مرزهای ایران در طول تاریخ


مرزهای ایران در طول تاریخ

این تصویر متحرک جالب توجه، مرزهای سرزمین ایران از دوران ایلام (5000 سال پیش) تا به امروز را نشان می دهد.
arashbehdin - امریکا - اتلانتا
بی کفایت ترین و بی عرضه ترین پادشاهی همه تاریخ ایران: قاجاریه! مایه سرافکندگی و پسرفت و شکست ایران.
شنبه 27 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
عجب, من فکر میکردم نقشه ایران همیشه به شکل گربه بیوفا بوده ! تا به امروز 25 بار تغییر شکل و ماهیت داده و به شکلهای دیگری در امده !
شنبه 27 آذر 1389

behnam2009 - انگلستان - لندن
خدا لعنت کنه قاجاریه رو.
شنبه 27 آذر 1389

leon-dk - ایران - تهران
قاجاریه و آل بویه واقعا زحمت کشیده بودند دست کمی از همایونی ما نداشتند ( ولی دم ساسانیان و هخامنشیان گرم کاردرست بودند پدر پدرسوخته دنیا را درآورده بودند )
شنبه 27 آذر 1389

babrmazandaran1 - ایران - مازندران
پس بحرین که زمان پهلوی از ایران جدا شد رو چرا نشون ندادین؟ چرا گزینشی انتخاب میکنین؟
شنبه 27 آذر 1389

afshin7174 - ایران - تهران
البته جای تشکر داره از امام خمینی و سپاهیان و بسیجیان شجاع که اروند رود و خوزستان از ایران جدا نشد.
شنبه 27 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
درود بر هخامنشی و ساسانیان و ننگ و نفرت بر ال بویه و صفویه و قاجار.
شنبه 27 آذر 1389

kayvan841 - ایران - اهواز
البته فکر کنم یادتون رفت بحرین رو هم که حدود 40 سال پیش توسط محمدرضا شاه پهلوی به باد رفت رو قرار بدین
شنبه 27 آذر 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
قاجارها یک مشت خر نفهم بودنند و باعث ننگ ! سیاهی دوران قاجار به سیاهی همین جمهوری زباله ای بوده
شنبه 27 آذر 1389

shir o khorshid - ایران - اصفهان
afshin7174 - ایران - تهران . البته لعنت به اونایی که با تضعیف ارتش و اعدام فرماندهان ارتش لقمه چرب و بدون دفاع را جلوی صدام گذلشت
شنبه 27 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
درود بر هخامنشیان و افشاریه ننگ بر سلسله قاجاریه و آخوندیه.
شنبه 27 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
هم میهنان گرامی توجه کنید، آل بویه از حکمرانان منطقه ای ایران بوده که در طول ده ها سال به تدریج کنترل مرکز و باختر ایران را از دست عباسیان تازی رها کرده و بزیر نفوذ خود درآوردند. سده های نهم و دهم و یازدهم میلادی، دوران ترانزیشن قدرت از دست تازیان به ایرانیان بوده و حکومتهای خود مختار منطقه ای مانند طاهریان خراسان، صفاریان سیستان و سامانیان و آل بویه در ایران بوجود امده اند. باید به دلاوری و زیرکی اینها بالید که کشورمان را از چنگ عباسی های خونخوار رها ساخته و فرمانروایی های ایرانی پایه گذاری کردند.
شنبه 27 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
تف به گور قاجارها
شنبه 27 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
kayvan841-ایران-اهواز. دوست عزیز بحرین را محمد رضا به باد نداد. بحرین 130 سال پیش حکومت قاجاریه تحت نظارت انگلیس بر باد داد و 40 سال پیش محمد رضا خواست که ان را پس بگیرد ولی با نظر خواهی و همه پرسی مردمان بحرین و رای انها با واسطه گری سازمان ملل متحد نتوانست ان را پس بگیرد و اون هم به جای بحرین 3 جزیره تنب کوچک و بزرگ و ابوموسی را که عراق ادعای انها را میکرد جزو ایران به ثبت رساند. و در این رابطه صحبت زیاد است و اینجا جایش نیست که توضیحات مفصلی را بدهم. موفق باشید
شنبه 27 آذر 1389

red.boy - ایران - تهران
درود بر حکومت هخامنشیان و درود بر حکومت زندیه افشاریه و صفویه. و ننگ بر حکومت ساسانیان و قاجار و پهلوی و جمهوری ضد اسلامی. درود بر کوروش کبیر
یکشنبه 28 آذر 1389

mitraone - ایران - تهران
afshin7174 - ایران - تهران تشکر از هندی زاده؟ چه پر رو .. اون فقط ماموریت داشت از طرف کارتر تا اجازه بده ایران را به یغما ببرن
یکشنبه 28 آذر 1389

reza1981 - آلمان - هانوفر
این رو هم اضافه کنید که جمهوری اسلامی هم بخش بزرگی از دریای خزر رو از دست داد..آلمان
یکشنبه 28 آذر 1389

shirin3536 - آلمان - هامبورگ
اhttps://www.youtube.com/watch?v=zsdbmqDFL3Q
یکشنبه 28 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
afshin7174 - ایران - تهران . خمینی قاتلت جنگ رابوجود اورد بیجاکرد که انقدر صدام را انگولک.کرد تا ان دیوانه را بجان ایران ائداخت و سپاهی و بسیج هم بیشتر برای .اسلامشان و فتح قدس جنگ کردند نه به خاطر ایران!!!! بی سواد اسلامی/بحرین هم از زمان قاجاریه متعلق به ایران نبود داستان نسازید انقلابیون و حزب ا للهی ها..
یکشنبه 28 آذر 1389

zoroye iran - اتریش - وین
نقشه رو نگاه میکنم دلم میگیره واقعا ننگین ترین حاکمان تاریخ ایران قاجار بودن ... این اقایان بی لیاقت و بی کفایت که ریشه ایرانی ندارند بخاطر خوشگذرانی و بی کفایتی کشور رو به ...عضما دادن
یکشنبه 28 آذر 1389

a_bamdad - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا. افرین.داشتم کامنتها رو از بالا که می خوندم کلی حرص خوردم که چرا کسی یادش نیست که بعد از ساسانیان ما تا سالها حکومت ایرانی نداشتیم و امثال آل بویه بودن که پایه گذار حکومتهای ایرانی بعد از اسلام بودن و ذره ذره مملکت رو پس گرفتن. درود به شرفت برای یاد آوری این نکته
یکشنبه 28 آذر 1389

sanamirani - هلند - آمستردام
بابا چرا به این قاجارا اینقدر فحش می دید....می دونید چه خدمت بزرگی کردن به کلی آدم که الان گیر جمهوری اسلامی نیوفتادن...کاش بقیه کشورم می دادن و فقط "قم" جزو ایران بود..
یکشنبه 28 آذر 1389

tiger.man - نروژ - برگن
جهانگشایی که شاهان ایرانی می کردند افتخاره اما اگه ایران از جانب دیگران تسخیر میشد .. فلان فلان شده هستند؟؟؟ واقعا جالبه. در دوره سارگن دوم پادشاه اکدی همه فلات ایران ومصر جزء قلمروش بود ( وتا جلگه سند هم رسید ) بنظر شما ایران باید جزء عراق باشه؟ من نمی دونم با چه منطقی ادعا داریم در حالیکه خود هخامنشیان و .. اقوام مهاجر بودند که از اسیای مرکزی به ایران اومدند، قصدم نقد کردن نیست چرا که مهاجرت همیشه منطق تاریخ بوده وبدون مهاجرت هرگز تمدنی بوجود نمی اید(ارنولد توین بی)اما واقعیت اینست که هرگز هیج تمدنی برای ابد سوار بر تمدنهای دیگه نیست و این یک واقعیت محضه، ایران هم تافته جدا بافته نیست، مثل بقیه تمدنها یک دوره صعود داشت بعد هم دوره افول. با زور اسلحه دنیا رو تسخیر کردن هرگز افتخار نیست و منشور کوروش افتخارش صد شرف به جهانگشایی شاهان ایران داره.
یکشنبه 28 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
tiger.man - نروژ - برگن. شما عراقی هستی قبول! کشور عراق 100 سال تاریخ نداره! مهم کشوررگشایی نبوده نظم و عدالت و متمدن کردن کشورهای یاغی, برده دار و بعضا ادمخواری بوده که مردم کشور رو گاه و بیگاه مورد هجوم قرار میدادن, ما هیچ وقت به مهاجمین به کشور نگفتیم فلان فلان شده ها, خودشون باافتخار در تاریخوشون نوشتن که مردها را گردن میزدن و زنان مورد تجاوز, باافتخار از تجاوز به مردان برده سخن راندن, ازچشم کور کردنو دست و پابریدن, مباهات میکنند! ما نام کوروش را در ایران میترسیم بر زبان اوریم!!! درمغولستان 80 درصد پسران نامشان گنگیی=چنگیز است!!!چرا??چون چنگیز رحم نداشت! گفته بود وقتی به ایران رسیدید جز خاک همه رابسوزانید و بکشید حتی گربه ها را! اری چنگیزخان ملتش به او مباهات میکند! و تو شرمسار از نام ایران! اسکندر لقب کبیر میگیرد چون پسر بازرگان شیرازی را به زور تصرف کرد!! وشما به کووش کبیر نمیگوئید چون با مردی همبستر نشد! .
یکشنبه 28 آذر 1389

nin9 - ایران - تهران
به زوره اسلحه؟ کدوم اسلحه ماکه هرچی شنیدیم و خوندیم این بود که پادشاهان هاخامنشی خیلی از . بلاد و بدونه حتی یک کشته تصروف کردند و جلو پاشون کلی قربانی هم میکردنو کلی پیش کش میدادن. یه زمانی ایرانی بودن آرزویه همه بود ، خیلی از بلاد خودشن در خواست میدادن که به پادشاهی ایران بپیوندند.
یکشنبه 28 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
tiger.man - نروژ - برگن : مرسی دوست گرامی ! زیرا من که خسته شدم که فقط من مثل همیشه , با این دید و منطق درست شما به " بقیه " کاربران درس ! منطق و شناخت سیاسی بدهم ! دوست گرامی, این لشکرکشیها و فتحها در انزمان با خون ریختن بدست امده و باز از طریق خون ریختن از کشورهایشان دفاع کردند و ایران را به عقب کشیدند. راستی, اگر ایران, شامل نصف اعراب میشد, بچه هایی که از روی سرگرمی و یا به حق, به گفته خودشان به عرب سوسمارخور اهانت میکنند, اگر ایران اعراب را تسخیر کرده داشت, پس باید به کی اهانت میکردنند!?
یکشنبه 28 آذر 1389

ایرانیان - ایران - تهران
در تمام کامنت های بالا همه به قاجار ها فحش داده اند. اما اگر دوستان محترم به جهان عصر قاجار نگاه می کردند، چنین فحش نمی دادند. در طول دوره ای که قاجارها در ایران حکومت می کردند، در آسیا صرفا سه کشور مستقل غیر از ایران وجود داشتند: ژاپن، چین و عثمانی. در افریقا صرفا حبشه( اتیوپی فعلی) مستقل مانده بود. در قاره آمریکا نیز صرفا به کمک ایالات متحده چند کشور مستقل از زیر سیطره امپراطوریهای رو به زوال پرتقال و اسپانیا آنهم با هزار مکافات مستقل شده بودند و هر روز شاهد کودتا بودند. اما در ایران علارغم جدا شدن بخش هایی از ایران، استقلال ایران نصفه و نیمه باقی ماند تا عصر استعمار زدایی برسد. اینکه قاجارها خوب عمل نکردند شکی نیست ولی باید به این امر نیر توجه می داشت که سران قاجار هیچ شناختی از بازیهای بین المللی نداشتند وزمان می خواستند تا با این موضوع آشنا شوند. یعدها آنان با سیاستموازنه مثبت توازن ظریفی میان روس و انگلیس( دو امپراطوری پیش رونده آن عصر) ایجاد کردند و از اختلافات آنان به نفع خود استفاده کردند. پس نباید خیلی در مورد قاجارها بی انصاف بود.
یکشنبه 28 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
a_bamdad - هم میهن گرامی سپاس! شوربختانه در ایران ملازده آنگونه که باید به تاریخ ایرانزمین پرداخته نمیشود.
یکشنبه 28 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
ایرانیان - با این نکته موافقم که ایران استقلال خود را دربرابر عثمانی نگاه داشت. اما اگر تاریخ را درست بخوانیم میبینیم اقوام دلاور ایرانی مانند بختیاری و لرو عشایر عرب نقش بسزایی در پاسداری استقلال ایران دربرابر عثمانی داشته اند زیرا همواره در مرزهای غربی میجنگیده اند.
یکشنبه 28 آذر 1389

آروین - ایران - رشت
نقشه مسخره ای بود،به اینکار میگن تحریف و جعل تاریخ، کشوری به نام ایران صد سال هم عمر نداره...در دوره هخامنشیان که بر بخشهایی از ایران فعلی حکمرانی میکردند و بسیاری از سرزمینهایی که اکنون جز ایران هستند متحد اونها بودند...در دوره سلوکیان،اشکانیان و ساسانیان هم به همین صورت بود.بعد از اسلام هم همیشه کشور ایران گربه ای شکل فعلی جزئی از حکومتهای مختلف بوده و تا دوره صفویه ایرانی وجود نداشت.آل بویه هم محض اطلاع دوستان نا آگاه هم عصر سامانیان بوده و کشور فعلی بین این دو تقسیم شده بود...سوای اینها،اگر افتخار به وسعت سرزمین باشه که الان مغول ها باید ادعای سروری جهانو بکنند
یکشنبه 28 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
آروین - تو بهتر است تاریخ تحریف شده پانترکها را اینجا نیاوری که ایرانیان جوابت را میدهند. ناآگاه هم خودت هستی که نمیدانی آل بویه در سالهای پایانی سامانیان ظاهر شد و دوره نسبتا کوتاهی بود ولی هرچه بود دست تازی را از ایران کوتاه کرد! شما پانترکها خیلی تلاش مذبوحانه میکنید که ان تئوری های مسخره تان را که هیچ پایه علمی ندارد مانند اینکه ایرانیان ترک هستند و مغولها چه بودند و ... را به کرسی بنشانید.
یکشنبه 28 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
مغولها اگر فرهنگ و تمدن داشتند که در سده بیست و یکم همچنان نومد نبودند. یکی از عقب مانده ترین کشورها مغولستان و پس از آن ترکمنستان و قرقیزستان و ازبکستان ترک نشین هستند. یک مشت وحشی آدمکش مغول مردم را کشتار کرده و سرزمین ها را بزور تصرف کرده و همه جا را سوزاندند و ویران کردند و به زنان تجاوز کردند، این شد افتخار؟ البته تنها برای بازمانده آن ادمکشان مغول این یک افتخار است.
یکشنبه 28 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
اون گور به گوری محمد رضا شاه بزدل هم بحرین بخشید این هم سندش. محسن پزشکپور در مجلس شورای ملی در مخالفت با جدائی بحرین. https://www.iranianuk.com/article.php?id=49738.
یکشنبه 28 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
afshin7174 - ایران - تهران . درود برشما اون گور به گوری محمد رضا شاه بزدل هم بحرین بخشید این هم سندش.محسن پزشکپور در مجلس شورای ملی در مخالفت با جدائی بحرین. https://www.iranianuk.com/article.php?id=49738.
یکشنبه 28 آذر 1389

om_irani - ایران - تهران
ننگین ترین دوره ایران دوره پهلوی بود که ایران را با کمترین مقاومتی به دست اجنبی های نعلین پوش بی اصل و نسب تقدیم کرد و فرار و بر قرار ترجیح داد.
یکشنبه 28 آذر 1389

a_bamdad - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا. دوسا عزیز وقتی تاریخ پیش از اسلام رو در کتابهای تاریخ حذف می کنند دیگه چه توقعی میشه داشت؟
یکشنبه 28 آذر 1389

babak123 - هلند - رتردام
صاحبان اصلی‌ این مرزو بوم کردها هستند. ایران را به صاحبان اصلی‌ پس بدید تا این مرزو بوم روی آرامش ببیند.هیچوقت به مظلوم ظلم نکنید.
یکشنبه 28 آذر 1389

yeki-2 - قطر - دوحه
اگه الان گربه ست یه زمانی ببر بوده
یکشنبه 28 آذر 1389

sahar1354 - سوئیس - لوزرن
به یاریه جمهوری اسلامی مرزهای ایران کمتر هم خواهد شد.دوستان شکایت از گذشته دردی دوا نمی کنه باید الان رو داشته باشم که امکان تغییر هست. رئیس جمهور کونونی ایران برای اینکه روسیه را حفذ کند قسمت مهمی از شمال ایران رو از دست داد .به اتفاقاتی که در حال حاضر رخ می دهد باید توجه کرد.
یکشنبه 28 آذر 1389

tiger.man - نروژ - برگن
اگر هم مساحت افتخاره ( که نیست ) پس امپراطوری مغول که تا برلین هم رسیدند و بنی امیه ( که یک طرف فرانسه وطرف دیگر چین ) وعثمانی وچین و هون و ...چندین برابر ایران در بزرگترین حالت خود در تاریخ بودن
یکشنبه 28 آذر 1389

sarababa - ایران - تهران
آقا تو مدیریت همینشم موندیم،5000 سال پیش پیشکش با این مردم و با این فرهنگ و با این حکومت.
یکشنبه 28 آذر 1389

tiger.man - نروژ - برگن
اما مورخان ایرانی نسل جدید چنان جهانگشایی شاهان ایرانی رو می نویسند که ادم فکر میکنه یارو با دهها وصدها هزار نیروی نظامی وهزینه کردن میلیونها رفته برای پیک نیک.
یکشنبه 28 آذر 1389

tiger.man - نروژ - برگن
sepher - استرالیا - سیدنی. مهم کشوررگشایی نبوده نظم و عدالت و متمدن کردن کشورهای یاغی, برده دار و بعضا ادمخواری بوده که مردم کشور رو گاه و بیگاه مورد هجوم قرار میداد. وجدانا خودت از این حرفت خندت نمی گیره؟ سوال؟ مصر و هند و یونان و فینقیه و بابل و لیدی و .. در چه دوره ای به ایران حمله کردند که ما خبر نداشتیم؟ اصلا اینها کی جزء ایران بودند که یاغی به حساب بیان؟ سوال من این نیست که شاهان ایرانی به انها حمله کردند چون به هر حال شاهان همه توسعه طلب هستند چه شاهان ایرانی چه غیر ایرانی بنابراین حمله ای که از جانب ایران به دیگران میشد هم مثل حمله دیگران به ایرانه و به اندازه سر سوزنی فرق نمی کنه با همون بربریت ( قتل عام بیش از 70000 در اورشلیم ودمشق در سال 611 م بدست خسروپرویز و قتل عام بیش از 16000 مسیحی بدست بهرام دوم در سال 341 قتل عام وزنده به گور کردن صدها هزار ایرانی بدست انوشیروان و... ( تاریخ تمدن - ویلدورانت ) قتل عام مردم همدان که به قتل عام 2 روزه معروفه بدست مرداویج زیاری و دهها مورد از این قتل عامها .. اینها هم جزئی از تاریخ ایرانه، مگه نیست؟.
یکشنبه 28 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
آروین - ایران - رشت . حیف نان ???تاریخ ایران 100 ساله است در فیضیه درس خوانده ای یا مدارس علی اوف??? ای دی حقیقی تو ایتست..غلامعلی..ریاض.عربستان...خودتی???
یکشنبه 28 آذر 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
تف به قاجار و جمهوری اسلامی که دار و ندار ایرانی رو نابود کرد و باید دعا کنیم جمهوری اسللامی باعث تجزیه ایران نشه
یکشنبه 28 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
tiger.man - تو از کجا میدانی در سرزمینهای ایرانزمین در طول هزار و سد سال شاهنشاهی ایران پیش از اسلام نظم و عدالت نبوده است؟ یک جوری حرف میزنی انگار در آنزمان زندگی کرده ای! ضمنا نه اینکه خلفای اموی و عباسی مردم را ناز و نوازش میکرده اند؟! در تاریخ هست که این دو خلیفه گری مردم را کشتار کرده و مجبور به پذیرش اسلام کرده اند و بعد هم مجبورشان کرده اند مالیات بپردازند. بعلاوه دوران این دو خلیفه گری تنها حدود هشتسد سال بوده و در برابر دوهزار و پانسد سال پادشاهی ایرانزمین و نیزدوران امپراتوری رم ناچیز است. هرجا هم که اعراب رفتند مردم با خفت و خواری بیرونشان کردند از بس که ستمگر و حشی بودند.
یکشنبه 28 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
afshin7174 - ایران - تهران,, البته جای تاسف و احمقی داره برای خمینی و 4 پاهان و ساندیسیان خودفروش که این مملکت ایران را به تباهی و ویرانی برده اند برو خرمشهر دارخوین اهواز کرمان و روستای دور افتاده را دیدی بزن که هنوز تعدادی ازهموطنانت زیر چادر و خیمه میخوابند چرا دیگر خودتو قربون خمینی رجال و فدای نظامیان خود فروش میکنی البته ببخشید تو هم شاید ساندیسی باشید,,,راستی الان ساندیس پاکدیس کمیاب نشده,, داخل گوگل فقط کافی ساندیس بنویسید
یکشنبه 28 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
saman911 - ایران - تهران . رژیمی ---- امثال تو مزدور را خوب میشناسم --گور بگوری هم رهبر پدوفیل ... قاتلت هستند که ایرانیان را کشتند و تخم منفور دینت را کاشتند نه شاه فقید که با همه ی ضعفها یک ایرانی بود نه مثل تو و رژیمت ضد ایرانی...
یکشنبه 28 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
tiger.man - نروژ - برگن .درود بر شما, مهم این که شما از روی حقایق و تاریخ صحبت می‌کنید آن هم تاریخ نویسانی که بیطرف بودند
دوشنبه 29 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس :پیرزن روانی برو قرص هات بخور,دست خودت نیست.چون یه عمر کاسه لیس اون خائن بودی.ههههه
دوشنبه 29 آذر 1389

ضد خ.ر - ایران - تهران
tiger.man و saman911 - ایران - تهران وtiger.man - نروژ - برگن،آیا شما دو نفر می دانید ورود به سایتهای ضد حکومت و استفاده از فیلتر شکن برای آمدن به این سایتها برای امثال saman911 خلاف قانون رژیم ایران و توهین مستقیم به آقاست؟ بیشتر از این با خروج از مرزهای فکری آقا به ایشان توهین نکنید.
دوشنبه 29 آذر 1389

1983 - ایران - تهران
ایران 50 سال بعد رو تصور کنید (قم)
دوشنبه 29 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
tiger.man و saman911 - ایران - تهران شماها بروید ساندیستون را بخورید شماها که سواد تاریخی ندارید و در داشتن سواد اصلی شما هم شک دارم را چه به هم کلامی با ایرانیان؟؟؟ شماها ایرانی نیستید بلکه عربگراهای ضد ایران و ایرانی هستید که تازه یاد گرفته اند به ایرانیها خرده بگیرند و فرهنگ نداشته اعراب و نیاکان تازی خود را به رخ ما بکشند.ببینید مرزهای امپراتوری ایران را و با حرص ساندیستون را سر بکشید.
دوشنبه 29 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
ARTEMIS-SW - از کامنت saman911 میشه فهمید کی است که با ای دی تازه امده .:)
دوشنبه 29 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
نقشه حکومت عباسی تنها در برگیرنده خاورمیانه، بخشهایی از شمال افریقا و اسپانیا است. اعراب بجز سیسیلی و ساردنیا در جنوب ایتالیا و بخشهای مرکزی و جنوب اسپانیا نتوانستند وارد اروپا شوند. خوشبختانه اروپاییها خیلی خوب جلوی تازش اینها ایستادند. در دوران حدود هشتسد سال اشغال اسپانیا، که البته در سده های آخر تنها جنوب دستشان بود، مردم اسپانیا نه زبانشان را از دست دادند نه دینشان. باید به آنها آفرین گفت که اصالتشان را پاس داشتند.
دوشنبه 29 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
ساعت 12 - ایران - تهران :چرا خودت به در و دیوار میزی بیسواد بروتاریخ ویلدوان رو بخون خود خسرو پرویز فقط3000تا زن داشت 500تا هم خواجه حرمسرا داشت که از حبشه وارد میکرد ,اخرش هم به دست پسرش شیرویه کشته شد ,اکثر شاهان برای به قدرت رسیدن قتل عام خانوادگی میکردند اگه غیر از این بگو
دوشنبه 29 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
ضد خ.ر - ایران - تهران :زیاد حرص نخور شیرت خشک میشه.
دوشنبه 29 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
tiger.man - نروژ - برگن . یک لطفی بکنید و این فیلمApocalypto:, 2006, Mel gibson farhad safin: i رو ببنید و سعی کنید تاریخ رو نه از دیدگاه افتخار وشرم بلکه از دیدگاه اهرم قدرت, توانایی وباورها درست وغلط مردمان ببینید, من با شما نمیتوانم بحث تاریخی کنم, چون دلایل و رد دلایل به جایی نمیرسد, و شما نسبت به تاریخ باید در دلتان ابتدا بیطرف باشید تا با تحلیل به حقیقت برسید. شما دلایل نادر را رابطه حمله به هندوستان خواندید? چرا به رهزانان پناه دادن! فرض کنیم اصلا نادر دلش میخواسته! ایا لشگر نادر نبود که نجسان هند را ازاد کرد و پاک نامید! (پاکستان), شما مصر را که ادم میکشتند برای سنگ قبراشان متمدن میدانید? ا
دوشنبه 29 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
tiger.man - نروژ - برگن . --- اگر اقعا جوینده اید به منشاقدرت و سیر تحولان بنگرید! مگر نه اینکه کشورها باقدرت یکشاه بوجودمیامدن? همین کشوری که شما هندوستان مینامیدش چگونه کشور شده? با ضربه شمشیر یک شاه! با ضربه شمشیر یک شاه دیگر بخشی از ایران گشت! شما با طبیعت و جهان هستی مشگل داری? ان بحث دیگری است! اما قدرت شاهان ایران به ملتها امنیت میبخشیده! از دست رهزانان, راهای تجار ی امن برای کاروانها. و غیره. انها رفتند ماهم میرویم! اما ندانسته تهمت زدن درست نیست!. شماوقتی خود را مثلا عراقی ویاهندی بدانید بازهم تاریخ ایران قسمتی ازتاریخ شماست, در حقیقت مرز سیاسی که دولتها هستند بامرز جغرافیایی و فرهنگی فرق میکند. شما از نظر تاریخ ایرانی هستید, از نظر فرهنگی هم همین طور, چون در این سایت میایید و از شاهان ایران گله مندی! پس چیزی شما را به انان متصل میکند, چرا درسایت انگلیسی از جرج چهارم گله نداری! چون احساسی به انان نداری! احساس بد هم باز اتصال است!
دوشنبه 29 آذر 1389

nemat420 - کانادا - لندن
در زمان غزنیان که ایران مستعمره افغانستان بوده.پادشاه وقت هم سلطان محمود غزنوی بوده وپایتختش هم غزنی شهری است در غرب افغانستان.پیروز باشید
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
saman911 - ایران - تهران . عقب افتاده تو یک مزدور ملا هستی دیگر هم حق نداری اسم مرا بیاوری وقتی کودک 7 ساله//عایشه// از نظر شما زن کامل است طبق نظر رهبر دینت منهم پیر زن هستم حال هر چه باشم شرف ایرانی دارم که تو عاری از انی.. مزدور
سه‌شنبه 30 آذر 1389

saeedgilan - گیلان - رشت
به نظر من که خیلی خوب شد مردم قفقاز از ایران جدا شدن از دست استعمار ایرانی و زبان انحصاری فارسی راحت شدن.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
tiger.man - نروژ - برگن . دروغ که حناق نیست این امار چرند را برای لجن پراکنی به تاریخ باستان از کدام گوری در اورده ای??کتاب پورپیرار?? یا تاریخ علی اوف ها و استالین ها می بینی که به به چه چه رژیمی های پست بی وطن را در اوردی.ننگ و مرگ بر دشمنان ایران و ایرانی.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
nemat420 - کانادا - لندن . ایران بزرگ درتاریخ از همه اقوام شاه داشته, همینطور ازخراسان بزرگ که بعضی به تحقیرافغانستان میگفتند, مستعمره واژه ا ی است که اروپایان برای مدرن سازی کشورهای جدید و نوپا بکار میبردند وبعدها کمونیستها ان رامعادل abuse بکارمیبردند. غزنونیان ایرانی بودند چون غزنه جزو ایران بود! متاسفانه تاریخ را که یک علم هست بعضی با مسائل شخصی اشتباه میکنند!.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

tamara .s - انگلیس - لندن
جایی خوندم که نادر شاه به خاطر اینکه یکی از مهاراجای هندی حاظر نبود خراج بده به فرماندش دستور داد چشمان مردم روستایی که زیر نظر ان مهاراج بوده در بیارن ونقل شده که 20000 چشم در اوردن و فرستادن واسه اون مهاراجا!
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ضد خ.ر - ایران - تهران
saman911 - ایران - تهران من ضد تو و امثال تو هستم به قول رئیس جمهورت برو آب را اون جائیت بریز که داره میسوزه ،مواظب باش شیر خودت خشک نشه عرب پرست دو آتیشه،برو ساندیستو بخور تا سهمیه ات را قطع نکردند.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
saman911 - ایران - تهران ،مطمئن باش سواد من حداقل چند هزار برابر سواد توست که فکر می کنم حتی حداقل آن را هم نداری ،خسرو پرویز 3000 تا زن داشته ،دمش گرم ای کاش 5000 تا زن داشت،چرا نمیری ببینی چه خدماتی به ایران کرده؟؟؟ برای شما اسلامی حکومتی های عرب پرست چیزی زن و اینکه یارو دیشب پیش فاطی خوابیده یا پیش ام کلثوم مهمترین مسئله است نه اینکه یارو چکاره بوده و چه کارهای مفیدی برای کشورش انجام داده ،3000 تا زن نوش جونش ،شماها به زیر لحاف مردم فقط کار دارید اما دنبال این نیستید که مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم را حل کنید اصلاً سواد اینکارها را ندارید هاهاها .
سه‌شنبه 30 آذر 1389

sasan4 - ایران - تهران
saman911 - ایران - تهران، tiger.man - نروژ - برگن ،ببینید در این صفحه چند نفر ضد شما شما هستند فکر نکنید که این سایت حوزه علمیه قمه و تا یک بابائی یک چیزی میگه بدون توجه به اینکه چی گفته یکی بخاطر مظلومیت حسین می زنه زیر گریه،یکی دیگه بخاطر غربت زینب جیغ میکشه،اون یکی بخاطر مظلومیت آقا غش میکنه و داد و بیداد سر میده و .. در صورتیکه نفر اولی سوالش این بوده که ساعت چنده؟؟؟ بابا عقل هم خوب چیزه شما بروید مرده هایتان را بپرستید و قربون صدقه آقا برید مبادا آقا بغض بکنه و طوفان کل جهان را زیر و رو کنه . سایر دوستان عزیز هم وقت با ارزش خودشون را به خاطر این افراد معلوم الحال تلف نکنن.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
saeedgilan - از دست ایران راحت شدند؟ تو اصلا نمیدانی اینها جزو مردم ایران و آریایی بوده اند؟ نمیدانی ریشه های چهارهزار سال پیش مشترک دارند؟ جدا شدند رفتند زیر دست روسها، با زبان تحمیلی روسی و سیستم کمونیستی، اجازه برگزاری جشنها ی ملی و مذهبی را نداشته و فرهنگشان پایمال شد. این خوب بود؟! ضمنا روسیه برای اینها چه کرد؟ یک مشت نیمچه کشور بشدت بدبخت پر از جنگ و آشوب و نداری و گدایی و بیسوادی. همه شان برای کار دارند مهاجرت میکنند به مسکو، و در انجا زیر حمله های نئونازی های روسی هستند. واقعا که وضعشان بهتر شد!
سه‌شنبه 30 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
saeedgilan - گیلان - رشت . شما در دنیای امروز دستکم باید 4 زبان بدانید, استعمار یعنی نوسازی و ابادکردن! بنده که 5 زبان علاوه بر فارسی میدانم به شما میگویم زبان مشترک باعث میشود همدیگر رو بهتر بفهمیم, در ایران هر روستا با روستای دیگر زبانش فرق میکند, بد نیست یکم فکر کنیم! اگر شما و من پارسی نمیدانستیم الان چگونه با هم ارتباط برقرار میکردیم?.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
tiger.man - نروژ - برگن . با حرفهای شما موافقم در یک کتاب تاریخی که توسط یک نویسنده اروپایی نوشته شده بود{ اگر اشتباه نکنم اسم کتاب پسر ایرانی بود} وقتی شاه هخامنشی برای جنگ با اسکندر رفت به همراه ارتش خود بیش از 18000 هزار نفر از افراد حرمسرا و کنیزان و برده های مخصوص را هم برد. و یکی از دلایل مهم شکست شاه هخامنشی و سقوط هخامنشیان هم همین فسادی بود که در اواخر حکومت هخامنشیان وجود داشت ...البته موضوع کتاب درباره یک پسر ایرانی بود که به جرم خیانت پدرش به حکومت هخامنشی بعد از کشتن پدرش او و خانواده اش را برده کردند و خود این پسر را هم که آنموقع 12 سال داشت اخته کردند تا بعنوان یک برده در حرمسرا کار کند که بعدها بعد ار فتح ایران توسط اسکندر این پسر برده مخصوص اسکندر شد ....
سه‌شنبه 30 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
tamara .s - انگلیس - لندن . نه عزیزم کرمان بود! و اغا محمد خان قاجار دستور داد20000 چشم دار اوردن. مطمن باش هندی انقدر دروغ نمیگین در مورد تاریخ! که دورگهای عرب( تازه عربها هم میگن اینها عرب نیستند :-) ) شاید شما هم جایی خواب دیدی! :-).
سه‌شنبه 30 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
tamara .s - درباره نادر مطالعه میفرمایید کمی هم درباره اموی ها و عباسی ها بخوانید که با ایرانیان و دیگر ملتها چه کردند، و چگونه از کشته پشته ساخته و مال و زنانشان را به غارت بردند، ساختمان ها و کتابخانه ها راسوزاندند و دین و زبانشان را ازبین بردند. شما که نیاکانتان اینقدر وحشی بودند خواهش میکنم به اقوام دیگر ایراد نگیرید!
سه‌شنبه 30 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
ساعت 12 - ایران - تهران:پیر مردی که 3 فرزندش در جنگ کشته شده بود نزد خسرو پرویز رفت وبه او گفت اخرین فرزند پسر من را از رفتن به جنگ معاف کنید تا این فرزند کمک حال من باشد,وخسرو دستور داد فرزند ان رااز فرق سر به دو نیم کنند ودر دو طرف جاده که لشگر عبور میکرد هر نیمه را به تیرکی ببندند تا درسی شود برای همه که از رفتن به جنگ خودداری نکنند, تاریخ تمدن ویلدوران.اخه بیسواد برو تاریخ مطالعه کن بعد بیا نظر بده در ضمن خدمات خسرو پرویز بگو بدانیم!!!??مگر جز کشتار و تجاوز کار دیگه ای کرده?? نام یک دانشمند را درقبل از اسلام نام ببر??
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
saman911 - ایران - تهران ، بسیجی جان پس بخوان شاید که سوادی پیدا کنی: 1-در کاوش­های شهر سوخته که به سال 1377 به سرپرستی دکتر «منصور سجادی» انجام گرفت، جمجمه­ی دختری را یافتند که از بیماری هیدروسفالی رنج می‌برده است. ((((پزشکان ایرانی 4850 سال پیش ))))استخوان پاریتال راست آن دختر را برداشته‌اند (کاری که امروز انجام می­شود) تا فشار آب را بر روی مغز کم کنند. پژوهش­های پزشکان داوری می‌کند که آن دختر چند ماه پس از آن (عمل جراحی) به زندگی خود ادامه داده است زیرا که نسج­های استخوانی بریده شده پیرامون آن ترمیم یافته است و ترمیم تنها با زنده بودن بیمار انجام می‌گیرد» . 2-(از(((( شوش پنج هزار ساله))))) لوحه گلینی که خویشکاری (تکلیف) دانش‌آموزان بوده پیدا شده است که بخش‌بندی پیرامون دایره را به 6 کمان برابر نشان می‌دهد و نشان‌دهنده آگاهی شگفت ایرانیان از نسبت پرتو دایره (شعاع) با شش بر منتظم محاط دردایره است! https://www.aariaboom.com/content/view/1017/188/.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
saman911 - ایران - تهران 3-جراحی در ایران قبل از اسلام : https://parsateb.parsiblog.com/-386060.htm. 4- گرفتن علم پایه غرب از تمدن بی بدیل ایران: . (اسکندر پادشاه یونان برای هجوم به ایران از شهری که رومیان آن را مقدونیه می‌نامند بیرون شد و دارا پسر شاه دارا را به قتل رسانید و شهرها را ویران ساخت و کاخ‌هایی که بدست بزرگان و سرکشان ساخته شده بود خراب کرد.کاخ‌هایی که بر سنگ‌ها و تخته‌های آن انواع علوم نقش و نقر شده بود با خاک یکسان کرد و با این خرابکاری‌ها و آتش‌سوزی‌ها آنها را بهم ریخت و در هم کوبید و از آنچه در دیوان‌ها و خزینه‌های استخر بود رونوشتی برداشته و به زبان رومی و قبطی برگردانید و پس از اینکه از نسخه‌برداری‌های مورد نیازش فراغت یافت آنچه به خط گشتک در آنجا بود در آتش انداخت و بسوخت. )نوشته ابن‌ندیم به نقل از کتاب نهمطان‌فی معرفه طالع الانسان تالیف ابوسهل‌بن نوبخت ایرانی ،در تشریح کنیه علمی ایرانیان پیش از اسلام.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
saman911 - ایران - تهران ،::::::::::::::نام یک دانشمند ایرانی قبل از اسلام را می خواستی بیا:::::::::::::::1) اسکیلاس : دوره ی هخامنشی، « زمان حکومت داریوش _ از سال 446 تا 486 ق.م » _ دریانورد و کاشف و مهندس سازنده ی قنات. 2) ستاسپ : دوره ی هخامنشی، « زمان حکومت خشایارشا _ از سال 486 تا 521 ق.م » دریانورد و کاشف. 3) بویر اندا : دوره ی هخامنشی، « زمان خشایارشا » مهندس. 4) آرتاخه : دوره ی هخامنشی، « زمان خشایارشا » مهندس و سازنده ی کانال آتوس. 5) استانس : دوره ی هخامنشی، شمیدان و استاد دموکریتوس. 6) برازه : دوره ی ساسانی، « زمان فرمانروایی اردشیر _ 226 تا 241 م » مهندس و احیا کننده ی شهر فیروزآباد ( در فارس ). 7) برانوش : دوره ی ساسانی، سازنده ی شادروان شوشتر. 8) فرغان : دوره ی ساسانی، سازنده ی طاق کسری. 9) جهن برزین : دوره ی ساسانی، سازنده ی تخت طاقدیس. 10) شیده : دوره ی ساسانی، سازنده ی کاخ خورنق. 11) ابو لؤ لو ( فیروز ) : قاتل عمربن خطاب ( خلیفه ی اعراب و متجاوز به ایران ) هنرمند، صنعت گر و سازنده ی آسیاب های بادی. :::::::::::::::. کافی است یا باز هم بگویم؟؟؟؟؟؟.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
saman911 - ایران - تهران ، کهن ترین گزارش در بارة عمل جراحی به دورة پیش از تاریخ برمی گردد. این عمل ظاهرا در شهر سوخته در سیستان انجام شده است ( رجوع کنید به جنیدی ص 192ـ 194). دیگر دانسته های ما در بارة جراحی در ایران پیش از اسلام که در نوع خود مفصل ترین گزارش نیز به حساب می آید عباراتی از اوستا در بارة آزمودن جراحان و دستمزد آنان است .
سه‌شنبه 30 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
*پسر شجاع* - ایران - تهران . البته این کتاب که شمامیفرمایی نه نویسنده اش اسم داره و نه کتابش!! احتمالا هیچ چاپخانه هم چاپش نکرده, ولی شما موافقید!!اصلا هم راست و دروغش مهم نیست!, تمام تحقیقات دانشگاه شیگاگو و اسناد بجای مانده ازدشمنان ایران هم که تائید میکنن برده داری در ایران باستان نبوده مورد تائید شما دانشمند گرانقدر قرارنگرفته! چون روش علمی شما مشابه روش علمی بچه های دانشگاه علم و صنعت هست!! افرین به روش تحلیلی کشف الحقایق شما :-) ببینم توی قران نگفته بودن تهمت نزنیداگر اطلاع ندارید?. تکنیک خواندن ونوشتن , با توانایی تجزیه وتحلیل فرق میکند! اولین سئوال در ذهن شما باید این باشد چرا یک خارجی کتاب داستان مینویسد درباره ما? 1-برای فروش کتاب2- چون خودشان تاریخ ندارن-چرا اب و تاب میدهن? برای فروش بیشتر!.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
یک مشت اسلامی بی وطن و چپ بی وطن شروع به نوشتن چرندیات کرده اند یکی برای ریختن اب توبه بروی دین ن.. و دیگری برای سرپوش به جنایات کمونیسم و همکاری بی شرمانه ی انها با تعدادی خل و چل اسلامی برای پیروزی..ع قلاب سیاه 57.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
saman911 - ایران - تهران ،از بزرگترین خدمات خسروپرویز این بود که ایرانی بزرگ بعد از خود به جای گذاشت(که البته جانشینان کم تجربه و بی مبالات نتوانستند آنرا بخوبی پاسداری کنند(بعد از خسرو پرویز 10 نفر به پادشاهی رسدند که هیچکدان لیاقت چندانی در جمع کردن و قدرتمند نمودن امپراتوری ایران که بعد از جنگ با رومیان ضعیف شده بود را نداشتند) واین طور شد که اعراب وحشی بالاخره توانستند بعد از حملات وحشیانه ایران را تصرف کنند و در نتیجه همچون شمائی بیاید برای من بلبل زبانی کند و ادعای سواد کند،امیدوارم با این مطالب گفته شده از رو رفته باشی و به بی سوادی خود اقرار کنی .زنده باد ایران و ایرانی آزاد از هجمه فرهنگی اعراب و اعراب فارسی زبان!
سه‌شنبه 30 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
saman911 - ایران - تهران . میشه خواهش کنم بگید و یلدورانت کیست? مدارکش برا ی این داستانسرائی چیست?. این اتفاق در کدام شهر بود! دانشمندان قبل وبعد ندارند! شما که تاریخدان هستید بفرمائین چرا هیچ کتابی از قبل ازحمله شورشیان جنوب کشور به شهر شوش نمانده!? چرادانشگاه گندی شاپور را از بین بردن. همین شورشیان که به قصد غارت حمله کردن چه کردن? ویلی جان چیزی ننوشته? فکر کنم دانشگاه اکسفورد را ساختن!!! .
سه‌شنبه 30 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
sepher - استرالیا - سیدنی :اول::ویلیام جیمز دورانت (۵ نوامبر ۱۸۸۵ - ۷ نوامبر ۱۹۸۱)، فلسفه‌دان، تاریخ‌نگار و نویسنده آمریکایی است.مهم‌ترین اثر او تاریخ تمدن، مجموعه کتابی ۱۱ جلدی است که با همکاری آریل دورانت، همسرش نوشته‌است. وی در این کتاب توانسته‌است با استفاده از آثار مورخان دیگر -از هرودوت تا آرنولد توین‌بی- که از ابتدای تاریخ مکتوب بشر تا کنون زیسته‌اند، مکتب نوینی از تاریخ‌نگاری را بوجود آورد.بر خلاف دیگر تاریخ‌نگاران که تنها تمرکزشان روی وقایع تاریخی و سیر تمدن بشری بود، وی در اثر خود به عوامل تمدن‌ساز در طول تاریخ نیز توجه می‌کند. در این باره از او نقل‌قولی دارد که چنین است: «تمدن رودی است با دو ساحل»†. این نقل قول بطور ضمنی به این مساله اشاره دارد که تاریخ‌نگاران اغلب نهایت توجه و دقت خود را صرف رودخانهٔ در جریان تاریخ نموده‌اند که معمولاً پرآشوب و پرهیاهوست و اجازهٔ برداشت‌ها و تفاسیر صحیح را نمی‌دهد.ادامه دارد
سه‌شنبه 30 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
sepher - استرالیا - سیدنی :دوم: در مقابل او دیدگاه دیگری را مطرح می‌کند که در آن حواشی تاریخ و تمدن -ساحل‌ها- می‌توانند به اندازهٔ خود متن تاریخ مهم باشند. به نظر او، همهٔ مردمانی که در طول تاریخ خانه و مجسمه ساختند شعر سراییده‌اند هم در شکل‌گیری تمدن نقش داشتند. ویل دورانت در کتاب «درس‌هایی از تاریخ» که در سال‌های آخر زندگی خود نوشت، می‌گوید که تاریخ ملت‌ها را باید با توجه به پدیده‌های علمی جدید نوشت.مقصد او برای نوشتن جلد اول کتاب تاریخ تمدن با عنوان «مشرق زمین، گهواره تمدن» بود. بعد چاپ جلد اول، سفرهای دور دنیایش شروع شد که ۵۰ سال ادامه یافت. در نهایت در ۱۹۷۵ نوشتن تمامی ۳۰ جلدکتابش و همچنین سفرهایش نیز به اتمام رسید ادامه دارد
سه‌شنبه 30 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
sepher - استرالیا - سیدنی:سوم; مشرق گهواره تمدن.۲ یونان باستان ۳ قیصر و مسیح فصل ۴عصر ایمان۵ عصر رنسانس ۶ اصلاح دینی۷ عصر آغاز خرد.۸ عصر لویی چهاردهم.جلد۹ عصر ولتر.جلد۱۰ عصر روسو و انقلاب.جلد۱۱ عصر ناپلئون. معتبر ترین تاریخ نویس جهان.یک سوال:اگر تمام کتابخانه های امریکا رو بسوزانند ایا علم در امریکا از بین میرود???
سه‌شنبه 30 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
ساعت 12 - ایران - تهران : اولا خسرو پرویز بدست پسرش کشته شد و آن ۱۰ نفر بعد هم همدیگر را به قتل میرساندند تا به قدرت برساند دوم:اولین لازمه کشور گشایی قتل عام مردمان آن سرزمین هست،فرش قرمز که جلوی پای خسرو پرویز پهن نکردند همانطور که ما متنفریم که چرا به ما حمله کردند طرف مقابل هم همینطور سوم:از نظر معماری و کشور گشایی ایران در دنیا برتر بود نه در علم به خاطر اینکه هرکسی نمی‌توانست در آن زمان درس بخواند سود فقط برای اشراف زادگان بود مردم عادی اجازه نداشتند درس بخوانند و هرکس راه پدر را دنبال میکرد,در ضمن پادشاهی که بیش از ۳۰۰۰ زن داشته نمیتونست به فکر مردم باشه تمام بیشتر وقتش در حرمسرا و کاخ‌ها بود یک آدم شهوت پرست بوده که به دست پسرش کشته می‌شه. منبع اسمهایی را که گفتی نام ببر?
سه‌شنبه 30 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
sepher - استرالیا - سیدنی :مطلب اخر ویلدورانت, او برای نوشتن هر فصل از کتاب به گوشه‌ای از دنیا سفر می‌کرد؛ از مصر و ایران تا سیبری و ژاپن. مقصد او برای نوشتن جلد اول کتاب تاریخ تمدن با عنوان «مشرق زمین، گهواره تمدن» بود. بعد چاپ جلد اول، سفرهای دور دنیایش شروع شد که ۵۰ سال ادامه یافت. در نهایت در ۱۹۷۵ نوشتن تمامی ۳۰ جلدکتابش و همچنین سفرهایش نیز به اتمام رسید
سه‌شنبه 30 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
ساعت 12 - دوست گرامی خوب است که اگاهی میدهی، اما وقتت رو با این 911 هدر نده، این یک کاربر قدیمی است با آی دی تازه، کارش هم شلوغکاری و بحث عوض کردن. کم هم که بیاورد به فحاشی رو میاورد.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
ساعت 12 - ایران - تهران . sepher - استرالیا - سیدنی . درود به شرف و منیت ایرانی هر دوی شما ///و ننگ بر تازیزاده های دشمن ایرانیت.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
. sepher - استرالیا - سیدنی :ویل دورانت مورخ، فیلسوف و نویسنده آمریکایی و مولف «تاریخ تمدن» که ایرانیان را مردمانی میهندوست، متفکر و باهوش خوانده است پنجم نوامبر سال 1981 در گذشت. دورانت» پیش از نوشتن کتاب تاریح تمدن، کتب تاریخ فلسفه، اصول حکمت و مسائل اجتماعی دوران معاصر را تالیف کرده بود. وی در سال 1885 به دنیا آمده و 96 سال عمر کرده بود.رشته سخنرانی های دورانت درباره ادبیات ایران در دهه 1950 در دانشگاه کلمبیا، بیش از پیش مردان فکر میهن ما در قرون وسطا را به جهانیان شناسانید. وی یک جلسه تمام، تنها به تفسیر این بیت حافظ پرداخته بود که گفته است : غلام و بنده آنم که زیر چرخ کبود ـ زهر چه قید تعلق پذیرد آزاد است .
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
saman911 - ایران - تهران ، می دانستم که از من منبع اسامی دانشمندان و کاشفان ایرانی قبل از حمله اسلام را میخواهی چون این هجمه ای از طرفداران بسیجی عرب ها و عرب پرستان بود که به منظور خراب کردن و سفسطه در تاریخ می گفتند حتی یک دانشمند قبل از اسلام در ایران وجود نداشته ،وانگی خودت کلاهت را قاضی کن چطور میشود ایران که چند هزار سال یکی از پرقدرت ترین امپراتوریهای دنیا بوده و آمریکای زمان خود به حساب می آمده ،بدون حضور دانشمندان و نوابغ در دستگاه خود بر ملل دیگر حکم می رانده؟؟؟(گندم زگندم روید جو زجو) این هم یک منبع برای اسامی دانشمندان ایرانی قبل از اسلام بر توی مسجد محله تون داد بزن:https://forum.irantrack.com/thread42509.html .
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
saman911 - ایران - تهران ، بزن تیشه به ریشه ایرانی بودنت و باز سفسطه کن ،آنموقع که بی ریشه شدی خودت را به اعراب بچسبان و از لذت هویت عرب و غیر ایرانی خودت لذت ببر ،باشد که اعراب گوشه چشمی به تو نشان دهند و شاید سید تو شوندو تو را بپذیرند.ببین به جای اینکه از ایرانی بودنت دفاع کنی و به آن افتخار کنی با هجمه به گذشته ات به جای اینکه آقای خودت باشی میخواهی برده اعراب باشی؟؟؟از خواب غفلت بیدار شو ونقشه آمران به نابودی و انکار تاریخت را نقش بر آب کن و به ایرانی بودنت مفتخر باش.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

sasan4 - ایران - تهران
ساعت 12 - ایران - تهران، دوست عزیز اطلاعات خوبی دادی ،انجام عمل جراحی توسط ایرانیان در 4850 سال پیش کاری بس بزرگ و ارزشمند بوده،دوست عزیز جواب بعضی هایی که چشم و گوش بسته کمر به قتل تاریخ ما دارند بی توجهی است ،همه ما می دانیم که ایرانی با فرهنگ بوده و اعراب وحشی دشمن همیشگی ایرانیان بوده و هستند بر ایشان خرده نگیر.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
sepher - استرالیا - سیدنی . من این کتاب را که یک رمان تاریخی بود 4-5 سال پیش خواندم و اسم نویسنده اش یادم نبود ولی حالا که تو گوگل سرچ کردم نام نویسنده مری رنولت هست {دراین رمان تاریخی نویسنده زندگانی وشرح جنگهای اسکندر مقدونی وداریوش سوم آخرین امپراتور سلسله هخامنشی راموردبررسی قرار داد ه وعلل شکست هخامنشیان وفتوحات اسکندر شرح داده میشود } توصیه میکنم برای آگاهی بیشتر در مورد اواخر حکومت هخامنشیان این کتاب را بخوانی..
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
saman911 - ایران - تهران ، فکر میکنی من هم مثل تو دروغگویم و از خودم حرف در می آورم و به خسروپرویز تهمت می زنم که چون 3000 زن در حرمسرای امپراتوری ایران بوده ،خسروپرویز صبح تا شب با اونها مشغول بوده و شما که اونجا بودی اصلاً ندیدی که به جنگ رومیها می رفته چون اصلاً وقت سر خاراندن با این همه زن نداشته و مثل اعراب زن پرست و حشری بوده ،دوماً مگر من در مطالبم گفته بودم که او را چه کسی کشته یا چی کسی نکشته که سرمستانه و چشم بسته غیب میگی که پسرش اونو کشته،این چه ربطی به بحث ما داره، با خلط مبحث و از این شاخه به آن شاخه پریدن خودت را مضحکه نکن.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
saman911 - ایران - تهران من حوصله هیچگونه بحث دیگری با شما ندارم ،(سفسطه گری نیز نمی تواند کتمان واقعیت کند )حالا باز سفسطه گری کن من جواب بحث بی فایده و غیر منطقی را نمی دهم.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
ساعت 12 - ایران - تهران :چرا نمیتونی خلاف عقیده خودت تحمل کنی!!خود این ناشی از ضعفت چرا از نوشتن مطالب من وحشت داری??اگه من مطالبم بدون سند جای نگرانی نداره?تو هم مطالب تو بنویس دیگران ازادند بخوانند ومقایسه سندی کنند,تو که نمی تونی مخالف عقیده خودت تحمل کنی چطوری دم از ازادی مردم میزنی?یکی از اصول ازادی تحمل مخالف در غیر اینصورت با دیکتاتوری فرقی نداره.در ضمن این بدون 95درصد مردم ایران مسلمان هستند.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
ساعت 12 - ایران - تهران https://forum.irantrack.com/چه جالب مطلبت از سایتی گرفتی که روی بالای صفحه اولش نوشته الهم عجل ولیک فرج.در ضمن ادرس ت باز نشد????!!!
چهار‌شنبه 1 دی 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
arashbehdin - امریکا - اتلانتا وARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس ،sasan4 - ایران - تهران و سایر دوستان از لطف شما عزیزان ممنونم.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
saman911 - ایران - تهران . عزیزم جز Wikipedia جایی دیگه اثری از ویلی نیست! Wikipedia هم حتما میدونی فاقد ارزش مرجعی هست, اگه همین یه مرجع رو قبول کنیم, مدیر مدرسه ای که ابتدادر مورد جنایات سکسی مقاله مینوشته بعدها به طرفداری ازطبقه کارگر کمونیست میشه(کمونیستها به تاریخ اعتقاد ندارند) و سپس دردفاع ازطبقه پایین اجتماع مقاله مینویسه, وو تاریخ رو از نگاه طبقه زحمت کش میبینه,ودر نهایت کتاب داستان تمدنThe Story of Civilization. همه کتابهاشم با The story مینویسه که مشگلی پیش نیاد:-) داستان نویسی درغرب ازاده ولی چرا The Story of Civilization خواهشا این رو دقیق بنگرید: Much of The Story considers the living conditions of everyday people throughout the twenty-five hundred years their "story" of the West covers تاریخ 2500 ساله غرب هست!!! ایشون معتقد به متخصص نگاری درتاریخ نیست!!!!!!!!!.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
saman911 - ایران - تهران . ادامه--, بهرحال از این سودجویانی زیاد هستند, یه خانم دکتر که متخصص ژنتیک از دانشگاه سیدنی هست, کتابی در مورد زبان فارسی ودلایل برتری زبان انگلیسی بر اون نوشته!! کتاب داستان رفتاری دوکودک خود خانم دکتر. و به صورت خاطرات روزانه هست!! مثلا گفته یه روز دخترم که سه سالشه. لیوان اب و ریخت اما نگفت معذرت میخوام چون در زبان پارسی سخته گفتن معذرت! اماگفتنsorry ,ساری اسونه! فکر میکنی چرا خانم دکتر در مورد ژنتیک کتاب نمی نویسه ! چون همون روز انتشار کتاب تمام روزنامه ها و TV باهش مصاحبه کردن!! همش هم میگفت من به کسانی که کتاب نخوندن پاسخ نمیدم یعنی فروشه کتاب ! در مورد مرد ایرانی و بخصوص خاورمیانه تمام کتاب فروشیها و ویدئو شابها پره از چیزهای بد! سامان جان یادم بنداز در موردفرانسوی ها(ویلی فرانسوی بود) تنفرشون از ما و ضعف جنسی مردانشون و نتیجتا علاقه مند شدن به همین دلیل ضعف جنسی به فلسفه بعدایه توضیحی بدم!
چهار‌شنبه 1 دی 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
ادامه--3 -تاریخ محصول جغرافیای انسانی است, 75 میلیون سال پیش انسان از قلب افریقا راه میافتاده به سمت شمال, و هیچ مدرکی نیست از وجودانسان تا تاریخ 12000ساله کشور ایران! یعنی 74.99 میلیون سال درتاریکی ست ! از اغازپیدایش پادشاهی جمشید تا عصر یخبندان که اریایهایی( پارسها و مادها و و)امدن به ایران هم اسناد زیادی نیست, 2500سال اما تاریخ کوروش کبیر مثل الماس میدرخشد! و باعث خشم غربیهاست. شما اگر خاطرات سعدی را هم بخوانید که 600 سال پیش است میبینید چگونه سعدی را در راه مسافرت اسیر کردند و وادار میکنند خشت بسازد وبرده اش میکنند! واز حمام کردن سعدی فرمانده فرانسوی قشون به سعدی تف میکند و میگوید بوی گند مرد نشانه هویت اوست! مرا سربازانم از بوی متعفنم از 10 فرسخی میشناسند! حمام کردن از ایران به رم و سپس به دنیارسید!
چهار‌شنبه 1 دی 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
ادامه-4 -دانشمند کسی است که بتواند ازخود سئوال درست کند! اعراب کسی راکه قران بداند عالم میدانند, و امروزه روش تحقیق برا اساس سئوال طرح شده را. متفکر کسی که فکر کند از خود بپرسد, چرا زنان خسرو پرویز 3000 بودن نه 2900---چرا اسپارت ها300 نفر بودند نه مثلا 318نفر? و چرا 20000 چشم درتاریخ هی تکرار شده! کسی اینها رامیشمرده? راستی اسکندر کبیر! چه کرد او هم به هند حمله کرد! رومیای بارها بابل را در هم کوفتن! بدوین جنوب , بابل را ویران کردن! و امروز ارتش امریکا با زنان عراقی ازدواج میکنند اما ظاهرا حمله کوروش بیشتر درداور هست! ادارهDNA بریتانیا تائید میکند که ژن پارسی در تمامی منطقه خاورمیانه غالب است, به نقشه ساسانیان نگاه کنید دلیلش معلوم است, بابلی ها از کجا به عراق امده اند. که تافته جدا بافتها ند? اززمین چون درخت روئیده اند?
چهار‌شنبه 1 دی 1389

tamara .s - انگلیس - لندن
من عاشق وطنمم و همچنین هموطنای ازاده و با فهم و شعورم که خوشبختانه کم هم نیستن ,من ایرانی هستم و خودمو ایرانی میدونم و اینکه نیاکانم کی بوده و چقدر وحشی یا متمدن بوده واسم مهم نیست ,چون من نیمی از عمرمو اینجا بزرگ شدم و به من یاد دادن تو حال زندگی کنم و یاد گرفتم زمانی که اخلاقیات و انسانیت سر لوحه زندگیم هست از انسانی که فاقد این خوصصیات هست برتم من برتری ادما رو نه از رنگ ونژاد و مذهب بلکه از معیارهایی که گفتم میسنجم با اینکه خیلی سعی میکنم انسانی باشم مقید به این اصول خیلی وقتها نمیتونم یا فراموش میکنم !ولی همین که به این درک و بینش رسیدم خودش کلی باعث ارامشم شده ,اینکه ادم ازاد زندگی کنه و خوبی رو خوب وبدی رو بد بدونه واسه اینکه خوبی خوبه,وبدی بد,نه از ترس یه خدای قلدر که با چماق منتظره که منو تنبیه یاپاداش بده !!!
چهار‌شنبه 1 دی 1389

tamara .s - انگلیس - لندن
ودر اخر اینکه همتونو دوستدارم به غیر از احمدی نژاد و طرفداراشو ودر کل ارزوی رهایی ادمای فناتیک از تار و چنگ دین وادیان دارم
چهار‌شنبه 1 دی 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
ARTEMIS-SW - فرانسه , ساعت 12 - ایران - ایران - تهران -arashbehdin - امریکا - اتلانتا -+. دوستان, متاسفانه با نفرت به گذشته نگاه کردن بیشتر به خود فرد اسیب روحی میزند تا به تاریخ! سپاس بیکران عزیزان! *پسر شجاع* - ایران - تهران سپاس از کامنت, همانطور که گفتید رمان نویس هستند, ایات شیطانی هم یک رمان تاریخی است. حقیقتش من خیلی به تاریخ داستانی علاقه ندارم, اما گذشته چراغ اینده است اگر به جغرافیای سیاسی(دولتها) زیاد بها ندهیم, جغرافیای انسانی و فرهنگی توام باجغرافیای طبیعی به راحتی به شما میگوید که چرا انسانها کویر نشین برای رسیدن به اب و گوشت گوسفند به جای سوسمار , مجاهدت میکردن وجان میدادن برای رسیدن به بهشتی که زیر درختانش اب روان باشد وحور سفیدزیبا و پسران (ایران) و چرا کشاورز ایرانی و مردم ایران که زندگی عادی داشتند معتجب از اینهمه درنده خوی مهاجمان.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
نیاز به کتاب نیست یک روز غذا نخور بعد میفهمی ارزش غذا را, من دیده ام سربازانی که برای نان تفنگشان را به کشاوزان میدادن! یک دانه نان برابر با یک کلاش بدون گلوله البته! اینکه کسی به دلیر سربازن ارتش ایران که رومیها وحشی را در مرزهایشان نگه میداشتن چیزی بگوید وافعا جای گذشت نیست. سیدنی
چهار‌شنبه 1 دی 1389

sonne23 - المان - .دارمشتات
اون دوره قاجاره میشه تقریبا با رژیم جمهوری اسلامی مقایسه کرد . زمان قاجار انها نصف ایران رابه علت بی لیاقتی و سستی به باد داد . جمهوری اسلامی از نظر اقتصای فرهنگی سیاسی ایران را 100الی 200 سال عقب انداخت . فقط از نظر اقتصادی ایران روزانه تقریبا 100 ملیوندلار در امد نفتداره. که از این پول به لبنان جنوبی فلستین وهر جا که گروهای تروریستی هستند حمایت میکند . که با این کار خودش را توی تمامه دنیا حتا کشورهای عربی ایزهله کرده. و پول نفت را که به ملت و برای سرمایه گذاری برای نسل کنونی و نسل اینده میباشد به باد میدهد
چهار‌شنبه 1 دی 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
tamara .s - انگلیس - لندن . عزیزم شما بینش و نگرش درستی دارید, سرزمین های همیشگی نیستند وانسانهاهم براساس شرایط فرق میکنند, امیدوارم از لحن سخنم نرنجید ه باشید, ولی مطلبی را که درباره جغرافیایی انسانی گفتم خواهشا بخوانید. وبدانید سود جویان رمان نویس با محقیقن دانشگاه خیلی فرق دارند, اینکه چه گذشته در تاریخ ,گذشته! اما باید پاسدار حق بود! بعضی یک رستوران را نمیتوانند مدیریت کنن, به مدیریت خسرو پرویزایراد می گیرند! کسی که دم از 3000 زن میزند هرگز با دو زن زندگی نکرده! اگر کرده بود اینرا نمیگفت!دروغگو روسواست! پیروز باشید و حافظ ارزشهای ولای انسانی! .
چهار‌شنبه 1 دی 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
tamara .s ..درست است شما ایرانی هستی و نیاکانت زمانی که به ایران وارد شدند با ایرانیان امیختند و در سده های پیشین هم برای ایران جنگیدند. منظور من عباسی و اموی بود. ضمنا نادرشاه افشار از قبایل ترک ایران بود و معمولا ترکها به وحشیگری معروف هستند. در تاریخ، ایرانی ستمگر داشته ولی خشن و وحشی نداشته ایم. آن کور کن اصلی هم آغا محمد خان فاجار ترک بود.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

saman911 - ایران - تهران
sepher - استرالیا - سیدنی:رمان زیاد می خونید!?چه طرز بحث کردن!خسرو. چرا2900 تا نداشت 3000 تا زن داشت یعنی چی??حتما بهش وحی شده بود باید 3000تا زن بگیره!!!مگر نخوندی بیش از100هزار غیر نظامی عراقی بدست امریکایی ها کشته شد?بخاطر 11 سپتامبری که خودشون درست کردند? چرا فکر میکنی جز ایرانیان وچشم ابی ها الباقی نژادها حیوانند!?در ضمن سعدی, فردوسی.حافظ,مولانا و---به مسلمان بودن خود افتخار میکردند. ودین اسلام واقعی رو بهترین دین میدانستند در اشعارشان مشخص.مطلب اخر,شما کتابی معرفی کن علمی تر از قران,
چهار‌شنبه 1 دی 1389

roya25 - اینگلیس - لندن
در زمانی که دین ما دین عربهای وحشی نبود کشور ما در بالاترین بود و حالا در پایینترین سطح است .درخت خوب میوه خوب میدهد
چهار‌شنبه 1 دی 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
sepher - استرالیا - سیدنی . هم میهن گرامی می دانی چرا نفرت در من باقیست??چون جنایت باقیست بی سوادی و بی وطنی باقیست -دوست من ایا به یک زندانی محکوم به اعدام اندیشیده ای که روزها ماهها و سالها در انتظار مرگ است?? انهم به علت اینکه ملا دینش و خدایش را نخواسته و یا بدون نقشه ی قبلی به یک ماجرای خونین کشیده شده//اخر در کدام خرابشده ی جهان جز کشورهای عصر حجری این دین کوفتی انسانی را اعدام می کنند چون نخواسته مسلمان باشد و به دین دیگری گرویده??حال این به کنار تعدادی لمپن باسواد احمدی نژادی در این برهه ی خونین با هزار دروغ و دغل به تاریخ گذشته ی ما لجن پراکنی می کنند تا برای باباجان ملا و اسلامشان کردیت بخرند حتی اگر ظاهرا اتئیست باشند.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
saman911 - ایران - تهران . متاسفم ظاهرا که کامنتها رونخوندی, منظورم این بودکه یک مححق تاریخ از خودش سئوال میکند چطور میشودعدد های گفته شده همه رند هستند مثلا 3001 نبود چرا? در مورد اسلام هم همین مشگل وجود دارد, عده ای اسلام را دین صلح ومهربانی و ارزشهای انسانی میدانند و نمونهایی از حضرت علی و ضامن اهو میاورند و هزاران حدیث میاورند. عده ای دین کشت وکشتار و نمونهایی از کشتن 7000 مردو پسر بچه قبیله بنی قریضه بدست علی دریک شب! و یا خرید و فروش کنیزان, و به اشدا من الکفار و هزاران حدیث اتکا میکنن! می بینید اینجا مشگل نه قران است ونه اسلام! مشگل تفسیر برای سودجویی است! چاره اش فکر کردن است !
چهار‌شنبه 1 دی 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس . بانوی مهربان, درک یک توانایی است که در افراد بشر یک اندازه نیست, و هیچ دو انسانی باهم یکسان نیست واین توانایی خالق است که از 32 عنصر گوناگون می افریند , اما نفرت احساس است وتوانایی اندیشدن را میگیرد, من احساس شما را درک میکنم اما به تواناییهای خودم هم واقفم, مشگل را دراعتقاد و دین نمی بینم! مشگل درنوع نگرش به دنیا و بی اعتقادی عمیق به خداست! کسی که جنایت میکند بانام دین در دل به روزقیامت اعتقاد ندارد, بیشتر مسلمانان به خداایمان ندارند. اگر داشته باشن پس اینهمه دروغ چیست? نگاه کن چه میکنن نه چه میگویند.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
saman911 - ایران - تهران ببین سفسطه گر و دروغگویی ،چطور میگی آدرسی که دادم باز نشد انوقت می گویی بالایش نوشته بود اللهم ... ؟؟؟ در ضمن من با قرآن مخالف نیستم با شماهائی مخالفم که قرآن ها را سر نیزه کرده اید و با مکر و حیله و سفسطه بر مردم حکومت می کنید.آدرس را حتی بدون قفل شکن حالا رفتم بخوبی کار میکرد https://forum.irantrack.com/thread42509.html ای کاش رویت را کم میکردی و بیش از این وقت من را نمی گرفتی ،ادعایت این بود که قبل از اسلام ایران دانشمندی نداشته و اسم 1 نفرشان را خواستی نام 11 نفر را با منبع برایت دادم بازم ادعات میشه بنازم رویت را!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟مرد باش و به شکست خودت اعتراف کن در غیر اینصورت ترسو و سفسطه گری که اعتراف به باختن را نداری.
چهار‌شنبه 1 دی 1389

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.