چاپ آگهی فروش باغ تاریخی مینوی شیراز در روزنامه


چاپ آگهی فروش باغ تاریخی مینوی شیراز در روزنامه

آخرین نیوز: یک شرکت خصوصی در یکی از روزنامه های سراسری روز ( شنبه ۲۷ آذر) آگهی فروش باغ مینوی شیراز را درحالی منتشر کرده که این باغ به عنوان یکی از منحصر به فردترین باغهای شیراز هفت سال پیش در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. به گزارش خبرنگار مهر، در آگهی شرکت خصوصی خدمات بازرگانی آینده نگر مهر این چنین آمده که این باغ به مبلغ ۴۲ میلیارد تومان به صورت پرداخت شرایطی و با ارائه تسهیلات حداکثر به میزان ۸۰ درصد و با اقساط ۱۲۰ ماهه یکجا به فروش می رسد.

فروشندگان این باغ در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر که به عنوان خریدار خواستار اطلاعاتی در مورد این باغ شده بود عنوان کردند که باغ مینو را امسال از مالک خصوصی آن خریداری کرده اند و در فهرست آثار تاریخی نیز قرار ندارد و مالکیت ۶ دانگ آن در اختیار خریدار قرار می گیرد. این در حالی است که بر اساس مدارک سازمان میراث فرهنگی، باغ مینوی شیراز واقع در خیابان لطفعلی خان زند، به دلیل داشتن ارزش ملی در ساختمان و درختان تنومند با شماره ۹۷۸۲ در تاریخ ۱۱ شهریور سال ۸۲ در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

این باغ دارای درختان کهنسال و تنومند و عمارتی با معماری دوران پهلوی است که مالک آن در سال ۸۲ اجازه ورود کارشناسان میراث فرهنگی به داخل باغ را نداده بود اما سازمان میراث فرهنگی بنا به ضرورت حفظ این باغ تاریخی آن را در فهرست آثار ملی ثبت کرد. بنابراین با ثبت این باغ، مالک آن تنها می تواند حق مالکیت خود را به فروش برساند و اجازه هیچگونه دخل و تصرفی در آن را ندارد مگر با اجازه کتبی از سازمان میراث فرهنگی استان. اما فروشندگان باغ مینوی شیراز معتقدند به دلیل اینکه مالک باغ خصوصی بوده هیچگونه محدودیتی برای تغییر کاربری و یا ساخت و ساز در این باغ وجود ندارد و تصمیم با خریدار است که باغ را به هتل باغ و یا برج و یا هر کاربری دیگر تبدیل کند.

باغ مینوی شیراز بالغ بر ۱۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت یکی از باغهای تاریخی و منحصر به فرد شیراز است که به دلیل وجود آن در کنار باغهای دیگر شیراز، این شهر را به شهر باغهای رویایی و تاریخی می نامند. در حال حاضر ۱۱ باغ از باغهای فعلی شیراز در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده که همگی معرف جاذبه های طبیعی شهر شیراز هستند و هر کدام نیز حکایتی از هنرمندانی دارد که روزی زمین خشکیده شهر شیراز را با باغ سازی و چمن آرایی ساختند و مصفا کردند.

Pezhman - اتریش - وین
شما که دست به مصادره تان حرف ندارد.حداقل یکبار هم بخاطر کل ملت این کار را بکنید. البته پولش را از سرسفره نفت به صاحبش بدهید.
دوشنبه 29 آذر 1389

1983 - ایران - تهران
با پول این مردم به امثال مشایی که در این دولت کم نیستند حقوق می دید یک بار هم به خاطر حفظ آثار باستانی این کار رو بکنید
دوشنبه 29 آذر 1389

sorosh.van - ترکیه - وان
میخرمش اما تخفیف باید بدید
دوشنبه 29 آذر 1389

majid63 - فرانسه - پاریس
پدرسوخته ها برای نوه و نتیجه می خواهند آخوند کثیف.خوشحال هستم ! که انقلاب وقتی که میشه در ایران جایی برای آخوند وجود ندارد
دوشنبه 29 آذر 1389

سوئیس علی قمی - سوئیس - زوریخ
واقعا باید چی بگویم کل میزاث ملی ایرانیان نابود می شود خاک بر سر تو ای جمهوری اسلامی ایران
دوشنبه 29 آذر 1389

keykalhor - ایران - تهران
لطفا دم دستتون اون حوزه علمیه رو هم بزارید برای فروش.خودم میخرمش به جاش دیسکو میزنم.
دوشنبه 29 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.