انتقاد موسوی و کروبی از وضعیت نابسامان اقتصادی کشور


انتقاد موسوی و کروبی از
وضعیت نابسامان اقتصادی کشور

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، پس از دیدار و گفت‌وگو درباره مسائل مهم کشور و مشکلات مردم، از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه در این شرایط بد اقتصادی ابراز نگرانی کردند و خواستار اجرای “کارشناسی شده” و به دور از “هیجان” این طرح در جامعه شدند.

به گزارش سحام‌نیوز، در ابتدای این دیدار که روز گذشته در منزل مهدی کروبی انجام شد، آقایان کروبی و موسوی ضمن ابراز تاسف و تالم از حادثه تروریستی ظهر تاسوعای چابهار که منجر به شهادت تنی چند از هموطنان شیعه و سنی شد با ابراز همدردی و تسلیت با خانواده‌های داغدار، این واقعه را محکوم واعلام کردند: دشمنان ملت تصور نکنند وحدت و اتحاد مسلمانان با این اعمال تروریستی آسیب می بیند.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی در ادامه این دیدار از کلیت طرح هدفمندی یارانه‌ها به عنوان طرحی که در سطح دنیا به عنوان “حرکت اقتصادی بنیادین و اساسی” مطرح است، یاد کردند و خواستار اجرای “کارشناسی شده” و به دور از “هیجان” این طرح در جامعه شدند.

آقایان کروبی و موسوی از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها در این شرایط بد اقتصادی ابراز نگرانی کردند و افزودند: اجرای این طرح در شرایطی که کشور با تحریم‌های شدید بین المللی روبه‌رو است و نیز در وضعیتی که اقتصاد کشور دچار رکود بوده و بیکاری بالای ۳۰ درصد به اکثر استان‌ها سرایت کرده است و تورم در جامعه افسار گسیخته است، باری است که فشار آن بر روی اقشار متوسط و کم درآمد جامعه خواهد آمد.

همچنین در ادامه مطرح شد: از یک طرف تعطیلی هر روزه کارخانه‌ها و عدم توانایی پرداخت حقوق توسط کارخانجات و بیکاری کارگران واز طرف دیگر فرار سرمایه ها به دلیل نبود امینت سرمایه گذاری در کشور و نبودن رقابت سالم در اقتصاد و خصوصی سازی، که همه اینها آینده تاریکی را در اقتصاد کشور نوید می دهند. این وضع زمانی بدتر می شود که دولت هیچ گوش شنوایی برای شنیدن نظر کارشناسان خبره و صاحبنظران برجسته ندارد. باید فضایی در جامعه پدیدار شود که کارشناسان اقتصادی سخنشان را بی پرده بگویند و نه اینکه با آنان برخورد شود.
آقایان موسوی و کروبی در ادامه صحبت های خود مجددا از وضعیت وخیم زندانیان سیاسی و احکام صادره به اتهامات “واهی” مانند “اقدام علیه امنیت ملی”، برای آنان اظهار ناراحتی کرده و افزودند: دادگاه ها محکومیت های سنگینی برای این زندانیان سیاسی که متاسفانه دامنه وسیعی از اقشار جامعه همچون هنرمند و معلم و وکیل و دانشجو و استاد و روحانی و خبرنگار و غیره را شامل می‌شود، صادر کرده است و از طرف دیگر متاسفانه برخوردهای بدور از اخلاق و انسانیت که در زندان صورت می گیرد. این زندانیان برای مقابله با این رفتارها مجبور به اعتصاب غذا شده اند.که دراینجا ما از زندانیان سیاسی در خواست می کنیم که به خاطر حفظ جانتان دست از اعتصاب غذا بردارید ومطمئن باشید که پیروزی نهایی از آن مردم و شما خواهد بود.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی همچنین با بررسی وضعیت سیاست خارجی ایران در عرصه بین الملل، از رفتارهای غیر دیپلماتیک دولت ابراز شگفتی کرده و افزودند: سیاست خارجه آنقدر مضحکه شده است که وزیر خارجه منتصب باید خبر برکناری اش را از رئیس جمهور سنگال بشنود! این نحوه برخورد چیزی جز بردن آبروی کشور در عرصه بین المللی نیست و نشان از رفتارهای کودکانه و تلافی جویانه است. این رفتارها عاقبتی جز بی اعتباری بیش از پیش در مجامع بین المللی ندارد. متاسفانه پس از این بی آبرویی طرفین ماجرا همدیگر را به دروغ گویی متهم می کنند درحالی که دروغ کلید تمام گناهان است.

در پایان این دیدار این دو نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، “رجز خوانی” و “خط و نشان‌های” برخی افراد وابسته به جریان اقتدارگرا را “به دور از تعقل” خواندند و تاکید کردند: ما تا امروز بر راهی که انتخاب کرده ایم محکم ایستاده ایم و در آینده نیز از این راه که چیزی جز احقاق حقوق برحق مردم نیست کوتاه نخواهیم آمد و هیچ ترسی از تهدید و فحاشی و تهمت نداریم. برای ما هیچ فرقی میان این زندان بزرگ که در آن هستیم با زندان کوچک که دیگر زندانیان سیاسی به ناحق در آن محبوسند نیست.وبه امید روزی که فتنه گران واقعی پاسخگوی اعمال خود درپیشگاه ملت باشند.
khosh bavar - ایران - یزد
همه شدند صمد اقا, که با انگشت خط و نشان میکشند °!° اعتصاب غذا کنید !
چهار‌شنبه 1 دی 1389

شیر بیشه مازندران - ایران - مازندران
قانون دنیا قانونه جنگله.این دوتا کجای دنیا وایسادن خدامیدونه.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

CAPOCHIN0O - امارات - شارجه
شما دو تا سر بیازید ته بیازید.جکار به کار رییس جمهور یه مملکت دارید کروبی گربه نره برو ملا گریت رو بکن بابا .نه به دار نه به باره خودش رو رببس جمهور میبینه.اصلا از کی تا حالا مملکت ما سه ریسی شده ,بجز خراب کاری دیگه کاری نکردیت تو مملکت
چهار‌شنبه 1 دی 1389

persian lost - ایران - تهران
دوستان عزیز سایت ایرانیان مطلبی که می خوام بنویسم هیچ ربطی به متن بالا نداره ولی آنقدر بهم زور اومد که گفتم حتما یجا اونو بیان کنم. امروز بعد از گشت و گزار تواینترنت متوجه سایتی شدم که توسط عربها ساخته شده و به زبون فارسی همه جور توهینی که لیاقت خودشونه و نثار فرهنگ و تمدن ایران کردند و پاشون رو از نام جعلی خلیج عربی فراتر گذاشتند و تلاش دارند هموطنهای اهوازیمان را به جدایی از خاک ایران ترقیب کنند.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
چه کشف مهمی ال تشکر!!!که ما را اگاه کردید!!! وضع هر کسی از نظر اقتصادی ناهنجار باشد شامل شما که نیست تا کی???????تجربه ی وحشتناک 57 و شپشی به قول خوش باور در عبای دیگری در حال تکرار!!کل نظام از بالا تا پائین از با عبا و بی عبا هر دو گروه از یک چشمه اب می نوشند چشمه ی خونین اسلام وگرنه در جوار انتقاد از رژیم برای بانی این جنایات خمینی دستمال یزدی پهن نمی کردند
چهار‌شنبه 1 دی 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
اکنون است که باران ناسزا بر سرم ببارد ولی یک سوال///ایا از ابتدای فاجعه 1357 تا قبل از انتخاب مجدد عنتر --کسی حتی یک انتقاد جزئی از رژیم وجنایاتش از این دو شنیده یا خوانده بود???????پس درد این دو نفس ازادی نیست!
چهار‌شنبه 1 دی 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
توصیف شما دو تا همون وصف طللحه و زبیره که در زمان پیامبر از یاران او بودند و در اکثر جنگها شرکت کردند و در زمان مولا علی (ع) به همراه عایشه فتنه به پا کردند و در جنگ جمل در نزدیکی بصره از امیرالمومنین (ع) شکست سختی خوردند."سران فتنه" شما هم شکست خورده اید.پل ها را بیش از این پشت سر خود خراب نکنید.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
بحران اقتصادی از ابتدای ریاست جمهوری ا.ن شدت گرفت. وگرنه در دوره اصلاحات و دوره سازندگی مشکل اقتصادی نبود. واقعا وضع کاسبی و تجارت در این پنج سال نا به سامان شده. کلی از بازاریان و تجار و بازرگانان ورشکسته شدن. کارخانه ها بسته شدن. درضمن افرادی که به اقای موسوی و کروبی توهین میکنن شخصیت خانوادگی و فرهنگی خودشون رو میرسونن و میگن که از چه قشری هستن.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
هر کسی که سنگ موسوی و کروبی و منتظری رو به سینه بزنه از خود نظامه و به همین قانون اساسی جمهوری اسلامی معتقده. بعضی از مواجب بگیرهای نظام که سبزاللهی هم هستند یک میخ به تخته نظام می زنند یکی به نعل اسب اسلام! از یک طرف از عشق کوروش دل درد گرفته اند از یک طرف امثال منتظری و موسوی و کروبی رو بر حق می دانند و برای شمشیر امام علی سینه چاکند! فقط دروغ می نویسند! به همین دلیله که به مخالفان اسلام و نظام اسلامی فحاشی می کنند. اما عاقلان فریب این دلقکهای نظام رو نمی خورند. هر چه به سقوط نظام اسلامی نزدیکتر باشه این عروسکهای خیمه شب بازی از ترس عاقبت کارشون بیشتر بیانیه های تو خالی هوا می کنند. اما مردم ایران باید هشیار باشند. شاد باشید
چهار‌شنبه 1 دی 1389

iranking - المان - مونیخ
زورگیری دولتی که هم از توبره میخورد هم از آخور / ۱۳۰درصد مالیات بر نرخ . برای واردات خودرو ،علاوه بر پرداخت 90 درصد به عنوان تعرفه، به ازای هر ماشین باید دو خودرو را اسقاط کرد که قیمت هر خودروی اسقاطی 5/1 میلیون تا دو میلیون تومان است. در کنار این، برای شماره گذاری خودرو نیز باید هزینه ای پرداخت شود که در مجموع میزان این تعرفه حدود 130 درصد می شود. یعنی برای ورود یک ماشین مثل هیوندای سوناتا که نرخ جهانی آن حدود 20 میلیون تومان است باید 26 میلیون تومان هم مالیات و عوارض داد . اگر میانگین نرخ جهانی بنزین را 700 تومان در نظر بگیریم این مبلغ بیش از 37000 لیتر بنزین میشود و باز اگر مصرف ماهیانه بنزین همین خودرو را 100 لیتر در نظر بگیریم این میزان بنزین برابر مصرف 30 سال این خودرو میشود .
چهار‌شنبه 1 دی 1389

iranking - المان - مونیخ
به زبان ساده مردم ایران برای اتومبیلی که در تمام دنیا 20 میلیون تومان است باید علاوه بر 20 میلیون مبلغی معادل مصرف 30 سال بنزین را آنهم به نرخ جهانی و در همان ابتدای کار تقدیم دولت کنند حال این دولت با زورگیری تمام هم معادل مصرف 30 سال بنزین را از مردم میگیرد هم حاضر نیست حتی 60 لیتر بنزین سهمیه ای را با یارانه به مردم اختصاص داد . از اینها گذشته در نظر بگیریم مردمی که 130 درصد باید ماشین را گرانتر از مردم اروپا و آمریکا بخرند درامدی حدود یک هشتم انها دارند ! و این ظلم چندگانه ای است که به مردم ایران اعمال میشود . مردم ایران حاضرند بنزین را لیتری 1000 تومان هم بخرند اما حداقل ماشین خود را هم مثل مردم همه دنیا به نرخ جهانی بخرند . اما دولت به زورگیری عادت کرده و اینجاست که باید گفت این دولت هم از توبره میخورد هم از اخور.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

feminism - انگلستان - لندن
ARTIMIS_SW عزیز کاملا درست فرمودی, جملگی از یه طایفه و پذیرای جمهوری اسلامی هستند ولی الان نقش رابین هود رو میخوان بازی کنن که بله ما غمخوار و خیرخواه مردم ایرانیم. سال 1988 و کشتار زندانیان سیاسی توسط موسوی را از یاد نبریم زمانیکه ایشون فرمودند " تکلیف بر ماست که با دشمنان خداوند امان ندهیم و من امیدوارم که شما با خشم و عداوت انقلابی در برابر دشمنان اسلام ,بتوانید قادر مطلق را خوشنود سازید" . بیانات اقای سبز نشان .
چهار‌شنبه 1 دی 1389

bluestar - ایران - تهران
موسوی و کروبی لنگه کفششون میرزه به همه خودفروخته های بیکار ترسویی که هیچ خاصیتی جز نق زدن در سایت ایرانیان انگلستان ندارند. (یاحسین میرحسین)
پنج‌شنبه 2 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس . feminism - انگلستان - لندن . شما چرا اینقدر اصرار دارین وانمود کنین که مهندس موسوی با حاکمیت سازگاره؟ این کار چه سودی برای شما داره؟ چرا به افرادی که به ایشون رای دادن احترام نمیذارین؟ چرا بجاش از طرف مقابل انتقاد نمیکنین؟
پنج‌شنبه 2 دی 1389

feminism - انگلستان - لندن
gogoli جان شما چرا نمخواهین حقیقت رو قبول کنین !? ایشون مطمئنا با برجا موندن نظام فاشیستی موافقه ولی با صورت گرفتن اصلاحات !! اما مخالفت و رویاروئی انها با نظام هم رو نادیده نمیگیریم . موفق باشی.
پنج‌شنبه 2 دی 1389

gogoli - ایران - تهران
feminism - انگلستان - لندن .. کدوم "حقیقت" رو قبول کنم؟ اگه خواست آقای موسوی همون خواست مردم باشه چی؟ فکر نمیکنین مردم با "شرکت" در انتخابات و نه" تحریم" (که عموما توسط علاقه مندان براندازی تبلیغ میشه) خواست خودشون رو به صراحت بیان کردند؟ توجه کنید که" انقلاب" نسبت به "اصلاح"بسیار پر هزینه تر و خطرناک تره. .
پنج‌شنبه 2 دی 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
اقای کروبی ورفسنجانی و ناطق و عگراولادی و رفیق دوست ووووومقداری از دردی هائیکه کردید را پس بدهید .وضع درست میشه .persian lostشما البته با عرض معذزت.اسم انتخابیت .نمایان گر افکارت است .درضمن در اروپا هراشغال کله ای میتونه با سالی 60الی 120 یورو سایت.راه بندازه .واون سایتی که شما گفتید چند سال که هست .حتی ارزش سیفون کشیدن راهم نداره.
جمعه 3 دی 1389

bluestar - ایران - تهران
feminism - انگلستان - لندن - لطفا برای این جمله ای که از مهندس موسوی ذکر کردند سندبیارید و ثابت کنید که : 1 - این جمله از مهندس موسویه 2 - ایشان این جمله رو در مورد اعدامهای سیاسی گفته
جمعه 3 دی 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
بچه به مادرش می گفت:ننه ننه نشاشیدم مادر میگفت:ننه نشاشیدی شب درازه!!این حذف یارانه ها یه پدری از این ملت همیشه در صحنه در بیاره که اون سرش ناپیدا و البته کار اسلام و جمهوری اسلامی رو واسه همیشه یکسره میکنه میگید نه؟منتظر بمونید!!
شنبه 4 دی 1389

شکلات - ایران - تهران
feminism - انگلستان - لندن ( سال 1988 و کشتار زندانیان سیاسی توسط موسوی را از یاد نبریم ) درست میگی . bluestar - ایران - تهران فمینیسم راست میگه این موسوی هم یه آشغالی مثل بقیه شون منتها خب خودشو قاطی زباله های قابل بازیافت جا زده . مطمئن باش از این آشغال هم چیزی در نمی یاد. تنها خوبیش اینه که پاچه شو خوب ورمالیده .
شنبه 4 دی 1389

red.boy - ایران - تهران
شکلات - ایران - تهران _ میرحسین موسوی کسیه که تو خرداد سال 1388 حداقل بطور تخمینی 15 میلیون نفر بهش رای دادن. و بعد از انتخابات با بیانیه های کوبنده و زیرکانه خودشون تونستن خیلی از افرادی که با تحریم انتخابات موافق بودن رو با خودشون همراه کنن. رضا پهلوی و فرح پهلوی(دیبا)از مخالفان انتخابات و رای دادن بودن ولی بعد از انتخابات شجاعت مهندس موسوی و خانم دکت رهنورد رو تحسین کردن. میرحسین موسوی میتونست بادوتا بیانیه انتقاد کنه و بعدش هم بگه نظر نظر رهبره و با چاپلوسی حداقل برای 4 سال بعشد نقشه بکشه.ولی از روز اول خیلی محکم با ملت همراه بود همواره بعنوان یک بزرگتر جنبش نه جلوتر رفت نه عقب ماند. بیاناتشوون بوی شعارهای مردم رو میداد. توی راه مبارزه به خودشون توهین شد به خانشون حمله کردن به خانمشون حمله کردن به خودشون و دفترشون حمله کردن توی خونشون حبسشون کردن خواهرزادشون رو از دست دادن.ولی هنوز که هنوزه داره مبارزه میکنه
یکشنبه 5 دی 1389

شکلات - ایران - تهران
red.boy - ایران - تهران چی بگم .امیدوارم که آدم شده باشه و از روی این همه خون که رد شد ، مثل بقیه شون یادش نره که این خون گلها بوده که فرش زیر پاش شده تا به جا و چیزی که میخواسته برسه .
یکشنبه 5 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.