مایک مولن: آمریکا برای مقابله با «تهدید ایران» کاملا آمادگی دارد


مایک مولن: آمریکا برای مقابله با «تهدید ایران» کاملا آمادگی دارد

دریاسالار مایک مولن، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا

دریاسالار مایک مولن، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، روز شنبه در بحرین گفت که جمهوری اسلامی می‌کوشد بمب اتم بسازد و این تهدیدی است برای همسایگان ایران. وی در ادامه افزود که در صورت هر حرکت تهدیدآمیز، ایالات متحده برای مقابله با ایران کاملا «آمادگی» دارد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا پس از دیدار با پادشاه بحرین اظهار داشت که در منطقه خلیج فارس «تهدیدهایی واقعی برای صلح و ثبات وجود دارد» و به کشورهای عرب خلیج فارس اطمینان داد که در مقابله با «تهدید ایران»، همه گزینه‌ها در دستور کار بوده و هم‌چنان در دستور کار قرار دارد.

مایک مولن توضیح بیشتری در مورد جزئیات طرح احتیاطی ایالات متحده در مقابله با «حرکت‌های تهدیدآمیز» نداد.

پایگاه نیروی دریایی آمریکا در بحرین مرکز فرماندهی ناوها و هواپیماهایی است که نظارت نظامی بر ایران را بر عهده دارند و می‌توانند در صورت وقوع یک حمله ناگهانی، نقشی بازدارنده یا دفاعی داشته‌باشند.

ایالات متحده، حرکت‌های نیروهای نظامی ایران در منطقه خلیج فارس را با یک شبکه نظارتی گسترده و گشت‌های دریایی زیر نظر دارد و از ژانویه سال جاری نیز سپری موشکی از موشک‌های پاتریوت را در بحرین، قطر، کویت و امارات متحده عربی مستقر کرده‌است.

بنا بر اسناد تازه افشا شده وزارت خارجه آمریکا توسط وب‌سایت ویکی‌لیکس، پادشاه بحرین در سال ۲۰۰۹ به ژنرال دیوید پتریوس، فرمانده وقت ارتش آمریکا در عراق و منطقه، گفته‌بود که آمریکا باید برنامه هسته‌ای ایران را «از هر راهی که لازم است» متوقف کند. بنا بر این سند، حمد بن عیسی آل خلیفه هم‌چنین گفته‌است که «خطر رها کردن مسئله هسته‌ای ایران بیشتر از خطرات متوقف کردن آن است.»

وزیر خارجه بحرین روز ۱۳ آذرماه در واکنش به آشکار شدن این اسناد
اظهار داشت که میان مواضع علنی بحرین و آنچه پادشاه بحرین به طور خصوصی گفته و در این اسناد بازتاب یافته «تضادی وجود ندارد».

دریاسالار مایک مولن روز شنبه در بحرین دیدگاه خود در مورد یک حمله پیش‌دستانه به تأسیسات هسته‌ای ایران را تکرار کرد و آن را گزینه بدی نامید که می‌تواند «پیامدهای ناخواسته‌ای» را به دنبال داشته‌باشد، اما افزود که ایالات متحده هم‌چنان «حق استفاده از این گزینه» را برای خود محفوظ می‌داند.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مورد مقام‌های ایرانی افزود: «دوست دارم روزی فکر کنم که آنها برعکس امروز، نقشی مسئولانه در منطقه و صحنه بین‌المللی ایفا می‌کنند اما تا اینجا گامی که در این سمت‌وسو برداشته شده‌باشد ندیده‌ام.»

مایک مولن، اوایل آذرماه نیز درباره گفته‌های تهران مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی به سی‌ان‌ان گفت که این حرف را «حتی یک لحظه هم باور نمی‌کند و در مصاحبه خود با این شبکه خبری افزود که ارتش آمریکا «مدت‌ها است» که در مورد گزینه نظامی علیه ایران فکر کرده‌است ولی تمرکز تلاش‌های ایالات متحده در قبال ایران هم‌چنان بر گزینه دیپلماسی قرار دارد.

وی افزوده‌بود که ایالات متحده باید در مورد ازسرگیری گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران
«واقع‌نگر» باشد و اضافه کرده‌بود که «باید دید که آیا ایران به‌راستی قرار است حقیقت را بگوید، آیا به‌راستی تعامل می‌کند و آیا به‌راستی کاری صورت می‌دهد یا نه.»

نخستین جلسه گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران با نمایندگان قدرت‌های غربی موسوم به گروه ۱+۵ به تازگی پس از ۱۴ ماه وقفه در ژنو آغاز شد ولی این گفت‌وگوها تا این لحظه ثمربخش نبوده‌است به طوری‌که روزنامه «وال‌استریت ژورنال» روز شنبه از قول «منابع آگاه»
خبر داد که نمایندگان ایالات متحده و اتحادیه اروپا در فکر این هستند که گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران را متوقف کنند.
khosh bavar - ایران - یزد
دریاسالاد: با این اعترافت به ضحاکان اسلامی, برای انان اهمیت زیادی قائل شدی !
یکشنبه 28 آذر 1389

pesar shoja - استرالیا - استرالیا
تنها راه با هدفمند شدن یارانه ها تحریم نفت ایرانه . عربستان هم که حاضره به جای 8 میلون 10 میلیون بشکه صادر کنه تا جبران 2 میلیون بشکه صدرات نفت ایران در روز بشه تا بهاقتصاد دیا هم لطمه نزنه و حتی وانایی اون رو هم داره تا 12 مییون بشکه صادر کنه. البته امریکا و اروبا از افزایشتحریم بیشر به تواق رسیدن تا سال جاری که شاید تحریم نفت ایران دردستور کارشون باشه ویا برای قدم بعدی و تحیم بیشر مذاکره بشه. چون اینها از طرفی به این نتیجه رسیدن که با تحریم های دوره 4 حمایت مالی ایران از حماس و حزب اله و دیگر بسیار کاسته شده . دیگر اینکه وقتی نفت مردم میخواد تو کشورهای دیگه واسه عربهاخرج بشه بهتر که استخراج و فروش نشه. راهی که صدام رفت ایران میره ولی فرق ما با عراقی ها اینه که مردم ما از سنی و شیعه و مسیح و یهود و همه با هم هموطنیم و دوست و بعد از مرگ این رزیم مفسد بلایی همچون عراق به سرمون نمی یاد
یکشنبه 28 آذر 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
شماها اگه یک درصد مطمئن بودید که در نبرد با ایران پیروز میشید مطمئنا تا حالا صد بار به ایران حمله میکردید. نمیدونید که ایران با عراق و افغانستان و ..... فرق میکنه!!!!
یکشنبه 28 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز : گاو شیرده را تحویل قصاب نمیده ! از سر نعمت اعربده کشی ضحاکان اسلامی ( صادر کردن انگلاب اسلامی ), دشمن خارجی ایران از این نقطه ضعف ایران وارد شده, و با تحریک کردن نوکران عربش, پولی که بابت نفت روانه بانکهای عرب شده, با ایجاد رعب و وحشت از ایران, مهمات جنگیش را به دنیای اعراب چپانده و پولش را از راه غیر مستقیم داخل کشورش کرده °!° فعلا از این خران اسلامی خوب سواری میکشند !
یکشنبه 28 آذر 1389

mashkok - ایران - تهران
امریکا و یا هیچ کشوری وجود حمله به ایرانو ندارند همش چرندیات تحویل میدند اگر وجودشو داشتند انقدر حرف نمیزدند
یکشنبه 28 آذر 1389

saeed1 - کانادا - تورونتو
چرند گویی کرده ایران برای هیچکس تهدید نیست. برنامه اتمی هم فقط جنبه افزایش توازن قوا برای ایران داره.
یکشنبه 28 آذر 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
pesar shoja - استرالیا - استرالیا:اگر امریکا حمله کنه(که امیدوارم نکنه) ایران بدتر عراق میشه چون دمکراسی رو با جنگ نمیشه به یک کشور تحمیل کرد نمونش عراق. گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز:این رهبر شما پاچهخوار حماس و حزب الله ضد ایرانی هستند!زیاد جوش نزن دست امریکا و رهبرت به خون جوانان این وطن اغشته هست.
یکشنبه 28 آذر 1389

afshin7174 - ایران - تهران
ما کی آمریکا رو تهدید کردیم؟؟؟ آمریکا در جذب مهاجران پولدار و دزدیدن مغزهای ایران و فروش سلاح به عراق در جریان جنگ ایران و عراق و زدن هواپیمای مسافر بری با موشک و بلوکه کردن پولهای ایران در بانکهای آمریکا و حمایت از گروههای معاند مقیم در خارج ایران و .. نشان داده که تهدید جدی برای ایران هست.
یکشنبه 28 آذر 1389

tak30 - بلژیک - بروکسل
گل دختر تو اعصاب خودتو واسه این چیزا خرد نکن عزیزم. به عشق تک دستت فکر کن . .....موش بخوردت که نفهمه چی خورده...لوووول
یکشنبه 28 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
pesar shoja - استرالیا - استرالیا . وطن فروش اون سر دنیا هستی داری نظر میدی بدبخت تحریم نفت ایران یعنی وابستگی 100 درصدی امریکا به عربستان و عربستان میتونه بشکه ایی 500 دلار بفروشه کسی هم چیزی نگه اون همه دکتر و مهندس تو امریکا به این نتیجه نرسیدن تو رسیدی تو اینقدر نادان هستی که نمیدانی تحریم نفت ایران رو قوی تر میکنه و ایران میشه یک تهدید نظامی برای جهان مرگ بر اخوند و وطن فورش ها در ظمن حمله به ایران یعنی مرگ امریکا ناتو به رهبری اون همه کشور تو افغانستان مونده چه برسه ایران
یکشنبه 28 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.