اژه ای: معاون اول رییس جمهور متهم است


اژه ای: معاون اول رییس جمهور متهم است

غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه، روز دوشنبه، در یک کنفرانس خبری با بیان اینکه اتهاماتی متوجه معاون اول رییس جمهور است گفت که وی باید به این اتهامات پاسخ دهد. محمد رضا رحیمی معاون اول رئیس دولت، متهم به فساد مالی شده و وی پس از بررسی های قضایی و دریافت اظهارات سایر متهمان، به دستگاه قضایی احضار خواهد شد. 

سخنگوی قوه قضائیه گفت: با توجه به اظهارات و مدارک موجود در پرونده، اتهاماتی متوجه معاون اول رئیس‌جمهور است اما درباره قطعیت این اتهام باید منتظر ماند تا وی از خود دفاع کند.

الیاس نادران نماینده مردم تهران، پیشتر محمدرضا رحیمی  را متهم کرده بود که رئیس  یکی از شبکه‌های مفسدان اقتصادی بوده که اعضای آن بازداشت شده اند.

«دلیل برخورد نکردن با سران فتنه»

غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه، روز دوشنبه، در یک کنفرانس خبری و در پاسخ به سوالی در مورد افرادی که از آنان به عنوان «سران فتنه» یاد می شود گفت: «دلیل برخورد نکردن با این افراد این است که سیاست نظام در حال حاضر، اقتضای این امر را ندارد.»

عبارت «سران فتنه»، عنوانی است که حامیان دولت پس از انتخابات ریاست جمهوری از رهبران معترض به نتایج انتخابات، از جمله میرحسین موسوی و مهدی کروبی یاد می کنند.

به گزارش خبرگزای مهر، آقای محسنی اژه ای گفته است: « افرادی که در فتنه سال قبل دخالت داشتند ظلم بزرگی به نظام و مردم کردند که این افراد همان کسانی هستند که هم اکنون اطلاعیه می دهند و باید مجازات شوند.»

سخنگوی قوه قضاییه گفت: «در برخی موارد قوه قضاییه تنها تصمیم گیرنده نیست و ممکن است سیاست نظام این باشد که در زمان دیگری با این افراد برخورد شود.»         

وی افزود: «زمانی که سیاست نظام اقتضای برخورد با این افراد را داشته باشد بنده به شخصه اجازه نمی دهم که برخورد با آنان تا روز بعد طول بکشد و در همان روز آنها را محاکمه می کنم.»

این سخنان در حالی بیان می شود که صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، شنبه،با بیان این که عده‌ای قوه قضائیه را به «کوتاهی در برخورد با سران فتنه» متهم می‌کنند، یک بار دیگر
گفت، در این مورد بر اساس «مصالح کلی نظام»‌ عمل می‌کند و تنها از رهبر جمهوری اسلامی «سفارش» می‌گیرد.

در حدود یک سال و نیمی که از آغاز اعتراض‌ها به نتایج انتخابات و سرکوب خشونت‌آمیز آن به وسیله نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی می‌گذرد، برخی از رسانه‌ها و نیز چهره‌های تندروی طرفدار حاکمیت هراز چندگاهی خواستار «محاکمه سران فتنه» شده‌اند.


«اعدام شدگان زاهدان در تولید و توزیع مواد مخدر دست داشتند»

آقای اژه ای در مورد اعدام های اخیری که در زاهدان انجام شده گفت که این افراد «علاوه بر اقدامات تروریستی، در تولید و توزیع مواد مخدر هم دست داشتند.»

رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد که
۱۱ تن از وابستگان گروه جندالله، صبح روز دوشنبه در زندان زاهدان اعدام شده‌اند. به گفته این مقام قضایی اعدام‌شدگان متهم به فساد فی‌الارض و محاربه بوده‌اند و حکم آنها پس از تایید مراجع عالی قضایی به اجرا درآمده است.

محسنی اژه ای در ادامه گفت: ۱۱نفری که دوشنبه در زاهدان اعدام شدند، علاوه بر انجام اقدامات تروریستی، به تولید و توزیع مواد مخدر نیز می پرداختند به نحوی که از این افراد هزار کیلوگرم تریاک کشف و ضبط شد. این افراد هزینه اقدام تروریستی خود را از فروش همین مواد مخدر بدست می آوردند.»

طرح موسوم به هدفمند کردن یارانه ها

آقای اژه ای با توجه به اجرای طرحی که از آن به عنوان «هدفمند کردن یارانه ها» یاد می شود و در ایران به اجرا گذاشته شده گفت: «با سودجویانی که طی اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به دنبال سوء استفاده هستند، برخورد خواهد شد.»

این در حالی است که
گزارش شد همزمان با آغاز حذف یارانه ها در ایران، نیروهای پلیس در خیابان های تهران مستقر شده و حتی صف های طولانی در مقابل پمپ بنزین ها تشکیل شده بود.

محمود احمدی نژاد، شنبه در یک برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد که از روز یکشنبه (دیروز) قانون هدفمند کردن یارانه ها به مرحله اجرا در می آید.

پس از آن، ستاد هدفمندی یارانه ها با انتشار اطلاعیه شماره دو، از تعیین قیمت ۷۰۰ تومان برای بنزین آزاد و ۴۰۰ تومان برای بنزین سهمیه ای خبر داد.

در حال حاضر سهمیه بنزین دی ماه برای هر فرد دارای کارت سوخت خودرو ۵۰ لیتر تعیین شده است که نسبت به آذرماه ۱۰ لیتر کاهش یافته است.

ستاد هدفمندی یارانه ها همچنین قیمت هر لیتر گازوئیل سهمیه ای را ۱۵۰ تومان و آزاد را ۳۵۰ تومان اعلام کرد.

غلامحسین محسنی اژه ای گفت: «دولت و قوه قضاییه کمیسیون‌های مشترکی در تهران و سایر استان ها تشکیل داده‌اند و هماهنگی بین دادسراها و استانداری‌ها ایجاد شده است که اگر نیاز باشد بین قوه قضاییه و مجریه هماهنگی لازم انجام شده و برخورد مقتضی می‌شود.»
بی خیال - ایران - کرمان
یاد دادگاه کرباسچی به خیر. توی اون ظلم گاه این مردکه هم شاکی بود هم دادستان و هم قاضی. یه روزی به دست مردم بیچاره ترین ادم روی زمین می شی
سه‌شنبه 30 آذر 1389

مشتعل - سوئد - استکهلم
بالاخره تو درست میگی یا آقا سید علی امام نشان خرج جندالله رو امریکا و انگلیس میدن یا مردم محروم بلوچ که به اندازۀ سر سوزنی حقوق انسانی براشون قائل نیستید از طریق قاچاق آخه مرد ناحسابی این مردم از سر ناچاری برای یک لقمه نون بخر و نمیر دست به این کارا میزنن ولی خاور خاور تریاک روزانه به وسیلۀ سپاه چارپایان تو ایران پخش میشه کانتینر کانتینر هروئین به وسیلۀ سربازان گمنام امام زماد برای صدور انقلاب به نیجریه وسنگال و جاهای دیگه صادر میشه بابا جمع کن این بساط رو تو عصر اینترنت این خزعبلات تو گوش ما نمیره عامل همه اینائی که گفتی آقا سید علی و دوستان هستند
سه‌شنبه 30 آذر 1389

hasti.farzin - ایران - تهران
درود بر اژه ا ی خدا حفظت کنه تورا خدا احمدی را مجازات و دادگاهی کن. مخالف شدید رهبری احمدی احمدی . اگر به فرزند زهرا سید خدا میر حسین که رای هم اورد به ریاست بر می گذیدید این همه اشوب نمی شد چرا خدا با ما قهر کرده فقط به خاطر دوروغ دولت مردان بیایید اسغفار کنید و این مرتیکه پلید را مجازات کنید خدا شما را خواهد بخشید ای کاوه ها کجایید که ضحاک ها دارند مثل مار مردم و خونشان را می مکند
چهار‌شنبه 1 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.