ماجرای فرحناز ترکستانی و حکم سرپرستی سازمان ملی جوانان و مشاجره خبرگزاری های فارس و ایرنا

ماجرای فرحناز ترکستانی و حکم سرپرستی سازمان ملی جوانان
و مشاجره خبرگزاری های فارس و ایرنا

فرحناز ترکستانی رئیس جدید سازمان ملی جوانان گفت: حکم جدیدم را به‌عنوان رئیس سازمان ملی جوانان نمی‌پذیرم؛ چراکه هم‌ اکنون توان کارهای اجرایی را ندارم.

ترکستانی در خصوص انتصابش به عنوان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان اظهار داشت: در خصوص این سمت از قبل با بنده صحبت شده بود اما آن را نپذیرفتم. با این حال این حکم برایم صادر شده است که باز همان نظر قبلی را دارم.

وی که با فارس - خبرگزاری نزدیک به دولت - گفت و گو می کرد ،‌در پاسخ به این پرسش که آیا راضی به ماندن در سمت قبلی خود هستید یا خیر، پاسخ داد: حتی اگر در سمت قبلی که معاون دانشجویی وزارت بهداشت است باقی نمانم، حکم ریاست سازمان ملی جوانان را نمی‌پذیرم.

ترکستانی خاطر نشان کرد: در حال حاضر توان کارهای اجرایی را ندارم و با توجه به کسالتی که دارم توان و قدرتم از قبل کمتر شده است؛ حتی چندین بار استعفای خود را در سمت فعلی به وزیر بهداشت ارائه کرده‌ام.

رئیس جمهور امروز طی حکمی، فرحنار ترکستانی را به عنوان رئیس سازمان ملی جوانان و مهرداد بذرپاش را به عنوان مشاور رئیس‌جمهور در امور اجتماعی منصوب کرد.

به‌عنوان سرباز رئیس‌جمهور در مسوولیت جدید انجام وظیفه خواهم کرد

ایرنا ساعت 15 و 49 دقیقه امروز خبری را به نقل از ترکستانی منتشر کرد که در آن مطالبی برخلاف گذشته بیان شده بود.
 
ایرنا در این باره نوشت: فرحناز ترکستانی پس از انتصاب به‌عنوان معاون رییس‌جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان تأکید کرد که خود را سرباز خدمتگزار دولت آقای دکتر احمدی‌نژاد می‌دانم و در مسوولیت جدید انجام وظیفه خواهم کرد.
 
رئیس سازمان ملی جوانان در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه خود را مقید به تبعیت از نظرات دکتر احمدی‌نژاد می‌داند، افزود: به‌دلیل بیماری از رییس‌جمهور درخواست کرده بودم که این مسوولیت را به فرد دیگری بسپارند اما پس از صدور حکم رسمی، خود را موظف به انجام این وظیفه مهم می‌دانم و تلاش خواهم کرد تا این مسوولیت خطیر را به نحو مطلوبی به انجام برسانم.

دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در حکمی که امروز متن آن منتشر شد، فرحناز ترکستانی را به سمت معاون رییس جمهور و رییس سازمان ملی جوانان منصوب کرد.
 
ترکستانی خبر عدم پذیرش حکم احمدی نژاد را رد کرد ,  فارس فایل صوتی رو کرد
 
در روزی که مهرداد بذرپاش ، از سمت خود برکنار شد ،‌ محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ،‌ طی حکمی فرحنار ترکستانی را به جای او به عنوان ریاست سازمان ملی جوانان منصوب کرد.

ترکستانی در واکنش به این امر ،‌ تصریح کرد که حکم ریاست سازمان ملی جوانان را نمی‌پذیرد ؛‌او که هم اکنون معاون دانشجویی وزرات بهداشت است ،‌در بیان علت تصمیم خود گفت که هم کسالت دارد و هم توان کار نمی تواند کار اجرایی انجام دهد.

با این حال ،‌ساعاتی از اظهارات ترکستانی نگذشته بود که خبرگزاری ایرنا در خبری مدعی شد که وی خود را سرباز احمدی ن‍ژاد دانسته و
گفته است که حکم رئیس جمهور را می پذیرد.

این موضوع ،‌ دستمایه اظهار تعجب ها و حتی طنزهایی درباره ترکستانی شد که طی آن برخی رسانه ها نوشتند که آیا خانم ترکستانی ،‌چند ساعته حالش خوب شد و توان کار اجرایی پیدا کرد؟!

با این حال ،‌ دقایقی پیش خبرگزاری فارس خبر زیر را منتشر کرد:

« یک منبع آگاه از خودداری فرحناز ترکستانی در پذیرش حکم مسئولیت جدید خود خبر داده است.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با فارس گفت که ترکستانی هیچ تمایلی برای حضور در سمت جدید ندارد.

این منبع آگاه همچنین به نقل از فردی که تلفن همراه وی را پاسخ می‌دهد یادآور شد: ترکستانی از انتشار گفت‌وگویی مبنی بر پذیرش حکم ریاست جمهوری برای تصدی ریاست سازمان ملی جوانان در یکی از خبرگزاری‌ها انتقاد کرده و آن را کذب محض خوانده است.

درپی انتشار خبر واگذاری مسئولیت سازمان ملی جوانان به فرحناز ترکستانی، وی در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس از عدم پذیرش حکم ریاست سازمان ملی جوانان خبرداد. تنها ساعاتی بعد یک خبرگزاری به نقل از وی گفت‌وگویی را منتشر کرد که خود را سرباز خدمتگزار رئیس‌جمهوری خوانده و از پذیرش این حکم سخن گفته بود. »

اما این پایان ماجرا نبود ، چرا که این بار ، ایرنا برای دفاع از حیثیت حرفه ای خود وارد میدان شد و با  انتشار مصاحبه دیگری از ترکستانی ، اعلام کرد که وی بار دیگر خود را سرباز احمدی نژاد و نظام دانسته و تاکید کرده که پست ریاست سازمان ملی جوانان را می پذیرد.
ترکستانی در این گفت و گو تصریح کرد که رسانه های مخالف دولت با یک برداشت غلط و انحرافی از سخنان وی در تلاش هستند تا در افکار عمومی نسبت به مسوولان خدمتگزار یک ذهنیت منفی ایجاد کنند.

در پی انتشار این گفت و گو ، فارس که این بار خود را در معرض اتهام اشاعه اکاذیب می دید ، بر صحت خبر خود تاکید کرد و فایل صوتی مصاحبه خود با ترکستانی را منتشر کرد که در آن گفته بود حکم ریاست سازمان ملی جوانان را نمی پذیرد.
لینک مربوط به فایل صوتی فارس اینجاست:
کلیک کنید.

روایت تصویری این تأیید و تکذیب ها را در دو خبرگزاری اصلی حامی دولت ببینید:

دوشنبه ساعت 13 و 41 دقیقه / فرحناز ترکستانی : حکم معاونت را نمی پذیرمدوشنبه ساعت 15 و 49 دقیقه / فرحناز ترکستانی : سرباز احمدی نژادم ، حکم معاونت را می پذیرم

سه شنبه ساعت 13 و 41 دقیقه / فرحناز ترکستانی: ایرنا جعل کرده ، نمی پذیرم
 
سه شنبه ساعت 15 و 18 دقیقه / فرحناز ترکستانی بار دیگر : سرباز احمدی نژادم ، می پذیرم

 سه شنبه 18:03 / فایل صوتی رو شد

 

naslesookhteh - ایران - تهران
این رو با سرپرست سازمان ملی جوانان ایتالیا مقایسه کنید. حتما این کار رو بکنید تا تفاوتها را هرچند در ظاهر ببینید.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

khosh bavar - ایران - یزد
naslesookhteh - ایران - تهران : دوست گرامی, این گل دختر عاشق رهبر از دید طالبان مسلمان واقعی نیست زیرا به مدرسه رفت و حالا عوض تولیدنسل و اشپزی در خانه, دارای کار میباشد و از همه بدتر این گل دختر نقاب اسلامی نداره و چهره اش را نشان مرد نامحرم میدهد و بدون همراهی شوهرش از خانه بیرون میرود و و و !
چهار‌شنبه 1 دی 1389

sharmant - ایران - تهران
احتیاج نیست تو کاری بکنی که تا حالا اینو نفهمیدی.تو فقط این سمت رو میگیری با حقوقش فقط تو باید چیزی که مشائی میگه بگی تا زمانیکه حکم برکناریتو بدن دستت.این که کار سختی نیست.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

Shomali - ایران - لاهیجان
به عنوان معشوقه هم میتوانی برای ملیجک انجام وظیفه کنی
چهار‌شنبه 1 دی 1389

1983 - ایران - تهران
کار سختی نداری وقت گاهی شبها جای شوهرت احمدی نژاد و رحیم مشایی رو باید تحمل کنی همین تا کهنه بشی و توی یکی از همین شبها هنگام ...... عوض کنند
دوشنبه 6 دی 1389

+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.