متکی به احمدی نژاد: این بداخلاقیها را متوقف کنید


واکنش متکی به سخنان احمدی نژاد درترکیه:
این بداخلاقیها را متوقف کنید


منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه کشور در بیانیه‌ای ضمن رد اظهارات مسئولان عالی دولتی بر بی‌خبر بودن خود از برکناری و مراسم تودیع تاکید کرد.

به گزارش مهر، دفتر منوچهر متکی در پاسخ به اظهارات مسئولان ریاست جمهوری، توضیحات وی را به منظور آگاهی افکار عمومی به شرح ذیل در اختیار رسانه ها قرار داد:

به نام خداوند جان و خرد
 
«در پی اقدام غیر اسلامی، خلاف عرف سیاسی و دیپلماتیک و توهین آمیز در نحوه برکناری وزیر امور خارجه ، به نظر نمی رسید آقایان متوجه علت اصلی سئوال و اعتراض آحاد مختلف جامعه در این مورد نشده باشند. صورت مسئله کاملا روشن است؛

1- آیا وزیر امور خارجه قبل از سفر به سنگال در جریان زمان حتی تقریبی برکناری خود قرار گرفت؟ خیر.

2- آیا وزیر امور خارجه از جانشین خود و روز مراسم تودیع(!) آگاه بوده است؟ خیر.
 
3- آیا رئیس جمهور می دانست وزیر امورخارجه در این ماموریت به حداقل دو کشور سفر می کند؟ آری.
 
مقرر بود ماموریت وزیر امور خارجه صبح روز یکشنبه 21/9/1389 آغاز و با ورود به تهران حوالی ظهر روز چهارشنبه 24/9/1389 پایان پذیرد.
 
وزیر امور خارجه خبر برکناری خود را روز دوشنبه در اثنای ملاقات با مقامات سنگال و از زبان آنان می شنود!
 
لذا بار دیگر ضمن تکذیب آنچه که در مراسم معارفه مبنی بر آگاهی اینجانب از زمان برکناری و مضحک تر از آن، اطلاع از روز برگزاری مراسم تودیع مطرح گردید و تاکید بر رعایت صدق در گفتار به ویژه برای مسئولین اعلام می دارم:

این بد اخلاقیها را متوقف کنید زیرا نه زیبنده نظام اسلامی و سیره رهبران بزرگوار آن است و نه با شان، فرهنگ و ادب ملت عزیز ایران همخوانی دارد. ان شاءالله چنین خواهد شد.»
 
بنده خدا – منوچهر متکی
3/10/1389»
 
دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در پایان سفر به استانبول برای شرکت در یازدهمین اجلاس اکو در کنفرانس خبری با حضور خبرنگاران رسانه‌های بین‌ المللی گفته بود جابجایی مدیران در ایران یک امر طبیعی است. متکی هم از دوستان و مدیران محترم است.

احمدی‌نژاد درباره اینکه چرا متکی وقتی در خارج از ایران بود تغییر کرد افزوده بود دفتر وزیر امور خارجه در هواپیما و جاده است، فکر نمی‌کنم این مسئله مشکلی داشته باشد.

رئیس جمهوری با بیان اینکه پیش از این نیز با متکی درباره این جابه جایی صحبت کردم بیان نقل قول از جانب وی را یک اشتباه و برداشت نادرست دانسته و تصریح کرده که ایران کشور آزادی است و همه حق اظهار نظر دارند.

وی درباره تاثیر تغییر وزیر امور خارجه در مذاکرات پیش‌روی ایران با 1+5 تصریح کرد: سیاست خارجی ایران سیاست ثابتی است که با تغییر افراد تغییر نمی‌کند و تغییر آقای متکی صرفاً یک بازسازی درون‌سازمانی است و وزارت امور خارجه با مدیریت آقای صالحی که دانشمندی برجسته و دیپلماتی ورزیده و باسابقه است حتماً کارکردها و توان بالاتری برای پیشبرد اهداف سیاست خارجی از خود نشان خواهد داد.
khosh bavar - ایران - یزد
با این سفارش و پندش به احمقی نزاد , دیگه شکم برطرف شد : متکی سوسول هست !
شنبه 4 دی 1389

farman666 - ایران - تهران
حقت بود جناب آقای متکی .. بیشتر از اینها حقت بود که تحقیر بشی . کسی که ننگ کار کردن با احمدی نژاد و وزیر خارجه بودن او را در کارنامه خود داشته است بیشتر از اینها باید سرش می اومد . امیدوارم بقیه وزیران احمدی نژآد هم همینطور ضایع بشند . همینطور که قبلی ها شدند . راستی متکی از فرهنگ و ادب ملت ایران چیزی هم می دانست؟
شنبه 4 دی 1389

شکلات - ایران - تهران
احمدی نژاد : جابجایی مدیران در ایران یک امر طبیعی است ! راست میگه ، کشورهای دیگه JOB ROTATION دارن که یعنی افراد ثابت هستن و با شغلها و وظایف جدید در محل کار آشنا میشن . ایران هم جاب روتیشن داره ، افراد ثابت و شغل شریف و ثابت دزدی و فقط طویله شون عوض میشه !!!! از این وزارتخونه (یه اون وزارتخونه ( از این طویله به اون طویله ) ، دزدی دزدی هیزی !
شنبه 4 دی 1389

shirzan - آلمان - برلین
ببری مال مسلمان و چو مالت ببرند/ داد و فریاد بر آری که مسلمانی نیست
شنبه 4 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ا.ن اقا اصلا چطوره همه وزیراتو بفرستی هواخوری و کابینه را خودت و مشاعی مشنگه تشکیل بدین ....سرکتاب باز کنین و مدیریت کنین اونم از مدل جهانیش!
شنبه 4 دی 1389

علی بی غم - ایران - تهران
تو... خوردی که می گی صالحی دیپلمات برجسته است. اون مرتیکه حتی نمیتونه بنویسه دیپلماسی!! اگه بهش بگویند آدرس وزارت خارجه کجاست؟ گوه گیجه می گیره و می گه فکر کنم حوالی میدان شوش باشه. اگه تو راهروهای وزارت خارجه ولش کنند نمی دونه اتاقش کجاست. ارشیر زاهدی کجایی که بیایی ببینی وزارتتو به چه روزی انداختن.
شنبه 4 دی 1389

smko zam - ایران - سردشت
حالا این هم نرود تو جنبش سبزی خوب میشود ولیفک کنم باید به موسوی بگویند تا یک جایی هم برای ایشان کنار خودشان رزرو کنندچون همشون همینن تا از قدرت پرت میشن میشن ضد این و ان فردا هم ازشون میپرسی اقا شما هم در جنیات شرکت داشتین میگن به جان رهبر که میخوام سر به تنش باشه من کاره ای نبودم . پسیا همتون فقط واسه دزدی میرین اون بالا یا اصلا کلا یاد گرفتینکه خر حمال اینو ان باشیدا
شنبه 4 دی 1389

louisette - فرانسه - مارسی
آقای متکی منظورش بد اخلاقی نیست.منظور ایشان بی اخلاقیست.مودبانه تر گفته. متاسفانه آینده خوبی برای کشور دیده نمیشود.
شنبه 4 دی 1389

marjamak - نروژ - اسلو
متکی‌ نمونه سفله‌ای بود که مثل دستمال کاغذی که به بینی‌ می‌‌کشند و در سطل آشغال می‌‌اندازند به زباله دانی‌ انداخته شد
یکشنبه 5 دی 1389

Pezhman - اتریش - وین
مموتی خیلی بدی .اما این یک کارت خوب بود.
یکشنبه 5 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.