واکنش حسن خمینی به توهین به مرجعیت


واکنش حسن خمینی به توهین به مرجعیت

به گزارش ایلنا، حسن خمینی امروز ۲ دی (۲۳ دسامبر) در دیدار با "جمعی از روحانیون استان تهران" با ابراز انزجار از رفتار "برخی ناآگاهان" در اهانت به مراجع تقلید تاکید کرد: "جسارت به مراجع و رعایت نکردن ادبیات مناسب در مواجهه با فقهای بزرگ، تنها ارزش گوینده این سخنان را از بین می‌برد."

این اظهار نظر یک روز بعد از آن صورت می گیرد که روزنامه کیهان، در سرمقاله ای به قلم حسین شریعتمداری مدیرمسئول این روزنامه، از مراجع تقلیدی که خانواده های زندانیان سیاسی را در منازل خود می پذیرند به شدت انتقاد کرده بود.

کیهان با انتقاد از چنین روحانیانی نوشت: "چرا برخی از مراجع عظام و محترم- فقط برخی از آنها که محترمند و نه برخی دیگر که نه مرجع هستند و نه قابل احترام- وارد این بازی شده و در این بازی دشمن ساخته، چه بخواهند و چه نخواهند، آب به آسیاب دشمنان اسلام ریخته اند؟"

به گزارش ایلنا نوه آیت الله خمینی در سخنان امروز خود توهین به مراجع تقلید را موجب "سقوط آزاد و انزوای اجتماعی" دانسته و روحانیان حاضر نیز در سخنانی، توهین به هریک از مراجع تقلید را محکوم کرده اند.

سایت خبرآنلاین نزدیک به علی لاریجانی رئیس مجلس، دیروز با نقل سرمقاله کیهان در انتقاد به مراجع یادآوری کرده بود که آقایان جوادی آملی، وحید خراسانی، شبیری زنجانی و موسوی اردبیلی از جمله مراجعی بوده اند که اخیرا با خانواده یکی زندانیان سیاسی دیدار کرده اند.

پیشتر سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی از رهبران مخالفان دولت نیز، از مراجعه خانواده محمد نوری زاد به منازل روحانیان ارشدی چون آقایان وحید خراسانی، گرامی، موسوی اردبیلی، صانعی، مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، جوادی آملی و بیات زنجانی خبر داده بود.

محمد نوری زاد مستند ساز زندانی، قبل از دستگیری و نیز در دوران زندان، نامه های انتقادی تندی را به آیت الله خامنه ای نوشته است.

روزنامه کیهان، سال گذشته نیز در سرمقاله ای به قلم حسین شریعتمداری، حسن خمینی را به خاطر روابط صمیمانه با "عوامل اصلی فتنه" (شخصیت های معترض به انتخابات) مورد انتقاد شدید قرار داده بود.

این روزنامه از موسسات زیر نظر رهبر ایران است که مدیرمسئول آن، مستقیما توسط آیت الله خامنه ای منصوب می شود.
khosh bavar - ایران - یزد
این هم از پایان تئاتر حسن خمینی که اینطور چهره واقعی اهریمنی خود را نشان میدهد, که اینطور فیلم بازی کرده بود و با حالت قهری به عراق متواری شد و در سر قبر پدربزرگش خمینی به او از طرف احمقی نزاد اهانت ابکی شده بود. برای ساده لوحان و خوش باوران ایرانی هنوز هم چشم " امید " به نوه خمینی و دو طفلان مسلم ( موسوی و کروبی ) دوختند که به داد مردم رسدگی کنند. و کارگردان و سناریو نویس این تئاتر هم خانم کلینتون , سارگوزی و چکمه ( پوتین ) میباشند !?
جمعه 3 دی 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
گور بابای بی شرف و قاتل تو و تمام مراجع تقلید / مردک بی سواد در عصر تسخیر فضا مرجع تقلید چیست اگر در غرب پاپ کوفتی هست علم در جوار ازادی هم هست.خاک بر سرخودت و تمام ملایان با عمامه بی عمامه و دینت
جمعه 3 دی 1389

ضد خ.ر - ایران - تهران
گور پدر مرجعیت ،(مگر ما میمون هستیم که از کسانی دیگر تقلید کنیم و اجازه بدهیم که سوار ما شوند؟)
جمعه 3 دی 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد // سگ اصحاب کهف روزی چند، پی مردم گرفت و مردم شد
جمعه 3 دی 1389

eshqali - امارات - دبی
گل دخترعاشق رهبر ایا چطور به خود اجازه میدهید به دیگران توهین کنید اقای سیدحسن خمینی را با پسر نوح مقایسه می کنید ایا به شما ثابت شده الان در کشور ما تهمت زدن وتوهین کردن کار عادی شده از این حرفها بدور باشید
جمعه 3 دی 1389

rezashah1919 - ایران - تهران
از بس که مال مفت خورده گردنشو طبر هم نمیزنه. پدر سگ مفتخور
جمعه 3 دی 1389

esfahan_20 - ایران - اصفهان
خفه شو گورپدرت و همه اخوندها و دین تجاوزگرشان سگ ب.......ینه
جمعه 3 دی 1389

rezashah1919 - ایران - تهران
جوانان و روشنفکران ایران با جاروی عقل و شعور دین اسلام و مراجع تقلیدش را به اشغالدانی جهل و حماقت ریخته اند.
جمعه 3 دی 1389

iranesabz - هلند - امستردام
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز. تو نسبتی با ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس نداری. از لحاظ فهم و شعور دو روی یک سکه هستید.
جمعه 3 دی 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
گل دختر عاشق رهبر اهواز ایران .، چرا با این همه کفر گفتن سنگ نمی شوم ؟؟؟ ،،در اعتراض های مسالمت آمیز جوان های ما را کُشتند و به کهریزک بردند ،!شما در خواب بودید . ولی به پیر سگ های اسلام خونخوان اهانت شده یا نشده به درک جهنم و گور پدر سگ همه تان ،. سیّد و غیره
جمعه 3 دی 1389

kara - هلند - رتردام
به عنوان یک خداپرست مخالف هرگونه مذهبم و هیچ ارزش و اعتباری برای دین، مذهب و مرجعیت قائل نیستم. ولی‌ در مقام یک انسان دمکرات حاظرم برای بیان نظر حسن خمینی یا هر کس دیگر حتا خامنه‌ای یا احمدی نژاد دفاع کنم. باید بیان اندیشه آزاد و احترام به دموکراسی در ایران نهادینه شود. تنها با آزادی و دمکراسیست که بساط افراد زورگو جمع خواهد شد. پاینده جنبش سبز ایران.
جمعه 3 دی 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز. بیا برو جلو بزار اب بندی بشی .تو هم دیگه نوبرشو اوردی. چه رابطی به هم داره. ما میگیم مقلد نمیخواهیم میگوئید این ها اخوندند.میگوئیم اخوند نمیخواهیم میگوئید اینها ملا هستند. میگوئیم ما ملا نمیخواهیم میگوئید اینها حجت الاسلام هستند.میگوئیم ما حجت الاسلام نمیخواهیم.میگوئید اینها افت الله هستند. بابا اصلا من میخواهم بپرسم اگر ما نخواهیم مثل میمون تقلید کنیم چه کسی را باید ببینیم?
شنبه 4 دی 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
اعدام پشت اعدام ایا این وضع قبل از انتخاب عنتری نژاد نبود???بود ولی 90 در صد این سبز ها خفه خون مرگ گرفته بودند و ثنای خمینی خامنه ای حتی احمدی نژاد را می گفتند و بعد از فاجعه خود را بین کسانی که اصل نظام را نمی خواستند جا زدند و اکنون رل جاسوس دو جانبه را دارند برای بقای رژیم کثیف قاتل و بی پدر مادر...بهوش باشید ..کامنت بالا را ببینید چطور این مزدور از نظر من نسبت به خمینی و توله اش اتش گرفته..همین بی هویتها پایه های استقرار و تداوم رژیم هستند.
شنبه 4 دی 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
kara-هلند-رتردام. سلام دوست عزیز, در اول نظریه تان گفته اید که خدا پرست هستید و خواهان دمکراسی هستید. ولی خود خدا هم که خواسته اش همین دمکراسی و ازادی انسانهاست از شیطان بیزار و متنفر است و به مردم فرمان داده است که از شیطان دوری و پرهیز کنند و او را لعنت کنند. و این را میدانیم که شیطان میتونه به هر شکلی در مقابل ما ظاهر بشه حتی به صورت انسان و مرجع تقلید. پس همه نظریه ها را نباید فقط بخاطر دمکراسی بودن و ازادی بیان قبول کرد. شاد و پیروز باشید. لعنت بر شیطان
شنبه 4 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس .. چطوری آرتمیا جان؟! از پاریس چه خبر؟ انصاف داشته باش! ببین تو که بقول خودت تو همون غرب بزرگ شدی با چه ادبیاتی کامنت میذاری و بچه هایی که زمان این رژیم تو ایران بزرگ شدن چطوری کامنت میذارن! به چه نتیجه ای میرسی؟ هان؟!! . .
شنبه 4 دی 1389

KHAN.DADASHH - ایران - سمنان
چه طور این قدر به مردم داره توهین میشه صدات در نمی یاد؟.
شنبه 4 دی 1389

s_pol3000 - کانادا - تورنتو
در مورد مسایل شرعی شما می توانی تقلید نکنی ولی خودت باید مجتهد بشی .در هر رشته ای همینطور است .انسان یا خودش متخصص باشد یا از کسی که متخصص است رجوع کند.انسا ن که بیمار میشود یا خودش باید پزشک باشد یا به پزشک مراجعه کند..در رساله همه مراجع تقلید هم نوشته .که در اصول دین تقلید حرام است .باید خودتان با تحقیق به ان یقین پیدا کنید .ولی در فروع دین.یا باید خودت مجتهد بشی یعنی حداقل 20 سال عمرت را وقف اهل بیت کنی وقف قال الصادق وقال ال باقر کنی .بعد در ان مرحله به حدی می رسی که خودت از قران وروایات می توانی احکامت را بدست بیاوری حتی اگر اشتباه بکنی دیگر پیش خداوند معذور هستی. چون تلاشت را کردی.البته در ان موقع شما مرجع تقلید نمی شوی باید 50 سال دیگه هم در فقه جعفری استخوان بترکانی شاید به شما مرجع تقلید بگویند..ولی همان مرحله اول تقلید کردن از شما ساقط میشود..حالا اگر اهلش نیستی باید .در مورد احکام شرعی به متخصص ان رجوع کنی به این کار تقلید شرعی میگویند
شنبه 4 دی 1389

s_pol3000 - کانادا - تورنتو
ولی در فروع دین.یا باید خودت مجتهد بشی یعنی حداقل 20 سال عمرت را وقف اهل بیت کنی وقف قال الصادق وقال ال باقر کنی .بعد در ان مرحله به حدی می رسی که خودت از قران وروایات می توانی احکامت را بدست بیاوری حتی اگر اشتباه بکنی دیگر پیش خداوند معذور هستی. چون تلاشت را کردی.البته در ان موقع شما مرجع تقلید نمی شوی باید 50 سال دیگه هم در فقه جعفری استخوان بترکانی شاید به شما مرجع تقلید بگویند..ولی همان مرحله اول تقلید کردن از شما ساقط میشود..حالا اگر اهلش نیستی باید .در مورد احکام شرعی به متخصص ان رجوع کنی به این کار تقلید شرعی میگویند .که اقا امام صادق به ابان ابن تقلب این مطلب را فرمودند..خواهش میکنم .اگر در موضوعی اطلاعات کافی ندارید .بی ادبی نکنید .چون بعضی ها مثل شما نااگاه نیستند ووبه شما میخنددند..به شما توصیه میکنم برا ی تایید حرفم صفحه اول رساله مراجع تقلید که در مورد حکم تقلید کردن است را بخوانید.بعد افاضه فرمایید
شنبه 4 دی 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
اتیلا - ژاپن - توکیو . کفر و شرک و گناه ، اقتضاء همه گونه بلاء و عذاب دارد؛ ولی مانع عدم انجام آن این است که: شاید موفق به توبه و ایمان شوید یا در نسلهای بعدی شما افرادی صالح به وجود آید. ضمن اینکه سختى جان دادن و عذاب قبر و برزخ و برانگیخته شدن در قیامت و عذاب جهنّم مطمئنا عذاب کفر ورزان به خدا و ... است.
شنبه 4 دی 1389

persianlover - انگلستان - لندن
khosh bavar - ایران - یزد . دمت گرم توپ نوشتی!!!
شنبه 4 دی 1389

davidmoor - سوئد - گوتبورگ
حسن جون حق علی را هم گرفتند امروزحق توست که رهبرباشی سرورباشی نه علی گدا که مانندابوبکره
شنبه 4 دی 1389

marjamak - نروژ - - اسلو
اخوندهای دو زاری خوب و بد ندارند همشون یکی هستند مرگ انها فرا رسیده. گو دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز. اما تو نگران نباش مخفی گاه تو مشخص شد کجا است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 4 دی 1389

khosh bavar - ایران - یزد
persianlover - انگلستان - لندن : شاد و پیروز باشید دوست گرامی !
شنبه 4 دی 1389

prhm - ایران - رشت
رفقا گل دختر رو جدی نگیرین به کامنتهاشم جواب ندین از این آدما تو ایران زیادن اگه اینا رو جدی بگیرین پرروتر می شن
شنبه 4 دی 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
gogoli - ایران - تهران . شما کاربر جدید هستید من مزدوران را در این سایت بخوبی می شناسم و جوابی در خور انها می دهم چون بعنوان یک ایرانی وظیفه ی خود می دانم که اگاهی دهم که برای تعدادی فریب 1357 تکرار نشود-- ان مردک با عبای سبز توهین کرد جواب گرفت همین.
شنبه 4 دی 1389

dara20 - ایران - تهران
خفه شو انگل تن لش مرجعیت شما مساوی با حماقت و توحش و مفتخوری و گسترش فساد و تباهی و ترویج خرافه و بسط نادانی و واپسگرائی و تحمیل مزخرفات عربی به مردم است. مرگ توحش اسلامیتان نزدیک است و گاوهای فربه طویله ولایت و اصطبل یابو پرور جهلیه را قربانی راه ازادی خواهیم کرد تا ایران از لوث وجود ددمنشان لگن بسر ابله و جنایتکار پاک و ره گم کردگان فریب خورده که عمری فریفته مجهولات و چرندبات اسلامی شده بودند را از خواب حماقتشان بیدار کرده و از خراه پرستی و تازی نوازی ازادشان کنیم. مرگ بر اخوند.
شنبه 4 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس .. "شما کاربر جدید هستید" یعنی چه؟!! بابا به پیر به پیغمبر، من خود خود گوگولی ام! همونی که قبلا باهات کل کل میکردم و بجای آرتمیس بهت "آرتمیا"میگفتم! من متوجه نشدم. سید حسن خمینی به کی توهین کرد؟ در مورد انقلاب 57، فبول نداری که خود شاه هم بالاخره یه اشتیاهاتی داشت؟ بعلاوه، همون بقول خودت آگاهی دادن رو نمیتونی بدون بد و بیراه گفتن انجام بدی؟ . .
شنبه 4 دی 1389

firozi - عراق - بغداد
حاصل عمر طویل همه مراجع کتاب توضیح المسائل میباشد که خلاصه تمام کتابهای مراجع یکی میباشد و ان اینست : از هر انچه که خوشت بیاید و لذت ببری حرام است !!!!! ضمنا سوالی که همیشه برای بلا جواب مانده اینست که چرا این مراجع که دل از دنیا بریده اند و فقط به معنویات فکر میکنند زیر صد سال عمر نمیکنند؟؟
شنبه 4 دی 1389

kara - هلند - رتردام
bache shapoor - سوئد - یوسدال. دوست عزیز نمیدانم شما از کدام قسمت حرف من برداشت کردید که من به شیطان و اینکه خدا درخواستهائی دارد اعتقاد دارم. برعکس من معتقد به خدایی هستم که هیچ دخالتی در تکامل ندارد. آنچه شما دوست عزیز راجع به خدا و شیطان نوشته اید بیان نظریه‌های مذهبیست نه آنچه که از جانب خداست. خدا نه‌ پیام دارد نه‌ پیام آور. نکته دیگر اینکه آزادی بیان ربطی‌ به قبول اندیشه‌های دیگران ندارد. من با هر اندیشه‌ای میتوانم به دیگران فرصت دهم تا نظر خودشان را که من با آن مخالفم بیان کنند. حتا بیشتر از آن وظیفه من به عنوان یک آزادیخواه دمکرات مبارزه در راه ایجاد محیط برای آزادی بیان مخالف خودم می‌باشد. موفق باشید دوست عزیز.
یکشنبه 5 دی 1389

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
جهالت که شاخ و دم ندارد.همانطور که بارها گفته ام فحاشین سایت که بشکه فحش هستند منطق نمی خواهند و متاسفانه فحشها درج میشود.ما سبزها را که از صدها اندیشه مختلف هستیم و با دهها روش مختلف با جنایتکارترین رژیم تاریخ میجنگیم به صرف اینکه دارای تربیت خانوادگی و اجتماعی دیگری هستیم و مبارزانی را که نظرتاتی دیگر دارند را به رگبار فحش وتوهین نمیبندیم به یک نام خوانده و ارزش رهبران جوان و ناشناخته ای که موسوی و کروبی و دیگران هم به رهبریشان اذعان دارند را نادیده و به میلیونها نفر توهین میکنند.این فحاشین اینقدر نادانند که از یکطرف انقلاب 57 را میکوبند ولی خود خواهان انقلابی دیگرند.ما با انکه در 57 نبوده ایم ولی ضرر انقلاب را بیشتر از سودش میبینیم و خواستار یک تحول ارام هستیم تا دوباره سربازان گمنام امام زمان مثل ساواکیها که به رژیم جدید ملحق شدند در دولت جدید پست نگیرند.عدالت مطلق و مدینه منوره فقط در کتابها است.
یکشنبه 5 دی 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
این اخوندهای مفت خور چنان به هم لقب علما میدن که انگار تو فیییضیه چه غلطی می کنند . بزرگترین مرجع تقلیدشان حتی از حل یک معادله یک مجهولی هم عاجزه .علمااااااا .کروبی هم عالم یا حسیییین میر حسییییین .تاریخ را بخوانید ببینید حسین بن علی با نیاکان ما چه کرده بی بی شهربانو .پرنسس ایرانی را به اصارت برد . یاحسییییین.میرحسیییین .بععععععععع....
یکشنبه 5 دی 1389

s_pol3000 - کانادا - تورنتو
dara20 - ایران - تهران..از ادبیات معلومه .تقصیر نداری .تربیت خانوادگی نداری...گفتم که برو خودت مجتهد شو .حرف تو مثل کسی است که به اومیگیم بردکتر..به دکترها فحش میده..خوب اگر دکترها را قبول نداری خودت پزشک بشو .فکر کنم حالیت شد .یا انقدر شراب خوردی که شعورت از کار افتاده..
یکشنبه 5 دی 1389

ciooc20 - ایران - تهران
از کاربران عزیز می خواهم که عفت کلام را حفظ کنند و اینقدرفحاشی نکنند مگر حسن خمینی چی گفته که شماها برنمی تابید ایشون فقط گفته که به مراجع احترام بگذارید و درضمن از کسانی که دروقایع بعداز ریاست جمهوری کشته یا زخمی و یا زندانی شده اند دیدار و دلجویی و دفاع نموده است و فکر می کنم این همه فحش و ناسزا دور از ادب می باشد .
یکشنبه 5 دی 1389

khosh bavar - ایران - یزد
ciooc20 - ایران - تهران : دوست گرامی, ایشان جزو ان دسته ادمهایی هستند که در " روز روشن " بر سر قبر کسی گریه میکند و اشکها میریزد و در " شب تاریک " بر سر همان قبر, از خوشحالی مرگ طرف, به رقص و پایکوبی میپردازد ! در این مقطع زمانی ما به افرادی احتیاج داریم که 100% ضد نظام اسلامی ضحاکی باشد و امثالی مانند حسن خمینی و 2 طفلان مسلم ( موسوی و کروبی ) باعث ترمز حرکت مردمی میشونند و باعث جدایی دلها و امیدها خواهند شد, شاد و واقع بین باشید °!°
یکشنبه 5 دی 1389

dara20 - ایران - تهران
s_pol3000 - کانادا - تورنتو حالا جناب اخوندک تو توی کانادا روی منبر رفتی و نوحه ادبیات سر دادی تو اگر شعور داشتی به خانواده مخاطبت توهین نمی کردی. بیشعوریت اینجاست که گیرم من بی ادبم تو چرا بی ادبی کردی. من ی خورم و تو می کنی بد مستی پس فرق میان من و تو چیست بگو? در ضمن زید جوش نزن شیرت خشک میشه بچه قرتی.
سه‌شنبه 7 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.