایرانیان است و بس
دوشنبه 6 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.