دزدها اول می دزدیدند؛ بعد مژدگانی می گرفتند


دزدها اول می دزدیدند؛ بعد مژدگانی می گرفتند

۲ سارق حرفه ای پس از سرقت اسناد و مدارک از خودروها، در تماس با مالباختگان مژدگانی می گرفتند.

به گزارش «جام جم»، چند روز پیش ماموران گشت کلانتری ۱۴۰ باغ فیض به ۲ سرنشین یک دستگاه خودروی پراید مشکوک و پس از استعلام شماره متوجه شدند، خودروی مورد نظر ۳ روز پیش در خیابان ستارخان سرقت شده است.

با توقیف خودرو و دستگیری ۲ سرنشین آن، هویت متهمان به نام های حمید و محمد مشخص و در بازرسی از خودرو، انواع مدارک هویتی متعلق به مردم کشف و ضبط شد.

به این ترتیب پرونده ای در این ارتباط تشکیل و با دستور قضایی دادیار شعبه ۵ دادسرای جنایی برای تحقیقات به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارجاع شد. با شروع تحقیقات و دعوت از صاحبان مدارک کشف شده، مالباختگان گفتند مدارک آنها از داخل داشبورد خودرویشان سرقت شده است.

چند نفر از مالباختگان نیز عنوان کردند سارقان پس از سرقت مدارک، در صورت یافتن شماره تلفنی بین آنها، با این شماره ها تماس گرفته و ادعا می کردند مدارک را پیدا کرده اند و برای تحویل آن مژدگانی می خواستند.

سرقت و درخواست مژدگانی

با به دست آمدن این اطلاعات، ۲ سارق دستگیر شده اعتراف کردند در محدوده غرب و شمال غرب تهران، مدارک و پول نقد را از داخل خودرو (داشبورد، صندوق عقب و زیر صندلی) سرقت می کردیم و در صورت وجود شماره تلفن مالباخته در میان مدارک، با آنها تماس گرفته و با دریافت پول، مدارک را پس می دادیم.

در پی این اعترافات، یکی از مالباختگان گفت: همیشه فکر می کردم سرقت مدارک و اموال داخل خودروها ساخته و پرداخته روزنامه هاست، از این رو مدارکم را داخل خودرو می گذاشتم تا این که یک روز سارقان با تخریب قفل، ۱/۵میلیون تومان پول و یک رشته زنجیر طلا را همراه مدارکم از درون خودرو سرقت کردند.

مالباخته افزود: ۲ روز پس از سرقت، فرد ناشناسی با من تماس گرفت و با عنوان این که مدارک مرا در خیابان پیدا کرده، درخواست مژدگانی ۵۰۰ هزار تومانی کرد که من نیز مجبور شدم برای دریافت مدارکم این پول را بپردازم.

مالباخته دیگر که مرد جوانی است، در اظهاراتش گفت: علاوه بر مبالغی پول، اسناد و مدارک هویتی ام، یک حلقه سی دی از مجلس عقدم نیز داخل داشبورد بود که پس از سرقت، روز بعد سارق با من تماس گرفت و برای باز پس دادن سی دی و مدارک درخواست یک میلیون تومان پول کرد که با التماس سرانجام ۴۰۰ هزار تومان به وی پرداخت کردم تا بتوانم سی دی را که برایم بسیار ارزشمند بود، دریافت کنم و....

در پی شکایت مالباختگان و اعتراف ۲ متهم سارق به ده ها فقره سرقت و سپس دریافت مژدگانی از مالباختگان، تحقیق از آنها ادامه دارد.

سرهنگ یگانه، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی در این باره به «جام جم» گفت: یکی از دو متهم دستگیر شده اعتیاد شدیدی به موادمخدر دارد و آنها از چندی پیش با پرسه زدن در محله های خلوت و شناسایی خودروهایی که به مدت طولانی در یک محل متوقف بودند، از داخل خودروها سرقت می کردند و در آخرین سرقت یک دستگاه خودروی پراید را نیز که تجهیزات ایمنی نداشت، سرقت کرده بودند.

یگانه از مردم خواست کسانی که به این شیوه از آنها سرقت و سپس برای پس دادن مدارکشان پول دریافت شده است، به پایگاه دوم پلیس آگاهی یا شعبه ۵ دادیاری دادسرای جنایی مراجعه کنند.
parsiboom - ایران - مازندران
اینا هم واسه خودشون "آرسن لوپن" بودن!
جمعه 3 دی 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
نکنه توقع داشتید که اول مژدگانی بگیرند بعد بدزدند. این چه عنوانیه آخه؟.
شنبه 4 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.