پیام تبریک رئیس فدراسیون شنا به خودش


حاشیه های پیام تبریک رئیس فدراسیون شنا به خودشامید حدیقی،  رییس کمیته شیرجه از فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلوی جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه‌ای به رییس این فدراسیون، از سمت خود استعفا کرد.

در نامه این مسئول ورزشی به امیرحسین آیت‌اللهی، نکاتی مطرح شده است که حاشیه های فراوانی را در رسانه های ورزشی ایران در پی داشته.

امید حدیقی در بخشی از متن استعفای خود آورده است: «طبق دستور جنابعالی به درج آگهی تبریک بیش از ‌٣٠٠ نفر در روزنامه خراسان با عنوان "تبریک به عنوان مرد شجاع ورزش ایران و پیروزی قاطعانه و کوبنده با ‌١٠٠درصد آرا درانتخابات فدراسیون" که این تبریکی بود از طرف خودتان به خودتان، اقدام کردم.»

گفتنی است، پیش از این نیز برخی رسانه های ورزشی و سایت های دولتی، نسبت به آن چه تبلیغات غیر معمول رئیس فدراسیون شنا از خودش، به علی سعیدلو رئیس سازمان تربیت بدنی هشدار داده بودند.

ارسال پیامک های تبلیغاتی با تیراژ انبوه، از دیگر فعالیت های آقای آیت اللهی است. در یکی از پیامک ها آمده بود: «رئیس فدراسیون شنا هنگام سفر استان زنجان، مورد استقبال پرشور ده ها هزار نفر از علاقمندانش قرار گرفت.»

او مرداد امسال نیز مدعی شد با حمله و ضرب و شتم ۱۰ نفر از مخالفان پیشرفت شنای جمهوری اسلامی ایران مواجه شده. نیروی انتظامی وقوع چنین ضرب و جرحی را تایید نکرد اما آیت اللهی گفت: «اگر جانم را هم بگیرند، به عهدی که برای پاکسازی شنا از باندهای غیر اخلاقی بسته ام وفادار می مانم.»

گفتنی است پیش از این نیز، بهزادمهدی خبازان، خشایارحضرتی، محسن سمیع زاده، پیروز افتخار معنوی، حامد رضاخانی، برادران تیموری، برادران کرمی، نادرغفوری مدیرفنی تیم ملی واتر پلو، کامبیزرخشانی مهر مربی تیم ملی واتر پلو، حمید شب انگیز رئیس کمیته فنی واترپلو، مسعود رضوانی، حامد آراسته، هومن آراسته، مجید غلامی، جواد پذیرفته و بسیاری دیگر از چهره های صاحب نام این رشته ورشی، در اعتراض به عملکرد امیرحسین آیت اللهی استعفا داده بودند.

پس از نگارش اغلب استعفا نامه ها، مدیر این فدراسیون مدعی شده است که استعفایی در کار نبوده و شخصاً به دلیل عدم کفایت و ناکارآمدی نامبردگان، اقدام به برکناری شان کرده است.

امید حدیقی در بخش دیگری از متن استعفایش با اشاره به عدم پذیرش مراجعین و درخواست کنندگان دیدار حضوری توسط آیت اللهی نوشته است: «مراجعین محترم باید مستحضر باشند که شما در طول هفته، همه روزه فقط با آقای سعیدلو به علت قرابتی که می ‌فرمایید با ایشان دارید جلسه‌های چندین ساعته داشتید.»

مسئول سابق کمیته شیرجه، به برخی ابهامات اقتصادی در این فدراسیون نیز اشاره کرده و نکاتی را درباره هزینه های هنگفتی که از سوی این فدراسیون انجام شده را برای نخستین بار، مطرح کرده.

جابه جایی یکی از مهمانان خارجی رئیس فدراسیون با هواپیمای خصوصی از جمله موارد ذکر شده است.

حدیقی همچنین نوشته است: «شما فرمودید تاکنون ‌٥٠٠ میلیون تومان در شیرجه هزینه کرده‌اید. اما این قضیه تا کنون به گوش بنده نرسیده. تا جایی که می دانم مربیان، ورزشکاران، مدیرفنی تیم ملی شیرجه و مشاوران، از فروردین‌٨٩ تا کنون بدون دریافت حقوق در خدمت فدراسیون شنا هستیم. همچنین مربی خارجی تیم ملی شیرجه با مراجعات مکرر به فدراسیون هنوز موفق به دریافت حقوق معوقه خود نشده‌ است.»


+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.