جنگلهای شمال ایران دوباره آتش گرفت


جنگلهای شمال ایران دوباره آتش گرفت

پس از چند بارندگی بار دیگر آتش جنگل های ایران را فراگرفت

پس از چند روز بارندگی بار دیگر آتش جنگلهای شمال ایران را فرا گرفت.

به گزارش خبرگزازی کار ایران ( ایلنا) آتش در جنگلهای منطقه رامیان استان گلستان از فاصله ۲۰ کیلومتری قابل مشاهده است.

مهدی یازرلو یکی از اعضا خانه جوان شهرستان رامیان امروز شنبه ۲۷ آبان در گفت و گو با ایلنا گفت: "شواهد و قرائن بر می آید که نزدیک به ۲۰۰ هکتار در مناطق جنگلی رامیان طعمه حریق شده اند".

آقای یازرلو گفت:"متاسفانه پس از خاموش شدن آتش به علت بارندگی، مسئولان اقدام به مهار آتش و جدا کردن قسمت های سوخته از قسمتهای سالم نکردند و همین امر باعث حریق دوباره جنگل ها شد."

او با انتقاد از عدم برخورد حرفه ای مسئولان با مسئله آتش گفت:"متاسفانه بالگردهایی که برای اطفا حریق استفاده می شوند بالگرد امدادی اند و نمی توانند وظایف بالگردهای اطفای حریق را انجام دهند و خلبانان آن ها هم برای این منظور آموزش نددیده اند."

همزمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا ) از آتش گرفتن قسمتهایی از جنگلهای ناهار خوران شهر گرگان خبر داد.

به گزارش این خبرگزاری، آتشی که در ساعات اولیه بامداد روز شنبه ۲۷ آبان در قسمتهای مختلف جنگل ناهار خوران آغاز شده بود با همکاری نیروهای مردمی، کوهنوردان و کارمندان منابع طبیعی خاموش شد.

این برای چندمین بار در این ماه است که جنگلهای مناطق مختلفی از استان گلستان دچار آتش سوزی شده است.

پایین بودن رطوبت هوا، خشکی بیش از حد منطقه و عدم بارندگی از جمله دلایل مستعد بودن جنگل های استان گلستان برای بروز آتش سوزی ذکر شده اند.

جنگل های گلستان ۴۵۰ هزار هکتار وسعت دارند و بخشی از جنگل های خزری و هیرکانی به شمار می آیند.

آتش در جنگلهای آمل

آتش سوزی در بخشی از جنگلهای آمل که از روز جمعه ۲۶ آبان آغاز شده بود در منطقه جنگلی زائر سرلهاش همچنان ادامه دارد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، یحیی عسگرپور، بخشدار مرکزی آمل "خشک بودن برگهای درختان و زمین های اطراف را موجب گسترش آنتش سوزی دانست و گفت:"نیروهای امدادی با قطع درختان و گودبرداری اقدامات اولیه را برای مهار آتش انجام داده اند."

آقای عسگرپور از دهیاران مناطق جنگلی به عنوان مدیران بحران روستاها نام برد و افزود: "همه دستگاه های اجرایی مازنداران برای اطفای آتش احتمالی در جنگلهای استان مازندران در آماده باش کامل قرار دارند."

khosh bavar - ایران - یزد
تا ایران را تبدیل به صحرای بی اب و علف کربلا و شام نکنند, دست بردار نیستند !
شنبه 27 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
آبان !؟ و یا آذر بودن ِ ماه آتش سوزی مهم نیست!!...شما را به وجدانتان . جنگلهایی را که متعلق به فرزندان خودتان در آینده ست نسوزانید!!... "از خانمانسوزی !که هم میهنان در سالهای 1356-1357 انجام دادند یاد کنید!. و آتش بر دامن ِ سرزمینتان نزنید!!..
شنبه 27 آذر 1389

1983 - ایران - تهران
این همه زمین خدا تو بیابون هست اگه خیلی عرضه دارید اونجا رو آباد کنید نه جایی که آباد هست رو خراب کنید فقط برای اینکه آخر هفته ها با اون زنهای ....تون برید اونجا خوش بگذرونید یه چندین هکتار زمین توپ گیرتون بیاد
دوشنبه 29 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.