کشف ۲۰ میلیون دلار از یک ایرانی و سه شهروند آذربایجان در فرودگاه مسکو

 
کشف ۲۰ میلیون دلار از یک ایرانی و سه شهروند آذربایجان
در فرودگاه مسکو

یک شهروند ایرانی و سه شهروند جمهوری آذربایجان که در حال حمل غیر قانونی اسکناس‌هایی به ارزش ۲۰ میلیون دلار از استانبول ترکیه به روسیه بودند در فرودگاه «وِنوکوُو» مسکو دستگیر شدند.

به گزارش «بلومبرگ»، وب‌سایت اداره گمرک فدرال روسیه روز دوشنبه با انتشار این خبر نوشته‌است که چهار نفر بازداشت شده این مبلغ پول نقد را در چهار چمدان و چهار کوله‌پشتی همراه خود می‌بردند.

لاریسا لِدووْسکیخ، سخنگوی خدمات گمرکی روسیه در این رابطه به «بلومبرگ» گفت: این افراد ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار و چهار میلیون و صد هزار یورو همراه خود داشته‌اند و همراه داشتن این مبالغ را در اظهارنامه‌های فرودگاه اعلام نکرده‌بودند.

به گفته سخنگوی خدمات گمرکی روسیه، اسکناس‌های همراه این افراد اسکناس‌های صد دلاری و ۵۰۰ یورویی بوده و وزن کل آنها ۴۰۰ کیلوگرم است.

لاریست لدووسکیخ در تماس تلفنی خود با شبکه اخبار مالی «بلومبرگ» افزود: «این واقعاً مبلغ زیادی است و من تاکنون چنین موردی را ندیده بودم.»

به گفته او، این چهار مرد در هفته گذشته از سوی پلیس روسیه دستگیر شده‌اند ولی نام آنها تا پیش از آغاز روند قضایی اعلام نمی‌شود.

«بلومبرگ» می‌نویسد که تلاش‌های این شبکه خبری برای تماس با سفارتخانه‌های ایران و آذربایجان در مسکو بی‌نتیجه بوده‌است.

مقام‌های گمرک روسیه در مورد مبدأ و مقصد این پول‌ها توضیحات بیشتری ندادند.

فرودگاه ونکوو که یکی از سه فرودگاه بین‌المللی پایتخت روسیه است که از آغاز سال جاری ۳۸۲ فقره تخلف مالی و گمرکی ثبت کرده‌است و جمع آنها تا پیش از تخلف این شهروندان ایران و آذربایجان، دو میلیون و چهارصد هزار دلار بوده‌است.

در ماه ژوئیه نیز در فرودگاه «شِرمِتیوو» مسکو، مأموران موفق شدند ۱۲ هزار خشاب سلاح‌های مختلف را که توسط یک شهروند آمریکایی از لس‌آنجلس به ایروان، پایتخت ارمنستان حمل می‌شد کشف و مصادره کنند.
خانه به دوش - سوئد - استکهلم
به غیر از ماموران سپاه و بسیج و توسط خود سران رژیم آخوندی هیچ جانداری توان خروج و قدرت این کار را ندارد,, 2 باره حیف و میل ثروت ملی ایران و گندکاری دیگر بروز کرد.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ایران دوست - ایران - تهران
عجب احمقهایی بودن این چهار نفر!!!
سه‌شنبه 30 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
این چهارتا بدبخت بیچاره چند دلار از این پول قرار بوده بهشون برسه? چون چیزی که واضحه اینا فقط حمال این 400 کیلو پول بودن.کسی که صاحب همچون مبلغی باشه هیچوقت خودش اینو توی کوله پشتی و رو کولش نمیگیره و سعی کنه از گمرک بگذره.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
حمل این همه پول تو چمدون و کوله پشتی تنها نشان پول باد آورده و بی رنج و زحمت میباشد که از بیت المال ملت ایران جهت امور تروریستی و یا خریدهای سیاه آخوندی توسط سپاه انجام میشود. نمونه ی این قبیل حمل پول را حمید کرازی و نوری مالکی مفتخوران آخوندی در عراق و افغانستان اخیرا افشا نمودند که مقامات ایرانی و سفارت ایران بسته های دلار رشوتی را در گونی به آنها تحویل میداده اند . این روش تحویل و حمل پول تنها و تنها از تیپ و عهده ی آخوند جماعت بر میآید که هیچگونه تعهد و مسئولیت و جوابگویی در مقابل ملت ایران ندارد و همچون زالو به مکیدن خون ملت مشغول است . شب یلدای ملت ایران طولانی نخواهد بود . ننگ بر آخوند و ملا و مفت خوران دربار سد علی
چهار‌شنبه 1 دی 1389

پهلوون مفرد - آلمان - کلن
بعد از هرج و مرج بهمن ۱۳۵۷ تا به امروز که الاخوی‌های لبنانی و فلسطینی و سوریه‌ای و الاخوی چاوز و و و به نون و نوایی رسیدند، سبیل دولت شریف ترکیه هم که با تریلی شمش طلا و دلار چرب شد، این ناقابل هم که برای زیرلفظی روس‌ها کنار گذاشته شده بود. حالا بایستی ببینیم گوشت قربونی آینده دست کدام دولت فخیمه می‌رسد؟ نکبتی‌نژاد صیغه‌زاده هم در مصاحبه مطبوعاتی بعدی، کشف این ۲۰ میلیون دلار را حتماً با آب و تاب به شایعه‌پراکنی صهیونیست‌ها می‌چسباند!..
چهار‌شنبه 1 دی 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
بقول محمود: هرکی پیدا کرد نوش جانش. نگفته؟! خواهد گفت!
چهار‌شنبه 1 دی 1389

kyky - اکراین - کیف
20 میلون دلار ,400 کیلوگرم ? بابا بی خیال چه جوری حساب کردین?
چهار‌شنبه 1 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.