جام جهانی باشگاهها؛ اینترمیلان قهرمان شد


جام جهانی باشگاهها؛ اینترمیلان قهرمان شد

اینترمیلان ایتالیا، قهرمان اروپا با پیروزی سه بر صفر بر تی پی مازمبه، قهرمان آفریقا از کنگو قهرمان جام ۲۰۱۰ باشگاه های جهان شد. این دوره از مسابقه ها با حضور هشت تیم در ابوظبی، امارات متحده عربی برگزار شد.

نیمه نخست با گلهای پیاپی گوران پاندف در دقیقه ۱۳ و ساموئل اتوئو، مهاجم کامرونی تیم اینتر در دقیقه ۱۷ دو بر صفر به سود تیم ایتالیایی به پایان رسید. در دقیقه ۸۵، یوناتان لودویچ بیابیانی، بازیکن تازه نفس اینترمیلان گل سوم را زد. بیابیانی از دقیقه ۷۰ جانشین میلیتو شده بود.

تیم موزمبه در حالی پس از دو بازی درخشان از پای درآمد که شروع خوبی در برابر تیم گران قیمت اروپایی داشت. شلیک راه دور میالا نکولوکوتا به دیرک دروازه جولیو سزار برزیلی خورد. اما هفت دقیقه بعد اینتر با نخستین حمله اش دروازه مازمبه را گشود. مازمبه گل دوم را هم از اتوئو خورد، اما هیچگاه چهره یک مغلوب به خود نگرفت.

در دقیقه ۷۵ چیزی نمانده بود که تیم آفریقایی فاصله را کم کند. کالوییتوکا در تلاش برای دور زدن سزار بود که ناموفق ماند. به نظر می آمد او باید در حالت تک به تک اقدام به شلیک می کرد.

پنج دقیقه پیش از پایان وقت معمولی گل سوم اینتر قهرمانی مردان بنیتز را از هر تردیدی خارج کرد.

اینتر میلان در ورزشگا شیخ زاید ابوظبی در حالی قهرمان شد که در جریان دو بازی دروازه اش بسته ماند.

مازمبه با پیروزی بر اینتر ناسیونال برزیل (قهرمان آمریکای جنوبی) و پاچوکا از مکزیک (قهرمان منطقه کونکاکاف قاره آمریکا) شگفتی ساز شده بود.

اما قهرمان آفریقا در برابر قدرت شاگردان رافائل بنیتز اسپانیایی نتوانست سومین و قویترین غول را از پای در آورد. با قهرمانی تیم ایتالیایی پس از بدست آوردن چند نتیجه ضعیف - از جمله شکست سه بر صفر از وردر برمن آلمان در مسابقه بی تاثیر در صعود قهرمان ایتالیا از لیگ قهرمانان اروپا - بنیتز در حال حاضر از لبه تیغ اخراج فاصله گرفت.

اینتر در مرحله نیمه پایانی گام به این مسابقه ها گذاشت و در نخستین بازی سه بر صفر سئونگنام کره جنوبی – قهرمان آسیا – را شکست داد.

اینترناسیونال برزیل ۴ سونگنام کره جنوبی ۲

در مسابقه رده بندی برای مقام سوم تیم اینترناسیونال برزیل چهار بر دو تیم سئونگنام از کره جنوبی را شکست داد. در این بازی تیم قهرمان آمریکای جنوبی بر حریف آسیایی برتری کامل داشت.

اختلاف سطح بازی از همان شروع بازی به تمامی به چشم آمد. اینترناسیونال برتری مطلقی بر حریف خود از کره جنوبی داشت و مزد این برتری را در دقیقه ۱۵ با گل تینگا، بازیکن پیشین تیم بوروسیا دورتموند آلمان گرفت.

با این حال اندوخته تیم برزیلی پس از ۳۰ دقیقه دو برابر شد. آلک ساندرو باربوسا گل دوم برزیل را به ثمر رساند. چند دقیقه بعد جانگ سوک-ون با گرفتن دومین کارت اخطار اخراج شد تا کار تیم کره ای تمام شده نشان دهد.

آندرس الساندرو در نیمه دوم (دقیقه ۵۲) با پاس باربوسا نتیجه را سه بر صفر کرد و آلک ساندرو باربوسا با زدن دوم گل خود در این بازی نتیجه را در دقیقه ۷۱ چهار بر صفر ساخت. باربوسا با زدن دو گل و ساختن گل دوم تیم برزیلی، بازیکنی سرنوشت ساز در برابر تیم کره ای بود.

در دقیقه های پایانی تیم ده نفره سئونگنام با گلهای ماریسیو مولینا فاصله را کم کرد و از شکستی سنگین گریخت. اما گلهای ماریسیو در دقیقه های ۸۴ و ۳+۹۰ نتوانست مانع شکست تیمی شود که پیش از این مسابقه سه بر صفر به اینترمیلان باخته بود. قهرمان آسیا در نخستین بازی تیم الوحده امارات را چهار بر یک شکست داده بود.
sorosh.van - ترکیه - وان
مبارکشون......
یکشنبه 28 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.