بوقلمون روست شده کریسمس

 
بوقلمون روست شده کریسمس

برای درست کردن بوقلمون نیاز داریم مواد مخصوصی درست کنیم که در داخل شکم آن میریزند و اسم این مواد را استافین میگویند ابتدا استافین را آماده میکنیم
طرز تهیه استافین خانگی:

۲ تا ۳ تا نان تست(نرم) را خورد میکنیم به صورت مربع های کوچک،میریزیم داخل یک کاسه بعد مقداری کنیاک و یک کمی روغن معطر به آن اضافه میکنیم آنرا هم میزنیم و میگذاریم برای مدت ۳-۴ دقیقه بماند تا کمی جا بیفتد.
۲ تا شاه بلوط را پوست کنده خوب ریز ریز میکنیم و به مواد داخل کاسه اضافه میکنیم.
حال یک سیب را پوست کنده آنرا به صورت مربع های ریز ریز خورد میکنیم و به مواد اضافه میکنیم.
۳ عدد مواد سوسیس را از پلاستیکش باز میکنیم و داخل این مواد میریزیم( نکته : در اروپا سوسیس هایی است که پخته نشده است و دور آُنها را با نایلونها مخصوصی میپیچند که از جنس یک نوع چربی خوک است اگر این نایلونها را باز کنیم سوسیس شبیه به گوشت له شده ای که با مواد معطر و ادویه جات ترکیب شده در میاید و حالت ظاهری خود را از دست میدهد. اگر شما در ایران هستید و به این نوع سوسیس دسترسی ندارید میتوانید مقداری گوشت چرخ کرده را با ادویه جات و کمی چربی ترکیب کنید خوب آنرا ورز بدهید تا یکدست شود آنوقت به مواد داخل کاسه اضافه کنید)
اکنون همه مواد را خوب به هم میزنیم و فلفل نمک آنرا میزنیم. میتوانید آگر جگر هم دارید آنرا کاملا خورد و ریز کنید و به این مواد اضافه کنید.
حال مقدار سبزیجان معطر مانند: گشنیز، آویشن، مریم گلی ریحان تازه را کاملا خورد کرده به این مواد اضافه کنید.
یک عدد پیاز را هم کاملا خورد کرده به این مواد اضافه میکنیم.
همه مواد را خوب به هم میزنیم و آنرا به کناری میگذاریم تا به عمل بیاید.

برای درست کردن بوقلمون نیاز به سبزیجاتی داریم مانند: پیاز، هویج و کرفس
این سبزیجات را به قطعات بزرگ تقسیم میکنیم و روی سینی نچسب که میخواهیم داخل فر بگذاریم میریزیم توجه داشته باشید که تمام سطح سینی از این سبزیجات و پیاز پر باشد چون باید بوقلمون را روی سطح این سبزیجات قرار دهیم به علت حرارت مستقیم که به سینی میخورد ممکن است بسوزد پس باید با سطح سینی تماس نداشته باشد و روی سطح سبزیجات قرار بگیرد.

بهتر است بوقلمون شما زیاد بزرگ نباشد چون نمیتوانید آنرا خوب طبخ کنید معمولا یک بوقلمون ۳کیلونیم  خیلی سایز خوبی است هم جوان تر است هم طعم بهتری دارد وهم راحتتر پخته میشود اگر هم این سایز برایتان کم بود میتوانید ۲ تا بوقلمون داشته باشید.

حال باید موادی را که برای استافین درست کردیم را بیاوریم و داخل شکم بوقلمون را پر کنیم و حسابی فشار میدهیم تا به هم بچسبد بعد پاهای بوقلمون را به هم میچسبانیم و با بند مخصوص آنرا میبندیم. حال روی بوقلمون را فلفل سیاه میریزیم و به آن نمک فراوان میزنیم  و روی سینی فر که سبزیجات را آماده کرده ایم کمی روغن زیتون میریزیم و بوقلمون را روی این سبزیجات قرار میدهیم.
حال کره  را که کمی نرم شده را روی تمام قسمتهای بوقلمون به فراوانی میزنیم و حسابی همه جای بوقلمون را کره اندود میکنیم چون طعم خوبی به آن میدهد و بعد از روست شدن یک پوست طلایی خوشرنگ به ما میدهد.

مقداری هم از استافین ما که اضافه آمده را در یک ظرف گود مخصوص فر میگذاریم و مواد را با قاشق کمی له میکنیم و روی آنرا هم کره میدهیم. برای طبخ استافین معمولا تا ۴۰دقیقه آماده میشود و روی آن کمی به رنگ قهوه ای کم رنگ در می آید که آماده خوردن میشود.
بوقلمون را داخل فر میگذاریم برای مدت ۱ساعت و ۴۰ دقیقه در ۱۸۰ درجه سانتیگراد.
هر ۲۰ دقیقه در فر را باز میکنیم و از موادی که از آن خارج شده و آب گوشتی که از آن در سینی جمع شده روی بوقلمون میریزیم تا خشک نشود و طعم بهتر بگیرد.
بعد ازمدتی که رنگ سینه و روی رانها کمی تغییر کرد و به رنگ طلای تر در آمد روی
سطح بوقلمون را کاملا با فویل می پوشانیم و میگذاریم بپزد توجه کنید که هر ۲۰ دقیقه روی آنرا سس بزنید. سپس فویل را برمیداریم و دوباره به بوقلمون سس میزنیم و دوباره فویل را روی آن قرار میدهیم تا کاملا پخته شود.
بعد از اینکه بوقلمون پخت سینی را از فر در می آوریم و بوقلمون را با احتیاط برداشته در ظرف دیگری قرار میدهیم تا مدت ۲۰ دقیقه بماند و گوشت پرنده خودش را ول کند و حالت نرم پیدا کند.
حالا سبزیجات و مواد سس اضافه مانده در داخل یک قابلمه میریزیم و یک لیوان شراب قرمز و یک لیوان آب مرغ معطر به آن اضافه میکنیم و روی حرارت گاز قرار میدهیم. سعی کنید روغن های روی این سس را با یک قاشق بردارید و دور بریزید تا سس شما غلیظ تر و خوشمزه تر شود. حال این مواد را از صافی عبور دهید.
کمی آرد و آب سرد را در یک کاسه جداگانه خوب حل کنید تا ترکیبی یکدست به دست بیاید. آنوقت سسی را که درست کرده بودیم و از صافی عبور داده بودیم را دوباره روی حرارت قرار میدهیم و وقتی سس شروع به جوشیدن کرد ترکیب آرد و آب را آرام آرام به آن اضافه میکنیم و مرتب هم میزنیم و نگاه میگنیم که زیاد سفت نشود و کمی هم حالت آبکی داشته باشد اگر خیلی سفت شد میتوانید کمی آب مرغ به آن دوباره اضافه کنید.
این سس خوشمزه را که اصطلاحا گریوی میگویند را میتوانید به میز شام بیاورید و وقتی بوقلمون و استافین سبزیجات و سیب زمینی ر ا در بشقابتان ریختید روی آن بریزید و نوش جان کنید

در کنار بوقلمون میتوانید مقداری سبزیجات مانند کلم، هویج، لوبیا سبز آبپز کنید و مقداری سیب زمینی هم در داخل فر بپزید و میز شام خود را برای کریسمس تزیین کنید.

ترجمه : راشین سایروس

wildpiony - هند - بمبیی
دوستان عزیز من تا زمانی که کاترین نباشه منم نخواهم بود.. دبه ی سیر ترشی از سمنان اگر اینارو میخونی که مطمئنم میخونی میخوام بدونی که ازت متنفرم و متاسفم که با آدم حال بهم زنی مثل تو همزبان هستم.. خوبه که دستت رو شد و معلوم شد همه ی زر هایی که زدی به مشت حرف مفته. esfahan اونجا زده بودی که باید روشن شه یعنی شما به کاترین شک داری؟ خیلی ممنون. دیگه واقعا این سایت با این همه خاله زنکی داره حال منو بهم میزنه. هروقت کاترین کامنت داد که برگشته کامنت بعدیش من خواهم بود.. کریسمس مبارک/ خدانگهدار
دوشنبه 29 آذر 1389

pandora - آلمان - کلن
به همون باقلوا مراجعه کنید,فعلا از قول من هم کریسمس مبارک:-) تا چه زاید سحر !
دوشنبه 29 آذر 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
wildpiony--1 - هند - بمبیی ...دوست عزیز باورت میشه صبح تا حالا میخوام یک کامنت رد کنم ماوس قفل کرده اعصابم خورد شده .من هرگز اینطور که تو میگی فکر نکردم بلکه میخواستم بگه تا ببینم چند نفر دیگر را میخواد متهم کنه؟ بعد خیلی حرف برای تو دهن زدنش داشتم .تو میدونی تو ایمیلهاش منو به چه چیزهایی متهم کرده؟ نه بازم خویشتن داری کردم و نگفتم .خجالت می کشم بگم نه از خودم بلکه از طرز افکارش! او بقدری مشاعرش را از دست داده بود که تو ایمیلهاش غیر از توهین به من ، به خانم ایران آزاد ایران ، جناب پهلوی ، حمید خان و محسن خان ، راز ، و کامی خوش ِ قلبِ مهربون ِ از همه جا بی خبر، فحش داده بود . نه تنها به همسرم بلکه به فرزندم هم فحش داده بود .
دوشنبه 29 آذر 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
2-- برات نوشتم و دوباره هم تکرار می کنم . یعنی یک آدم میتونه اینقدر قسی القلب و بی صفت باشه که دنیای ما آدم بزرگا را با دنیا و معادلات بچه ها یکی حساب کنه ؟ فکر می کنی وقتی اینقدر ضد و نقیض می نویسه من همه را بیام چشم و گوش بسته باور کنم؟ وقتی می نویسه من 4 ساله اینجام از طرفی دیگه میگه 7 ماهه با کسی مشکل نداشتم میخوای باور کنم ؟ وقتی تنها انیس و مونسش خوش باور هستش که میتونم بهتون قول بدم در واقع فلفل قرمز شخصیت مونث خوش باور هست باید حرفاشو اهمیت بدم؟ حکیم ابوالقاسم فردوسی میگه : تو اول بگو با کیان دوستی ؟ --- که تا من بگویم که تو کیستی !.
دوشنبه 29 آذر 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
3-- من به تو و کاترینا و بقیه میگم هیچوقت به حرف آدمهای ، بلانسبت شماها گوش نمی کنم چه برسه بخوام باور کنم. همانطورهم که برات نوشتم اصلا ایمیلهاشو جواب ندادم چون برام ارزشی نداشت. میدونی روزهای قشنگی بودند، داشتیم می خندیم و می نوشتیم ولی بعضی از آدمهای کم ظرفیت و حسود نتونستند این جمع دوست داشتنی را ببینند.اول به کاترینای عزیز و بعد هم به بقیه این دو بیت شعر را تقدیم می کنم : ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم --- جامه‘ کَس سیه و دَلق خود اَزرق نکنیم --- گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید --- گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم .
دوشنبه 29 آذر 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
4-- کاترینای عزیز اگه فکر می کنی شخصیت و حرفهای فلفل قرمز واقعیت داشتند و خیلی برات پر اهمیت هستند و ما باور داشتیم آره نیا دیگه . ولی اگر مثل من معتقدی که اون فقط یک شخص حسود و دوبهم زن بود و الان دیگه ترجیح داده که سکوت کنه تا اوضاع را برآورد کنه ، و هم من و هم بقیه باور نکردیم، دوباره برگرد . در ضمن ویلد پیونی جان .. تنها تلاش من برای معرفی بیشتر شخصیت وی بود و نه ایجاد سوء تفاهم . با تشکر و پیشاپیش کریسمس را به همه‘ شما عزیزان تبریک میگم .
دوشنبه 29 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
wildpiony-هند-بمبیی: کابر گرامی باور کن ..کامنتت توی سرم چنان خراب. شد که:میدونی چرا؟؟در همه گوشه و کنار سایت بد و بیراه میخونیم !.اما. کامنتت یهو بد جوری توی کله ام کوبید !این همه دلخوری از کجا سر زده؟. چه معمایی!..باور کن هرگز اینجوری کامنت نخونده بودم !بخاطر*شب زیبای. یلدا همه برگردید به سایت * دلخور نشین .خوندن کامنت تو کاترین و. دیگران جای خود لذتی داره *..ماجرا سمنان جی بود؟؟..آشتی کنین بچه ها!. شب یلدا داره میاد..!
دوشنبه 29 آذر 1389

homa-ir - المان - هامبورگ
به تمام یاران خوب و دوست داشتنی ام - باصفا و یکرنگ بدون ریا - بخصوص. ایرانیان ارامنه ( مسیحی ) درهرکجای دنیا هستند . ازخداوند بزرگ ارزوی Weihnachte بسیارخوب و درسال نو مسیحی ارزوی تندرستی , شادابی , موفقیت , و خوسبختی را دارم . کاترینای نازنینم - شقایق عزیز, Pell عزیز. , پاندورا عزیز , فلفل قرمز عزیزم ( دختراریائی جون) , danni عزیز, وبقیه یاران. خوب و باصفا بدورازکلک و تفرقه شاد باشید. دوستارشما هما هامبورگ
دوشنبه 29 آذر 1389

be man megan khoda - کویت - کویت
کاش میشد یه خوبی از خودمون جا میزاشتیم
سه‌شنبه 30 آذر 1389

miniator - ایران - تهران
الاغ وحشی .دورغوزاباد..همچین بری که نادر رفت,چیز از چیزه قادر رفت.ای روان شاده پارسالی با اون رفیق الکیت که از خودت گیج تره.برین بابا توی یه فوجتون.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

dannni - سوئد - استکهلم
کوچه باغان گذشته، خالی از فریاد شبگرد و غزل گشته. باغ سرسبز جوانی ها، خزانی شد. سالها بی بودنت بودم، تن به هر بیهوده فرسودم. جمع این مطلب زدم من، زندگانی شد. /.یادش بخیر حدود 3 سال پیش بود اومدم عضو سایت شدم . چندتا کامنت گذشتم خیلیها تاختن به من بعظیها خوششون اومد / بخودم قول دادم همه چیز رو تحمل کنم نه بخاطر کسی از سایت قهر کنم نه برای به به کفتن بعظیها بخودم به بالم یادش بخیر یک گروهی بودیم اگر میخواستیم بیوفتیم جون هم میرفتیم قسمت ورزشی هرچه از دهنمون در میومد بهم میگفتیم ولی بعدش تو قسمتهای دیگه مثل بهترین دوستان بودیم / فرنوش/ شهرام/ سعید/ علیر ضا بندری /$persian$. /نناز لنگی /و کاترینا و بعدش شقایق بما ملحق شد/واقعا گفتن هرچه قدیمی جنسش بهتره ادمها جدید اومدن اینجا رو دسته بندی کردن یک روز بهات هستن یک روز ضد بعضیها دوست دارن قیصر بازی در میارند / باید بدونید همه ما رفتنی هستیم ولی ایران یوکی ماندگار هست شاهد بچه بازی های شماهاس/ دلم گرفته دوستدارم 3 سال پیش برگرده همون بچها/20.12.2010 لندن
سه‌شنبه 30 آذر 1389

pesar shoja - استرالیا - استرالیا
من که بوقلمون دوست ندارم چون گوشتش سخته و شور. مغ رو ترجیح میدم. هر سال که از سر کار واسه کریسمس بوقلمون میدن دادم به هسایم و دوست اشنا. بوقلمون امسال رو هم بختم دادم به سگم. کریسمس و سال و میلای تمام هموطنان مبارک
سه‌شنبه 30 آذر 1389

pandora - آلمان - کلن
homa-ir - المان - هامبورگ . فقط به رسم ادب پاسخ کامنت شما رو میدهم,وگرنه کماکان جای دیگر کامنت نمی گذارم.ممنون بابت آرزوهای زیباتون.متقابلا آرزوی تنی سالم دلی شاد و لبانی خندون براتون دارم.در کنار تمام عزیزانتون خوش باشید و سبز:-)سال نوی میلادی,کریسمس و یلدای شما مبارک
سه‌شنبه 30 آذر 1389

marjamak - نروژ - اسلو
homa-ir - المان - هامبورگ . هما جانم درود بر شما عزیزم مدت زیادی بود از شما خبری نبود. به هر حال من هیچ وقت دل گرمی ها شما نازنین را از یاد نبردم. به امید سرافرازی و پایداری برای شما و رهایی برای ایران مان. میبوسمت
سه‌شنبه 30 آذر 1389

pelle - سوئد - استکهلم
homa-ir - المان - هامبورگ . هما خانم عزیز بسیار خوشحالم که دوباره کامنت شما را می بینم . از صمیم قلب برای شما و خانواده محترم بهترینها را آرزو میکنم. دلم واقعا برای شما تنگ شده بود
سه‌شنبه 30 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
wildpiony - هند - بمبیی-سلام شقایقم مرسی عزیزم واقعا خیلی به من لطف داری گلم پاشو کامنتهای خوشگلت روبفرست بیادبخونم دلم بازبشه خانم دکترمنشی نمیخوای?..این بچه پررو دنی چه حرفی زد یاداون روزها افتادم خیلی جالب گفت !dannni - سوئد - استکهلم-لندن-گل پسر,به بریتانیای کبیر خیلی خیلی خوش اومدی مافیا لندن روبهم نریزی ?:D امیدوارم زیباترین خاطرات روبه همراه ببرید ,موردی بودمن رودرجریان بذارعزیزم.راستی یادته حریف من نمی شدیدچقدرحرصتون رودراوردم حیف!این موزیک هم تقدیم به دو دوست قدیمی https://www.youtube.com/watch?v=pa14VNsdSYM
سه‌شنبه 30 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین-درود برشمانازنین بانو..ازحسن اعتمادتون بی نهایت سپاسگذارم وبسیارمتاسفم از این اتفاقات ,من هم هنوزدرشوک هستم چطوریک ادم ?!کارهای زشت و وقیح خودش روگردن دیگری بیاندازد???!!! باردیگرتاکیدمیکنم چیزیی جزدروغ نیست حسادت ازبازگشت جمع دوستانه مان باعث شدبدجور اب روغن قاطی کنه گستاخ بی چشم و رو..ازمن خواسته شده درباره او{ فلفل}حرفی نزنم ولی میخوام بگم مگرتومهمترا{زهما}برایم بودی که بخواهم چنین کارزشتی روانجام بدهم???من تاجایی که شده وبشه سعی میکنم احترام بزرگتررونگه دارم قبلاجسارتی کردم وخیلی زودپشیمون شدم.. ازهرچی فلفل وسیرهست حالم بهم میخوره !خدای من, چقدربهم میان فسیل سرگالشی بافلفل سیرترشی فقط یک کله قند کم دارند ..ارزوی بهترین هاعزیزم ..شادی ات شادی من است همیشه شادباشید.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

wildpiony - هند - بمبیی
porharfi - هلند - آرنم دوست عزیز فقط به احترام شما کامنت گذاشتم.. شما برای اینکه موضوع رو متوجه بشید کافیه یه سری به قسمت نان بادام زمینی و بعدش باقلوا بزنید. همه چیز رو متوجه میشید. به جای سمنان هم مختارید که از میلان. پراگ.ژوهانسبورگ استفاده کنید/ شادوسربلند باشید
سه‌شنبه 30 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
homa-ir - المان - هامبورگ -به به همای عزیزم. درودبرشما نازنین شرمنده کردیدوظیفه ما بود . من هم به سهم خود یلدا,کریسمس وسال نو میلادی راصمیمانه تبریک وشادباش میگم باارزوی بهترین هابرای شما وخانواده محترمتان شادوهمیشه سربلندباشی ..///pandora - آلمان - کلن-عزیزم نبینم تحریم کنی خودت رو :)درضمن بایداعتراف کنم ایندفعه حق داشتی من خیلی زوداعتمادمیکنم متاسفانه جزبدترین خصوصیات من هست بیخیال این بحث ها یلدا چیکارمیکنی ?
سه‌شنبه 30 آذر 1389

wildpiony - هند - بمبیی
katrina - اسکاتلند - گلاسگو عجب بترکه چشم حسودامون/ خوش اومدی خانمی...
سه‌شنبه 30 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
یلدا یعنی یادمان باشد که زنگی آنقدر کوتاه است، که یک دقیقه بیشتر با هم بودن را باید جشن گرفت. حتی طولانی ترین شب نیز/. به خورشید می رسد. ..دوستان عزیزم وسروران گرامی فرارسیدن شب یلدا روتبریک میگم امیدوارم هندوانه های همگی قرمزوشیرین باشد :)اااخ- شقایق -انارنمیخواااای???و. sepherعزیزاین تاپیک به حضورشمااحتیاج داره پس به سوپ قورباغه حمیدخان کی بایدگیربده?:D
سه‌شنبه 30 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
اصلاح میکنم{ زندگی}که به اشتباه زنگی تایپ شد.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
wildpiony-هند-بمبیی:سپاسگزارم که راهنمایی و اشاره ایی کردی .. من اونروزها بدلیل اینکه از بیماری باید مراقبت کنم ..از خواندن بعضی از. مطالب در سایت دور بودم ..مرسی از تو*گلهای خوشگل سایت سرتون به. جنگ و جدال با هم مشغول بشه !از بلایی بنام "ملا و حکومتش"غافل میمانید. و این همون خواسته "تفرقه انداز تا ملا بچاپد !..است ..نازنین ها آشتی. کنید و دوست باشید ..منم گاهی سگ عصبانی شدم از واژه های زشت. استفاده کردم ..که : پوزش از خوانندگان کاربر گرامی می خوام..
سه‌شنبه 30 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
حمیدخان عزیز- پهلوی 100 گرامی درودبرشمااااا.بنده نوازی کردید ممنونم ازلطفتون ..{قسمت طنزپرنیان} ..موضوع بسیارجالبی روجناب پهلوی عزیزانتخاب کردید حتمادنبال خواهم کرد وضمناخسته نباشیدخیلی ارادت دارم /
سه‌شنبه 30 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
porharfi - هلند - آرنم-دوست عزیزدراین موردهیچ جای اشتی نیست به هیچ وجه..تشکرازشما.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
katrina - اسکاتلند - گلاسگو . کاترین عزیزم, خوش اومدی , هرچند همانطور که پاندورا گفت امیدورام به سلامت خودت بیشتر فکر کنی, من اگه گاهی چیزی میگم در گفتگوی اشپزی, هدفم بیشترحفظ سلامت دوستان هست, اگه قراره کسی برنجه و یا استرس به سلامتش لطمه بزنه خوب بهتره اجتناب کرداز کشاکش بیهوده. حقیقتش عزیزم اومدن من به این سایت بیشتر به دلیل مبادله دانش بود, واینکه تجربیاتی که فکر میکنم! درست است مبادله کنم, ادعایی هم ندارم, هیچگاه خداحافظی هم نمیکنم(کسی نیامده بود! که کسی برود=> فقط فروتنی رو حال کن lool)حمیدجان با نام مستعار حمیدالله خان فعلا به دلیل فروختن سوپ تقلبی غورباغه تحت تعقیبه! :-) در سوپ, ران هشت پا بجای ران غورباقه استفاده میکرده!!:-) .
سه‌شنبه 30 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
sepher - استرالیا - سیدنی-درودسپهرجانم سپاس ازشما..سعی میکنم دیگه به مسائل بی ارزش فکرنکنم ..ولی سوپ قورباغه حمیدخان بسیارخوراک پرخاصیتی هست کلی ویتامین همراه داره من دستورش روگرفتم درست کردم سریع سرماخوردگیم خوب شد:pبسیارمایل ومشتاقم ازاطلاعات ودانش شمابابهره شوم واستفاده کنم سپهرفروتن :)
چهار‌شنبه 1 دی 1389

homa-ir - المان - هامبورگ
majamak-نروژ-اسلو. باتشکر و سپاس از محبت شما, باپوزش از ننوشتن نام شما , امیداست مرا. بخسیده باشید. سال نوی خوب , باارزوهائی که دارید , چیزیکه من ازخداوند. بزرگ برای شما ارزومندم . شاد و تندرست باشد. هما هامبورگ
پنج‌شنبه 2 دی 1389

homa-ir - المان - هامبورگ
pandora-المان- کلن. پاندوراجون - باتعجب و شگفتی از کامنت شما, نمیدانم براستی چرا? و چه . چیز و چه انگیزه ائی باعث دلسردی شما ازمن شده و چرا به رسم ادب ? و. چرا درجای در جای دیگر نه ? جای بسی تعجب ! من بندرت خواهم امد. . موفق و شاد باشی. المان هامبورگ
پنج‌شنبه 2 دی 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
homa-ir - المان - هامبورگ-همای عزیزپاندورا قراربودتامن به سایت برنگردم کامنت نگذاردمنظورش این بود اگراین کامنت روگذاشتم فقط به خاطرشمابود ,اخه -فلفل قرمز-توهین وتهمت هایی به من زدومن دیگرقصدنداشتم کامنت بگذارم وپاندوراهم اعتصاب کرده بود عزیزم قصدجسارت نداشت..ببخشیدمن به جای ایشان پاسخ دادم ..امیدوارم رفع سوتفاهم بشود سپاس نازنینم.
پنج‌شنبه 2 دی 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.