قطبی: اشتباه می‌کنید، هرگز قول قهرمانی نداده‌ام


قطبی: اشتباه می‌کنید، هرگز قول قهرمانی نداده‌ام


نشست مطبوعاتی افشین قطبی 3 هفته مانده به اولین دیدار تیم ملی در جام ملت‌های آسیا در سال 2011 در فدراسیون فوتبال برگزار شد.


سرمربی تیم ملی درباره سؤالات خبرنگاران توضیحات لازم را در آستانه مسابقات ارائه کرد.


متن کامل صحبت‌های قطبی به شرح زیر است:

* تلاش تا آخرین توان برای تیم ملی فوتبال ایران

از همه مردم ایران که در 6 ماهه گذشته مرا به عنوان سرمربی تیم ملی حمایت کردند تشکر می‌کنم چون آنها به من انگیزه دادند. به همین دلیل است که می‌خواهم تا آخرین لحظه با تمام وجدان برای این تیم تلاش کنم تا ایران در جام ملت‌ها نتیجه بگیرد. از رسانه‌ها تشکر می‌کنم چون با مباحث و انتقادهایشان به من کمک کردند تا به نقاط ضعف خود بیشتر پی برده و آنها را پوشش دهم. خبرنگاران ایرانی بسیار باهوش هستند و می‌توانند با صداقت بیشتر به آینده فوتبال کشور کمک کنند. زمان زیادی به جام ملت‌ها نمانده بنابراین ایران می‌تواند با یک صدایی و همدلی رو به جلو حرکت کند. فرزندان ایران بعد از 40 سال که نتوانستند قهرمان جام ملت‌ها شوند، فرصت دارند که افتخارآفرین شوند.
ایران نیاز به سربلندی دارد و برای رسیدن به این هدف به کمک شما رسانه‌ها نیازمندیم. در بیست ماه گذشته برای تیم ملی تلاش‌های زیادی انجام دادم و در انتخاب بازیکنان دقت زیادی داشتیم چون احساس می‌کردم برای انتخاب به نفرات باید چارچوب‌ها رعایت شود. شخصیت،‌ مباحث فنی و داشتن روحیه پیروزی جزء برنامه‌های ما است.
برای انتخاب لیست 27 نفره کار سختی داشتم چون باید از میان 500 بازیکن لیگ برتری این تعداد را انتخاب می کردم. ما اکنون 4 دروازه‌بان، 8 دفاع، 7 هافبک و 8 مهاجم داریم که از این تعداد در اردوی 11 نفره 23 بازیکن را انتخاب خواهیم کرد تا راهی جام ملت‌ها شوند.

* اردو در دوحه و انجام دیدار دوستانه با قطر و آنگولا

19 روز به مسابقات مانده ما اردوی 11 روزه خودمان را با انجام بازی رسمی و دوستانه پیگیری خواهیم کرد. قرار است یک بازی با قطر داشته باشیم و در یک دیدار دوستانه به مصاف یک تیم آفریقایی برویم که سعی داریم آن تیم آنگولا باشد. در دو بازی که پشت درهای بسته انجام می‌شود به مسئله فنی تمرکز خواهیم کرد. هدف من این است که 11 روزه مانده به مسابقات بازیکنان حاضر در جام ملت‌ها را در شرایط روحی روانی در بهترین وضعیت حفظ کنیم. چون نیاز داریم 23 بازیکن با فرم ایده‌آل راهی مسابقات شوند.
بعد از 11 روز سه شب و دو روز تمرینات تعطیل می‌شوند تا بازیکنان به کنار خانواده و فرزندانشان بروند. چون احساس می‌کنم این سه روز تعطیل می‌تواند بازخورد خوبی به اردو برگرداند.

*فوتبال آسیا فرق کرده است
ما در جام ملت‌ها دو مرحله داریم. مرحله اول سه بازی است که باید انجام بدهیم. این سه بازی برای صعود است و برای رفتن به مرحله بعد باید حداقل 5 امتیاز بگیریم. ما دوست داریم هر چه زودتر این کار را در مرحله گروهی انجام دهیم اما در مرحله بعدی تک تک بازی‌ها حکم قهرمانی و فینال را برای ما دارد و تا رسیدن به فینال سه بازی باید انجام شود. ما طوری برنامه‌ریزی کردیم که بازی به بازی قوی‌تر از قبل شویم. فوتبال آسیا فرق کرده و دیگر مانند گذشته نیز که یک تیم به آسانی قهرمان شود. حمایت رسانه‌ها می‌تواند کمک کند ما با یک پرچم و با یک رنگ در جام ملت‌ها حاضر شویم.

* ماجرای نیامدن دژاگه به تیم ملی

اشکان دژاگه جزء 50 نفری بود که من در فهرست خود جای داده بودم. به آلمان سفر کردم تا از نزدیک روحیه این بازیکن، تمرینات و بازی وی را ببینم اما متاسفانه در این سفر نیز حاشیه‌هایی برای ما ساخته شد. دژاگه آرزو دارد برای تیم ملی بازی کند. وی شخصیت خوبی دارد و خانواده‌اش زحمات زیادی را برایش کشیدند تا یک پسر ایرانی را به درستی پرورش دهند. اکنون ما می‌توانیم به این بازیکن افتخار کنیم.
اشکان پسری مظلوم، خاکی و شریف است. برای بودن یا نبودن دژاگه چند جلسه با وی گذاشتم تا ببینم در چه شرایط و وضعیتی قرار دارد. تمرینات این بازیکن در دمای 12 درجه زیر صفر تماشا کردم و همانجا بود که متوجه شدم دژاگه در ترکیب 11 نفره ولفسبورگ جایی ندارد اگر چه وی در تمرین جزء بهترین‌ها بود.
با استیو مک لارن سرمربی ولفسبورگ جلسه‌ای 90 دقیقه‌ای داشتم و با او صحبت کردم. سرمربی تیم نظر خوبی روی تمرین دژاگه داشت اما معتقد بود وی در بازی‌ها نتوانسته نظر مساعدش را جلب کند و به همین دلیل بازیکن ذخیره تیم است. در ادامه با لیت بارسکی، ‌دستیار مک لارن نیز صحبت کردم. او نیز نظر مثبتی روی اشکان دژاگه داشت اما از من خواست برای حل این مشکل با هوینس مدیر عامل باشگاه جلسه بگذارم.
پس از آنکه با مدیر عامل جلسه گذاشتم احساس کردم که وی نظر مثبتی درباره حضور دژاگه در تیم ملی ندارد. این بازیکن در همه رده‌های آلمان بازی کرده و در این کشور پرورش یافته علاوه بر این ولفسبورگ قراردادی سه ساله با وی دارد.
به هر حال ولفسبورگ امسال با سرمایه‌گذاری که کرده جایگاه خوبی ندارد و در انتهای جدول است به همین دلیل آنها احساس کردند اگر دژاگه را از دست بدهند مشکل دیگری برایشان به وجود خواهد آمد. به همین دلیل شرایطی گذاشتند تا این بازیکن نتواند با روحیه خوبی به تیم ملی بیاید. من هم به وی گفتم در باشگاهش بماند. این تصمیمی بود که من گرفتم هر چند اشکان می‌توانست برای من و تیم ملی خوب باشد اما احساس کردم این بازیکن با توجه به شرایطی که برایش به وجود آمده نمی‌تواند با این روحیه به ما کمک کند.

* با انتقال به شیمیزو فعالیت باشگاهی را به فعالیت ملی ترجیح دادم

در زندگی همیشه سعی کردم که خیلی زود تصمیم بگیرم به همین دلیل در عرصه‌های مختلف بین‌المللی و در کشورهای مختلف کار کردم. کار کردن در کشورهای مختلف باعث می‌شود با فرهنگ‌های مختلف آشنا شویم و من همیشه سعی کردم در بالاترین جاها کار کنم. احساس کردم ژاپن یکی از بهترین لیگ‌های دنیا را دارد و من می‌توانم با انتقاد به شیمیزو فضای خوبی را تجربه کنم.
سال‌ها در تیم ملی کار کردم اما با توجه به قوانین فیفا کارکردن برای مربیان ملی سخت شده است. در باشگاه‌ها بیشتر می‌توان با جوانان کار کرد و دانش‌های جدید را آموخت. به همین دلیل تصمیم گرفتم در رده باشگاهی کار کنم چون احساس کردم می‌تواند این موضوع برای پرورش آینده‌ام بهتر باشد.
در 20 ماه اخیر موقعیت‌های زیادی برای جدایی از تیم ملی بوده اما حمایت‌هایی که مردم ایران از من داشتند کاری کرد که من در این تیم ملی بمانم و تا آخرین لحظه بمانم. بعد از آنکه فضای جدیدی در ایران بوجود آمد،احساس کردم به شیمزو بروم بهتر است به همین دلیل به این تیم ژاپنی رفتم. مدیران باشگاه و هوداران این تیم انگیزه زیادی برای قهرمانی دارند و همین موارد کاری کرد که احساس کنم با رفتن این تیم موفقیت خوبی کسب خواهم کرد.

* دل مجیدی با تیم ملی نبود، کریمی زحمت خودش را کشید

فکر می‌کنم همه کسانی که در این اتاق کنفرانس هستند می‌دانند که فرهاد مجیدی و علی کریمی از توانایی بالایی برخوردارند و من هم به توانایی این دو بازیکن شک ندارم. آنها نابغه هستند و برای این فوتبال زحمت کشیده‌اند. این دو بازیکن موقعیت‌های زیادی برای کمک به تیم ملی داشته‌اند اما احساس کردم که برای این تیم ملی و این جام ملت‌ها نمی‌توانند در خدمت تیم ملی باشند. وقتی فرهاد مجیدی را به تیم ملی دعوت کردم و اعلام خداحافظی کرد نشان می‌دهد که قلب و دلش با تیم ملی نیست پس من دقتم را روی سایر بازیکنان گذاشتم. از علی کریمی و فرهاد مجیدی تشکر می‌کنم. من این دوبازیکن را دوست دارم و طرفداراشان هستم. شایعات زیادی در مورد لیست 50 نفره بود ولی من هیچ وقت نام این دو بازیکن را در این لیست 50 نفره نگذاشته بودم.

* به دنبال توجیه باخت در غرب آسیا نبودم

من اگر در بازی‌های غرب آسیا گفتم نداشتن روحیه باعث شکست تیم ملی شده برای توجیه نبود. اگر به بازی کویت برگردیم این یک دیدار استثنایی بود که ایران ضعیف ظاهر شد و دلایل زیادی داشت. تیم ملی در 20 ماه اخیر 14 بازی انجام داده که 12 مسابقه بیرون خانه بدون باخت بوده است. این نتایج قابل قبول است. ما دو شکست یکی مقابل برزیل و یکی مقابل کویت داشتیم. مقابل برزیل که من فکر می‌کنم 90 درصد تیم‌های دنیا مقابل این تیم شکست می‌خورند.در بازی با کویت هم این تیم سه بار شوت زد که دو بار آن وارد دروازه شد. من اگر بحث روحیه و انگیزه را مطرح کردم به این دلیل بود که جام ملت‌های آسیا را در پیش داشتیم و می‌خواستم بچه‌ها با انگیزه باشند و قوی‌تر بازی کنند.
یکی از مشکلات ما ایرانی‌ها در هر کاری عدم دقت و تمرکز طولانی مدت است. استعداد و انرژی زیادی داریم اما تمرکز نداریم. باید روی این قضیه کار و برنامه‌ریزی کنیم. من هیچ وقت قصد توجیه ندارم شکست و پیروزی در فوتبال هست. ما باید یاد بگیریم که بعد از اتفاقی واکنش‌های مثبتی داشته باشیم. در ایران همیشه صحبت روی نتیجه است و فراموش می‌کنیم که بازی خوب و اصولی باید داشته باشیم. اگر تمرکز روی سازماندهی مناسب داشته باشیم پیروزی هم به دنبال آن می‌آید. استرسی که برای نتیجه گرفتن روی بازیکنان است روی روند تیم تاثیر می‌گذارد.

* لیگ حرفه‌ای ژاپن برای تفکر من مناسب است

راجع به حضورم در لیگ ژاپن توضیحات را دادم. احساس می‌کنم نظم و انضباطی که در این لیگ است مناسب تفکر افشین قطبی است. آنجا فضایی خواهد بود که من با آرامش بیشتر و کارم می‌توانم به هدف‌هایی که در آینده دارم برسم.

* ایران وطن من است و به آن بازمی‌گردم

ایران وطن من است و همیشه دوست دارم به آن برگردم. حتی زمانی که به ژاپن بروم برای دیدار با خانواده بازمی‌گردم. در فوتبال هیچ وقت نمی‌توان در و پنجره را باز گذاشت. من 20 سال آینده را پیش رو دارم و امیدوارم موقعیت‌هایی بوجود بیاید تا بتوانم به فوتبال ایران خدمت کنم.

* هر نتیجه‌ای از عراق گرفتیم باید امیدوار باشید

در جام ملت‌های آسیا هر بازی خصوصیات خاص خودش را دارد. نمی‌توانم بگویم عراق سخت‌ترین و حساس‌ترین مسابقه تیم ایران است. هر سه بازی اهمیت دارد و باید برای 9 امتیاز بجنگیم. به تقویم نگاه کنیم می‌بینیم که فاصله بازی‌ها در مرحله اول 4 روز یک بار است اما در دور بعدی فاصله بازی‌ها بیشتر از 3 روز نیست. بنابر این ما باید به گونه‌ای مرحله اول را تمام کنیم که بتوانیم به برخی بازیکنان خود برای دور بعدی استراحت بدهیم.
در 22 روز باید 6 مسابقه برگزار کنیم. تقویم فشرده‌ای است. احساس می‌کنم که باید در همان بازی دوم کار را تمام کنیم. اسپانیا در جام جهانی در دیدار اول خود باخت. خواهش می‌کنم هر نتیجه‌ای که مقابل عراق گرفتیم امیدوار بمانید هر بازی 3 امتیاز دارد. باید سعی کنیم واکنش‌های مثبتی داشته باشیم. من نگفتم که شاید در بازی اول خود نتیجه نگیریم می‌گویم احتمال است هر نتیجه‌ای گرفته شود. امیدوارم بازی‌های خوبی انجام دهیم حتی در صورت پیروزی مقابل عراق هم نباید دچار غرور شویم. هر نتیجه‌ای که بگیریم باید تمرکز خود را حفظ کنیم.

* هدف قهرمانی است اما هیچ گاه قول آن را ندادم

هدف من همیشه قهرمانی بوده است. هدف در زندگی برای من در حرکت است و سعی می‌کنم به خواسته‌ام برسم. احساس می‌کنم تیمی ساخته‌ایم که می‌تواند برای قهرمان شدن در آسیا تمام تلاش خود را به کار گیرد. شاید در هر پست بهترین‌های دنیا را نداشته باشیم اما این تیم با همکاری هم می‌تواند به هدفش برسد. امروز دوست دارم بگویم در رسانه‌های ایران در چند مورد اشتباهاتی شده است. مثلا نوشته شده افشین قطبی در شیراز به دنیا آمده در صورتی که من در تهران به دنیا آمده‌ام. در میدان ژاله سابق و در خیابان‌ها بازی کردم. پدر من سید محمد است نه سید رضا و معلم بوده است. در رسانه‌های ایران نوشته شده که افشین قطبی آنالیزور بوده است در حالی که من از 14 سالگی مربیگری را شروع کردم. باید ببینید تعریف آنالیزور در ایران چیست. اگر در دوره کوتاه مربی تصمیم می‌گیرد در بخش‌های مختلفی کار کند نباید تعریف عوض شود. قطبی همیشه گفته هدفش قهرمانی است اما قولی نداده است. این کلمات اشتباهی در رسانه‌های ایران استفاده شده که شاید برای هدف‌های شخصی خودشان باشد.

* تمرکزم روی جام ملت‌های آسیا است نه ژاپن

دلیل اینکه در مورد قراردادم با تیم ژاپنی کمتر حرف می‌زنم این است که تمرکزم روی جام ملت‌های آسیا است.20 ماه زحمت کشیدیم و سخت کار کردیم تا تیمی بسازیم که بتواند قهرمان شود. این برای من مهمترین تورنمنت زندگی‌ام است. دوست دارم شما هم تمرکز خود را روی این مسئله بگذارید تا تیم ملی بعد از سال‌ها قهرمان شود. همه ایرانی‌ها قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را می‌خواهند و این می‌تواند برای ساخت غرور ملی مفید باشد و برای من هم مهم است. من هیچ وقت برای واکنش نشان دادن به شخص خاصی این قرارداد را با تیم ژاپنی امضا نکردم. همیشه با همه محترمانه برخورد می‌کنم. اگر تصمیمی می‌گیرم طولانی مدت باشد و هیچ وقت از مسیری که می‌خواستم برای قهرمانی دور نشوم.

* فرصت کنم بعد از جام ملت‌ها به ایران بازمی‌گردم

فکر می‌کنم تعدادی خبرنگار در جام ملت‌ها حضور داشته باشد و من آنها را آنجا خواهم دید. مسئولتی که من دارم ملی است و هیچ وقت از این مسئولیت دور نمی‌شوم یا بهانه نمی‌آورم. روزی که این مسئولیت را قبول کردم می‌دانستم با چه مشکلاتی روبرو هستم و چه کمبودهایی دارم. بنابراین هیچ وقت برای موفق شدن یا عدم موفقیتم بهانه‌ای ندارم. من هر جا بروم یک ایرانی هستم و همیشه ایرانی‌ها از من استقبال کردند. جوابگوی همه آنها خواهم بود. بعد از جام ملت‌های آسیا از اول فوریه باید کارم را در لیگ ژاپن شروع کنم و فینال رقابت‌ها 29 است و من باید به سرعت به توکیو بروم ولی اگر فرصت کنم در خدمت شما خواهم بود.

* مسئولان صلاح ندانستند به یمن برویم

یکی از دلایلی که نه من و نه همکارانم برای دیدارهای حریفان ایران در جام خلیج فارس به یمن نرفتیم، این بود که احساس شد به لحاظ امنیتی صلاح نیست به آنجا برویم اما از طریق DVD و پخش مستقیم این دیدارها را تماشا کردیم.

* ضعف فرهنگی ایرانی پشت سر هم حرف زدن است

فکر می‌کنم یکی از ضعف‌های فرهنگ ایران این است که پشت سر هم زیاد حرف می‌زنیم. احساس می‌کنم حسادت خیلی پررنگ است. من همیشه گفتم آدم‌های بزرگ سعی می‌کنند اطرافیان خود را بزرگ کنند و آدم‌های کوچک نمی‌گذارند اطرافیانشان بزرگ شود. من جز عشق و علاقه چیزی دیگری نداشتم و به همین دلیل به ایران بازگشتم. در حالی که با یک شرایط خوب می‌توانستم در کره جنوبی بمانم. من همیشه شاگرد زندگی و فوتبال بودم و نگفتم همه چیز را بلدم. چنین مسائلی را کسانی که دور از ایران بوده‌اند تائید می‌کنند.
وقتی دور از ایران هستی در قلبت فضاهایی است که با خاطره‌ها پر نمی‌شود. من با بازگشت به ایران کامل‌تر شدم. گذشته‌ام را درک کردم و با فرهنگ کشورم آشنا شدم. احساس کردم کار کردن در فضای سخت من را قوی‌تر کرد. بهترین تجربه زندگی‌ام در کارم بود. برخوردها و رقابت‌هایی که شد باعث شد پیشرفت کنم. خوشحالم که این تجربه را در زندگی به دست آوردم.
ایران را بیشتر از هر موقع دوست دارم چون در قلب مردم ایران فقط مهربانی می‌دیدم. در ایران یک فضایی ساختیم که به لحاظ فرهنگی برخوردهایی که می‌شود جالب نیست. ما ایرانی‌ها خوب و باهوش هستیم و باید آن را تقویت کنیم تا به آرزوهایمان برسیم. به بحث‌های حاشیه‌ای که پشت سر من زده می‌شود توجه نمی‌کنم. جالب است وقتی که در ایران هستم درباره حقوق‌های میلیاردی نگرفته‌ام صحبت می‌شود اما وقتی صحبت از قراردادهای خارجی‌ام می‌شود قیمت نصف می‌شود.

* همیشه دوست داشتم به فوتبال ایران کمک کنم

من دوست ندارم از خودم تعریف کنم و بگویم چه چیزی برای تیم ملی آوردم اما یکی از تلاش هایم این بوده که فرهنگ ورزش را تغییر دهم و تفکر حرفه‌ای را بیاورم. شخصیت و رفتار برایم مهم بوده است. من سازماندهی تیم‌هایم را درست کردم. در دفاع فضا را کوچک کردم. در پرسپولیس هم که بودم این کار را انجام دادم. در بازی‌سازی قدرت بازیکنان را بیشتر کردم. میانگین چربی بازیکنان ایران بالای 16 درصد بود.
من وقتی مربی کره جنوبی بودم و از دور به تیم ملی ایران نگاه می‌کردم این سؤال برایم همیشه وجود داشت که چرا بازیکنان ایرانی اضافه وزن دارند اما اکنون میانگین چربی بازیکنان زیر 11 درصد رسیده که در جام ملت‌های آسیا این عدد به 10 درصد می‌رسد. زمانی که به ایران آمدم پرسپولیس 6 سال بود که قهرمان نشده بود و بعد از من که سه سال گذشته نیز موفق نشده که قهرمان شود اما من این تیم را قهرمان کردم. تاریخ در مورد عملکرد مربیان قضاوت می‌کند. من کار بیشتر را دوست دارم اما به خاطر مسائلی که در فوتبال ایران است نتوانستم همه ایده‌هایم را پیاده کنم. دوست دارم به فوتبال ایران کمک کنم. فکر می‌کنم با مشورت از راه دور هم می‌توانم این کار را انجام دهم.

* مربیان بزرگ دنیا به سختی می‌توانند در ایران کار کنند

من با مربیان بزرگ زیادی کار کردم و فکر می‌کنم خیلی سخت خواهد بود که در ایران آنها بتوانند به دلیل حاشیه‌هایی که وجود دارد کار کنند. احساس می‌کنم بیشتر تمرکز مربیان در ایران به جمع کردن مسائل حاشیه‌ای و غیرفنی معطوف می‌شود. در صورتی که اگر دقت روی کارهای فنی داشته باشند پیشرفت می‌کنند. من متاسفانه می‌بینم که زمانی بود در ورزشگاه آزادی 70 هزار نفر می‌آمدند اما در بازی آخر پرسپولیس زیر هزار نفر به ورزشگاه آمده بودند و یا برای بازی استقلال نیز تعداد کمی به ورزشگاه آمده بودند. اگر فوتبال زیبا نباشد مردم هم نمی‌خواهند وقت خود را برای آن بگذارند. ما همه مسئولیم فوتبال بهتری را ارائه دهیم.

* دلایل دعوت نشدن عمران زاده، اولادی، معدنچی و بنگر

بدون شک اگر تیم ملی در جام ملت‌ها موفق شود همه فوتبالیست‌ها از این موفقیت سود می‌برند. کسانی که در اردو هستند اولین نفراتی خواهند بود که سود خواهند برد و بازیکنان ایرانی نیز به خوبی این موضوع را درک کرده‌اند و در داخل تیم ملی همه نفرات تصمیم‌ گرفتند که در هر شرایطی قهرمان شوند. اگر تیم ملی موفق شود ورزشگاه‌ها پر خواهد شد و فرهنگ فوتبالی اوج خواهد گرفت.
درباره دعوت نشدن برخی از بازیکنان دوست ندارم که لغت خط خوردن را استفاده کنم چون احساس می‌کنم بازیکنان تیم ملی فقط آن 23 نفری نیستند که در اردوی نهایی حاضر می‌شوند بلکه ملی پوشان ایران گروهی هستند که برای پوشیدن پیراهن تیم ملی تلاش می‌کنند اما در آخرین لحظه باید یک نفر یک تصمیم بگیرد. واقعا گرفتن این تصمیم برای من کار سختی است. کسانی که اطراف من بودند دیدند که چقدر برای انتخاب نفرات دقت کردم.
حنیف عمران‌زاده را خودم به تیم ملی آوردم و این بازیکن آینده روشنی دارد. اینکه در لیست اعزام به جام ملت‌ها نیست نگاه این بازیکن به آینده را شامل نمی‌شود چون معتقدم عمران زاده می‌تواند در آینده به فوتبال ایران کمک کند اما در پستی که وی حضور دارد احساس کردم نفراتی هستند که بهتر از او بازی می‌کنند.

کنار گذاشتن میلاد زنیدپور برایم سخت بود اما شفاف بگویم در سالی که گذشت وی عملکرد خوبی در باشگاه خود نداشته و در تیم ملی نیز ثبات لازم را از این بازیکن ندیدم به همین دلیل تشخیص دادم که نفرات بهتری از این بازیکن حضور دارند.
من در اردوهای قبلی از شخصیت محسن بنگر لذت بردم چون بازیکن خوبی است اما در دفاع وسط چهار نفر حضور دارند و به همین دلیل فکر کردم این چهار نفر بهتر از بنگر می‌توانند به تیم من کمک کنند هر چند نام این مدافع تا آخرین لحظه در فهرست من جای داشت و در لحظات پایانی خط خورد.
مهرداد اولادی نیز بازیکنی است که من به او لقب پلنگ دادم. بازیکن بسیار قدرتمندی است و در اردوهای قبلی نیز عملکرد خوبی داشته اما در مقایسه با سایر مهاجمان احساس کردم که رضا نوروزی و آرش افشین واقعا در شرایط بسیار خوبی هستند و به همین دلیل این بازیکن را کنار گذاشتم.
مهرزاد معدنچی بازیکنی بود که من به وی علاقمند بودم و در مرحله مقدماتی نیز کمک زیادی به تیم ما کرد اما امسال مصدومیت وی زیاد بوده و در شرایط خوبی نبود. دوباره تاکید می‌کنم که انتخاب بازیکنان کار سختی است اما من باید این تصمیم را می‌گرفتم.

* اگر به گذشته برگردیم باز هم به ایران می‌آیم

آرزوی هر ایرانی است در هر جای دنیا که باشد دوباره به ایران برگردد و به وطنش خدمت کند. من در این سه سالی که کار کردم به آن افتخار می‌کنم و رضایت کامل دارم.

* آخرین صحبت قطبی در فدراسیون و خودداری از احساسی شدن نشست مطبوعاتی

قبل از شروع کنفرانس دوست نداشتم که این جلسه احساسی شود و می‌خواستم از بیان چنین صحبت هایی دور بمانم. خداحافظی برایم آسان نیست چون یاد گرفتم هیچ وقت خداحافظی نکنم. یاد شما خبرنگاران و همه در قلب من خواهد بود و شاید عده‌ای از خبرنگاران معتقد باشند که به دلیل انتقادهایی که داشتم با آنها خوب نبودم اما من از هیچ کس کینه‌ای به دل ندارم. انسان کینه‌ای نیستم و هر جای دنیا شما را ببینم تشکر خواهم کرد. شما با انتقادهایتان کاری کردید که من عمیق‌تر به خودم نگاه کنم و اگر ضعف‌هایی وجود داشت به آن پی ببرم. می‌دانم هدف خبرنگاران پیشرفت تیم ملی بوده و امیدوارم کمک کنید که تیم ملی همواره موفق باشد.
وی در پاسخ به این سوال که روز اول که آمدید عنوان کردید که مانند کلاغ فارسی صحبت می‌کنید حالا چطور، گفت: من فکر نمی‌کنم که بتوانم مثل شما مانند بلبل فارسی حرف بزنم اما زبان فارسی‌ام در این سه سال بهتر شد و انگلیسی‌ام بدتر.
Rahsaba - اتریش - کلاگنفورت
روتو برم افشین...خوب چند ماهه فهمیدی تو اون مملکت چه آشفته بازاریه و خوب هم جیب هاتو پر کردی
چهار‌شنبه 1 دی 1389

Don Mario - کلمبیا - بوگوتا
تو هم افشین خان ؟ درسته حافظه تاریخی ما ایرانیها ضعیفه ولی این دلیل نمی شه موضوع کف دست شما و آنالیز کره یا همین قهرمانی جام ملتها را منکر بشی! تو که فرنگ رفته هستی و میدونی توی اون بلاد کفر صفت دروغگو از ببخشید ، روم به دیوار ، فحش خوار و مادر بدتره ! قربون اون مدل موی آلن دلونی ات ، فارسی رو خودمون به یادت آوردیم ، حالا داری برا خودمون چارتائی میای دادا ! تو که از شوفری فقط پا لاستیک ...شیدنش رو بلد بودی و اومدی تجربه و اسم مربی گیری رو به اضافه یه نمه مایه پیله که همش سر جمع حقوق چند قرن یه حقوق بگیر تحصیلکرده رو گرفتی ، با ما به از این باش که با خلق جهانی‌ ، به خدا از بس با دروغ زدن تو سرمون که شدیم دستگاه دروغ سنج ، تو دیگه بی‌خیال !
چهار‌شنبه 1 دی 1389

zezo7 - قطر - دوحه
به ارزوی موفقیت برای ایران وقطبئ
چهار‌شنبه 1 دی 1389

nader46 - انگلیس - لندن
ترا به جان مادرت قسم. به هرتیمی باختید خیالی نیست.فقط این عراق را سوراخ سوراخ کنید که خیلی رو دار و پر رو هستند.حاضرم کور بشم ولی باخت ایران جلوی عراق سوسمار خور را نبینم.فیفا باید گوشت سوسمار را هم دوپینگ اعلام کنه چون عراق وعربها تا سوسمار نخورن نمیتونن دو قدم راه برن چه برسه به فوتبال بازی کردن.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.