فریبرز رئیس دانا، اقتصاددان ایرانی بازداشت شد


فریبرز رئیس دانا، اقتصاددان ایرانی بازداشت شد

رادیو فردا : همسر فریبرز رئیس دانا، اقتصاددان منتقد و پژوهشگر اقتصادی در تهران، در گفت و گو با رادیو فردا اعلام کرد که این عضو کانون نویسندگان ایران نیمه شب شنبه توسط چند مامور امنیتی در منزل خود بازداشت شد.

آزاده فرقانی در گفت و گو با « رادیو فردا»، شمار ماموران امنیتی را حداقل هشت نفر ذکر کرد و گفت که آنان حکمی برای بازداشت آقای رئیس دانا ارائه نکردند.

وی همچنین گفت که ماموران حتی کارت شناساسایی ارائه نکردند.

بر اساس این گزارش، دلیل بازداشت این اقتصاددان منتقد نیز اعلام نشده است و ماموران تنها گفته اند که او را برای «گفت و گو» با خود می برند.

تاکنون محل بازداشت فریبرز رئیس دانا مشخص نشده است.  

خانم فرقانی با مودبانه توصیف کردن رفتار بازداشت کنندگان گفت: به او گفته اند که با «جایی مصاحبه نکند و اگر هم مصاحبه کرد، بگوید که رفتارشان خوب بوده است.»

او در بخش دیگری از گفت و گو با «رادیو فردا» اشاره کرد که ماموران، لب تاپ و یکسری سی دی متعلق به همسرش را با خود بردند و صورت جلسه ای را هم در این مورد به امضای آنان رسانده اند.

فریبرز رئیس دانا در عین حال، عضو کانون نویسندگان ایران است.

khosh bavar - ایران - یزد
فقط ماهی های مرده در مسیر جریان اب شنا میکنند و با دستگیری ایشان, قادر نخواهید بود "حقیقت " را هم دستگیر کنید ! مردم عوام هوشیارتر از همه هستند, زیرا انها خودشان مظهر حقیقت هستند !
دوشنبه 29 آذر 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
چه با ادب. از ج.ا. بعیده.
دوشنبه 29 آذر 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
با کارگزاران که نبودی از اصلاح طلبان و اصولگرایان هم همیشه انتقاد کردی. .اسم ملی گرا و ناسیونالیسم هم که نمیشه روت گذاشت.نه این وری نه اون وری.خودتم موندی که چی میخوای؟
دوشنبه 29 آذر 1389

DADA_ST - هلند - آمستردام
هر کس مخالف کثافت کاری حضرات مفت خور باشه ، با دلیل و برهان اثبات کنه اشتباه می‌کنن جاش تو زندان ، با زندانی کردن یه مغز متفکر که حقیقت به زندان نمیره
دوشنبه 29 آذر 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
اگر هر چیزی بر خلاف نظر رژیم اسهالی بگوید در انتظار این دیکتاتورهای زمانه در جلوئ درب های منزلتان باشید.این پست فظرتان زمانه روی تمام دیکتاتورهای تاریخ را سفید کردند
دوشنبه 29 آذر 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
هر کسی دو کلمه حرف حساب توی این مملکت زد دستگیر,کشته یا ناپدید میشه.ننگ به این حکومت دیکتاتور
سه‌شنبه 30 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
آقای جعفر پناهی را هم به جرم بیان حقیقت به 6 سال حبس محکوم کردند . ره چنان بسته که پرواز نگه در همین یک قدمی می ماند کورسویی ز چراغی رنجور قصه پرداز شب ظلمانیست نفسم می گیرد که هوا هم اینجا زندانی ست. نابود باد خامنه ای و جیره خوارانش !!
سه‌شنبه 30 آذر 1389

شیر بیشه مازندران - ایران - بابل
آدمهای روشنفکر یاجایشون زندانه یا خارج از کشورایران آخه اینها برا حکومت آخوندی مزاحمت ایجاد میکنن.هیچکس نیاید سراز کاراشون دربیاره ودزدیهاشونو رو کنه.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

hasti.farzin - ایران - تهران
اشتباهت همین بود که اسمت دانا بود اخه مرد مومن محمود ریس دانا مگه اشکال داره باشه اسم محمود از این به بعد محمود ریس دانای احمدی نژاد هست
سه‌شنبه 30 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.