تایید حکم اعدام یک دانشجوی کرد ایرانی


تایید حکم اعدام یک دانشجوی کرد ایرانی

گزارش ها از اجرای قریب الوقوع حکم اعدام حبیب الله لطیفی، دانشجوی کرد حکایت دارد.

نعمت احمدی، یکی از وکلای حبیب الله لطیفی، به بی بی سی فارسی گفت که حکم اعدام این دانشجوی کرد طی نمابری به صالح نیکبخت، وکیل دیگر آقای لطیفی، ابلاغ شده و زمان اجرای حکم روز یکشنبه (پنجم دی) ساعت پنج صبح خواهد بود.

حکم اعدام آقای لطیفی نخستین بار در تابستان سال ۱۳۸۷ اعلام شده بود که با اعتراض وکلای او برای دادگاه تجدیدنظر ارسال شده بود اما در زمستان همان سال، دادگاه تجدید نظر نیز حکم اعدام را تایید کرده بود.

بنا به گفته چند گروه مدافع حقوق بشر در داخل و خارج ایران، پرونده آقای لطیفی برای تجدید نظر نهایی به دیوان عالی ایران هم ارجاع داده شده بود و این دیوان در بهار سال ۱۳۸۸ این حکم اعدام را مجددا تایید کرده بود.

به گفته آقای احمدی، علت بازداشت آقای لطیفی، حوادثی بوده است که در سال ۸۵ در سنندج روی داد و منجر به یک "آتش سوزی شده بود" و در پی آن چند نفر از جمله حبیب الله لطیفی، به اتهام محاربه بازداشت شده بودند.

این وکیل حقوقی به بی بی سی فارسی گفت که در زمان رسیدگی به پرونده آقای لطیفی، وکلای او نحوه بازرسی مربوط به اتهام حضور و دست داشتن آقای لطیفی در آن حوادث را "ناقص" ارزیابی کرده و خواستار تحقیقات بیشتر شده بودند.

بنابر اعلام سازمان عفو بین الملل، ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد صدور و اجرای حکم اعدام در جهان را دارد.

شکلات - ایران - تهران
از دست این شهرنویی ها چی میشه گفت و چی میشه نوشت !؟
شنبه 4 دی 1389

salar187 - ایران - تهران
ای دریغ از غرش شیران تنگستان من
شنبه 4 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
دوستان لطفا امضا کنید:. https://www.gopetition.com/petition/40470/sign.html امضا برای توقف حکم.
شنبه 4 دی 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
عجب خرهایین.
شنبه 4 دی 1389

amoo uk - انگلستان - لیدز
حکومت با کفر می ماند اما با ظلم هرگز ای حکومت مرتجع سر بداران
شنبه 4 دی 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
نزن بر سر ناتوان دست زور که روزی در افتی ز پایش چو مور
یکشنبه 5 دی 1389

marjamak - نروژ - اسلو
بر فوری". من تازه از جلوی زندان مرکزی سنندج برمیگردم. با خانواده حبیب لطیفی و ما...در عدنان حسن پور و تعدادی از شهروندان سنندجی، تجمع آرامی را در جلوی زندان مرکزی سنندج تشکیل داده بودیم. پس از گذشت قریب به 3 ساعت، خسروی، رئیس زندان سنندج، با ح......ضور در تجمع، خبر تعویق اجرای حکم اعدام را به حاضرین داده و از همه درخواست کرد که تجمع را ترک کنند. و نیز به خانواده حبیب لطیفی قول ملاقات با وی را در ساعت 8 فردا یکشنبه پنجم دیماه داد. این، یعنی یک روز اضافه شدن به فرصت اعتراض ما به این حکم!. از همه هموطنانمان، چه در داخل و چه در خارج از کشور می خواهم تا فردا نیز به حرکتهای اعتراضی خود و جذب پیشتیبانی نهادهای بین المللی برای لغو حکم اعدام کمک کنند. "همه با هم و دست در دست هم، برای لغو حکم اعدام حبیب لطیفی". ................... شورش مرادی. پنجم دیماه 1389. برابر با 26 دسامبر 2010. ساعت 2 بامداد. اس
یکشنبه 5 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.