پیشگیری فوری از بارداری


پیشگیری فوری از بارداری

"لوونورژسترول" عنوان دارویی بسیار کارآمد در مورد پیشگیری فوری از بارداری است، اما با کوله‌باری اما و اگر که متاسفانه کمتر کسی در مورد این دارو اطلاعات لازم را دارد.

در بین داروهای پیشگیری از بارداری، لوونورژسترول از جمله داروهای بسیار موثر به شمار می‌رود.

این دارو که نوعی پروژسترون مصنوعی به شمار می‌رود، با جلوگیری از ترشح گونادوتروپین‌های هیپوفیز قدامی، از تخمک‌گذاری جلوگیری می‌کند.

لوونورژسترول همچنین با تغییر در اندومتر رحم از جایگزینی تخم تشکیل شده در رحم نیز پیشگیری می‌کند و در حقیقیت با دو مکانیسم از وقوع بارداری پیشگیری می‌کند.
 
لوونورژسترول را چگونه باید مصرف کرد؟

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در مورد مصرف داروهای ضدبارداری فوری، عدم اطلاع خانم‌ها از طرز صحیح مصرف این‌ گونه ترکیبات است و همین مشکل در بسیاری اوقات، سبب بروز بارداری‌های ناخواسته در افراد می‌شود.
 
داروی لوونورژسترول به شکل قرص و هر بسته ی آن دو تایی است. اولین دوز این دارو باید طی 72 ساعت از مقاربت کنترل نشده، مصرف ‌شود. سپس 12 ساعت بعد از مصرف اولین قرص، باید دومین قرص را میل کنید. در این صورت، تا حد زیادی احتمال بارداری را کاهش می‌دهید.

البته باید گفت که این دارو باید تحت نظر پزشک و با توصیه ایشان مصرف شود و از مصرف خودسرانه آن باید خودداری نمود.

نکات لازم هنگام مصرف لوونورژسترول:

ـ در طول یک ماه، بیش از یک بار از بسته‌های دو تایی لوونورژسترول استفاده نکنید، زیرا باعث ایجاد مشکلات هورمونی بسیاری می‌شود.

ـ نامنظم شدن قاعدگی از جمله شایع‌ترین عوارض دارویی لوونورژسترول به شمار می‌رود.

ـ سردرد، استفراغ، احساس ناراحتی در سینه‌ها، اضافه وزن و خونریزی‌های غیرطبیعی از عوارض دیگر لوونورژسترول به شمار می‌رود.

ـ توصیه می‌شود یک تا دو ساعت پس از مصرف این دارو، یک داروی ضد تهوع هم برای پیشگیری از بروز عوارض ناخواسته آن مصرف شود.

ـ این دارو تا 99 درصد از بروز بارداری‌های ناخواسته جلوگیری می‌کند، اما هرچه زودتر مصرف شود، اثربخشی آن بیشتر است.

دکتر شاهد فدایی‌ فرد
دختر حاجی - مالزی - کوالامپور
مرسی جالب بود
پنج‌شنبه 2 دی 1389

zhaleh_r - آمریکا - ساکرامنتو
لطفا به جای خوردن قرص و راحت طلبی یک کمی روی قدرت کنترل ذهن کار کنیم,تمام دارو ها بعد از مدتی اثر منفی روی سیستم بدن میگذارند. اقایون یک کمی به ذهن مبارک فشار بیارن همه چیز حله!!!90 درصد از بیماریهای زنان ناشی از مصرف قرص های ضد بارداریست,که باعث تغییرات هورمونی میشه !!!در نتیجه رشد موهای زائد و چاقی ,ورم شکم وپف صورت و مسائلی که اینجا برای نام بردن مناسب نیست.بهتره قبل از فداکاری درس عشق ورزی به خود را یاد بگیریم ,پیشنهاد من به خانوم هایی که زیبا بودن را دوست دارن ورزش تمرکز لبخند بالا بردن اطلاعات (O:
پنج‌شنبه 2 دی 1389

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
zhaleh_r - آمریکا - ساکرامنتو . این مزخرفات غیر علمی رو از کجات در اوردی؟
جمعه 3 دی 1389

yasi_tanha - ایران - تهران
چرا مزخرف ؟!!!! اتفاقا" کاملا" درست میگه
جمعه 3 دی 1389

dreamcatcher - ایران - تهران
nedaye iran اتفاقا دوستمون zhaleh_r درست میگه خیلی از مشکلات ناشی از مصرف این قرص هاست حالا شما اگه مرد هستید که واسه لذت خودت می گی که خانوم قرص بخورن و شما از چیزی استفاده نکنی وگرنه اکثر پزشکای زنان توصیه می کنن که مصرف نشه و آقایون از کاندوم استفاده کنن مخصوصا در خانواده هایی که سابقه ی بیماری های زنان مثل سرطان سینه و رحم هست مثل خانواده ی خود من پزشک استفاده از این قرصهارو خوب ندونسته
شنبه 4 دی 1389

zhaleh_r - آمریکا - ساکرامنتو
neda_ye_iran این مزخرفات و من از بغالی سر کوچه خریدم!!!. اگه دوست داری ادرس بدم...........?. فقط مشکل اینه که واسه رسیدن به این بغالی باید 12 سال شب و روز درس بخونی که 100درصد کار تو نیست چون تو هنوز تو الفبای ادب گیر کردی!!! مزخرف یعنی چی? تو بخور کی جلوتو گرفته!!!تا مثل تو نباشه که ما باید در دکون و ببندیم...............!!!حد اقل علم خوردنشو یاد بگیر چون تجربه نشون داده که کیا بیشتر میزان!!!
شنبه 4 دی 1389

afsaneh555 - ایران - تهران
ولی من این قسمت رو متوجه نشدم :اولین دوز این دارو باید طی 72 ساعت از مقاربت کنترل نشده، مصرف ‌شود. یعنی 72 بعد از مقاربت خورده بشه یا تا 72 ساعت ادامه داشته باشه؟ لطفا اگر کسی درست متوجه شده به من بگه. مرسی
شنبه 4 دی 1389

zhaleh_r - آمریکا - ساکرامنتو
afsaneh555_ایران_تهران یعنی تا 72 ساعت وقت داری این قرص را بخوریش بعد از 72 ساعت to late در امریکا به اسمmorning daily معروفه. زمان خوردنش توی 72 ساعت اگر شک داشتی که شاید باردار بشی. این قرص مثل ld عمل میکنه که بعد از نزدیکی 2 تا و 12 ساعت بعد 2 تا . که فرقش با ld در تعداد و این که روزانه نیست و فقط در زمانی که شک کردی میخوریش نه هر شب , این قرص اصلا جدید نیست حد اقل در امریکا!!. یکی که خوردی 12 ساعت بعد دومی را می خوری اصلا پیچیده نیست عزیزم
یکشنبه 5 دی 1389

afsaneh555 - ایران - تهران
zhaleh_r - آمریکا - ساکرامنتو مرسی عزیزم از راهنمائیت. خوبه که کسی هست اینجور موقعها آدم رو راهنمائی کنه به هر حال همه آدما به همه چیز آگاه نیستن که. بازم ممنون عزیزم
یکشنبه 5 دی 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
zhaleh_r - آمریکا - ساکرامنتو . حرفتون صد در صد درسته اما من توصیه نمیکنم چون بعضی اراده شون ضعیفه,فردا میگن شما گفتی!!. یادمه یه روزه یه خانومه رو مصاحبه میکردیم, ازش در مورد پیشگیری پرسیدیم, گفت ما شوهرمون خودش بلده چطور پیشگیری کنه, بعد پرسیدیم چندتا بچه دارن گفت 11 تا!!!:-)
یکشنبه 5 دی 1389

zhaleh_r - آمریکا - ساکرامنتو
afsaneh555_ایران_تهران مرسی عزیزم خوشحالم که جوونهای ایرانی انقدر کنجکاو وبا فرهنگند همین که از کنار یک مطلب بی تفاوت رد نمیشی یعنی تو استعداد بهترین شدن را داری!!!!!!!!!راستی اشتباه تایپیه منو ببخش!!!!اسم قرصی که در امریکا مصرف میشه که مشابه همین قرصه. AFTER MORNING هستش من اسم DAILY یعنی روزانشو همون LD وHD را تایپ کردم یک دنیا معذرت میخوام
یکشنبه 5 دی 1389

afsaneh555 - ایران - تهران
zhaleh_r - آمریکا - ساکرامنتو خواهش میکنم عزیزم حالا من هم نرفتم دنبال این قرصا؛) . ولی به هر حال فکر کنم یه وقتی لازم میشه و خوبه آدم در موردش بدونه. مرسی گلم
دوشنبه 6 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.