اذعان وزیر اطلاعات به رمزشکنی ایمیل‌های مخالفان


اذعان وزیر اطلاعات به رمزشکنی ایمیل‌های
 مخالفان توسط مأموران امنیتیوزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در سخنانی در نشست دستاوردهای ایرانیان خارج کشور، «ایمیل‌ها» را بهترین ابزار برای «ارتباط بیگانگان با داخل کشور» در جریان اعتراض‌های پس از انتخابات سال ۸۸ خواند و اذعان کرد که مأموران این وزارتخانه به رغم رمزگذاری ایمیل‌ها به سرعت آنها را رمزشکنی و بر آنها تسلط دارند.

در اظهارات حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، که با اندکی تفاوت در خبرگزاری‌های فارس، ایلنا و ایرنا منتشر شده است، ادعا شده که ایمیل‌هایی که توسط مأموران امنیتی رمزشکنی شده، بین «بیگانگان» و «نفوذی‌های آنها» رد و بدل شده است. دو واژه‌ای که مقام‌های جمهوری اسلامی برای توصیف مخالفان خارجی و داخلی خود از آنها بهره می‌برند.

خبرگزاری ایلنا گفته‌های وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در این زمینه را این گونه منعکس کرده است که پس از آنکه «یکی از مسئولین در سخنرانی خود از روی غفلت اعلام کرد که ما به ایمیل‌ها دسترسی داریم، ظرف ۲۴ ساعت آنها ایمیل‌ها را کد و رمز کردند، البته دانشمندان ما در وزارت اطلاعات ظرف ۴۸ ساعت آن کد و رمزها را باز کردند.»

خبرگزاری دولتی ایرنا نیز با اندکی تفاوت در لحن و ادبیات به کار رفته توسط وزیر اطلاعات به نقل از وی مدعی شده است که ایمیل‌های رمزشکنی شده ایمیل‌هایی بوده است که بیگانگان به افراد نفوذی خود فرستاده‌اند.

این مقام ارشد امنیتی جمهوری اسلامی همچون دیگر موارد توضیح بیشتری در مورد گروه‌هایی که وی از آنها به عنوان بیگانگان و نفوذی‌ها نام برده، نداده و به این موضوع بسنده کرده است که تسلط وزارت اطلاعات بر ایمیل‌ها، استکبار را با مشکل مواجه کرده است.

دسترسی به ایمیل‌های شخصی بدون حکم قضایی، در بسیاری از کشورها از مصادیق ورود و مداخله در حریم خصوصی افراد شمرده می‌شود و گرچه در دوران حوادث پس از انتخابات گمانه‌زنی‌هایی در مورد ورود نیروهای امنیتی به حریم خصوصی مجازی مخالفان می‌شد ولی این نخستین بار است که یک مقام رسمی جمهوری اسلامی رسماً به چنین امری اذعان می‌کند.

در جریان انتخابات بحث‌انگیز ریاست جمهوری سال ۸۸ و حوادث پس از آن، ارتباطات اینترنتی یکی از مهم‌ترین ابزار هماهنگی میان معترضان بود و رهبران معترضان نیز بارها بر لزوم استفاده از فضای مجازی برای رساندن صدای جنبش سبز به گوش همه اقشار مردم تأکید کرده‌اند.

در قانون اساسی جمهوری اسلامی گرچه اشاره‌ای به ایمیل به عنوان یکی از ابزار ارتباطی نشده است اما در اصل ۲۵ تأکید شده است که «بازرسی و نرساندن نامه‏ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هر گونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون.»

«همه ایرانیان خارج از کشور، اپوزیسیون نیستند»

وزیر اطللاعات جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفته است که دشمن در پی یارگیری از ایرانیان خارج از کشور است و یکی از فعالیت‌های سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه ارتباط‌گیری با ایرانیانی است که به هر دلیلی از کشور مهاجرت کرده‌اند.

وی همچنین هشدار داده است که دشمنان برنامه‌ریزی ۱۰ ساله‌ای برای این موضوع دارند و ممکن است در قالب هسته‌های علمی عناصر جاسوس برای خود قرار دهند.

وی در عین حال افزوده است که همه سه تا چهار میلیون ایرانی خارج از کشور، اپوزیسیون نیستند و بدنه ایرانیان مقیم خارج از کشور، نسبت به ایران و منافع ملی کشور احساس مسئولیت می‌کنند.

آقای مصلحی همچنین مدعی شد که اپوزیسیون جمهوری اسلامی در خارج از کشور « جمعیت محدودی است که سرویس‌های بیگانه امکانات خیلی وسیعی را در اختیار آنان قرار داده و پژواک صدای این عده محدود بسیار گسترده است».

در جریان اعتراض‌های شکل گرفته به نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، مقام‌های جمهوری اسلامی همواره سعی کردند که اعتراض‌های داخلی را به عوامل خارجی و گروه‌های معارض جمهوری اسلامی نسبت دهند و از جمله چندین نفر پس از متهم شدن به ارتباط با برخی از گروه‌های اپوزیسیون مانند سازمان مجاهدین خلق و انجمن پادشاهی، به اعدام محکوم شدند.

ساعت 12 - ایران - تهران
امضاء پتیشن شکایت ازاحمدی نژاد و خامنه ای به دادگاه لاهه بخاطر جرم و جنایت علیه مردم ایران ،برای آنانی که هنوز امضاء نکرده اند. https://www.petitiononline.com/akcriems/
شنبه 4 دی 1389

davidmoor - سوئد - گوتبورگ
شیطان هیچ وقت ایران نمیره چون اخوندکهاهستند
شنبه 4 دی 1389

بابک - ایران - سبزوار
دروغمی گه سواد نداره که به ایمیل ها دسترسی پیدا کنه.
شنبه 4 دی 1389

shemiranian - ایران - تهران
حرامزاده مزدور با همه این کارایی که تا کردین چه گ... توستین بخورین مثل سگ ازمردم میترسید هر شب کابوس سرنگونی میبینید از بزرگ تا کوچیکتون جرات ندارین دو دقیقه بدون سگ های محافظتون بیرون بیاین از انتخابات ازاد میترسین تازه دست به دامن شیطان بزرگ شدین که حمایتتون کنه احمدی نژاد به دست و پای غربی ها افتاده و التماس میکنه....با این جاسوسیاتون چیکار کردین?از مخالفان خارج کشور که هزاران کیلومتر با ایران فاصله دارن وحشت دارین بیشترین بودجه رو از جیب ملت برای سرکوبی مردم گذاشتین دو دقیقه مسلح نباشین مردم نابودتون میکنن.تازه فکر کردی که مردم بیکار نشستن سید علی گدا در گوشی با توله سگش حرف میزنه اخبارش سریع علنی میشه.دور نیست زمانی که ملت نسل نجس و حرامزادتون رو از خاک پاک ایران بر بچینن. هرگز گریزی از این روز ندارین ملت بیدار است و نمیگذارد شما اسوده بخوابید.
شنبه 4 دی 1389

mardin delfani - انگلیس - برادفورد
دروغ محض!اینهم یک بلوف دیگر برای ترساندن کسانی که از آزادی فضای مجازی جهت ابراز عقاید خود استفاده میکنند.اینها تازه از شتر پیاده شده اند و حالا با یک گروه چند نفره هکر فکر میکنند دنیای اینترنت را تسخیر کرده اند
شنبه 4 دی 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
من فکر می کنم این ابله معنی إیمیل با نامه را هنوز نفهمیده .، منظورش باز کردن نامه های که از خارج به آدرس ایران میرود است !!!!؟ و همچنین اگر ایرانی های مهاجر چهار میلیون نفر باشند حداقل دو میلیون نفر با اینترنت سرکار دارند ، اخه ابله زاپاس به سر تو توانی کنترل این همه خط ارتباطی را داری یا اینکه امام زمان کمک ات میکنه؟؟؟؟؟ بر پدر دروغگوی ترسو لعنت  
شنبه 4 دی 1389

zamanphp - ایران - اصفهان
آخه بدبخت سوسمار خور ، تا حالا ، تو عمر نکبت بارت با ایمیل کار کردی؟ می دنی جیمیل چی هست ؟ می دونی ssl چی هست؟ نمی دونی دیگه ، فقط برای اینکه پز بدید ، هر چند وقت یکبار واق واق می کنید تا مخالفانتون بشنوند
یکشنبه 5 دی 1389

hasa_bayo - ایران - تهران
عجب بلوفی اومدی ایران اینقدر در زمینه کراکینگ پیشرفت نکرده که بتونه مثلا یاهو یا جی میل رو کراک کنه این در صورتی انجام میشه که خوده یاهو و جی میل پسوردها رو بتون بدم و من پار سال از جایی شنیدم یاهو مثله این که یه کارایی برای شما کرده .
یکشنبه 5 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
دوستان لطفا امضا کنید:. https://www.gopetition.com/petition/40470/sign.html امضا برای توقف حکم اعدام حبیب لطیفی.وقت کم است یاران. در ضمن دروغ میگه. بدبختها از ترسشان به چرت و پرت گفتن افتادن.
یکشنبه 5 دی 1389

togyan - انگلیس - لندن
از این به بعد هر کسی راکه میخواهند محکوم و حذف کنند, میگند از طریق دسترسی به ایمیلهای شخصی اش, فهمیدیم که طرف جاسوس بیگانگان هست. بدین وسیله راه برای دستگیری و محکوم کردن خیلیها اسانتر میشود. خاک تو سر هر چی حرومزاده ساندیسخور هست.
یکشنبه 5 دی 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
ساعت 12 - ایران - تهران داش دمت گرم برای لینک, من پتیشن رو امضا کردم. به امید پیروزی وایران ازاد, شاد و موفق باشی عزیز
یکشنبه 5 دی 1389

love-iran - ایران - مشهد
ساعت 12 - ایران - تهران . شما لطف کن چرت نگو این اعتراض احتیاج به 35 درصد ارا از کل جمعیت یک کشور را دارد تا مورد تائید دادگاهه لاهه قرار بگیره برای همین بهتره اول سواد ات رو افزایش بدی بعد در خواست مرگ بر اخوند حروم زاده مرگ بر امریکا
یکشنبه 5 دی 1389

afshin7174 - ایران - تهران
مگه آمریکاییها این کار رو نمیکنند؟ ای بابا دوستان بیاین صادق باشین اگر آمریکاییها این کار رو بکنن کار خوبیه ولی ایران بکنه بده؟ به این حالت شما میگن بیگانه پرستی.
یکشنبه 5 دی 1389

marsel - ایران - تهران
عجب زری زدی آخوند دو ریالی بیسواد!!! آخه اگر هم این کارو کردی چه لزومی بر افشای اون هست! خب از اون اطلاعات استفاده کن!!!
یکشنبه 5 دی 1389

Pezhman - اتریش - وین
مذهبی جماعت برسرقدرت یعنی همین.لعنت به اسلامتون.(شکم -زیرشکم)یعنی روحانیت.
یکشنبه 5 دی 1389

mg42 - ایران - قزوین
من هم امضا کردم به امید روزی که ظرفیت 35 درصد تکمیل بشه.قطره قطره جمع شود
یکشنبه 5 دی 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
اخه عقل کل ها !فکر کردید" خود" اخونده میشینه ایمیل ها تون رو چک کنه????حالا چرا رنگتون پرید اگه به قول ملا نصرالدین"ایشالا گربه س"?
یکشنبه 5 دی 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
love-iran - ایران - مشهد خدا را شکر که شما هم سواد داری هم نزاکت! هر رای یک تو دهنی به دهان خامنه ای است حتی اگر هیچوقت این رای ها به حد نصاب نرسد. باز هم خدا را شکر می کنم که شما سواد داری.
یکشنبه 5 دی 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند و mg42 - ایران - قزوین دوستان عزیز با تشکر از شما، روزی ما قطره ها جمع خواهیم شد و همچون سیلی خروشان خامنه ای و خامنه ای ها را خفه خواهیم کرد،به امید آزادی .
یکشنبه 5 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.