مشایی: قرار نیست تغییر دیگری در دولت احمدی نژاد صورت بگیرد


مشایی: قرار نیست تغییر دیگری
 در دولت احمدی نژاد صورت بگیرد
در حالی که گمانه زنی هایی در خصوص احتمال تغییرات تازه در دولت محمود احمدی نژاد مطرح شده است اسفندیار رحیم مشایی می گوید: قرار نیست «تغییر دیگری» در دولت صورت بگیرد و محمدرضا رحیمی نیز تصریح کرده است : «تا احمدی‌نژاد هست معاون اول هستم.»

اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران، روز چهارشنبه به پرسش های خبرنگاران درباره برکناری منوچهر متکی، وزیر سابق امور خارجه، و تغییر مهرداد بذرپاش، رییس سابق سازمان ملی جوانان پاسخ داده است.

اسفندیار رحیم مشایی که در حاشیه مراسم بدرقه محمود احمدی نژاد به استانبول جهت شرکت در اجلاس سران اکو صحبت می کرد، در پاسخ به پرسشی درباره «موج جدیدی از تغییرات در دولت» گفت: «نه، هیچ تغییری قرار نیست صورت بگیرد.»

طی ده روز گذشته دولت محمود احمدی نژاد شاهد تغییراتی بود که با واکنش گروه های اصولگرا مواجه شد. ابتدا روز دوشنبه منوچهر متکی که به برای ارائه پیام محمود احمدی نژاد به سنگال سفر کرده بود از سوی محمود احمدی نژاد از پست خود برکنار و علی اکبر صالحی به جای او منصوب شد.

در همین زمینه پس از عزل منو چهر متکی طی روز های اخیر مهرداد بذرپاش، معاون رییس جمهور و رییس سازمان ملی جوانان و محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد نیز از کار برکنار شدند.

در واکنش به این برکناری ها حسین شریعتمداری، میر مسئول و نماینده ولی فقیه در موسسه کیهان بدون نام بردن از اسفندیار رحیم مشایی با حمله به « حلقه حاشیه ساز» نزدیک به محمود احمدی نژاد نوشته بود که «شینده ها» از ادامه این عزل و نصب ها حکایت دارد.

حسین شریعتمداری با انتقاد از نحوه عزل منوچهر متکی در روز نامه کیهان به تاریخ ۳۰ آذر ماه نوشته است: «برکناری وزیر خارجه به هنگام ماموریت رسمی خارج از کشور ضمن آن که اهانت آشکار به شخصیت وی بود، حیثیت نظام اسلامی را نیز در مجامع بین المللی به چالش کشید، تا آن جا که وزیر امور خارجه کشور میزبان در گرماگرم مذاکره رسمی با منوچهر متکی، خبر عزل وی را اعلام کرد!»

مشایی: حکم عزل متکی عصر دوشنبه اعلام شد

در همین حال اسفندیار رحیم مشایی روز چهارشنبه گفته است که محمود احمدی نژاد در جلسه هیات دولت روند چگونگی عزل منوچهر متکی را توضیح داده است.

به گفته اسفندیار رحیم مشایی، محمود احمد نژاد مساله برکناری را به منوچهر متکی گفته بود ولی به دلیل برنامه ریزی برای آقای متکی برای سفر سنگال قرار بود بعد از این سفر موضوع برکناری وی اعلام شود.

اسفندیار رحیم مشایی می گوید:« روز یکشنبه من از آقای احمدی‌نژاد پرسیدم، چکار کنیم، آقای احمدی‌نژاد گفتند روز دوشنبه آقای متکی برمی‌گردند، بنابراین حکم را در روز دوشنبه اعلام کنید، دفتر هم این حکم را عصر دوشنبه اعلام کرد، ولی بعد گفتند و اعلام کردند که متکی در سنگال بوده و ایشان را عزل کردند، در حالی که این خلاف واقع است و اصلا معنا هم نداشت. آقای رییس‌جمهور شنبه با ایشان صحبت کردند و اگر بنا بر عزل بود، اصلا صحبت لازم نبود و بعد هم یکشنبه یا صبح دوشنبه هم می‌شد ،این کار را انجام داد.»

«تا احمدی نژاد هست معاون اول هستم»

در حالی که اختلاف بین دولت محمود احمدی نژاد و قوه قضاییه بر سر پرونده محمد رضا رحیمی معاون اول رییس جمهوری ایران، بالا گرفته است، محمدرضا رحیمی روز چهارشنبه در واکنش به خبرهایی در خصوص احتمال برکناری خود گفته است:« تا احمدی‌نژاد هست، معاون اول هستم.»

محمدرضا رحیمی قرار بود روز چهارشنبه یک نشست خبری با موضوع «تشریح علل و عوامل برخی شبهات و افترائات و دلایل اصرار برخی به تکرار اکاذیب و نقض آشکار قانون اساسی» برگزار کند که خبرگزاری های ایران هدف این نشست را پاسخ به اظهارات غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه، عنوان کرده بودند. اما محمدرضا رحیمی این نشست خبری را به تعویق انداخت.

محمدرضا رحیمی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم بدرقه محمود احمدی نژاد به استانبول، همچنین در پاسخ به این‌ پرسش که چرا نشست مطبوعاتی خود را لغو کرد، گفت: «حتما در مورد مسائل مطرح شده نشست برگزار می‌کنم و حرف‌هایم را می‌زنم و در حال حاضر برگزاری این نشست را به وقت دیگری موکول کرده‌ام.»

محسنی اژه ای روز دوشنبه به خبرنگاران گفته بود که معاون اول رییس جمهور ایران در باره یک پرونده فساد مالی متهم است و باید در دادگاه حضور یابد.
khan.dadashh - ایران - تهران
عجب ادمایی هستناااا خیلی کارهاشون شبیه انگلیس شده. رفتن متکی اون قدر مسئله مهمی نیست ولی ایناا دارن مهم جلوه می دن. تا ذهن افکار عمومی فقط نره طرف هدفمند سازی
پنج‌شنبه 2 دی 1389

albalooo - ایران - تهران
اینجا چه خبره؟ گاو میره خر میاد
پنج‌شنبه 2 دی 1389

شیر بیشه مازندران - ایران - مازندران
ما رو باش که این بزغاله باید برامون تصمیم بگیره.
پنج‌شنبه 2 دی 1389

Fareed - ایران - تهران
این یارو برای احمدی نژاد تصمیم میگیره کی بره کی بیاد.
جمعه 3 دی 1389

koorosh-ir - ایران - تهران
توی این دوره زمونه فقط یک نفر بطور غیر مستقیم پوزه اخونها را روئ زمین میکشه و ان یک نفر کسی نیست جز اقای مشایی که کنار هنرمندا مینشینه و حرفهای قسنگ می زنه و... پس چون لج اخوندا رو ر میاره ادم کاردرستیه.
شنبه 4 دی 1389

1983 - ایران - تهران
خوب خدا رو شکر پس همه دولتی ها بر وفق مراد جناب ابوالقیس بوزینه یزید که سه روز در عزایش ماتم گرفته بود هست
شنبه 4 دی 1389

dokhtar ariaei - ایتالیا - پارما
سلام
دوشنبه 6 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.