متکی به مراسم تودیع نرفت


متکی به مراسم تودیع نرفت

عصر ایران : به گزارش خبرنگار مهر، مراسم معارفه دکتر علی اکبر صالحی سرپرست وزارت خارجه دقایقی پیش با حضور محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور، برقعی قائم مقام وزارت خارجه برگزار شد و آیت الله تسخیری رئیس مجمع تقریب مذاهب اسلامی و محمدباقر خرمشاد رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در این مراسم حضور دارند.

 
این مراسم قرار بود از ساعت 8 صبح با حضور منوچهر متکی وزیر پیشین برگزار شود که تا لحظه مخابره این خبر این مراسم بدون حضور متکی در حال برگزاری است.
در مراسم معارفه صالحی جمعی از مدیران وزارت امور خارجه حضور دارند.
متکی هفته گذشته در جریان سفر به سنگال طی حکمی از سوی رئیس جمهور برکنار و علی اکبر صالحی به جای وی منصوب شد.
حاشیه های مراسم تودیع متکی:هیچ مسئولی در نظام اسلامی به این وضع از مسئولیت خداحافظی نمی کند
 
رحیمی در جلسه تودیع و معارفه متکی و صالحی به عنوان مسئولان وزارت خارجه با رد اخبار مبنی بر بی اطلاعی متکی از برکناری اش گفت: هیچ مسئولی به این وضع از مسئولیت خداحافظی نمی کند!

به گزارش مهر، مراسم تودیع متکی وزیر قبلی امور خارجه و معارفه صالحی سرپرست این وزارتخانه حاشیه هایی داشت که به برخی موارد آن اشاره می شود.

- مراسم تودیع و معارفه وزیر امور خارجه امروز در حالی برگزار شد که منوچهر متکی وزیر پیشین این وزارتخانه در این مراسم حضور نیافت و این در حالی است که پیش تر اعلام شده بود مراسم با حضور او برگزار می شود.

- مراسم قرار بود ساعت 8 صبح امروز شنبه آغاز شود اما حدود ساعت 8:45 دقیقه معاون اول رئیس جمهور به همراه قائم مقام وزیر خارجه و سرپرست این وزارتخانه در جلسه حاضر شدند.

-امیر منصور برقعی قائم مقام وزیر خارجه اجرای مراسم معارفه صالحی را بر عهده داشت و با اشاره به غیبت متکی در این جلسه گفت: اگر متکی در این جلسه حضور داشت شاید این بیت شعر را می خواند که: وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم    که در طریقت ما کافریست رنجیدن. و به کنایه به آزرده خاطر بودن متکی اشاره کرد.

- رحیمی نیز در رابطه با آنچه رسانه ها نسبت به نحوه تغییر متکی در سفر سنگال مطرح کرده بودند، مدعی شد قبل از سفر متکی به سنگال رئیس جمهور با وی در خصوص این موضوع به صورت مفصل صحبت کرده و وی در جریان این تغییر بوده است.

وی خاطر نشان کرد: هیچ مسئولی در نظام اسلامی به این وضع از مسئولیت خداحافظی نمی کند چون جنبه اخلاقی ندارد و احترام متکی در دولت همچنان محفوظ است.

رحیمی همچنین گفت: رئیس جمهور با متکی برای مسئولیت دیگری در دولت مذاکره کرده و بعد از استراحتی کوتاه به یکی از امور در دولت دعوت می شود.

- نکته جالب این بود در شرایطی که متکی در مراسم حضور نداشت هدایایی به رسم یادبود قرار بود به وی اعطا شود که این هدایا با توجه به غیر منتظره بودن لغو حضور متکی به مراسم آورده شده بود.

- آیت الله تسخیری رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، محمدباقر خرمشاد رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات و معاونین وزارت خارجه از جمله افرادی بودند که در ردیف نخست جایگاه مهمانان قرار گرفته بودند.

- مصطفوی رئیس سابق فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز پیش از آغاز مراسم در این مراسم حضور یافت و به دلیل نبودن جا در ردیف آخر سالن قرار گرفت.

- رحیمی در وصف متکی این عبارات را به کار برد: برادر خدوم، متدین،عاشق نظام و ولایت فقیه.

- معاون اول رئیس جمهور در خصوص غیبت متکی در این جلسه هم گفت: در جلسه اصلی که به معنای واقعی از ایشان تقدیر می شود ایشان حاضر خواهد بود!

- رحیمی در وصف صالحی نیز این عبارات را به کار برد: چهره ای با متانت و سلامت نفس.

- رحیمی خطاب به مدیران وزارت خارجه هم گفت: کار وزارتخانه به سبک متکی ادامه پیدا می کند و ما دنبال تغییر نیستیم اما دنبال تحول در پی تحول هستیم.

- رحیمی معاون اول رئیس جمهور در بخشی از سخنانش با اشاره به ایام شهادت امام حسین (ع) گفت: تنها کسی که دعایش صد در صد مستجاب می شود امام حسین (ع) است.

- در شرایطی که صالحی به عنوان سرپرست وزارت خارجه منصوب شده است اما سخنان مشروح وی در باب استراتژی های سیاست خارجی ایران و تنظیم روابط با برخی مناطق و کشورها حکایت از برنامه ریزی جهت معرفی وی به عنوان گزینه پیشنهادی تصدی وزارت خارجه به مجلس داشت.
hameshehbahar - انگلیس - لندن
یکی نیست به رحیمی دیوانه بگه اگر دعای امام حسین 100درصد مستجاب میشد که خودش و گروهش انجوری کشته نمی شدند!!!
شنبه 27 آذر 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
مرده شور خودتان را ببرد با این اتصال و انفصال هاتون! یک مشت مردکان چابلوس و یاوه گو دور هم جمع شده اند و خودشان هم نمیدانند که دارند چه غلطی می کنند!
شنبه 27 آذر 1389

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
آیت الله تسخیری رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، محمدباقر خرمشاد رئیس سازمان فرهنگ و .. نخست جایگاه مهمانان قرار گرفته بودند. ( صحیح خبر ایت الله تسخیری رئیس تسخیری مجمع جهانی تقریب تروریست های اسلامی میباشد ) محمد باقر خرمشاد رئیس سازمان بی فرهنگان و جانیان اسلامی .... این یارو متکی بد جوری - .... تو هیکل میهمانان عالیرتبه - این پارازیت هم حتما از میهمانان پارازیت یاد گرفته که قول بده سر قولش نره .... افتضاح مراسم ها در این کشور گل و بلبل و سنبل آخوندها از ابتدای انقلاب - سوژه ی تمسخر و خند ه ی دیپلماتها و مردم جهان و نیز شومن های تلویزیونی شده است ... معاون اول رئیس جمهور. گفت: در جلسه اصلی که به معنای واقعی از ایشان تقدیر می شود ایشان حاضر خواهد بود!( البته با تشر رهبرش سد علی برای حضور که باید در هر امری دخالت کند حتی در خصوص توالت رفتن عمله های حکومتیش ).
شنبه 27 آذر 1389

hassan5 - ایران - تهران
اگر اقای متکی شخصیت داشت در مواقع موازی کاری احمدی نژاد استعفا میداد.دروغ از سرا پای رزیم میبارد چون اگر متکی اطلاع از برکناری داشت چگونه بماموریت فرستاده شده و در حین ماموریت حکم برکناری اش صادر میشود.بعد انجام کار غیر مرسوم متوجه عمق فاجعه شدنند و خواستند ماله کشی کنند
شنبه 27 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
امید است که در مراسم تدفینش شرکت کند..این رحیمی خودش اهل تسنن کردستان و لی چون به کامش میچرخد تعغییر لفظ داده و معلوم نیست چه حقه ای در افکارشه,,,,,,,,, آیت ا. تسخیری دیگه چه صیغه ای
شنبه 27 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
اولا در این مجلس دعای حسین چه ربطی به موضوع این مجلس دارد? دوما خداوند صد در صد هیچوقت دعای یک قاتل را مستجاب نمیکند.
شنبه 27 آذر 1389

Shomali - ایران - لاهیجان
بنظر من،مامردم ایران نباید منتظر کنشهای این رژیم غاصب فریبکار باشیم وبه آنها واکنش نشان دهیم،بلکه باتشکیل یک جبهه آزادیخش ملی درخارج ازکشورمثل فرانسه زمان جنگ جهانی دوم،توسط وطن پرستان فرهیخته وسرمایه دار وعضوگیری آن ازایرانیان داخل وخارج کشور ونوشتن یک قانون اساسی که زمینه پیشرفت ورفاه راهموارنماید،ابتکارعمل رابرعهده گرفته وزمینه نابودی این رژیم دزدوغاصب وفریبکار رافراهم نماییم وزمینه ساز آزادی کشورباستانی مان باشیم. جهت اصرار براین موضوع متن فوق رابرای جلب نظر، همیشه در قسمت ((نظرشما))خواهم گذاشت. .
شنبه 27 آذر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
یک عده روانی زنجیر بریده بر این مرز بوم حکم میرانند
شنبه 27 آذر 1389

keykalhor - ایران - تهران
این خر تو خر بازیا فقط تو ایران اتفاق می افته اونم تو دولت احمقی نژاد.
شنبه 27 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
مار ها بجان هم افتاده اند.نوبت ضحاک علی هم خواهد رسید.
یکشنبه 28 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.