آمریکا اظهارات آیت الله خامنه ای درباره دادگاه ترور حریری را رد کرد


آمریکا اظهارات آیت الله خامنه ای درباره دادگاه ترور حریری را رد کرد

ایالات متحده آمریکا اظهارات آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در باره دادگاه ترور رفیق حریری، نخست وزیر سابق لبنان، را رد کرد و گفت که رهبر ایران قدرت اعمال نفوذ در این دادگاه را ندارد.

فیلیپ کراولی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: آیت الله خامنه ای «قدرت اعمال نفوذ در این دادگاه (حریری) را ندارد. این دادگاه از سوی سازمان ملل متحد برپا شده است.»

آیت الله خامنه ای روز دوشنبه در دیدار با شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر، گفته بود که دادگاه رسیدگی به ترور رفیق حریری، «دادگاهی فرمایشی است که هر حکمی بدهد، مردود است.»

رهبر ایران افزوده بود: «امیدواریم طرف های تأثیرگذار و دخیل در لبنان، براساس عقل و حکمت عمل کنند تا این موضوع به یک مشکل تبدیل نشود.»

از آقای کراولی پرسیده شد که آیا سخنان رهبر ایران دخالت در امور داخلی لبنان محسوب می شود. وی در پاسخ گفت :«من متاسفم برخی در منطقه هستند که قصد دارند تا کار این دادگاه را سیاسی جلوه دهند.»

این مقام آمریکایی بار دیگر بر حمایت کشورش از دادگاه ویژه رسیدگی به ترور نخست وزیر سابق لبنان تاکید کرد و گفت که این دادگاه «یک نهاد قضایی مستقل است که از سوی سازمان ملل و لبنان تشکیل شده است و شورای امنیت آن را حمایت می کند.»

به گفته آقای کراولی، تشکیل این دادگاه «نشانه روشنی از آن است که حاکمیت لبنان غیر قابل مذاکره است.»

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا می گوید که کیفرخواست این دادگاه از سوی دانیل بلمار، قاضی کانادایی، صادر شده و «واشینگتن هرگز در گذشته و نه در آینده تلاشی برای نفوذ در تصمیم وی نداشته است.»

وی گفت: «سیاست آمریکا نه در قبال دادگاه تغییری کرده است و نه در برابر ایران.»

رفیق حریری، نخست وزیر لبنان و ۲۲ تن دیگر روز ۱۴ فوریه ۲۰۰۵ میلادی بر اثر انفجاری پر قدرت در بیروت کشته شدند و بلافاصله دادگاه بین المللی ویژه ای از سوی سازمان ملل برای تحقیق در باره این ترور تشکیل شد.

این دادگاه در بررسی های خود نیروهای امنیتی سوریه و برخی از مقام های ارشد لبنانی را به دست داشتن در این قتل متهم کرد. تعدادی از افسران ارشد لبنان نیز در این ارتباط بازداشت شدند ولی بعد به دلیل فقدان مدارک آزاد شدند.

دادگاه رسیدگی به قتل رفیق حریری در ماه مارس سال ۲۰۰۹ کار خود را به ریاست قاضی دانیل بلمار آغاز کرد و وی در آوریل اعلام کرد که به مدارکی دست یافته است که بیانگر دست داشتن نیروهای ویژه حزب الله لبنان در این ترور است.

مسئولان حزب‌ الله لبنان گفته ‌اند که انتظار دارند دادگاه ویژه بین‌المللی «به دروغ» اعضای حزب ‌الله را به دست داشتن در ترور نخست‌وزیر پیشین لبنان متهم کند.

محمود احمدی‌ نژاد، رییس جمهور ایران نیز مهرماه جاری در سخنرانی خود در حومه بیروت، پایتخت لبنان، گزارش‌ها درباره دخالت حزب‌الله در ترور رفیق حریری، را جعلی دانست.

حزب ‌الله که اسرائیل را عامل ترور رفیق حریری می داند تهدید کرده است که در صورت کوشش برای بازداشت اعضایش دست به اقدام‌ هایی خواهد زد و این امر باعث نگرانی‌هایی در لبنان شده ‌است.

دادگاه ترور نخست وزیر اسبق لبنان نهم دسامبر اعلام کرده است که به زودی رای خود را در مورد عاملان این بمبگذاری صادر می کند.
seiied - ایران - یزد
این قضیه محاکمه به توچه به من چه تو اگر غیرت داری یک فکر به مردمت بکن که اینقدر مردم به تو و اجدادت فحش خواهر مادر ندهند
سه‌شنبه 30 آذر 1389

مشتعل - سوئد - استکهلم
بابا اینا دیگه چه قاضی هائی هستن قاضی فقط قاضی های حکومت عدل علی مدل آقا سید علی 3 ساعته زندانی میبرن و یک شبه 11 نفر و که موقع وقوع جرم زندان بودن محکوم به اعدام میکنن و سیم ثانیه دادگاهاشون طول نمیکشه رهبر جون هم راضیه رئیسشون بیشتر به ملانصرالدین شبیهه مثل اینکه از تو لپلپ درش آوردن
سه‌شنبه 30 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
دادگاهی فرمایشی !? ضحاک چلاق, یک کم خجالت بکش !
سه‌شنبه 30 آذر 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
تا چند وقت پیش که سوریه رو مقصر میدونستین علی رغم اینکه سعد حریری خودش اعلام کرد که سوریه هیچ نقشی در این موضوع نداشته و با این حربه نیروهای سوریه را که صرفا جهت دفاع از ملت بی دفاع لبنان تو منطقه حضور داشتند رو عقب راندند(جهت آزادی عمل اسراییلها).حالا هم نوبت حزب الله و فشار بر اونهاست. و مکروا و مکر الله والله خیر الماکرین
سه‌شنبه 30 آذر 1389

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
گل دختر عاشق رهبر اهواز تو فعلا با رهبرت عشق و عاشقی کن مسائل خارج از عشق و عاشقی را بگذار ادماش میدوند چطوری حلش کنند. میخواستم بگم سد علی در این ترور دست داشته دیدم طبق شواهد و مدرک این امر امکانپذیر نمیباشد نه به این خاطر که سد علی رهبر تروریستهای جهان نیست بلکه اخه سد علی بدبخت زبون بسته بقول خودش علیل و ذلیل و چلاقه و امکان اینکه میتونسته بمب را حمل کن و جا سازی کنه با توجه به چلاق بودنش این مسئله منتفی میباشد و در اینکه سپاه و نیروی حزب الله و باند ملا نصرالدین لبنانی در این امر دست داشته اند نخ لاش نمیره و باید رهبرانشون بعنوان مفسدین فی الارض و محارب و اقدام علیه امنیت یه مملکت خارجی قصاص شوند . معنی قصاص با بمب را هم که میفهمی که چطوریه اسد علی تروریست
سه‌شنبه 30 آذر 1389

فرارسی دیجیتال - ایالات متحده آمریکا - واشینگتن دی سی
خوانندگان عزیز،. طرح چنین سخنانی واقعا تاسف انگیز است. دادگاه مورد نظر دادگاهی بین المللی است که با دقت و موشکافی بسیار مشغول بررسی پرونده است. چنین اظهاراتی از حمایت بی دریغ و گسترده حکومت ایران از حزب الله لبنان و ترس حکومت ایران از نتایج احتمالی بررسی های این دادگاه نشات می گیرد. این حقیقت که حزب الله می خواهد دادگاه نتیجه مورد نظر این گروه را به عنوان نتایج واقعی بررسی ها اعلام کند تهدید کننده ثبات و صلح در لبنان است و نشانگر این حقیقت تلخ که این گروه تا چه حد حتی نسبت به ثبات و امنیت کشور خود بی تفاوت است. مردم لبنان شایسته دریافت حقیقت و عدالت در مورد این پرونده هستند.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

فرارسی دیجیتال - ایالات متحده آمریکا - واشینگتن دی سی
حکومت ایران باید بداند حمایت از گروههای تروریستی در حقیقت اشاعه تروریسم است و زمانی که این دیو کریه به یک امر همه گیر و فراگیر بدل شود هیچ کس و هیچ کشوری در امان نخواهد بود. حملات تروریستی هفته گذشته در چابهار ثابت کردند که حتی ایران هم از چنین عملیاتی در امان نیست.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

بی خیال - ایران - کرمان
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز . اگه مقصر نبودن پس چرا رفتن. ضمنا این سایت از طرف دولت ایران فیلتر شده و شما کار غیر قانونی انجام می دی. که بر اساس فتوای خامنه ای این کار خلاف شرع است. پس از دید ایشان شما یک شخص فاسق هستی. یعنی اونی که ازش دفاع می کنی برای تو هیچ ارزشی قائل نیست. حالا برو خوش باش.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

Shomali - ایران - لاهیجان
ترس و به تکاپوافتادن آدم کشهای حزب الله لبنان وغاصبین فریبکار ایران، تماما نشانه حقیقت داشتن اتهامات وارده به این جنایتکاران است وبس.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

بابک - ایران - سبزوار
خلخالی لعنت اله علیه بدون محاکمه اعدام می کرد به اعتراض کردند گفت نگران نباشید اگر بهشتی باشد به بهشت خواهد رفت و اگر جهنمی باشد به جهنم. او کسی بود که تنها کاری که بلد بود اعدام بود.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز عضو ارتش سایبری, این اسم کاربری باید متعلق به یک بسیجی ریشوی شپشی باشه, دستون رو همه خوندن جیره خارهای بسیجی ساندیسی
سه‌شنبه 30 آذر 1389

jp55 - ژاپن - توکیو
گل دختر عاشق انتر ما دوران جوونی چند تا رفیق بودیم سر ظهر که میشد با دوست دخترامون میرفتیم ول گردی 1 رفیق داشتیم 1 خورده گوشت تلخ بود با هر دختری رفیق میشد همون 1 ساعت اول طرف حالش بهم میخورد عشقش این بود ملت با انگشت نشونش بدن 1 تیپهایی میزد اخر تابلو این اینقدر اطرافیان بهش تیکه می انداختن عین خیالش نبود تا دیگه مجبور شدیم تحویلش نگیریم یهو غیبش زد 2 3 ماهی افتابی نشد وقتی سر کلش پیدا شد 1 برادر بسیجی با هیچ کی شوخی نداشت بعد چند وقت سر ظهر ها با 2 تا اسگل تر ازخودش نفری 1 کارت بسیج جیبشون به دختر پسرا گیر میدادن بسیج یعنی بیمار یعنی انگل جامعه بسیج=کاسه لیس واقعا چرا با اسم خدا میخواهید هر کثافت کاری که دوستدارید بهش برسید شماها به اون دنیا به خدا اعتقاد دارید روز هر کاری که عشقتون بکشه انجام میدید شب میرید دعا میخونید تو مسجد مرد باید وجود داشته باشه مرد باید غیرت داشته باشه نه اعتقادات ملت رو بکنه سپر بگیره دستش بیفته به جون ملت
چهار‌شنبه 1 دی 1389

dara20 - ایران - تهران
خامنه ای روانی زیاد واق واق میکنه شما بدل نگیرید.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند ارتش سایبری؟؟؟ آیا اونا واقعا بیکارند که بیان توی این سایت ها و جواب توهین تو و امثال تو رو بدن؟ بعضی از حرفهای کاربران واقعا ارزش جواب دادن ندارن.شماها غیر توهین چیزی برا گفتن ندارین.شماها رهبری ندارین.هدفی ندارین .. مثل این منافقین که تو پادگان اشرف بی هدف دارن زندگی میکنند بهتره برین اونجا.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

hasti.farzin - ایران - تهران
کار کشتن حریری و ترور ها و تمامی جنگ و اتش زدن قران کار دولت ایران بود جنگ افغانستان کشتن اهل تسنن جنگ غزه جنگ لبنان جنگ وووووووووووووووووو غیره کار ایران است مرم بیدار شوید. احمدی نژاد قاتل بشریت است و حاکم ظالم او. اگر ایت الله خامنه ای برگردد سمت مردم عزیز خواهد شد فقط احمدی را عزل کند و اورا تحویل مردم دهد همین و خدا او را خواهد بخشید. رهبر عزیز برگرد و ثابت کن که به اخرت اعتقاد داری. احمدی را و تمام روحانیت خاین را و تمام مستشاران دوروغ گو را تحویل بده
چهار‌شنبه 1 دی 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
dara20 - ایران - تهران حال کردم از جواب کوتاهت ولی با معنای واقعی کلمه
چهار‌شنبه 1 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.