برکناری مهرداد بذرپاش از ریاست سازمان ملی جوانان، به علت انتقاد از مشایی


برکناری مهرداد بذرپاش از ریاست سازمان ملی جوانان،
به علت انتقاد از مشایی

سایت تابناک از برکناری مهرداد بذرپاش، رییس سازمان ملی جوانان، به دلیل انتقاد از مشایی خبر داد و نوشت: محمود احمدی نژاد در جلسه امروز هیئت دولت، در پی انتقاد مهرداد بذرپاش از برخی دخالت های اسفندیار رحیم مشایی در امور سازمان ملی جوانان، دستور به برکناری وی داده است.

برخی منابع خبری فرحناز ترکستانی معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت را به عنوان یکی از گزینه های جایگزین بذرپاش معرفی کرده اند. وی خواهر زاده حمید بقایی، مسئول سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، است. بقایی از نزدیکان مشایی است که در زمان ریاست مشایی بر سازمان میراث فرهنگی، معاون وی بود.

برخی معتقدند عزل منوچهر متکی نیز به علت انتقاد او از مشایی بوده است، که در این صورت بذرپاش را باید دومین قربانی مخالفت با مشایی در هفته اخیر به شمار آورد.

حکم رسمی برکناری بذرپاش تاکنون منتشر نشده است.

استعفا یا برکناری بذرپاش؟

آینده نیوز : مهرداد بذرپاش رئیس سازمان ملی جوانان در جلسه امروز هیات دولت برکنار شد تا در فاصله یک چشم بر هم زدن دومین عضو کابینه دولت دهم جایش را به یکی از چهره های مورد وثوق بدهد.

به گزارش خبرنگار آینده؛ در حالی که کمتر از یک هفته از عزل ناگهانی منوچهر متکی، وزیر سابق امور خارجه که با فعالیت اسفندیار رحیم مشایی و بقایی درحوزه سیاست خارجی مخالفت کرده بود می گذرد، مهرداد بذرپاش معاون احمدی نژاد که خود را از بختهای انتخابات ریاست جمهوری آینده می دانست، پس از برکناری از هیات مدیره سایپا در هفته گذشته، از ریاست سازمان ملی جوانان هم عزل شد و احتمالا جای خود را به خواهرزاده بقایی جانشین مشایی خواهد داد.

این برکناری های پیاپی در هیات وزیران یادآور عزلهای چهارم مرداد سال گذشته است که محسنی اژه‌ای و صفار هرندی از دولت نهم عزل شدند و سپس لنکرانی، مصری و فتاح، وزرای بهداشت، رفاه و نیرو به دلیل مخالفت با مشایی از قطار دولت دهم پیاده شدند.
 
گفته می شود خانم دکتر فرحناز ترکستانی، معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت به عنوان یکی از گزینه های جایگزین بذرپاش مطرح است. وی از بستگان بقایی، رئیس سازمان میراث فرهنگی است.

در حالی که تابناک و مشرق از برکناری بذرپاش خبر دادند، عصر ایران به نقل از سازمان ملی جوانان از استعفای بذرپاش خبرداد و کمی بعد خبر برکناری بذرپاش از خروجی برخی سایتها حذف شد و اکنون خبرگزاری رسمی دولت از برکناری بذرپاش خبر داده است.

مهرداد بذرپاش که پس از صادق امامیان مشاور جوان محمود احمدی نژاد در شهرداری تهران شد، پس از پیروزی احمدی نژاد در انتخابات سال 1384 به همین سمت در ریاست جمهوری منصوب شد.

بذرپاش پس از ازدواج با دختر علی احمدی، وزیر آموزش و پرورش دولت نهم که به دلیل مخالفت با مشایی در دولت دهم حذف شد و نیز ناکامی در انتخابات شورای شهر، ابتدا به مدیریت پارس خودرو و سپس به مدیر عاملی سایپا رسید، اما با انتصاب تیم مورد حمایت مشایی، وی به رغم میل شخصی از سایپا یه سازمان ملی جوانان رفت.

موضوع ادامه تحصیل وی در مقطع دکتری دانشگاه علامه طباطبایی بدون شرکت در کنکور اولین جنجال تحصیلی دولت نهم قبل از طرح موضوع مرحوم کردان و محمدرضا رحیمی بود.

بذرپاش پس از یک ماه از مصاحبه تلویزیونی خود با برنامه مثلث که در آن گفت تنها یک پراید قسطی دارد، روزنامه خصوصی وطن امروز را با سرمایه ای بالغ بر یک میلیارد تومان راه اندازی کرد و سپس در انتخابات ریاست جمهوری گذشته نیز تبلیغات سنگینی برای دکتر احمدی نژاد انجام داد. اما با تشکیل دولت دهم که پدرهمسر وی به صورت غیرمترقبه‌ای از آن حذف شد، وی نیز از مدیریت کارتل مالی سایپا برکنار شد و پست کم اهمیت تر ریاست سازمان ملی جوانان به او واگذار گردید.

برخی نزدیکان بذرپاش در تلاش بودند با توجه به جوانی و خوش سیما بودن و ارتباط خوب وی با بسیج و اصولگرایان، وی را به عنوان کاندیدای دوره بعد ریاست جمهوری مطرح کنند.

واکنش بذرپاش به خبر برکناری

رئیس سازمان ملی جوانان گفت: رفتنم از این سازمان محتمل است و تا پایان جلسه امروز هیأت دولت این موضوع قطعی می شود.


مهرداد بذرپاش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر درحاشیه جلسه عصرامروز هیات دولت درباره خبر برخی منابع مبنی بر تغییر سازمان ملی جوانان افزود: دیروز و امروز هنوز چیزی به اینجانب ابلاغ نشده است و من از ساعت 12 امروز تاکنون در شش جلسه هیأت دولت شرکت کرده ام.

وی گفت: البته از چند وقت پیش به این جمع بندی رسیده ایم و در پایان جلسه امروز هیأت دولت که ساعتی دیگر خواهد بود ، ماندن یا رفتنم به طور دقیق مشخص خواهد شد

تصاویر جانشین احتمالی بذرپاش:

پریشان - ایران - صدرآباد
باد آورده را باد می برد
دوشنبه 29 آذر 1389

azadazad - ایران - تهران
گوساله های تازه به دوران رسیده
دوشنبه 29 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
چرا تو این کلاغ سیاه ها یه دختر یا یه زن خوشگل نیست?
دوشنبه 29 آذر 1389

1983 - ایران - تهران
الان اگه رهبر هم از مشایی انتقاد کنه برکنار می شه این که تویی
دوشنبه 29 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
چقدر شبیه " گل دختر عاشق رهبر " هست !?
دوشنبه 29 آذر 1389

maryam-germany-71 - المان - برلین
اهاااااان از این جهت!!!!
دوشنبه 29 آذر 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
آقای علیرضا علی احمدی باجناق محمود احمدی نژاد است.رییس جمهور با باجناقش هم تعارف نداشت که اونو برکنار کرد چه برسه به داماد باجناقش.ضمن اینکه آقای احمدی نژاد هر طوری یه نفر رو بر کنار میکنه این سایت ایرانیان و بقیه ازش انتقاد میکنن.چرا نمی خواین بپذیرین تغییر و تحول در مجموعه دولت از اختیارات رییس جمهوره.حالا به هر دلیل.
دوشنبه 29 آذر 1389

garfieldx - ایران - تهران
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز احمدی نژاد خیلی غلط کرده که همه فک و فامیلاشو آورده سر کار، که بخواد حالا برکنارشون کنه. حالا به هر دلیل. لووووووول
دوشنبه 29 آذر 1389

amir58 - ایران - مشهد
گل دخترعاشق رهبر-توکه ازایرانیان وایرانیان انگلستان خوشت نمیاد.بروتوسایت وخبرگزاریهایطرفدار(ا.ن_اقاورهبری)24ساعته پاچه خواری کن.شایدبه نوایی برسی.البته اینجاهم سرگرمی خوبی هستی؟؟؟؟؟؟؟
دوشنبه 29 آذر 1389

perestige - ایران - تهران
خواهرزاده ا-ن برکنار میشه و خواهرزاده بقایی جاش میاد.در مورد کاندیداتوری بقایی برای دور بعد ریاست جمهوری زمینه سازی میکنند. فراموش نکنید متکی و باقی برکنار شده ها با تیم مشایی و بقایی و .. مخالف بودند.
دوشنبه 29 آذر 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
khosh bavar - ایران - یزد آقای محترم!! اتفاقا خانم دکتر فرحناز ترکستانی نماد یک زن تحصیل کرده و محجبه واقعی اسلامیه .اون الگوی خوبی است برای من و تمام دختران ایران زمینه.انشاءالله که بشه رییس سازمان ملی جوانان و معنی زن واقعی رو به تو و امثال تو نشون بده.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
khosh bavar جان گل گفتی, این هم یکی دیگه از معشوقه های موسولینی ( رهبره) !! یه عده افراطی های مذهبی , از زمان عقب مانده , ستم پیشه و عقده ای . قیافه هاشونو نگاه , بنظر میاد که با خودشون هم درگیری دارن.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
garfieldx زنده باد ! از قدیم گفتن که اگه یه دیوونه سنگو بندازه توی چاه , 10تا عاقل هم جمع بشن نمیتونن اونو بیارن بیرون !! حالا این عقب افتاده هم یه غلطی کرده که خودش هیچی امام زمانش هم درمونده !!
سه‌شنبه 30 آذر 1389

خرمگس سبز - ایران - تبریز
تو عکس اول انگشت سبابه محمود آماده دخول توی دماغشه...
سه‌شنبه 30 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز: از اسم کاربری شما اینطور نتیجه میگیرم, که هر کسیکه عاشق رهبر باشه = گل دختر و اگر عاشق رهبر نباشه ╪ گل دختر نیست ! که جای تاسف داره که چنین منطقی داری و حتما برای خانمهایی که عاشق رهبر نیستند مجازات سختی در نظر گرفتید ?! من متاسفانه با امثالی مثل شما که اینطور طرز فکری دارند, نمیتونم شماها را قانع کنم, و از طرفی در تاپیکهای دیگر از شما چند سوال کردم که جوابم را ندادی, بدینخاطر شما در مد نظرم بودی و ایشان را بشما تشبیه کردم که باید اعث افتخار گل دختر باشه !
سه‌شنبه 30 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
feminism - انگلستان - لندن : گلی از شماست دوست عزیز !
سه‌شنبه 30 آذر 1389

garfieldx - ایران - تهران
feminism - انگلستان - لندن گل گفتی. تازه، کار این احمق یه فرقی هم با بقیه احمق ها داره و اونم اینه که این بابا اول عاقلا رو انداخته توی چاه، بعد اون سنگ رو هم انداخته روشون! :S
سه‌شنبه 30 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
khosh bavar جان , لطف داری مهربون !
سه‌شنبه 30 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
garfieldx عزیز اینو گوش کن, امروز داشتم از سر کار برمیگشتم راننده ماشین که پاکستانی بود ازم پرسید کجائی هستم !? گفتم ایرانی . گفت من به ایرانیها و رئیس جمهور شون خیلی علاقه دارم ! گفتم علاقه ایرانیان به احمدی نژاد بمیزان علاقه مردم اوگاندا به عیدی امین رهبر خودکامه و دیکتاتور نظامی پیشین اوگانداست ! مردک از اون مسلمونای احمق و افراطی و چشم چرون بود ولی با دو سه جمله , خوشگل دهنشو قفل کردم وقتی دیدکه نمیتونه کل کل کنه گفت این نظر شماست اما دوست داشتم که بتونم با شما بیشتر صحبت کنم , گفتم شما برو با همسرت صحبت کن ! از این احمقها در لندن هم پیدا میشن . خوش باشی در ضمن شب یلدات هم با شادی و خوشی همراه باشه.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.