دستگیری سارقان مسلح در شهرستان دماوند


دستگیری سارقان مسلح در شهرستان دماوند

سرهنگ فرهاد قدسی از دستگیری سارقان مسلح در شهرستان دماوند استان تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، «سرهنگ فرهاد قدسی» فرمانده انتظامی شهرستان دماوند با اعلام این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیس 110 مبنی بر اینکه دو نفر با استفاده از یک قبضه سلاح، قصد سرقت مسلحانه از یک مکان عمومی را دارند، بلافاصله ماموران انتظامی به محل موردنظر اعزام و قبل از هر گونه اقدام مجرمانه ای فردی را که اسلحه گرم در اختیار او بود دستگیر کردند و نفر دوم که در فاصله ای تقریباً دور از صحنه مخفی و حضور ماموران را متوجه شده بود متواری شد.

وی افزود: با دستگیری متهم و بررسی های اولیه مشخص شد آنها با یک دستگاه خودرو پژو آردی که سابقه سرقت از تهران بزرگ را دارد به محل سرقت آمده اند.

قدسی گفت : در بازرسی از خودرو نیز دو قبضه کلت کمری ، 56 میلیون ریال در قالب ایران چک های 500 هزار ریالی جعلی، 9 میلیون و 540 هزار ریال وجه نقد در قالب اسکانس های 50 هزار ریالی جعلی، یک دستگاه شوکر برقی، یک عدد ماسک تغییر چهره کشف و ضبط شد.

سرهنگ قدسی تصریح کرد : متهم دستگیرشده به نام «ساسان - ض» در بازجوئی های اولیه لب به اعتراف گشود و گفت: به همراه «اشکان - ن» (متهم متواری ) به عنوان مسافر دربستی سوار خودرو پژو آردی شدیم و وقتی به مکان خلوتی رسیدیم با گرفتن اسلحه به سوی راننده وی را تهدید کرده و خودرو را به سرقت بردیم.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: متهم دستگیرشده در ادامه اعترافاتش افزود که با همدستی «اشکان » اقدام به تهیه سلاح کرده و پس از آن نقشه سرقت از یکی از اماکن عمومی را طراحی کرده اند.

قدسی ادامه داد: با توجه به اینکه همدست متهم ساکن یکی از شهرستانهای غربی کشور بود، کارآگاهان با هماهنگی لازم با مقام قضایی و اخذ نیابت به غرب کشور اعزام شدند و با همکاری ماموران پلیس آگاهی آن شهرستان، محل تردد و مخفیگاه اشکان را شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

وی اظهار داشت سرانجام ماموران با اقدامات اطلاعاتی متوجه شدند اشکان قصد دارد تعدادی از چکهای مسروقه را نقد کند که در عملیاتی ضربتی او را دستگیر و در بازرسی بدنی شش فقره چک مسروقه مربوط به شعب مختلف بانکها به مبلغ 30 میلیون ریال کشف و ضبط کردند.

 فرمانده انتظامی شهرستان دماوند در پایان بیان داشت : با اعتراف اشکان به اینکه دو قبضه سلاح ، چکها و پولهای تقلبی و سایر تجهیزات را وی برای ساسان تهیه کرده است هر دو متهم با تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند .
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.