کره شمالی می گوید آماده جنگ مقدس است


کره شمالی می گوید آماده جنگ مقدس است

کیم یونگ-چون کره جنوبی را به خاطر برگزاری یک مانور نظامی در نزدیکی مرز دو کشور که در آن از مهمات واقعی استفاده می شود، به آماده شدن برای جنگ متهم کرد.

این یکی از بزرگ ترین مانورهای نظامی در تاریخ کره جنوبی است که با شرکت تانک ها، هلی کوپترها و هواپیماهای جنگنده انجام می شود.

کره شمالی یک جزیره کره جنوبی را ماه گذشته گلوله باران کرد که به مرگ چهار نفر منجر شد. این اولین بار از جنگ دو کره در سال 1950 تا 1953 بود که غیرنظامیان کره جنوبی در حمله کره شمالی کشته می شدند.

لی میونگ باک رئیس جمهور کره جنوبی هشدار داده است که اگر کره شمالی یک بار دیگر دست به حمله بزند، بلافاصله آن را تلافی خواهد کرد.

جان سادوورت خبرنگار بی بی سی می گوید که مردم شبه جزیره کره به شعارهای آتشین از سوی پیونگ یانگ عادت دارند، اما با اوجگیری تنش ها، این خطر هست که یکی از دو طرف احساس کند مجبور به عمل کردن به تهدیدهایش است.

'تحریک نظامی'

ارتش کره جنوبی اذعان کرده است که این رزمایش با هدف به نمایش گذاشتن توان نظامی اش انجام می شود.

هرچند کره جنوبی در سال جاری 47 مانور نظامی انجام داده است، این بزرگترین مانور زمستانی با مهمات واقعی است که در خشکی انجام می شود.

کره شمالی پیشتر رزمایش جنوب را "جنگ طلبی" خوانده بود.

به گزارش "خبرگزاری مرکزی کره" وابسته به پیونگ یانگ، کیم یونگ-چون در جریان ملاقاتی در پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی، سئول را به آماده شدن برای جنگ متهم کرد.

او گفت که رزمایش کره جنوبی "نشان می دهد که سناریوی دشمن برای تجاوز با هدف شروع یک جنگ دیگر در کره، وارد مرحله اجرا شده است."

او افزود: "نیروهای انقلابی 'دی پی آر کی' (جمهوری خلق کره) به طور کامل آماده دست زدن به یک جنگ مقدس برای عدالت، به سبک کره، با تکیه بر بازدارنده اتمی در هر زمانی که لازم باشد هستند تا به اقدامات دشمن که وضعیت را عمدا به سوی پرتگاه جنگ سوق می دهد پاسخ گویند."

هرچند کره شمالی پلوتونیوم کافی برای ساختن یک بمب اتمی را در اختیار دارد اما تصور نمی شود در ساختن بمب اتمی موفق بوده باشد.

چین و روسیه هر دو از کره جنوبی خواسته اند که تنش ها را خنثی کند و مقام های آمریکایی نیز به طور خصوصی نسبت به موضع گیری تازه و پرخاشگرانه تر سئول ابراز نگرانی کرده اند.

کره جنوبی و آمریکا از قبل مشغول برگزاری یک مانور نظامی گسترده بوده اند که در پی غرق شدن یک کشتی جنگی کره جنوبی در روز 26 مارس، ظاهرا در اثر برخورد یک اژدر کره شمالی که مرگ 46 ملوان را به دنبال داشت، انجام شد.

تلاش ها برای بازگشت به میز مذاکرات برای حل بحران ناموفق بوده است.

چین و کره شمالی می گویند اکنون زمان بازگشت به مذاکرات شش جانبه برای بحث درباره برنامه اتمی کره شمالی است.

اما آمریکا، کره جنوبی و ژاپن گفته اند که به مذاکرات باز نخواهند گشت. در گذشته این مذاکرات با پاداش هایی برای پیونگ یانگ در صورت کاستن از ابعاد برنامه اتمی اش همراه بود.

کره شمالی در آوریل 2009 میز مذاکرات را ترک و بازرسان اتمی سازمان ملل را اخراج کرد.
اتیلا - ژاپن - توکیو
کیم یونگ از متحدان سرسخت احمقی نژاد است و با هارتو پوتاشون می خواهند دیگران را بترسانند ، سنگ بزرگ برداشتن علامت نزدن است
جمعه 3 دی 1389

dara20 - ایران - تهران
رهبر مفلوک کره شمالی همان فاضلابی میخورد که خمینی پفیوز در مورد جنگ خورد. جنگ هیچ تقدسی ندارد. اصلا تقدس و دیگر چه واژه مزخرفی است که یک مشت گوساله بدان اعتقاد دارند?
شنبه 4 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.