بهاره هدایت و مهدیه گلرو در اعتراض به ممنوع الملاقات شدن اعتصاب غذا کردند


بهاره هدایت و مهدیه گلرو در اعتراض به ممنوع الملاقات شدن
اعتصاب غذا کردند

بهاره هدایت و مهدیه گلرو در مجموع به نزدیک به ده سال زندان محکوم هستند

بهاره هدایت و مهدیه گلرو، از فعالان دانشجویی و از محکومان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ ایران، در زندان اوین اعتصاب غذا کرده اند.

امین احمدیان، همسر بهاره هدایت، عضو شورای مرکزی و سخنگوی دفتر تحکیم وحدت، روز سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۸۹ (۲۱ دسامبر ۲۰۱۰) به بی بی سی فارسی گفت وقتی روز سه شنبه مطابق معمول برای ملاقات هفتگی به زندان اوین مراجعه کرده، به او اطلاع داده اند همسرش ممنوع الملاقات است.

به گفته آقای احمدیان، طبق اطلاعاتی که از داخل زندان به او رسیده، خانم هدایت روز شنبه ۲۷ آذر مطلع شده که ممنوع الملاقات است و در اعتراض به این مسئله از همان روز دست به اعتصاب غذا زده است.

آقای احمدیان گفت مهدیه گلرو، فعال دانشجویی محروم از تحصیل و عضو شورای دفاع از حق تحصیل، نیز روز سه شنبه و بعد از آنکه از ممنوع الملاقات بودن خود مطمئن شده، اعتصاب غذایش را شروع کرده است.

آقای احمدیان گفت: "مسئولان زندان و دادستانی دلیلی برای ممنوع الملاقات بودن این دو زندانی ذکر نکرده اند. اما حدس من این است که پیام هایی که این دو نفر برای روز دانشجو (۱۶ آذر) خطاب به دانشجویان صادر کردند، دلیل ممنوع الملاقات شدنشان باشد."

بهاره هدایت، روز ۱۰ دی ۸۸ و در موج بازداشت های بعد از وقایع عاشورای تهران بازداشت شد و در حال حاضر در بند متادون زندان اوین در بازداشت است.

امین احمدیان همچنین به بی بی سی فارسی گفت که همسرش از چند ماه پیش در زندان اوین به بیماری سنگ صفرا مبتلا شده و علی رغم آن که پزشکان زندان اوین گفته اند که باید برای جراحی به بیرون از زندان منتقل شود، مقام های دادستانی از به مرخصی فرستادن او امتناع می کنند.

خانم هدایت در حدود یک سالی که از بازداشتش می گذرد، به مرخصی نیامده است.

بهاره هدایت در مجموع به هفت سال و نیم حبس تعزیری (به اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال حبس، به اتهام توهین به رهبری به دو سال حبس و به اتهام توهین به رئیس‌جمهور و تبلیغ علیه نظام به شش ماه حبس) محکوم شده و حکم او در دادگاه تجدیدنظر تایید شده است.

حکم بهاره هدایت یکی از سنگین ترین حکم های متهمان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری است.

مهدیه گلرو، عضو شورای دفاع از حق تحصیل، نیز روز ۱۲ آبان ۱۳۸۸ بازداشت شده و به دو سال حبس تعزیری محکوم شده است. خانم گلرو نیز از زمان بازداشت به مرخصی نیامده است.

در هفته های اخیر تعدادی از زندانیان سیاسی در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده اند که از آن جمله می توان از محمد نوری زاد، نسرین ستوده، غلامحسین عرشی، رضا شهابی و آرش صادقی نام برد که در زمان تنظیم این خبر محمد نوری زاد و آرش صادقی هنوز در اعتصاب غذا هستند.

jazab - ایران - تهران
حقشونه..تادیگه ازین غلطا نکنن..حالا اگه بی بندوباری بشه اینا ذوق مرگ میشن خاک بر سرتون که همه ی این کاراتون برای نمایش دادن بدناتونه..حیف نام زن برای شما..حالا آقایونه چشمچرون میپرن به من ههههههههههه
چهار‌شنبه 1 دی 1389

khosh bavar - ایران - یزد
رهبران جنبش سبز, بعنوان حمایت از این دختران ازاده ایرانی باید دست به اعتصاب بزنید تا مردم به شماها اطمینان بیشتری بکنند, حتا اگر یک روز شده باید اعتصاب غذا بکنید, و این کوچکترین حرکت و حمایت شماها از این افراد مبارز ! فقط بلد هستید ( موسوی, کروبی و حاتمی ) به ملاقات همدیگر بروید و زیر عکس خمینی چای بخورید و یک اعلامیه ابکی صادر کنید !?
چهار‌شنبه 1 دی 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
jazab - ایران - تهران . ابجی زینب بلای هر دوی این بانوان وسط سر پر از!!!!!!ننگ بر تو
چهار‌شنبه 1 دی 1389

niagara - ایران - تهران
از ههههههه گفتنای عصبی و دیوونه وارت همه میشناسن کدوم مزدور هستی.فک نکن با چن تا اسم کاربری میتونی گروهک شکست خوردتونو پر تعداد نشون بدی.سگ این خانمها که نه حتی سگ اونا که فقط واسه نشون دادن بدنشون اعتراض میکنن به علی گدا پوشکی شرف داره.راستی با این هدفمند کردن پوشک بزرگسالان هم گرون میشه ها بهتره یه چن تا بگیری واسه روز مبادای خودت
چهار‌شنبه 1 دی 1389

حلیمه - ایران - تهران
jazab - ایران - تقریبا با نظرت موافقم به شرطی که توهین نکنی . در کشورهای دیگه دنیا سیستمدارها و فعالان سیاسی از اول تا الان همیشه جزو برترین های علمی بوده و هستند و از معتبرترین دانشگاههای دنیا و در تاپ ترین رشته های دانشگاهی بعنوا برتر بوده و صاحب حداقل چندین مقاله و یا مبحث سیاسی هستند و حتی بعضی ها کتاب هم تالیف کردند اما این دو نفر و امثالشون فقط دنبال این هستند که معروف بشن . اصلا به قیافه شون همه چی میاد جز فعال سیاسی با اون همه آرایش
چهار‌شنبه 1 دی 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
این اعتصاب غذا و آخ سرم و آی پام هم شده فیلم همه خوارج ایران.این فیلم ها دیگه تکراری شده.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

Don Mario - کلمبیا - بوگوتا
جناب jazab ، از کامنتت معلومه خیلی‌ کریه هستی‌ که اسمتو گذاشتی جذاب ، باید مینوشتی کذاب ، آخه رجب ،کدوم طرفدار بی‌ بند و باری فقط میاد فعال دانشجویی یا عضو شورای دفاع از حق تحصیل میشود ، به زندان میرود ، تحقیر و شکنجه و اعتصاب غذا را تحمل میکند که در نهایت بخواهد به قول تو بدنش را نشان دهد ؟ جداً که آدم حقیری هستی و حرف احمقانه و اسم مضحک تو حماقت و شهوت پرستی تو را ثابت میکند چون برای من ثابت شده که هر کسی‌ که میگوید من از فلان کار بدم میاد و دائم شعار تنفر از آن کار را میدهد در همان مورد ضعف دارد !
چهار‌شنبه 1 دی 1389

feminism - انگلستان - لندن
به امید ازادی و رهائی این دو عزیز و دیگر حقیقت جویان در بند حکومت فاشیستی ایران . نابود باد اسلام .
چهار‌شنبه 1 دی 1389

feminism - انگلستان - لندن
Don_Morio جان ,این کریه عقب افتاده که اسم خودش رو jazab گذاشته باید یکی از معشوقه ها و یا ملیجکهای بیت خامنه ای باشه که زن بودن رو تو چادر و پیچه میدونه, باید گفت که شرف, سرافرازی, قدر و منزلت و بزرگی این دو تن (بهاره هدایت و مهدیه گلرو ) بسیار بالا تر از اونهائیه که زیر چادر وجود چرکین و کثیفشون رو پنهان میکنند !
چهار‌شنبه 1 دی 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
خانم یا اقای جذاب شما به بزرگواری خودتون ببخشید که این خانمها بجای قرمه سبزی بار گذاشتن برای شویشان قدم به راه مبارزه گذاشتند!این را به تو و همفکرات و اربابات میگویم که این "زن" امروز جامعه ایران است چه خوشت بیاید چه رعشه بگیری.دوران فاطمه زهرا و اندرونی ها تمام شد.
جمعه 3 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.