سازمان ملل نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد


سازمان ملل نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد

شامگاه سه‌شنبه ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر۱۳۸۹) مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه‌ی مصوب کمیته سوم مجمع عمومی درباره ایران را تایید کرد. این قطعنامه ماه گذشته  (۱۸ نوامبر ۲۰۱۰) در کمیته‌ی سوم مجمع عمومی، موسوم به «کمیته حقوق بشر» تصویب شده بود.

پیش‌نویس این قطعنامه  توسط نماینده‌ی کانادا به کمیته سوم ارائه شده بود که با رای مثبت ۸۰ کشور به تصویب رسید. ۵۷ کشور نیز رای ممتنع و  ۴۴ کشور رای منفی به آن دادند.

در قطعنامه‌ای که روز گذشته به تایید مجمع عمومی سازمان ملل رسید از مجازات‌های غیرانسانی رایج در ایران مانند سنگسار، قطع عضو و یا شلاق‌زدن به‌شدت انتقاد شده است.

از دیگر موارد مورد انتقاد در این قطعنامه، شمار بالا و افزایش مداوم اعدام‌ها در ایران است. این اعدام‌ها در مواردی شامل محکومانی نیز بوده که در زمان ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال سن داشته‌اند.

در ماه‌های اخیر نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر گزارش‌هایی را درباره اعدام‌های دسته‌جمعی در زندان عادل‌آباد مشهد منتشر کردند که گفته شده شمار آنها «صدها نفر» بوده است. دولت ایران در مورد این گزارش‌ها هیچ‌گونه واکنشی نشان نداده است.

علاوه براین، قطعنامه‌ی مجمع سازمان ملل، بازداشت‌های خودسرانه و تبعیض علیه زنان در ایران را نیز محکوم کرده است. پس از انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ و اعتراض‌های رای‌دهندگان به نتایج اعلام‌شده، چندین هزار نفر بازداشت شدند. برخی مقام‌های انتظامی حتی از «بازداشت ۱۰ هزار نفر» سخن گفتند. به گفته‌ی نهاد‌های بین‌المللی حقوق بشر، صدها نفر از آنان هنوز در زندان به‌سر می‌برند.

برخی وکلای دادگاه، مانند خانم نسرین ستوده که وکالت ‌پرونده‌ی شماری از بازداشت‌شدگان حوادث یک سال اخیر را بر عهده داشتند، خود هم‌اکنون در شرایط ناگواری در زندان به‌سر می‌برند.

به هنگام بررسی پیش‌نویس قطعنامه‌ی نقض حقوق بشر در ایران در کمیته سوم، دولت ایران محمدجواد لاریجانی، یکی از معاونان قوه قضاییه را به نیویورک فرستاد تا مانع از تصویب قطعنامه شود. اما این تلاش‌ها به جایی نرسید و کمیته سوم، قطعنامه را با آرایی بیشتر از سال گذشته به تصویب رساند. در نوامبر سال ۲۰۰۹ قطعنامه‌‌ی مشابهی با ۷۴ رای مثبت به تصویب رسیده بود.

مجمع سازمان ملل متحد برای هشتمین سال پیاپی است که دولت ایران را بخاطر نقض حقوق بشر محکوم می‌کند. نهادهای بین‌المللی دفاع از حقوق بشر می‌گویند، تصویب این قطعنامه‌ها نشان‌دهنده‌ی عدم پای‌بندی دولت ایران به اعلامیه‌ها و کنوانسیون‌های بین‌المللی است که خود پای آنها را امضا کرده است
.

شکلات - ایران - تهران
آی مردم که در ساحل نشسته ، بساط دلگشا دارید ، یک نفر آنجا میان آب دارد می دهد جان . چه عجب یادشون اومد که ایرانی هست و گلهایی پژمرده و آرزوهایی افسرده
چهار‌شنبه 1 دی 1389

DADA_ST - هلند - آمستردام
جدی ؟ صبح بخیر . هیچ کاری هم انجام نمیدند فقط شعار
چهار‌شنبه 1 دی 1389

شیر بیشه مازندران - ایران - مازندران
دیگ به دیگ میگه روت سیاه.سازمان ملل یا سازمان آمریکایی ملل.گرچه منکر نقض حقوق بشر در ایران نیستم 8 سال کمک آمریکا به صدام برای کشتن جوانهای ایران اسمش چیه؟حمله اتمی به ژاپن اسمش چیه؟
چهار‌شنبه 1 دی 1389

تی تی - اکراین - کیف
فقط زر می زنند ,پس کو...
چهار‌شنبه 1 دی 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
ترجمه منشور حقوق بشر کوروش.  اینک که به یاری مزدا ، تاج سلطنت ایران و بابل و کشورهای جهات اربعه را به سر گذاشته ام ، اعلام  می کنم. که تا روزی که من زنده هستم و مزدا توفیق سلطنت را به من می دهددین و آیین و رسوم. ملتهایی که من پادشاه آنها هستم ، محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت که حکام و زیر. دستان من ، دین و آئین و رسوم ملتهایی که من پادشاه آنها هستم یا ملتهای دیگر را مورد تحقیر. قرار بدهند یا به آنها توهین نمایند . من از امروز که تاج سلطنت را به سر نهاده ام ، تا روزی که زنده هستم و مزدا توفیق سلطنت را به. من   می دهد ،هر گز سلطنت خود را بر هیچ ملت تحمیل نخواهم کرد و هر ملت آزاد است ، که. مرا به سلطنت خود قبول کند یا ننماید و هر گاه نخواهد مرا پادشاه خود بداند ، من برای سلطنت. آن ملت مبادرت به جنگ نخواهم کرد .
چهار‌شنبه 1 دی 1389

اتیلا - ژاپن - ژاپن
من تا روزی که پادشاه هستم ، نخواهم گذاشت مال غیر منقول یا منقول دیگری را به زور یا به. نحو دیگر  بدون پرداخت بهای آن و جلب رضایت صاحب مال ، تصرف نماید. من تا روزی که زنده هستم ، نخواهم گذاشت که شخصی ، دیگری را به بیگاری بگیردو بدون. پرداخت مزد ،  وی را بکار وادارد. من امروز اعلام می کنم ، که هر کس آزاد است ، که هر دینی را که میل دارد ، بپرستد و در هر. نقطه که میل دارد سکونت کند ،مشروط بر اینکه در آنجا حق کسی را غضب ننماید ،و هر شغلی. را که میل دارد ، پیش بگیرد و مال خود را به هر نحو که مایل است ، به مصرف برساند ، مشروط به. اینکه لطمه به حقوق دیگران نزند.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
من اعلام می کنم ، که هر کس مسئول اعمال خود می باشد و هیچ کس را نباید به مناسبت. تقصیری که یکی از خویشاوندانش کرده ، مجازات کرد . مجازات برادر گناهکار و برعکس به کلی ممنوع است و اگر یک فرد از خانواده یا طایفه ای مرتکب. تقصیر  میشود ، فقط مقصر باید مجازات گردد ، نه دیگران. من تا روزی که به یاری مزدا ، سلطنت می کنم ، نخواهم گذاشت که مردان و زنان را به غلامی . و کنیز بفروشندو حکام و زیر دستان من ، مکلف هستند ، که در حوزه حکومت و ماموریت خود،           . مانع از فروش و خرید مردان و زنان بعنوان غلام و کنیز بشوندو رسم بردگی باید به کلی از جهان. برافتد . و از مزدا خواهانم ، که مرا در راه اجرای تعهداتی که نسبت به ملتهای ایران و بابل و ملتهای ممالک. اربعه عهده گرفته ام ، موفق گرداند. کــــوروش           . دعای کوروش در حق سرزمین ایران : اهورا مزدا ، این سرزمین را ، این مرز و بوم را ، از کینه ، از. دشمن ، از دروغ و از خشکسالی حفظ کند
چهار‌شنبه 1 دی 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
اخه من نمی فهمم این همه بیانیه صادر کردن ومحکوم کردن این رژیم و نظامی که نزدیک به 31 سال ملت مظلوم ما را به خاک و خون کشیده چه فایده ای دارد و داشته به حالشان.انهائی که صدایشان بلند شد ازقشر فقیر و متوسط جامعه بودند که با یارانه ها تحت نظر خفقان رژیم هستند. چرا در دنیا یک سازمان اجرائی وجود ندارد که این چنین نظامهای دیکتا توری را. نابود کند تا درس عبرتی شود برای دیگران.به امید ان روز.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
کانادا اول بره حقوق بشر توی کشور خودش رو سر سامان بده که اکثر ایالتهاش ارایه تسهیلات به خانمهای محجبه را ممنوع کرده اند بعد به فکر نقض یا عدم نقض حقوق بشر در ایران باشه.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

pelle - سوئد - استکهلم
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز. دختر گل فروش قاشق رهبر از ارائه خدمات به خانمهای غیر محجبه در حکومت اسلامی هم بگوئید ، مرگ خوبه ولی فقط برای همسایه .
چهار‌شنبه 1 دی 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
زحمت کشیدند اجره شان با داش مهدی,,,در ضمن همونی که مموتی بلغور کرد( اینها همه اش کاغذپاره و به دستمال توالت تشبیه کرده بود).
چهار‌شنبه 1 دی 1389

amirpersia - سوئد - استکهلم
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز . همین خانومای محجبه گندزدن به همه چی و انگار ارث پدرشون رو از دنیا میخوان!. همینقدر که یه کشور بیگانه بهشون پناه داده و پول مفت بهشون میده بدون هیچ توقعی که هر روز فربه تر بشن و توله پس بندازن و بازم نمک به حرومی کنن/ از سرشونم زیاده و باید دست و پاشونم ببوسن! . میخوان لچک ببندن و تبلیغ بنیادگرایی کنن/ گمشن برن همون جهنمی که ازش اومدن!.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

h.k - دانمارک - اودا
گلدخترعزیز.کوتاه بیاجانمادرت.جمهوری اسلامی هدیه خداوندبه ملت ایران است.عینامثل ,,بخت النصر,,اینهانمیدانند.البته حلیمه خاتون میدونه قدراین نعمت را.
پنج‌شنبه 2 دی 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
amirpersia - سوئد - استکهلم ,,سوئد را که گند زده اند درست مثل خواهرهای زینب خانم ??iii آخوندا شوهرهایشان را به بهشت فرستادند تا بیوه شان کنند.الان حاج آقا70سال عمر تلف کرده یعنی برابر طول عمر لاک پشتی و یک خواهر زینب 35 ساله را برای خشنودی خدا صیغه کرده
پنج‌شنبه 2 دی 1389

feminism - انگلستان - لندن
amirpersia جان دقیقا همینطوره ! اشغال های عقب افتاده میان اروپا تبلیغ اسلام نکبت اور رو میکنن ,مردهاشون با یه من ریش و پشم گندزده و لباسهای بلند مدل عبای "محمدبچه باز" و کنیزاشون هم بقچه و پیچه کرده که بوی متعفن اونها ادم رو یاد لجنزار میندازه. حرومزاده ها پول مالیات دهنده ها رو میخورن و روز به روز هارتر میشن باید دولتهای اروپائی با یه تی پا و اردنگ پرتشون کنن به همون غاری که "محمدبچه باز " زبون خوندن باز کرد !
پنج‌شنبه 2 دی 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
Amirpersia-سوئد-استکهلم..درود به شما هموطن . منم با شما موافقم .،مرگ بر اصل ولایت وقیح
پنج‌شنبه 2 دی 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز اگر شما تروریستها مذهبی این همه جنایت در دنیا نمیکردیدانها این قوانین را اجرا نمیکردند.وقتی که تروریست اسهالی مرد با حجاب زنانه به ایتالیا فرار میکند بعداز کشتن مردم بیگناه در لندن.شما بودی چکار میکردی?دوم اینکه دولتهای غربی با حجاب مخالفتی ندارند با روبنده که هویت طرف مشخص نیست مخالفند. و این طبیعی هست. هر عملی یک عکس العمل دارد. سوم اینکه به گفته افت الله های اسهالی. ارتباط برقرار کردن با رسانه های غربی حرام است پس شما هم مفصد اهستید.
پنج‌شنبه 2 دی 1389

afshin7174 - ایران - تهران
آخی سازمان ملل فقط به ایران بلده گیر بده؟ یک کم به آمریکا که به این ور اون ور حمله میکنه یا انگلیس که دانشجو هاشو کتک میزنه هم برسید گناه دارن.
پنج‌شنبه 2 دی 1389

engineering.2009 - ایران - شیراز
amirpersia فکر کنم گل دختر عاشق رهبر یه سوال منطقی مطرح کرد اینکه آیا فقط ایران حقوق بشر رو نقض میکنه یا اینکه فقط گیر دادن به ایران؟ به نظر من نباید چشامون رو رو واقعیات ببندیم قبول دارم که تو ایران مشکل هست اما آیا همه جا دیگه همش عدالته؟ لطفا بیاید آستانه تحملمون رو ببریم بالا و با هم دوست باشیم و منطقی بحث کنیم من کاملا با نظر گل دختر عاشق رهبر موافقم هر چند که اون هم باید بعضی واقعیات رو قبول کنه
پنج‌شنبه 2 دی 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
شما که 4 تا جمله بلد نیستی حرف بزنی و غیر از توهین هیچی نداری حرفات ارزش جواب دادن نداره و گرنه جوابت رو خیلی خوب میدادم.
پنج‌شنبه 2 دی 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز. afshin7174 - ایران - تهران . چه زوج مناسبی...!!!
پنج‌شنبه 2 دی 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
engineering.2009 - ایران - شیراز مرسی.بالاخره یه نفر منطقی پیدا شد که حرف ار منطق بزنه.من صد در صد با همه چیز حکومت موافق نیستم ولی از نظر من اصل ولایت فقیه یک خط قرمزی است که نباید در موردش بحث کرد.ضمن اینکه به نظر من اپوزیسیون باید از یه جایی نشون بده که ظرفیت آزادی بیشتر رو داره.شما همین سایت رو ببینید.یه ذره آزادی بهتون دادن دارین چیکار میکنن.ببینید این بی انصاف feminism - انگلستان - لندن پیامبر خدا را چگونه توصیف میکنه.
پنج‌شنبه 2 دی 1389

pelle - سوئد - استکهلم
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز. حالا نمیشه این خط قرمز را تبدیل به قهوه ای کنیم ، اینطوری بیشتر به رهبر میاد ، و قاشق های رهبر بیشتر ذوقش را میکنند.
پنج‌شنبه 2 دی 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
من متاسفم از اینکه سایت ایرانیان نظرات توهین آمیز هر شخصی ( feminism - انگلستان - لندن) را درج میکنه.دوست عزیز ارزش و احترام خودت رو حفظ کن و به پیامبر خدا توهین نکن.تو لیاقت آزادی رو نداری.
پنج‌شنبه 2 دی 1389

feminism - انگلستان - لندن
معشوقه رهبر_ ولی من از سایت ایرانیان انگلستان قدر دانی و سپاس گزاری میکنم که به ازادی بیان و عقیده ارزش میده, حالا سرکار اگه زور به همه جاتون افتاده میتونین شّرتونو کم کنید ! شاخ و شونه هم نکش !! در ضمن حاضرم مرگ موش بخوردم ولی یه تند روئی مثل تو دوستم نباشه ! راستی خدا چند سالشه !!
جمعه 3 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ابجی عاشق رهبر اون خانمهای محجبه که مظلوووومانه در کانادا زندگی میکنند!انقدر الله بهشون شعور داده که عکس کارت شناسایشون رو هم با روبنده میندازن!!!!!!!یک پاچه ورمالیده هایی هم هستند که خدا میداند.
جمعه 3 دی 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز .ما بیسواد شما که سواد داری جواب بده?از خط قرمزت معلومه چقدر سواد داری.تمام بدبختی و جنایتها از همان ولایت فجیح اسهالی شروع میشود و بوی گندش تمام دنیا را گرفته.از انفجار مرکز یهودیان گرفته تا ترورهای جناح مخالف در سراسر دنیا و فرستادن هزاران تن مواد منفجره به بندری در ایتالیا و قتلهای زنجیره ای در طهران و فرستادن صلاح و مواد مخدر به نیجریه و یا فرستادن کیسه پولهای نفت ملت ایران به تروریستهای لبنان و غزه و افغان و پاکستان و سومالی و سوریه بعد انقدر بی شرم حیا هستید که از ملتی که ریره خط فقر زندگی میکنند انتظار دارید با یارانه ها همکاری کنند. یعنی اینکه بمیرید صداتون هم در نیاد.چون سر از اوین سر در می اورید.
جمعه 3 دی 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
1k adame sadegh - کانادا - تورنتو علی رغم میل باطنیم و فقط به جهت توهین هیی که به مقام عظمای ولایت کردی باید بگم خیلی دروغ نگفتی که بیسوادی چون توی چند تا جمله ات 3-2 تا غلط داری.تهران رو نوشتی طهران-سلاح رو نوشتی صلاح.
جمعه 3 دی 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز .چون هرچی که مینویسم واقعیت است و تو هم صحت انها را تائید کردی چون در عوض جواب دادن غلط املائی میگیری.ولی اگر بنویسم مدتی که از ایران دور هستم کلاهتم را میاندازی تو اسمان.دوم اینکه برو از انهائی که پژوهشگر ادبیات هستند میدانند که طهران رابا هر دو ت یا ط درست است .وقتی طهران بوجود امد با ط شروع شد.شما ایرانی نیستی از همینجا مشخص شد.فقط برو تقلید کن از افت الله های عرب زاده.
شنبه 4 دی 1389

pelle - سوئد - استکهلم
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز. گل فروش با سواد !! توهین هیی !!!
شنبه 4 دی 1389

alexxx - اتریش - وین
بابا بریدجمع کنید کاسه کوزه تون رو هر چهار روز یه بار محکوم میکنن. عمه من هم هر روز داره محکوم میکنه. مسخره خودتون و هفت جدتونه.
شنبه 4 دی 1389

شکلات - ایران - تهران
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز. بلا از خاطرات گل فروشی در شهر نو برامون بنویس بلا !
شنبه 4 دی 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
pelle - سوئد - استکهلم اون کلماتی که تو نوشتی نشان از بی سوادیته..ولی اینکه یه حرف جا بمونه مثل کلمه "توهین هایی" که من نوشتم "توهین هیی" نشان از جا موندن یه حرفه باسواد.اگه انتخاب راهت و مسلکت هم مثل سواد نم کشیده ات باشه که نوبره.
یکشنبه 5 دی 1389

pelle - سوئد - استکهلم
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز. گل دختر قاشق خ.ر از نوبری وبا سوادی کسی بتو و اون رهبرانت نمیرسه که همگی دارای مدارک جعلی هستند و وقتی با سران دیگر کشورها دیدار میکنند یک احوالپرسی ساده را به انگلیسی نمیتوانند صحبت کنند و مثل خیار چنبر احمقانه بطرف مخاطبشان نگاه میکنند، راه و روش من هم هر باشد خدا را شکر میکنم که مثل تو و امثال تونیست که بخاطر کیک و ساندیس پا روی خون ندا و سهراب و بقیه جانباختگان بیگناه ایران بگذارم .کسی که عاشق سید علی گدا باشد حسابش دیگه کاملا روشن است،رقیه سادات
یکشنبه 5 دی 1389

شکلات - ایران - تهران
pelle - سوئد - استکهلم رقیه سادات دیگه چیه آخرش نوشتی !؟؟؟؟؟؟؟
دوشنبه 6 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.