۴۰ کشته در انفجار انتحاری پاکستان


انفجار انتحاری در پاکستان
 دست‌ کم ۴۰ کشته بر جای گذاشت
 
یک حمله انتحاری در جمع آوارگان شهر خار، واقع در شمال غربی پاکستان، دست‌کم ۴۰ کشته و بیش از ۶۰ زخمی بر جای گذاشت. خبرگزاری رویترز حال بسیاری از زخمی‌شدگان را وخیم گزارش کرده است.
 
یک عامل انتحاری روز شنبه، ۲۵ دسامبر (۴دی)، با انفجار خود در میان افرادی که برای دریافت کمک‌های سازمان ملل در شهر خار جمع شده بودند، دست‌کم ۴۰ نفر را کشت. آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که عامل انتحاری یک زن برقع‌پوش بوده است.

شهر خار، در منطقه‌ی قبیله‌نشین باجور، در شمال غربی پاکستان و در منطقه‌ی مرزی با افغانستان واقع شده است.

دوستی رحمان، یک مقام محلی در بیمارستان دولتی باجور، به رویترز گفت که خودش شاهد ۴۰ جسد بوده، ولی به دلیل وخامت حال بسیاری از زخمی‌شدگان، تعداد کشته‌شدگان می‌تواند بیشتر از این شود. تعداد زیادی زن و کودک در میان زخمی‌شدگان و قربانیان دیده می‌شوند.

ویسال احمد، یک مقام رسمی افغان در منطقه‌ی باجور، می‌گوید، صدها نفر در پی درگیری‌های اخیر نیروهای امنیتی با فعالان شبکه‌ی تروریستی القاعده آواره شده‌اند.

به گزارش رویترز، افراد بی‌خانمان صبح روز شنبه در ساختمانی در شهر خار برای دریافت کمک‌های غذایی سازمان ملل تجمع کرده بودند که عامل انتحاری بمب همراه خود را میان آنها منفجر کرد.

مناطق قبیله‌نشین پاکستان، پناهگاه شورشیان

یک روز پیش از این حمله، در تاریخ ۲۴ دسامبر، در جریان حمله‌ی ۱۵۰ تن از نیروهای طالبان به پنج ایستگاه بازرسی در منطقه‌ی قبیله‌نشین مهمند دست‌کم ۳۵ نفر کشته شدند. ۲۴ نفر از نیروهای طالبان و ۱۱ سرباز در میان کشته‌شدگان قرار دارند. منطقه مهمند در شمال غربی پاکستان واقع شده است.

نیروهای طالبان در پشتون‌های مناطق مرزی افغانستان در پاکستان نفوذ زیادی دارند و ارتش پاکستان برای نابود کردن آنها بارها دست به عملیات زده است.

صدها نفر از شورشیان تا به حال کشته یا دستگیر شده‌اند. اما شورشیان باز هم تجدید قوا کرده و نشان داده‌اند که می‌توانند با حملات خود صدها نفر را در مناطق مختلف پاکستان به کشتن دهند.

یک مقام بلندپایه‌ی ارتش پاکستان در ماه اکتبر گفت، دست‌کم ۶ ماه طول خواهد کشید تا مناطق قبیله‌نشین باجور و مهمند از وجود شورشیان پاک شود.

این مناطق از عمده‌ترین پناهگاه‌های نیروهای القاعده و طالبان به شمار می‌آیند. آمریکا بارها پاکستان را به کوتاهی در برخورد با شورشیان این مناطق متهم کرده است.
davidmoor - سوئد - گوتبورگ
بکشید این پشتونهای کثیفو مثل انگل میمونند
شنبه 4 دی 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
davidmoor - سوئد - گوتبورگ . اقا به مطلب توجه کن قربانیان مردمی بودند که از چنگال طالبان پست فطرت اواره شده بودند و پشتون و سنی و شیعه ندارد مخرج مشترک هر سه قتل تجاوز و هزار کوفت و زهر مار دیگر است مگر تروریستهای انتحاری در استکهلم مادرید لندن بالی نیویورک پشتون بودند???
یکشنبه 5 دی 1389

Pezhman - اتریش - وین
این دواله پای مذهب را باید مثل جوامع پیشرفته با افشاگری ورسوا نمودن بی ابرو کرد.ما ایرانیان خوشبختانه در حال تحول وفرستادن الله مدینه به مرخصی دائم هستیم.
یکشنبه 5 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.