قیمت سوخت، آب و نان در ایران افزایش یافت


قیمت سوخت، آب و نان در ایران افزایش یافت

آقای احمدی نژاد از مردم ایران خواست که در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به دولت اعتماد کنند

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی، آغاز اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها را رسما اعلام کرد.

او گفت که از ابتدای روز یکشنبه ۲۸ آذر حامل های انرژی، آب و نان در سراسر ایران با بهای جدید ارائه خواهند شد که جزئیات آن پس از پایان سخنان تلویزیونی او از طریق صدور اطلاعیه اعلام خواهد شد.

اظهارات آقای احمدی نژاد به ماه ها انتظار برای اجرای این قانون پایان داد؛ قانونی که مجلس ایران آن را برای اجرا از ابتدای سال جاری خورشیدی تصویب کرده بود.

طرح هدفمند کردن یارانه ها و لزوم حرکت به سمت واقعی کردن قیمت حامل های انرژی، سال ها است که در ایران مطرح است.

آقای احمدی نژاد از این طرح که با حمایت مستقیم آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی اجرا می شود به عنوان بخشی از طرح بزرگ تر "تحول اقتصادی" نام می برد.

محمد رویانیان، رئیس ستاد حمل و نقل سوخت ایران، صبح امروز شنبه ۲۷ آذر (۱۸ دسامبر) ضمن اعلام میزان سهمیه سوخت خودروهای شخصی برای دی ماه، گفت که این سهمیه می تواند نوعی اقدام کمکی در آغاز اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها تلقی شود.

او گفت کمیته هایی در سراسر ایران تشکیل شده تا "از امروز" بر قیمت حمل و نقل نظارت و از افزایش غیر منطقی آن جلوگیری کند.

آقای رویانیان همچنین اعلام کرد که بهای بلیط اتوبوس، قطار، مترو و هواپیما در ایران "دست کم تا پایان سال" تغییر نخواهد کرد.

دولت ایران اعلام کرده است که برای کمک به واحدهای صنفی که ناچارند خود را با قیمت جدید حامل های انرژی وفق دهند، بسته های حمایتی تدارک دیده است.

این واحدها از جمله می توانند برای دریافت وام هایی بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان با سود ۷ درصد به صورت اینترنتی ثبت نام کنند. مبلغ چنین وام هایی پیش تر حد اکثر ۱۰ میلیون تومان بود.

همچنین اعلام شده است که صنعتگران می توانند تنها با سپردن سفته، وام هایی با بهره ۳ درصد دریافت کنند.

علاوه بر این، مبلغ ۸۱ هزار تومان به ازای هر ایرانی که مشمول دریافت یارانه های نقدی شناخته شده است، به صورت علی الحساب و به عنوان یارانه دو ماهه، به حساب بانکی سرپرستان خانواده ها ریخته شده بود، اما صدور اجازه برداشت از آن به پس از آغاز اجرای قانون موکول شده بود.

آقای احمدی نژاد در برنامه زنده تلویزیونی امشب از مردم ایران خواست که با دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها همکاری و به دولت اعتماد کنند.

او به مردم توصیه کرد که برای دریافت یارانه های نقدی به بانک ها هجوم نیاورند و بخشی از آن را پس‌انداز کنند.

آقای احمدی نژاد از شهروندان ایرانی خواست که "دو ماه صبر کنند تا قبض های آب و برق بیاید و ببینند که هزینه ها چگونه است".

او وعده داد که به زودی واریز دومی (نفری هشت هزار تومان برای دو ماه) برای جبران افزایش قیمت نان به حساب مشمولان دریافت یارانه نقدی ریخته خواهد شد.

 افزایش قیمت آب، نان، برق، نفت، گازوئیل و بنزین از دقایقی پیش

آینده نیوز : در پی اعلام دکتر احمدی نژاد، ستاد هدفمندی یارانه ها در دو اطلاعیه پیاپی، از افزایش قیمتهای آب، نان و حاملهای انرژی خبر داد.

ستاد هدفمند کردن یارانه ها در اطلاعیه شماره 2 خود میزان سهمیه و قیمت های جدید حامل های انرژی را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار آینده، در متن کامل این اطلاعیه آمده است:
میزان سهمیه و قیمت های جدید بنزین و گازوئیل وگاز خودرو (سی ان جی) در حوزه حمل و نقل که بر اساس قانون هدفمندکردن یارانه تعیین شده است برای وسایل نقلیه بنزین سوز، گاز سوز و گازوئیل به شرح ذیل اعلام می شود:

1ـ سهمیه بنزین خودروها اعم از شخصی، عمومی و موتورسیکلت بدون تغییر و معادل سهمیه آبان 1389 تعیین می شود.

2ـ بنزین معمولی سهمیه ای به قیمت هر لیتر4 هزار ریال و بنزین معمولی غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 7 هزار ریال و گاز خودرو (سی ان جی) هر متر مکعب به قیمت 3 هزار ریال تعیین می شود.

3ـ بنزین سهمیه ماه های گذشته خودروهای شخصی که در کارت سوخت افراد باقیمانده است به صورت ذخیره برای آنان حفظ و با قیمت هر لیتر بنزین معمولی 1000 ریال و بنزین سوپر 1500 ریال قابل استفاده است.

4ـ سوخت کلیه خودروهای گازوئیل سوز با توجه به نوع و کاربری سهمیه بندی شده و گازوئیل سهمیه ای خودروهای گازوئیل سوز به قیمت هر لیتر 1500 ریال و گازوئیل غیرسهمیه ای به قیمت هر لیتر 3500 ریال تعیین و از طریق کارت هوشمند سوخت قابل استفاده خواهد بود.

5-به منظور حمایت از بخش کشاورزی، ضمن تعیین سهمیه سوخت مراکز و ماشین آلات این بخش قیمت هر لیتر گازوئیل سهمیه ای 1500 ریال و قیمت غیر سهمیه ای 3500 ریال تعیین می گردد.

6 - جهت رفاه و نیز امکان مدیریت فعال بخش حمل و نقل که از گازوئیل استفاده می کنند سهمیه این بخش به صورت دو ماهه با قیمت 1500 ریال تعیین و از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل استفاده است.

سهمیه و قیمت های اعلامی از ساعت 24 روز شنبه مورخ 27 آذر 1389 قابل اجراست.

ضمناً‌ علاوه بر سهمیه عادی مندرج در بند1 ، سهمیه علی الحساب و حمایتی خودروهای عمومی و شخصی بنزین سوز به قیمت هر لیتر 1000 ریال تعیین می شود که از دی ماه 1389 از طریق کارت سوخت خودرو قابل استفاده است.

همچنین وسایل نقلیه دیزلی (گازوئیل سوز) نیز از سهمیه حمایتی علی الحساب حداکثر میزان مصرف10روز برای یک مرحله با قیمت 165 ریال بهره مند می گردند.

در پایان اعلام می دارد دولت خدمتگزار ضمن تأکید بر اجرای کامل قانون انتظار دارد رانندگان و صاحبان وسایل نقلیه و فعالان حوزه حمل و نقل با تشریک مساعی منافع ملی و رعایت حقوق مصرف کنندگان همچون گذشته ملت بزرگ و خادمین خود دردولت را یاری نمایند.

اطلاعیه شماره 1: لیست موارد افزایش قیمت یافته

ستاد هدفمندکردن یارانه‌ها در اطلاعیه‌ای فهرست حامل‌های انرژی مشمول اصلاح قیمت‌ها را اعلام کرد.

متن این اطلاعیه بدین شرح است:

« بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

ملت شریف تمدن‌ساز ایران به اطلاع می‌رساند که پس از دریافت فرم اطلاعات اقتصادی خانوار و دریافت شماره حساب سرپرستان خانوار و واریز مبالغ یارانه در سال جاری، مرحله نهایی اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها مبنی بر اصلاح قیمت‌های حامل‌های انرژی آرد و نان و آب شرب روستا و شهر و پرداخت یارانه‌های نقدی خانوارها از ساعت 24 شنبه 27 آذر در سراسر کشور آغاز می‌شود. حامل‌های انرژی‌های مشمول اصلاح قیمت عبارتند از:

1 ـ بنزین موتور

2 ـ نفت گاز (‌گازوییل)

3 ـ نفت کوره

4 ـ گاز مایع

5 ـ گاز خودرو

6 ـ نفت سفید

7 ـ گازطبیعی

8 ـ برق

جدول قیمت همه حامل‌های انرژی نامبرده متعاقبا در اطلاعیه شماره 2 ستاد هدفمندکردن یارانه‌ها به استحضار ملت شریف ایران خواهد رسید.

تمامی خانوارهایی که مبالغ یارانه به حساب آن‌ها واریز شده است می‌توانند با شروع کار اداری بانک‌ها در روز یک‌شنبه 28 آذر در سراسر کشور به تدریج جهت دریافت یارانه 2ماهه واریز شده اقدام کنند.

در پایان به استحضار می‌رساند که دولت با برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسی شده و به‌کارگیری تمامی ظرفیت خود از آمادگی کامل برای اجرای قانون برخوردار است.

خواهشمند است بدون توجه به شایعات و گمانه‌زنی‌های بی‌اساس اخبار اجرای قانون را از طریق مراجع رسمی اطلاع‌رسانی دولت و اطلاعیه‌های ستاد هدفمند کردن یارانه‌ها پیگیری کنند.

ستاد هدفمند کردن یارانه‌ها با پایش دقیق و مستمر کلیه ابعاد اجرای قانون این اطمینان را به مردم انقلابی ایران می‌دهد که نهایت مراقبت را اعمال کرده و در اجرای طرح همراه مردم حرکت می‌کند و ان‌شاءالله با همبستگی آحاد مردم و دولت مسیر تعالی در دوره پیشرفت و عدالت را طی خواهد کرد.»

kafechi - ایران - تهران
اقا ببچاره شدیم که...عجب بابا. همه چی تعطیل??
یکشنبه 28 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
کشور افزایشی : افزایش قیمت و تورم, افزایش بیکاری, افزایش جمعیت, افزایش اسلام, افزایش شپش, افزایش قبرستان, افزایش ازدواج زیر 18 سال, افزایش گردوغبار, افزایش فحشا, افزایش قتل و غارت, افزایش نفرت, افزایش حسادت, افزایش اعدام, افزایش زندان سیاسی, افزایش عشق و عطوفت اسلام ناب محمدی : امام خوش باور †
یکشنبه 28 آذر 1389

michael_m88 - ایران - تهران
شروع جدید بدبختی ما ایرانیان تو ایران لجن گرفته
یکشنبه 28 آذر 1389

sharmant - ایران - تهران
باید فقط برای مردم کشورمان دعا کنیم که از پس این دوران سخت زندگی بر بیان.امیدواریم که هر چه زودتر نسل این خون اشامها هر چه زودتر از سر مردمان کشور عزیزمان برداشته بشه.
یکشنبه 28 آذر 1389

Karkas - ایران - اصفهان
من اقتصادی نیسان ولی فکر کنم این راه حل که شپشها اندیشیدند کار بکنه
یکشنبه 28 آذر 1389

habibollah - ایران - تهران
ماهی 25میلیون دلارکمک به حماس روبایدیه جورایی ردیف کرددیگه.هاهاهاها
یکشنبه 28 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
متوجه نشدم .انقلاب مستضعفان پیروز و آب وبرق مجانی شد.؟
یکشنبه 28 آذر 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
میخ آخر بر تابوت رژیم منحوس!!!
یکشنبه 28 آذر 1389

طاطا - ایران - تهران
عجب مردمی هستیم ما. گرون شد که شد . گرون شدن این چیزا با بی آبی و تشنه لبی حسین و یارانش اصلا قابل مقایسه نیست . با ظلمی که به اونا شد اصلا قابل قیاس نیست. به جهنم که بچه های ما هیچ آینده روشنی ندارن فدای سر بچه های کربلا. حالا هی برید سینه بزنید و توی چاه جمکران نامه بیندازید. من سالهاست که شبهای عاشورا و تاسوعا پامو از خونه بیرون نمیذارم ولی امسال عاشورا رفتم به سمت میدان انقلاب تا فردوسی . بخدا یاد شهیدای پارسال افتادم گریه ام گرفت. وای چه ملتی هستیم برای افسانه ای عربی شیون سر میدیم و برای هموطنمون که یه سال هم نیست پرپر شده دریغ از یه گردهمایی. حقمونه هرچی سرمون بیاد حقمونه
یکشنبه 28 آذر 1389

ایران برای ایرانی - ایران - مشهد
کجاست اون خمینی که میگفت نه تنها بلیط اتوبوس بلکه برق و آب نیز رایگان خواهد شد مردم دنیا ببینید این جمهوری اسلامی ولایت فقیهی است جمهوری ای که بر پایه دروغ بنب نهاده شده باشد بهتر از این نمی شود
یکشنبه 28 آذر 1389

گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز
بخشی از فواید هدفمند کردن یارانه ها:. افزایش توان صادراتی کشور به دلیل کنترل رشد مصرف داخلی. ایجاد فضای رقابتی و شفاف برای بخش خصوصی. جلوگیری از قاچاق کالاهای یارانه ای. ارتقای فرهنگ مصرفی خانواده ها . حالا نتیجه ی این کار بزرگ دولت را چند وقت دیگه خواهید دید و اون موقع اگه انصاف دارید نظرتون رو اعلام کنید.
یکشنبه 28 آذر 1389

ناگفتنی - ایران - یزد
این هم آب و برق و گاز مجانی
یکشنبه 28 آذر 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز . همانطور که خمینی میگفت جنگ نعمت هست شما هم که عاشق رهبری معتقدی گرانی برکت هست ..
یکشنبه 28 آذر 1389

m.vz - ایران - اندیمشک
گل دختر عاشق رهبر، مملکتو مردم دارن تو تحریم غرق میشن اونوقت دم از صادراتو فواید .. صحبت می کنی؟
یکشنبه 28 آذر 1389

sorosh.van - ترکیه - وان
احمدی نژاد الهی سرطان چیز بگیری تا اینهمه اراجیف نگی !!!
یکشنبه 28 آذر 1389

chaman - آلمان - بوخوم
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز. اسم خار بهت بیشتر می آید گل را قاطی خودت نکن ...
یکشنبه 28 آذر 1389

h.k - دانمارک - اودا
بسیارکارعاقلانه است.اگرسوئ استفاده دربین نباشد.چون گروهی بودندکه کمترین استفاده ازیارانه شامل حالشان نمیشد.وبعضیهاسوئ استفادهای کلانی میکردند.خصوصادرموردگازوئل وبنزین.ودرمصرف برق وگاز.
یکشنبه 28 آذر 1389

monga287 - ایران - تهران
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز .حرف مفت داری میزنی بیسواد.صادرات کجا بود اخه؟مگه تاحالا که صادر مسشد پولش میرفت تو جیب مردم؟معلومه تو خودتم جیره خور همین رژیمین.امثال تو هستند که ایران به این روز افتاده .اگر واقعا تو جیره خور این نظام نباشی تا 2ماه دیگه از حرفات پشیمون میشی.اینها با این طرح قبر خودشونو کندن.مردم ایران مثل انبار باروتند الان.البته یکسری ادم مثل تو بنزین لیتری 10000تومنم بشه صداتون در نمیاد.بهر حال امیدوارم از حرفهایی که زدی پشیمون نشی ساندیس خور
یکشنبه 28 آذر 1389

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
گل دختر عاشق رهبر- اهواز خاک تو سر اون رهبری که توحجره نشین حوزه عملیه ی آخوندی عاشق دلخسته اش باشی که از ترس ملت لچک بر سر کرده از رهبر و ملیجکش حمایت و دخیل به امامزاده سد علی چلاق بسته و چشم به دست عنتری نژاد نموده و پارازیت وار به مکیدن خون ملت بمانند جغد در شبانگاهان ایران زمین نشسته -انهم تنها و تنها برای حفظ یه حجره و یه لقمه نون و یه کامپیتوتر که احساس کنی داخل آدمی .آنچه که اینک بر ملتمان میرود نتیجه ی عدم بی کفایتی و بی سیاستی و بیسوادی یه مشت آخوند حوزوی و پاچه خورانی دنیا و قدرت دوستی است که همه چیز یه مملکت باستانی و ثروتمند را فدای ٢ روز بر قدرت خود میکنند . بقول دوستان اون مرتیکه دراز کشیده تو بهشت زهرا این کلاه گشاد را بر سر این ملت با آب و برق و نفت مجانی سر ملت نهاد و لاکن همین ملت از این کلاه ها طنابهای داری باندازه ی گردنهای این اراذل و اوباش آماده ساخته است و دور نیست زمان استفاده ی انها .
دوشنبه 29 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
گل دختر عاشق رهبر - ایران - اهواز ,,لابد آخوند یا گل دخترهایی مثل تو به خلیج یا ونزولا صادر و ارتقاء میدهد قاچاق کالا هم که خود دولت زیرشو امضاء میکند ,,,,,,,,,,,, تواگه انصاف داشتید از همین الان سینه چاک نمیکردی
دوشنبه 29 آذر 1389

1983 - ایران - تهران
به هر حال جیب .. و ....و....و...و...وووووووووووو باید یه جورایی پر بشه دیگه
دوشنبه 29 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.