قطار دروغ و فریب، هنوز به شیراز نرسیده است


قطار دروغ و فریب، هنوز به شیراز نرسیده استوقتی در سال ۸۳ نمایندگان اصولگرای مجلس هفتم، «احمد خرم» وزیر راه و ترابری دولت خاتمی را به بهانه واگذاری پروژه راه آهن شیراز به اصفهان به پیمانکاران چینی و در قالب قرارداد فاینانس استیضاح کردند، هیچ گاه به فکرشان خطور نمی‌کرد که شاید دولت نهم هم به سر رسد و سالی از عمر دولت دهم بگذرد و قطار به شیراز نرسد.

به گزارش صبح امید، روزی که «سیدحسین ذوالانوار»، نماینده اصولگرای مردم شیراز در اتاق آلبالوی باشگاه فرهنگیان شیراز در جمع خبرنگاران با افتخار از باز پس‌گیری قرارداد فاینانس راه آهن شیراز ـ اصفهان از چینی‌ها خبر می‌داد، هیچ‌گاه تصور نمی‌کرد که دستورات ویژه رئیس دولت نهم و دهم هم نتواند قطار را به شیراز برساند.

با استیضاح احمد خرم و باز پس‌گیری پروژه فاینانس راه آهن شیراز ـ اصفهان در سال ۸۳، عملاً وزارت راه و ترابری در دولت اصلاحات مجبور شد اجرای این پروژه مهم را که از زمان رضاشاه پهلوی به تأخیر افتاده بود، به ۷ پیمانکار مجری در ۷ قطعه واگذار کند تا بلکه ۵۰۰ کیلومتر راه آهن در ۷ قطعه سریعتر اجرا شود و البته مجلس اصولگرای هفتم نشان دهد که ایران بی‌نیاز از جذب سرمایه‌های خارجی است.

در سال ۸۴ عمر دولت اصلاحات به پایان رسید و کار به دولت اصولگرای نهم سپرده شد. «محمود احمدی‌نژاد» در اولین سفر استانی خود در ورزشگاه شهدای ارتش به مردم شیراز قول داد که با مصوبه سفر استانی هیأت دولت، این پروژه تا پایان سال ۸۵ به شیراز برسد، اما باز هم نرسید.

استاندار فارس علت تأخیر در اتمام پروژه راه آهن شیراز ـ اصفهان را کمبود اعتبارات اعلام کرد در حالی که نفت با قیمت ۱۳۰ دلار در آن سال به فروش می‌رفت.

احمدی‌نژاد سال ۸۶ دوباره به فارس سفر کرد تا راه جدید شیراز به کازرون را که در دولت اصلاحات شروع شده بود، افتتاح کند. او در نشست پایانی این سفر در فرودگاه شیراز و در حضور حائری شیرازی، امام جمعه وقت شیراز، به «محمد رحمتی»، وزیر وقت راه و ترابری دستور ویژه داد که تا پایان سال باید راه آهن اصفهان به شیراز برسد و مردم شیراز صدای سوت قطار را بشنوند. اما در سال ۸۶ هم گوش مردم فارس صدای سوت قطار را نشنید.

این بار استاندار فارس، اجرای پل بزرگ «ایزد خواست» را علت تأخیر اعلام کرد اما قول داد که در سال ۸۷ مردم از طریق ایستگاه اقلید بتوانند به مشهد سفر کنند.

در سال ۸۷ و همزمان با هفته دولت اما سفر جمعی از خانواده شهدا به مشهد از ایستگاه اقلید انجام شد. در حالی که ایستگاه اقلید هم نیمه کار بود و کار ایمن سازی راه آهن اقلید به شهرضا پایان نیافته بود.

استاندار فارس تلاش تبلیغاتی گسترده ای را آغاز کرد و صدا و سیمای فارس مراسم اعزام زوار امام رضا(ع) را به صورت مستقیم از شبکه استانی پخش می‌کرد.

سال ۸۸ هم شروع شد و در روزهای پایانی دولت نهم ۵۰۰ کیلومتر راه آهن شیراز به اصفهان همچنان نیمه تمام است تا عملیات اجرای قطار شیراز به بوشهر هم فقط با یک کلنگ در نیمه سال ۸۷ آغاز شده باشد.

مسئولان استان قول داده‌اند که ۱۳ خردادماه مسافران حرم امام خمینی(ره) را با قطار از شیراز به تهران اعزام کنند اما زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که این سفر تبلیغاتی است و بخشی از مسیر فاقد زیرسازی لازم است و قرار است فقط یک بار قطار مسیر شیراز به تهران را طی کند و کار اتمام پروژه به دولت دهم سپرده شود.

پرویز داودی معاون اول وقت رئیس دولت و حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری با اصرار «محمدرضا رضازاده» استاندار وقت فارس به شیراز سفر می‌کنند و در برنامه‌ای تبلیغاتی قطاری را افتتاح می‌کنند که در میان مردم فارس به “قطار دروغ و فریب” تعبیر شد؛ همان قطاری که محمود احمدی‌نژاد در فرصت ۱۹ دقیقه‌ای تلویزیونی در ۱۹ خردادماه ۸۸ از آن با افتخار یاد کرد.

کارشناسان صنعت راه‌سازی معتقدند این قطار با تحمیل هزینه‌های سرسام آور از سوی مدیران دولت نهم تا پایان سال ۹۰ هم نمی‌تواند همچون یک قطار معمولی به مردم فارس خدمات دهد.

تخلفات گسترده آقایان رجا و رضازاده استاندار و معاون استاندار دولت نهم در فارس که بر اساس توافقات گذشته بخشی از پروژه در دولت نهم از وزارت راه به عهده استانداری فارس تفویض شده بود، در اجرای آخرین قطعه راه آهن از مرودشت تا شیراز، بیش از ۴۵ میلیارد تومان خسارت به این پروژه وارد کرد تا باغ‌شهرهایشان در شهر صدرا خسارت نبیند.

تحمیل ۲۵ کیلومتر راه‌آهن و ۱۳ دهند پل به پروژه راه‌اهن شیراز ـ اصفهان از محل اکبرآباد تا شهرک شهید بهشتی بزرگترین خیانت رضازاده و رجا به این پروژه بود.

حالا با گذشت یک سال و نیم از عمر دولت دهم، وضعیت قطار دروغ و فریب صدای امام جمعه‌ای را درآورده است که خود اولین مسافر این قطار بود.

آیت‌الله ایمانی امام جمعه شیراز در حالی در نماز جمعه این هفته فریاد واغربتا برای راه‌آهن شیراز ـ اصفهان سرداد که او اولین فردی است که ۱۳ خردادماه ۸۸ پا در رکاب همین قطار موسوم به قطار دروغ و فریب گذاشت و مسیر شیراز تا اقلید را لنگ لنگان رفت تا مردم را به رای به محمود احمدی‌نژاد ترغیب کند.

آیت‌الله ایمانی در حالی ۱۳ خردادماه ۸۸ همراه با پرویز داوودی معاون اول سابق رئیس دولت، حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری و سیدمحمدرضا رضازاده استاندار سابق، سوار بر قطار دروغ و نیرنگ شد که احساس می‌کرد، دروغ هم به مصلحت پذیرفتنی است.

ایمانی امروز با گذشت یک سال و نیم، در حالی به عقیده برخی، ایمان و عدالت خود را در تریبون نمازجمعه زیر سؤال برد، که این قطار جز دروغی بزرگ نبود و میلیاردها تومان منابع عمرانی کشور و استان را هدر داد.

وی با انتقاد از تغییر مسیر خط آهن مرودشت شیراز به سمت صدرا در گذشته، این کار را برای تأمین منافع یک عده خاص و خیانت دانست و اظهار کرد: اگر مسیر راه آهن از مرودشت به سمت پل فسا احداث شده بود اکنون این مشکلات را نداشتیم. چرا یک پروژه عظیم ۵۰۶ کیلومتری باید برای ۵۰۵ متر لنگ بماند؟

ایمانی البته از خودش نپرسید که چرا حاضر شد سوار قطاری شود که دوستانش در آن خیانت کرده‌اند؟

پروژه‌ای که قرار بود با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در ۲ سال اجرا شود و پس از ۱۰ سال بهره‌برداری به طرف ایرانی واگذار شود حالا ۶ سال است که در گیرودار اجرا باقی مانده است.

روزی که سیدحسین ذوالانوار، قطار را به دلیل توانایی در جابجائی ارزان کالا، عامل اصلی توسعه صنعتی فارس بر می شمرد، باور نداشت که تا پایان عمر دولت نهم و گذشت یک سال و نیم از عمر دولت دهم ـ دولتی که او از آن حمایت می‌کند ـ حتی نتواند یک مسافر هم جابجا کند.

امروز حتی کشورهای توسعه یافته هم خود را بی‌نیاز از جذب سرمایه‌های خارجی نمی‌دانند اما اصولگرایان با بیان برخی شعارهای نا مربوط مسیر توسعه کشور و استان فارس را ۱۰ سال دورتر کردند.

اگر برنامه دولت اصلاحات در قطار شیراز به اصفهان اجرا شده بود و مجلس اصولگرای هفتم مانع از آن نشده بود، حالا مردم سه سال بود که صدای سوت قطار را می‌شنیدند و صنابع فارس قدرتی گرفته بودند و زمان مشارکت چینی‌ها به نیمه نزدیک می شد. ضمن اینکه هیچ چیز از استقلال کشور کم نشده بود.
davidmoor - سوئد - گوتبورگ
افسانه محموتی وقطار شیراز.فیلم امشب سینماهای ایران
شنبه 4 دی 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
امضاء پتیشن شکایت ازاحمدی نژاد و خامنه ای به دادگاه لاهه بخاطر جرم و جنایت علیه مردم ایران ،برای آنانی که هنوز امضاء نکرده اند.(تاکنون 63 هزار رای) https://www.petitiononline.com/akcriems/
شنبه 4 دی 1389

شکلات - ایران - تهران
احتمالا پتروس فداکار انگشتشو کرده تو -ون راننده قطار !
شنبه 4 دی 1389

svenskpojke - سوئد - یمتلند
اینجا است که باید گفت صد رحمت به چین و شاه و غیره
شنبه 4 دی 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
فریدون شیرازی - ایران - شیراز ? ...چرا تماسی نمی گیری با برادران حائری و مکارم شیرازی اونها که پیش چلاغعلی رهبرت و تو مجلس تشریفاتی خره شونو خوب بسته اند بعد از عمری فتوای احکام و اعدام شاید قدرت رساندن قطار را داشته باشند ,,,,,سنگ مفت +گنجشک مفت =یکی بنداز.
یکشنبه 5 دی 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
فریدون شیرازی - ایران - شیراز. در یکی از کامنها بلغور کرده ای که ((شمخانی و همرزماش با جان فداکاریاشون با اینکه عرب بود خاک ایران از دشمنان سوسمارخر عراقی پاک کردن..تو که قبلا نوشتی سال 1365 بچه بودی و دهنت بوی شیر میداد چطور شاهد این فداکاری ها بودی
یکشنبه 5 دی 1389

khosh bavar - ایران - یزد
اگر مسیر و هدف نهایی این قطار عوش شیراز, کربلا یا شام بود, باور کنید 1 ساله کار را به اتمام میرسانند ! شیراز !? خوش باور نباشید, که ضحاکان اسلامی مردم ایران را به اسانی و راحتی به معبدگاه و زادگاه داریوش برسانند !?
یکشنبه 5 دی 1389

shayanaziz - ایران - آزاد
1-ای کاش روزنامه خبر جنوب شیراز شهامت پخش چنین اخباری را پیدا میکرد تا مردم فارس متوجه خیلی از دغل بازی های احمدی نژادو مقامات اجرائی فارس می شدند.البته منافع میلیاردی حسین واحدی پور مالک چاپلوس این روزنامه اجازه چنین کاری را به او نمی دهد. 2-فکر می کنم در نهایت دولتدهم قرارداد واگن را نهایتا با همان چینی ها بستند. 3-سیب زمینی اهدائی -راه اندازی سوری قطار شیراز -پرداخت یک روزه مابه التفاوت حقوق بازنشستگان را حد اقل من در شیرازبه عنوان حقه بازی های تبلیغات انتخاباتی شهادت می دهم. مرگ بر چنین رژیم سرا پا دروغ و کلک
یکشنبه 5 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
دست گل مهندس های شاهد و سهمیه ای که خون به جگرمان کردند;چند تا پل تا حالا ریخته, چند تا ساختمان تا حالا روی سر ساکنانش خراب شده,چقدر ادم هر سال در جاده های ایران جان خود را از دست میدهند بخاطر جاده های مهندسی نشده?تحویل بگیرید نورچشمی های رهبر فرزانه را.
یکشنبه 5 دی 1389

bluestar - ایران - تهران
این سخن را نگارنده از یکی از راهبه های بی تعصب مسیحی شنیده است که " من هرگاه می خواهم در باره زندگی عیسی سخن بگویم ناچارم به قرآن مراجعه کنم، چرا که جزئیات زندگی او فقط در این کتاب است"! .
یکشنبه 5 دی 1389

shown - امریکا - دیترویت
نمیدونم این وقتاگل خرزهره عاشق علی گداچراخفه خون میگیره واظهارفضل نمیکنه
یکشنبه 5 دی 1389

mehraeen - ایران - تهران
جناب کاربر از سوئد - یمتلند !!!!!!!! خواهش می کنم شاه را با این کثافتها مقایسه نکن .
یکشنبه 5 دی 1389

Pezhman - اتریش - وین
قطاری دیدم که مذهب می برد.وچه خالی می رفت.هرروز من با مسیحیان در تماسم وقتی راجب اسلام سخن بمیان می آید.میگویند:کفار وحتی مسلمانان را بصورت شیطان ودیو درتمام بناهای کلیساها آنهم تماما"لخت که درحال جماع بایکدیگر هستند نشان میدهند.ناودانهای کلیساها هیولاهایی هستند که دوزخیان(مسلمانان) را تداعی میکنند. واز اسپانیا شروع ودرسراسر اروپااز آن تقلید شد. مسلمانان واسلام را بددین نشان میدهند.وآنرا دروغ دانسته قبولش ندارند.زیرا مسلمانان مصلوب شدن وفرزندخدا بودن مسیح را انکار نموده .تثلیث اقنوم( پدر-پسر-روح القدس)راقبول ندارند. خودفریبی نکنیم.ماله کشی در عصر کامپیوتر محال است.
یکشنبه 5 دی 1389

delmorde - سوئد - یوتوبوری
وقتی حکومت بدست مشتی شیاد بیافتد وضع کشور از این بهتر نمیشه. همه میدونیم دیگه، که احمدی نژاد و علی چلاقه و اسلحه بکمرهای حامیانشان از نسل همان دزدان سرگردنه ای هستند که زمان رضا شاه و قبل و تا اواسطه حکومت محمدرضا شاه جلوی مسافران را در جاده می گرفتند و چپاولشان می کردند و اگر کسی مقاومتی می کرد می کشتند تا اینکه محمد رضا شاه بالاخره انها را بشدت سرکوب و متلاشی کرد ولی دوباره در لباس ملا وایت الله ظاهر و با فریب مردم از طریق احساسات دینی مصدر امور ومزدورهای مسلح دورخود جمع و اینبار در سطحی گسترده شروع به چپاول نمودند. حب شما از این موجوات که دینشان تظاهر و وطن و شرفتشان پوله طوریکه حاظرند زن و ناموسشان را بفروشند انتظار ابادانی کشوری دارید که کوچکترین علاقه و احساسی نه به مردمش و نه به خاکش دارند!!؟؟
یکشنبه 5 دی 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
bluestar - ایران - تهران ببعی !!مسیحیان اصلا اسلامو قبول ندارند همونطوریکه مسلمونا بهاییت رو قبول ندارند!ماله نکش!
یکشنبه 5 دی 1389

hassan5 - ایران - تهران
احمد توکلی نماینده اصولگرای مجلس ششم هم برای کوبیدن دولت خاتمی گفته بود که بنزیئ ایران باید لیتری 30 تومان فروخته شود.الان با قیمت لیتری 700 تومان چرا خفقان گرفته؟؟؟؟چون دعوا سر لحاف ملاست.که همان بیت المال باشه.
یکشنبه 5 دی 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
hassan5 - ایران - تهران ،دوست عزیز بدبختی اینست که در ایدئولوژی و بینش محمود و رهبر چلاغش ،بیت المال مال آقا امام زمان است و نه مردم، و محمود و آغا اختیار دار مال آقا امام زمانند و این اموال را هر جا که عشقشان بکشد(لبنان،فلسطین،سوریه بورکینافاسو بولیوی سودان گینه مینه و......) خرج می کنند.
یکشنبه 5 دی 1389

hameshehbahar - انگلستان - لندن
قطار دیگه قدیمیه ا.ن می خواد موشک هواکنه!!!
دوشنبه 6 دی 1389

bluestar - ایران - تهران
salarkhan - ؟ - فکر میکنم شما از علی آباد اونورتر نرفتید. بیخود ننویسید آلمان - هامبورگ
دوشنبه 6 دی 1389

MNS - امریکا - مورگن هیل
خدا روح رضا شاه را شاد کند ودردو بلای خاندانش را بریزد تو سر تمام اهل عیال خامنه ای وطرفداراش ریزودرشت.
دوشنبه 6 دی 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
حالا چه عجله ای دارید؟؟میرسه بالاخره!سال 90 نشد سال 95 نشد 100 نشد.. اصلا قطار میخوایم چیکار مظاهر غرب رو؟؟!!
دوشنبه 6 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.