یازده نفر از افراد وابسته به جندالله در زاهدان اعدام شدند


یازده نفر از افراد وابسته به جندالله در زاهدان اعدام شدند

دادگستری سیستان و بلوچستان اعدام شدگان را به وابستگی به جندالله متهم کرده است

یازده نفر به اتهام ارتباط با گروه جندالله و عملیات خشونت آمیز در شهر زاهدان اعدام شده اند.

روز دوشنبه، 29 آذر (20 دسامبر)، دادگستری استان سیستان و بلوچستان در ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که یازده نفر از افراد "وابسته به گروهک تروریستی" جندالله و ایجاد "شرارت و نا امنی" در این استان اعدام شده اند.

در این اطلاعیه خطاب به مردم این استان، آمده است که این یازده نفر "در ماه های اخیر در حوادث تروریستی و درگیری با ماموران انتظامی و به شهادت رساندن مردم بیگناه نقش داشته اند" و به این اتهام در محوطه زندان زاهدان به دار آویخته شدند.

این اطلاعیه به زمان بازداشت، تاریخ برگزاری و نحوه محاکمه این افراد اشاره ای نکرده است و تنها آنان را "قاصد و محارب" خوانده که با تلاش نیروهای امنیتی و اطلاعاتی شناسایی و دستگیر شده بودند.

به گفته دادگستری استان سیستان و بلوچستان، بازداشت شدگان پس از تحویل به دستگاه قضایی استان "طبق موازین شرعی و قانونی و انجام تشریفات دادرسی عادلانه، در جلسه علنی محاکمه" و "همه آنها" به اتهام محاربه و مقابله با جمهوری اسلامی به اعدام محکوم شدند.

براساس این گزارش، حکم اعدام این یازده نفر به تایید مراجع عالی قضایی رسیده و سپس به اجرا در آمده است.

در این اطلاعیه، اسامی اعدام شدگان و اتهام آنان نیز گزارش شده است.

پس از انفجارهای انتحاری چابهار مقامات امنیتی از بازداشت نه نفر خبر دادند

به گفته دادگستری سیستان و بلوچستان، سه تن از این یازده نفر به اسامی عبدالباسط شه بخش، عبدالناصر شه بخش و عبدالشکور زنگی زهی به اتهام محاربه و افساد فی الارض و تیراندازی به سوی ماموران پلیس راه در جاده زاهدان به خاش و کشتن سه تن از آنان به اعدام محکوم شدند.

اتهام چهار تن دیگر به اسامی محمد صالح اسلام زهی، ناصر شه بخش، لال محمد شه بخش و عطاء الله ریگی، علاوه بر فساد در ارض و محاربه، اجرای کمین علیه افراد نیروی انتظامی در منطقه لار زاهدان، کشتن دوازده تن از ماموران و وارد کردن مقادیری مواد مخدر به داخل کشور عنوان شده است.

در این اطلاعیه آمده است که یک نفر از این یازده نفر به نام عبدالرحمان ناروئی به اتهام تدارک امکانات برای عملیات بمب گذاری در مسجد امام علی زاهدان و اقدام به بمب گذاری در مسجد الغدیر و خیابان آزادگان در این شهر، و یک نفر به نام عبدالرئوف شه بخش به اتهام ارتباط با عملیات منجر به کشته شدن سیزده تن از پرسنل سپاه پاسداران در منطقه کورین در سال 1386 به اعدام محکوم شده بودند.

همچنین، دو نفر به اسامی بالانج ناروئی، به اتهام شرکت در سرقت مسلحانه و آدم ربایی، و یک نفر به نام احمد ناروئی به اتهام ایجاد آشوب در زاهدان پس از انفجار در مسجد امام علی، سرقت مسلحانه و ایجاد خوف در میان مردم اعدام شده اند.

اطلاعیه دادگستری استان سیستان و بلوچستان می افزاید که "ضمنا تمام معدومان از هواداران گروهک تروریستی بوده و در راستای پیشبرد اهداف گروهک فعالیت موثر داشته اند."

این اطلاعیه از "اشرار و معاندان" می خواهد که دست از اقدامات خود بردارند و هشدار می دهد که دستگاه قضایی مصمم به اجرای دقیق و سریع مجازات است.

این یازده نفر پنج روز پس از بمب گذاری انتحاری روز تاسوعا در شهر چاپهار، در استان سیستان و بلوچستان، اعدام شده اند اما مشخص نیست که آیا اجرای حکم آنان ارتباطی با این انفجار داشته یا نه.

انفجار روز تاسوعا در چابهار بیش از سی کشته و دهها زخمی برجای گذاشت و گروه موسوم به جنبش مقاومت مردمی ایران - جندالله - که هدف خود را احقاق حقوق اهالی سنی استان سیستان و بلوچستان اعلام کرده، مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفت.

در پی این انفجار، مقامات امنیتی ایران اعلام کردند که نه نفر را در ارتباط با بمب گذاری انتحاری چابهار بازداشت کرده اند اما در مورد این بازداشت ها جزئیات بیشتری منتشر نشده است.

سوئیس علی قمی - سوئیس - زوریخ
می کشند به اسم منافق حالا امیدوارم خودشان به دست همین مردم به دار اویخته شوند
دوشنبه 29 آذر 1389

ابوالفضل جعفری امریکایی - سوئیس - زوریخ
واقعا اینها جنایت کارند چون نمی تونند اصلی ها را بگیرند می ایند زندانی ها را ادام می کنند خاک بر سرت خامنه ای عوضی
دوشنبه 29 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
خدا میدونه کدوم مادر مرده هایی رو به این عنوان از سر راه برداشتن.
دوشنبه 29 آذر 1389

Anarchist - ایرلند - مینوث
9نفررادستگیر کردنداما11نفررااعدامیکنند,الله هم ککش نمیگزد ولام تاکام سخنی نمی گوید مبادا امام زمان(عج) خوششان نیاید..!
دوشنبه 29 آذر 1389

mardin delfani - انگلیس - برادفورد
چه بهانۀ خوبی برای اعدام کردن مردم! حالا دو تا تروریست خودشونو منفجر کردن ولی رژیم در عوض روزی ده-دوازده بیگناه و حتی کسانی که ربطی به سیاست ندارند را اعدام میکند.چندی پیش قرار بود رژیم ضحاک این موج اعدامها را در کردستان به بهانۀ انفجارهای ساختگی شروع کند اما خوشبختانه همۀ حزبهای کردستان آنرا نقشۀ رژیم برای سرکوب بیشتر خواندند و دار و دستۀ ضحاک نتوانستند کسی را محکوم کنند بنابر این برای حفظ صورت مسئله گفتند ما سی نفر را در خارج از کشور کشته ایم در حالی که هیچ کسی را نکشته بودند
دوشنبه 29 آذر 1389

1مهندس - ایران - شیراز
به جهنم.......لعنتی ها....این بی صفت ها با دولت مشکل دارن میان مردم بیچاره رو می کشن....امیدوارم حالا حالا ها توی جهنم بسوزن و روزی 200 بار منفجر بشن.....
دوشنبه 29 آذر 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
لعن الله قوم ضالمین و وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون.
دوشنبه 29 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
"قاصد و محارب"خود رژیم دژخیم آخوندی که با این گندکاریاش بیشتر مردم را به لبه مرگ میبرد چون جندا. و سایر تروریستهای دیگر از جمله حماس و فتح اینها برایشان فرقی نمیکند که با چه شیوه ای کشته شوند و جندا. این کار رژیم را بی پاسخ نمیذارند چون بدبختانه ایران هر روز مراسمی به مناسبتی برگزار میکند و تروریستها 2 باره زن و بچه بیگناه را از بین میبرند این انتقام جوییهای 2 طرف فقط به ضرر ملت بیگناه چون همه تروریستها این. شگرد کاره شان و هیچوقت نه آخوندها و نه خانواده. آنها از بین نمیروند چون آخوندها زرنگند و ملت خرافات پرست را به کام مرگ میفرستند ..رژیم باید تعغییر روش دهد و راهی مناسب برای پایان دادن جنایت طرفین و امنیت مردم بیگناه پیدا کند.
دوشنبه 29 آذر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
یازده نفر آدم بیگناه را کشتید و حالا منتظر انتقام باشید به اء ذای هر نفر ده نفر خواهند کُشت ، و ادامه جنایت !!!!!!!!!! مرگ بر اصل ولایت فقیح
دوشنبه 29 آذر 1389

DADA_ST - هلند - آمستردام
با این که همیشه با اعدام مخالف بوده و هستم ، ولی‌ این بر دستشد درد نکنه ، احقاق حق از طریقه کشتار مردم بی‌ گناه ؟
دوشنبه 29 آذر 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
کثافتها مردم بیچاره عزادار را چرا میکشید.در مکان عمومی بمب منفجر کردن نهایت بیشرمی و نامردیست.بعضیها واقعا حقشان اعدام است.
دوشنبه 29 آذر 1389

Matilda71 - سوئد - سوئد
چه زود تونستن ثابت کنن?
دوشنبه 29 آذر 1389

nader46 - انگلیس - لندن
اعدام کور در برابر کشتار کور.وادامه این دور باطل . خدا به ملت ایران رحم کنه.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
کشور جنایات !!. تو بکش من میکشم ..ما میکشیم ..آنها میکشند.. همدیگه رو بکشیم!!!!...."حکومت مـــــــــــــرگ و جنایت!!...
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ben 15 munich - المان - مونیخ
من طرفداری از این تروریستهای افراطی اسلامی نمیکنم ولی حالا که میخوند انتقام بگیرند وبیگناه باگناه بارابطه و بیرابطه مهم اینست که مردمو بترسونند واین جور حرکات نشانه ترس رژیم است.به امید نابودی فاشیستهای اسلامی از هر فرقه و گروهی باشد.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

محمد طاهر حقیقتجو - افغانستان - کابل
با عرض سلام به تمامی دوستان ایرانی، . دوستان عزیز ایرانی آگاه باشید که هر آنکسی که به جرم عضویت در گروه جندالله محکوم به اعدام میشود، در واقع به این مفهوم است که دولت ایران میخواهد اقلیت های وذهبی کشور را با اعمال فشار از طریق اعدام ها و تهدید ها تحت کنترول نگه دارد. اما اعدام افراد وابسته به قوم بلوچ به معنی نسل کشی خواهد بود. برادران بلوچ آگاه باشید که دولت ایران در صدد نابودی قوم بلوچ برآمده است.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

cyrus0007 - مرگ - ولایت
مرگ بر اصل ولایت فقیح
سه‌شنبه 30 آذر 1389

hasti.farzin - ایران - تهران
بکشید اهل تسنن را فقط با همین کار می تونید نسل شیعه را زیاد کنید خدا ناظر است
چهار‌شنبه 1 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.