هفته بیستم لیگ؛ پرسپولیس برد، استقلال باخت


هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران؛
 پرسپولیس برد، استقلال باخت
بیستمین هفته لیگ برتر فوتبال ایران، جام خلیج فارس با پیروزی یک بر صفر پرسپولیس بر سایپا آغاز و با شکست دو بر یک استقلال از ذوب آهن پیشتازبه پایان رسید تا تیمها تعطیلات ۳۵ روزه را آغاز کنند.

در ورزشگاه تختی تهران پرسپولیس با حال و هوایی متفاوت با پنج رقابت شکستبار پیشینش، با بازگشت علی دایی پس از کناره گیری یک روزه از صندلی داغ سرمربیگری با تک گل دیرهنگام اشپیتیم آرفی آلبانیایی جشن پیروزی گرفت.

این گل با ضربه کرنر هادی نوروزی و ضربه سر مهاجم تازه نفس و پر جنب و پوش تیره پوشان این روز، فریاد هواداران را به آسمان شرق تهران برد. نکته بارز این مسابقه اختلاف نظر هواداران علی دایی و لیدرهای حقوق بگیر باشگاه پرسپولیس بود. یکی از شعارهای هواداران این روز «لیدر بی تعصب نمی خوایم، نمی خوایم» بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، دایی درباره رفتار لیدرهای باشگاه گفت: «من کاری به این حرف‌ها ندارم، برای من مردم و هواداران مهم هستند. من آن روز که استعفا دادم گفتم دست مردم را می ‌بوسم، برای مردم علی دایی و فلان مربی فرقی نمی ‌کند، آنها پرسپولیس را دوست دارند و این به من و بازیکنان روحیه می‌دهد که بهتر کار کنیم. پرسپولیس با این هواداران پرسپولیس شده است.»

سرمربی پیشین تیم ملی در اشاره به صحبتهایی که درباهر  او می شود، اضافه کرد:« گفتند فلانی (دایی) در بازی با پرتغال (در جام جهانی ۲۰۰۶) دستش را روی قرآن نگذاشته و با این حرف‌ها خط داده شد. چه کسی می ‌تواند این ادعا را داشته باشد که من دلم با کشورم نیست. بدن من برای تیم ملی کشورم بیش از ۲۰۰ بخیه خورده‌ام . چطور می ‌توانم دلم با تیم ملی نباشد. برخی برای ماندن و شیرین شدن این حرف‌ها را می ‌زنند. من نقطه ضعف زیاد دارم اما تک تک سلول‌های بدنم به عشق این وطن است.»

دایی همچنین اعلام کرد که ژلکو میاچ، دستیار ایویچ، سرمربی تیم ملی پس از صعود و پیش از جام جهانی ۱۹۹۸، در چهارده مسابقه باقی مانده این فصل، به عنوان دستیارش به پرسپولیس افزوده خواهد شد. در ارودی ترکیه نیز تکلیف کاپیتانی تیم پرسپولیس روشن خواهد شد.

ایسنا گزارش می دهد که علی دایی درباره حمایت علی کریمی از او گفت:« ما فوتبالی ‌ها باید پشت هم باشیم. جوانی ‌مان را کنار هم بودیم و نمی ‌توانیم آن روزها را فراموش کنیم. شما هیچگاه به یاد ندارید که من حتی یک بار علیه کریمی حرف بدی بزنم. برای همه بازیکنان به ویژه علی کریمی احترام زیادی قائلم چرا که او برای این کشور افتخار آفرینی کرده و الان هم یکی از بهترینها است.»

استقلال باخت

پس از مسابقه پرسپولیس در ورزشگاه تختی، سرنوشت برای تیم دیگر پرهوادار تهرانی در ورزشگاه آزادی به گونه ای دیگر رقم خورد و استقلال مسابقه یک نیمه برده را به مهمان اصفهانی اش، ذوب آهن دو بر یک باخت.

در این مسابقه پر افت و خیز استقلال در نیمه نخست بر حریف پیشتاز برتری داشت و با شلیک ناگهانی ارش برهانی در دقیقه ۲۱ پیش افتاد. روی این ضربه شهاب گردان در دروازه تیم اصفهانی کاملا غافلگیر شد.

اما نیمه مربیان به تمامی از آن شاگردان منصور ابراهیم زاده بود. جلال رافخایی در دقیقه ۶۳ نتیجه را برابر کرد و در دقیقه ۸۳ محمدرضا خلعتبری خطای پنالتی وحید طالب لو را به گل برتری بدل کرد. در اواخر مسابقه تماشاگران استقلالی به تیم خود معترض بودند.

ذوب آهن با این پیروزی ۴۲ امتیازی شد و فاصله اش را با تیمهای تعقیب کننده سپاهان، مس، تراکتور و استقلال به ۸ امتیاز رساند. سپاهان نسبت به مدعیان دو بازی کمتر دارد.

در این میان مساله سه امتیاز مسابقه ذوب آهن با مس کرمان – که با اشتباه عجیب داور در قانون فوتبال به سود تیم اصفهانی رقم خورد – هنوز در کشمکش است و مس به طور رسمی تقاضای تجدید این بازی را کرده است.

پس از پیروزی بر استقلال منصور ابراهیم زاده در نشست رسانه ای راجع به مساله بازی با مس گفت:« از نظر من این دیدار تمام شده و نتیجه آن مشخص است. این صحبت‌هایی که در فدراسیون فوتبال و کمیته داوران زده می ‌شود فکر نمی ‌کنم درست باشد. هیچکس نمی ‌گوید اشتباه از کجا شروع شد. اگر قرار باشد برای هر مسابقه‌ای به فیفا نامه بزنیم، هر روز باید با آنها در ارتباط باشیم. با این کار خودمان را ضایع کرده و زیر سؤال برده ایم.»

در باره این که پس از جام ملتهای آسیا آسیا آیا او سرمربی تیم ملی خواهد شد نیز گفت:« به من پیشنهادی نشده است. من مربی باشگاه ذوب‌آهن هستم و فکر هم نمی ‌کنم چنین پیشنهادی به من شود. من به کار کردن در رده باشگاهی فکر می ‌کنم و در باشگاه راحت ‌تر می ‌توانم کار کنم.»

در اصفهان سپاهان مسابقه باخته به فولاد اهواز را سه بر دو برنده شد. در فولادشهر اصفهان رضا نوروزی در دقیقه ۱+۴۵ و آرش افشین در دقیقه ۷۵ دو بار به فولاد برتری دادند. اما گلهای ابراهیم توره در دقیقه های ۵۲ و ۶+۹۰ و محسن بنگر در دقیقه ۳+۹۰ سپاهان را در وقت های تلف شده به یک پیروزی باور نکردنی بدل کرد.

در پایان این مسابقه مجید جلالی، سرمربی تیم فولاد چنان از داوری شکایت داشت که در پایان به خبرنگاران تنها گفت:« قطعاً سناریویی در قضاوت داوران وجود دارد. نمی ‌توانم بگویم چقدر این فوتبال کثیف است.»

داربی تبریز بین تراکتورسازی و شهرداری، با گل دیرهنگام محمد نصرتی از نقطه پنالتی – در وقت تلف شده – یک بر صفر به سود تراکتورسازی پایان یافت.

این مسابقه تنها حدود ۱۰۰۰۰ تماشاگر انجام شد. به گزارش رسانه ها ورزشگاه آزادی حدود ۲۵۰۰۰ و ورزشگاه تختی تهران ۱۵۰۰۰ تماشاگر داشتند.

مس در کرمان با تک گل پائولو زالترون در دقیقه ۶۰ یک بر صفر ملوان را شکست داد. صنعت نفت هم در حضور حدود ۱۰۰۰۰ تماشاگر در آبادان، با گل دقیقه ۴۰ ایمان رزاقی راد یک بر صفر مغلوب راه آهن شهرری شد.

در تساوی دو بر دو بین دو تیم نفت و استیل آذین تهران داور در دقیقه ۸۵ حسین کعبی بازگشته به تیم استیل آذین را اخراج کرد و نفت در دقیقه ۲+۹۰ با گل محمد نیک نهال بازی را به تساوی کشاند. گل نخست را جودینفلی فریرا در دقیقه ۵۱ برای نفت زد و گلهای میلاد زنیدپور در دقیقه ۵۲ و محمد غلامی در دقیقه ۶۲ نیمه دوم را از آن استیل آذین ساخته بود.

صبای قم پس از پیروزی دور از انتظار چهار بر یک بر پرسپولیس در تهران، در قم با تک گل منصور تنهایی در دقیقه ۴۲ مغلوب شاهین بوشهر شد.

پیکان که در قزوین در دقیقه ۱۰ با گل مرتضی عزیزمحمدی یک بر صفر از پاس به رهبری محمود یاوری عقب افتاد بود، با گلهای علی قربانی در دقیقه ۳۴، چهانگیر عسگری در دقیقه ۲+۴۵ و میثم رضاپور در دقیقه ۴۸ بازگشتی پیروزمندانه داشت. این پیروزی یاران حمید علیدوستی را تا رده سیزدهم جدول رده بندی بالا کشید.
Kili_patilaki - قطر - دوحه
تبریک میگم این برد رو به قرمزهای سایت و تسلیت به آبی های سایت بابت دومین باخت متوالی.
جمعه 3 دی 1389

حامیان موسوی - امارات - دبی
هوراااااااااااااااااااااا
جمعه 3 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
دیروز هفته پر نکته ای بود تو لیگ برتر.یکی برد پرسپولیس بود که بعد از گل علی دایی اشک ریخت و منم از اشک علی دایی اشک ریختم. یکی شعار هواداران واقعی پرسپولیس علیه لیدر که خیلی منو خوشحال کرد. واقعا باید با لیدرها مبارزه کرد. ولی چندتا مورد منو ناراحت کرد. بعنوان یک پرسپولیسی دواتیشه و داغ از باخت استقلال ناراحت شدم. مورد بعدی رو در ادامه در کامنت بعدی میگم... ادامه دارد
جمعه 3 دی 1389

Pezhman - اتریش - وین
تاج وعمامه چیزی ازش درنمیاد.مموتی و دولتیهاغمگین شدند .شش تایی هاتسلیت تسلیت.
جمعه 3 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
...ادامه کامنت قبل: مورد خیلی مهم این بود. در پایان برنامه شخصی از اقای صدر پرسید چرا پرسپولیس استقلال مثل دهه 60 و 70 نتیجه نمیگیرن؟ جوابی که صدر داد به غیرت من برخورد.صدر گفت:فوتبال ما از حالت دوقطبی خارج شده.فوتبال پوست انداخته گفت باعث خوشحالیه که تیمای شهرستانی دارن خوب نتیجه میگیرن. .. ادامه دارد.
جمعه 3 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
...ادمه کامنت قبل:اقای صدر اینو بدون سپاهان و ذوب اهن هیچ گاه قطب فوتبال نبودن نیستن و نمیزاریم که بشن. فوتبال ایران یعنی قرمز وابی یعنی سرخابی یعنی پرسپولیس و استقلال قوتبال ایران یعنی شهراورد بزرگ پایتخت. هواداران پرسپولیس و استقلال باید هوشیار باشن و تو این موضوع باهم متحد شوند و اجازه عرض اندام به هیچ تیم شهرستانی (ذوب اه ن و سپ اهان) ندهند.پرسپولیس استقلال اتحاد اتحاد
جمعه 3 دی 1389

shahram khosh maram - ایران - تهران
من از برد پرسپولیس خوشحال شدم. به هر حال پرسپولیس تیم بزرگی هست و اسم مربیش هم بزرگ هست. کاش دایی عجله نمیکرد و سریع مربی نمیشد. حالا که وارد گود شده دلم میخواد موفق شود چون تنها مربی ایرانی هست که ظرفیت و پتانسیل جهانی شدن را دارد. شکستهای پی در پی تا حد زیادی ناشی از مسائل روحی و روانی تیم بود. بازگرداندن شیث نشان داد که دایی کاملا درمانده شده بود. رفتن باقری کار را خرابتر کرد. من دلم میخواهد پرسپولیس به دوران اوجش برگردد تا وقتی میبریمش مزه بده.
شنبه 4 دی 1389

mohsen_raja - ایران - تهران
red.boy - ایران - تهران// اقا مورد دوم جدن که خیلی مهم بود! البته من هم فکر می‌کنم فوتبال ما سه قطبی شده؛ اول پرسپولیس، دوم استقلال، سوم هم افشین قطبی! بعد هم غیر از لیدرها از مبارزه با امریکا و اسراییل هم نباید غافل شد! من فقط موندم این مملکت و این فوتبال با خوش‌غیرتهایی مانند شما چرا دنده عقب می‌ره!
شنبه 4 دی 1389

1983 - ایران - تهران
خدایا تاج و کفاشیان و نبی و سردار بزرگ سپاه عزیزمحمدی و اون شپه شو شریفی رو هر چه زودتر خودشون و نسلشون رو از بین ببر اوه اوه مهندس سعیدلو و علی آبادی رو یادم رفت گدا گوشنه های پاپتی
شنبه 4 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
mohsen_raja - ایران - تهران _ فوتبال بخاطر این دنده عقب میره چون مسئولین مملکت دنده یکشون جا نمیره.عرم پیشرفت فوتبال ما برای بار چندم میگم افرادی هستن از قبیل کفاشیان و تاج و عزیزمحمدی و شریفی و علیپور و مایلی کهن و قطبی و ساکت و فتح ا.. زاده و قلعه نویی و در نهایت خود احمدی نژاد. وگرنه زمان دادکان ما شده بودیم قدرت اول فوتبال تو اسیا
شنبه 4 دی 1389

KH0o0o0oshtip - آرژانتین - سانتاماریا
عشقه پرسپولیس
یکشنبه 5 دی 1389

ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول
red.boy - ایران - تهران. باز دوباره تو این سیاسیونی که گفتی اصلی ترینشونو نگفتی:). حاج حبیب کاشانی موذی:)))))
یکشنبه 5 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.