گفت‌وگوی بی‌بی‌سی انگلیسی با مشاور میرحسین موسوی


گفت‌وگوی بی‌بی‌سی انگلیسی با مشاور میرحسین موسوی

اردشیر امیر ارجمند، مشاور حقوقی میرحسین موسوی، که از ایران خارج شده در مصاحبه با تلویزیون انگلیسی زبان بی بی سی گفته غیبت مخالفان دولت در خیابان ها نشانه ضعف جنبش سبز نیست. جیمز رینولدز، خبرنگار بی بی سی، در این مصاحبه ابتدا از او خواسته درباره وضعیت زندگی آقای موسوی در ماههای اخیر و آزادی عملش توضیح دهد.

بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ
برو بابا . این هم یک خامنه ای دیگر است . سگ زرد برادر شغال است . مردم هم دقیقا این را فهمیدند . مردم برای سرنگونی بیرون آمدند . وقتی دیدند موسوی هی خمینی خمینی و دروان طلایی میگوید و جنگ جنگ قدرت است . دیگر بیرون نیامدند و دیگر تره هم برای موسوی خرد نمیکنند . مرگ بر تمامیت این نظام جنایتکار . زنده باد جمهوری ایرانی
یکشنبه 28 آذر 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
اوا آره، جنبش حالا سبزه یا مایل به سبز؟.
یکشنبه 28 آذر 1389

bavaffa - اذربیجان - باکو
بابا یارو دیوانس همش میگه اقای مهندس موسوی خدا رو شکر این احمقها سر کار نیامدند . همان بعد خمینی تا 25 کشور دستون بود بسته.
یکشنبه 28 آذر 1389

red.boy - ایران - تهران
بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ_ اولا بجای مردم حرف نزن مردم برای موسوی جان میدهند ما جان نثار موسوی هستیم. و موسوی هم جا نثار مردم. در ضمن جمهوری ایرانی رو برای من تعریف کن ببینم چی هست؟؟صرفا چون اسم جمهوری و ایرانی روشه پس خوبه؟ خب ج.ا هم اسم جمهوری روشه. تازه اسم الامی هم روشه نه اسلامیه نه جمهوری. بی زحمت جمهوری ایرانی رو برام تعریف کن
یکشنبه 28 آذر 1389

Amir-deltange vatan - یوکی - کاردیف
دوست خوبم red boyبه نظر من هم جمهوری إیرانی إز إسلامی بهتر است زیرا اسلامیت و جمهوریت با هم متضاد و غریبند شما در هیجکجای دنیا همجین حکومتی را برای مدتی طولانی و بدون مشکل برای ملتش نخواهی یافت،تجربه را تجربه کردن اشتباه بزرکی است.
یکشنبه 28 آذر 1389

same-shiraz - ایران - شیراز
ماایرانیا عجولیم.هرزنده ای زرخاک ریشه میدواند خصوصا اگرسبز باشد.هنرتنهادرخفقان رشد عالی می کند
یکشنبه 28 آذر 1389

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
با درود به همه دوستان گرامی و کاربران محترم سایت, من با بیشتر حرفهای سنجیده ی آقای "اردشیر امیر ارجمند" از جمله ایجاد تنش در منطقه و مسائل مربوط به ماجراجویی های ا.ن . موافقم. اما یقین دارم که خود آقایان موسوی و کروبی عزیز نیز میدانند که موضوع تحریم ایران متاسفانه گزینه و راهکاری ناگزیر برای خنثی کردن بلند پروازی های اقتدارگرایان حکومت تمام خواه ولایی ست! چون بیشتر ایرانیان عزیز از جمله خودم با گزینه ی جنگ یا هر نوع معامله با دولت منصوب مخالفیم. در نهایت پیروزی از آنِ ندای آزادیخواهی سبز ملت بزرگ ایران است . به امید آن روز
یکشنبه 28 آذر 1389

odin - بلژیک - انتورپن
تحریمها و ترس از حمله نظامی بدجوری چرت خامنه ای و سران شیره ای سپاه رو پاره کرده که بعد از یکسال و نیم میبینیم نماینده!!! موسوی میاد بیرون و اول از همه با بی بی سی مصاحبه میکنه! و همه حرفش هم اینه که اقا توروخدا تحریمها رو بردارین! نه جانم اگه شما عضوی از جنبش بودی شبی که تحریمها تصویب شد صدای مردم رو روی پشت بامها میشنیدی. مردم رژیم رو نمیخوان برای نابودیش هم بهای لازم رو میدن. شما برو فکر نون کن که خربوزه ابه. اقای موسوی هم بقول خودت و خودش همراه جنبشه نه رهبر. شما اگه با این کارت میخوای جنبش رو تجزیه کنی؟ بقول فرنگیها گودلاک!! از شما بزرگترها توش موندن و زدن بصحرای کربلا و زیارتنامه امام زمان تو جمکران خوندن برای نابودی جنبش. رهبر این جنبش دانشگاه و ملته نه موسوی و نه کروبی که برای هر دو احترام دارم رهبر و تصمیم گیرنده نیستن.
یکشنبه 28 آذر 1389

e_zarei2009 - امارات - دبی
ای احمدو یه جیزی بکو که این مجری حالیش باشه ههههه. این مجری فقط سر تکون می ده هیجی حالیش نمی شه ههههههه
یکشنبه 28 آذر 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
... همه این اشغالها سرشون تو یک اخور هستش !redboy ایران -تهران تواینطور که شناخته شدی از کامنتهات جان نثار اعراب هستی !
یکشنبه 28 آذر 1389

darius mis - انگلستان - لندن
اقای رد بوی ایران تهران از کامنتهای قبلی ونوع نوشتاری شما میشه فهمید گجای کار هستید .اینقدر خود خواه و کوتا اندیش مباش .شاید هم از همین ساندیس خورها هستی .آقایان موسوی و کروبی دارای 32 سال کارنامه در نظام هستند.و هنوز از ترس پشتشون هی امام امام میکنن .این یعنی چی؟.اینا بازی تا دوباره تعدای دیگر از دگر اندیشان ایران را عزیزم شگار کرده و به جوخه اعدام بسپارند .عاقل باش .هر که هر چی گفت قبول نکن گوگولی
یکشنبه 28 آذر 1389

red.boy - ایران - تهران
Amir-deltange vatan - یوکی - کاردیف _ من که نمیگم ج.ا خوبه. دارم میگم ملت ما گول اسم جمهور و اسلام رو خوردن و این شد نتیجش مواظب باشیم جمهوری ایرانی هم اینجوری نشه. اسم حکومت مهم نیست مهتویاتش مهمه. درضمن اسلام واقعی درست عین جمهوریت و دموکراسی است
یکشنبه 28 آذر 1389

بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ
رد بوی/ خودت به من میگویی از قول مردم حرف نزنم . ولی خودت میگویی مردم برای موسوی جان میدهند . چطور تو به خودت اجازه میدهی از قول مردم حرف بزنی . مردم برای آزادی جان میدهند و نه برای موسوی و امثالهم . موسوی که کارنامه اش در هشت سال نخست وزیریش به اندازه کافی سیاه است . و تازه موسوی به اشتباهش هم پی نبرده و هی سنگ دوران طلایی امام جانی و جلادش را به سینه میکوبد و به دروغ میگوید از اعدامهای 67 اطلاع نداشته . خنده داره نخست وزیر نداند در مملکت چه خبره؟ .تعریف من از حکومت اینده ایران . جمهوری فدرال ایران (دقیقا عین آلمان )که برپایه سکولاریسم و دمکراسی بناشده و چهار رکن دمکراسی در آن تظمین شده باشد .و بنا به شایسته سالاری و رای مردم انتخاب شده باشد .این بنظر من یک جمهوری ایرانی است .
یکشنبه 28 آذر 1389

بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ
ردی بوی / چی گفتی اسلام واقعی عین دمکراسی و ازادی است . چه جوک بامزه ای گفتی . کلی خندیدم . بعد هزار چهارصد سال و سی سال حکومت اخوندی بازم میگویی . اسلام واقعی . دیگه ازمحمد که مسلمانتر نیستی . برو کارنامه محمد را بخوان . .. .وراهزانی و دروغ و کشت و کشتار چه برای مردم ما آوردند. اتفاقا حکومت طالبان اسلام واقعی بود. اسلام در عربستان و ایران اسلام واقعی است . دینی که به خودش اجازه کشتن مخالفان خودش را صادر کند . مشکل اساسی است.
یکشنبه 28 آذر 1389

kara - هلند - رتردام
بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ . دوست عزیز نکته‌ای که بیشتر انسانها در نظر نمیگیرند این است که بر خلاف تبلیغات ادیان، تمام مذاهب بر خلاف جهت خداپرستی در حرکتند. چرا که ادیان بر پایه یک دروغ بزرگ بنا شده اند که " خدا فرستاده‌ای در زمین برای سعادت بشر خلق کرده است." در واقع ادیان با بین خداپرستی اساس اختلاف بین انسانها را و جنگ و جنایت علیه بشریت را رقم زده اند. مخصوصا اسلام، مسیحیت و یهودیت در طول تاریخ جز جنایت، کلاهبرداری، شارلاتانی، آدم کشی‌، جنگ، چپاول، لشکرکشی، نژادپرستی، دروغ، فساد، زراندوزی،.. زیر سایه خداپرستی کار دیگری انجام نداده اند. در واقع بدون خداپرستی نمیتونسته اند خیل عظیم انسانها را با خود همراه سازند. این است رمز ادیان. بشر برای نجات خود راهی‌ جز دور شدن از ادیان و به سمت خدا و هستی‌ رفتن ندارد. تنها با پذیرش اینکه ادیان خلاف خدا هستند میتوان به سمت برابری و سعادت بشر رفت. لذا دوست عزیز به ناچار میبینیم که بعضی‌ هنوز در انتظار اسلام واقعی هستند. اسلامی که آنها را به سعادت برساند. بدون اینکه مطالعه‌ای در تاریخ اسلام و سایر ادیان داشته باشند. موفق باشید .
دوشنبه 29 آذر 1389

odin - بلژیک - انتورپن
red.boy - ایران - تهران -بچه جون تو یا اسلام رو نمیشناسی یا دموکراسی رو، شاید هم هردو رو نمیشناسی. شما برو ببین تو یکجای این اسلام عزیز از برابری انسانها با هم از جنس و نژاد حرفی زده؟ برو ببین برده داری که شغل شریف خود پیامبر این دین بود منع شده یا نه؟ اقا فرمودن حداکثر مردها 4زن بگیرن؟ باشه قبوله اما کدوم یکی از حتا حواریونش این اصل رو رعایت کرد؟علی؟ حسن!!!!؟ اوه اوه حسن اقا داستانش معروفه خاصه و عامه. برو ببین کدوم انسان باشرفی با دختر 7ساله سکس میکنه؟ عزیز جان چیزی رو که ازش دفاع میکنی اول بفهم و بخون بعد اگه قابل دفاع بود براش جون دادن هم ایراد نداره. اما اخه جون دادن واسه قوانین برده داری؟!!
دوشنبه 29 آذر 1389

gogoli - ایران - تهران
( بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ .. اون 26 میلیونی که به گفته ویکی لیکس موسوی رای دادن پس برای کی تره خورد میکنن؟ مسعود جون؟!) .. (bavaffa - اذربیجان - باکو . شماخودتو اذیت نکن! همون ترکی حرف بزنی بهتره! من متوجه میشم!) .. (odin - بلژیک - انتورپن . اشتباه نکنید. ضرر تحریمها ممکنه بیشتر متوجه مردم ایران بشه تا دولت) ...( raha1984 - المان - هامبورگ. (عزیزم تو مثل اینکه اینجا رو با طویله اشتباه گرفتی!) . (darius mis - انگلستان - لندن . دقیقا توضیح بده این بازی که میگی چطوریه؟! ضمنا گوگولی منم نه ردبوی!). . . . . . . .
دوشنبه 29 آذر 1389

novid - بلژیک - انتورپن
بابک خرم دین دوست عزیز . بنده شخصاً طرفدار آقای موسوی نیستم ولی‌ اگه شما به رأی مردم می‌خواهید احترام بگذارید بهتره به کسی‌ توهین نکنید اگه پارسال مردم به خیابانها آمدند دلیلش این بود که دولت و آقای احمدی نژاد رای‌هایشان را دزدیده بودند و نشانگر این بود که اکثر مردم به آقای موسوی رای دادند هر چند عدّه‌ای‌ام مثل بنده خواهان آزادی و دمکراسی واقعی‌ بودند ولی‌ باید بپذیریم که اکثریت طرفدار ایشون بودند و خواهان ریاست ایشون. بهتره که یاد بگیریم به رای هم احترام بذاریم هر چند که صحیح نباشه.
دوشنبه 29 آذر 1389

بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ
نوید جان دوست گرامی . مگر این حکومت جنایتکار گزینه ای جز این چهار نفر برای ما گذاشته بود .که مردم به گزینه ای که دلشون میخواست رای بدهند . مردم از سر ناچاری چون گزینه ای نبود به او رای دادند و فکر کردند این بابا میآید و خامنه ای را سرنگون میکند . ولی چی شد ؟؟ خواسته من و اکثریت ملت ایران یک رفراندوم آزاد است و نه یک انتصابات با تقلب . ما باید توانمان را برای یک رفراندوم ازاد بگذاریم و با طناب رسمنجانی دزد و موسوی و امثالهم از چاله در آیم و به چاه بیفتیم . . احترام به رای مردم باشه وقتی که مردم حق رای و انتخاب داشتند و آزادانه انتخاب کردند . . مردم به خیابانها آمدند و شعار دادند موسوی بهانه است کل رژیم نشانه است .مرگ بر خامنه ای . در ثانی موسوی نشان داد که عرضه رهبری را ندارد . اگر داشت . سه ملیون ادم را که اون روز به خیابانها آمده بودند را نمیفرستاد به خانه شان . حالا که داره تحریمها کمر این رژیم را میشکند میآید میگوید تحریم خوب نیست . جنگ موسوی و احمدینژاد جنگ قدرت است و نه جنگ برای عدالت و آزادی . ما باید سعی کنیم کمر این رژیم را بشکنیم و نه از این جانیان حمایت کنیم
سه‌شنبه 30 آذر 1389

نظرها - ایران - تهران
آقا یا خانم بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ، اینطور نیست!!!! شما در ایران نیستید و نبودید که ببینید اگر آزادی بود چگونه به خیابان می آمدند و ادامه می دادند.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

red.boy - ایران - تهران
odin - بلژیک - انتورپن _ ارزش جواب دادن نداره کامنتت. فقط اینو بگم که دختر هفت ساله 1400 یال پیش اونم از نسل عرب اندازه زن سی ساله الان توان داشت. پس نگو 7 ساله._ بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ __ از اسمت معلومه از اون نژاد پرستهای دو اتیشه هستی. شما گویا شعار میلیونها نفر که یاحسین میرحسین بود رو نشنیدی و فقط شعار عده ای کم که اصلا با جنبش سبز نبودن رو شنیدی. تو روز عاشورا عده تو تظاهرات بودن که میخواستن جنبش سبز رو به سمت های دیگری بکشونن و شعارهایی ضد موسوی و کروبی سر دادن که خود مردم اگاه سبز این دوستان سلطنت طلب و پهلوی چی رو محو کردن.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

حقیقت گو - ایران - تهران
راستی کدام یک از شماهایی که اینهمه دم از آزادی و وطن پرستی و ایران و....میزنید هزینه ای برای ایران وآزادی پرداخت کردین؟ حداقل موسوی پا به پای مردم حرکت کرد هزینه هم پرداخت خواهرزاده اش راکشتند خودش سالهاست خانه نشین شده والا میتونست با یک ...مالی کوچک به رهبر باز هم در سمت وپست های کلیدی بماند وحالشو ببرد یا مثل شما ترسو ها از کشور فرار کند و در اروپا وآمریکا با پولهای دزدیده شده از مردم بخورد وبکند وصفا سیتی داشته باشد ومثل شما موقع عمل پشت کامپیوتر فقط به فرستادن یک کامنت بسنده بکند ولی خانه اش هنوز در خیایان جمهوری است وماشینش هم همان پیکان که تازه در راهپیماییهای خرداد سال 88 که من دیدم یک رونیز بود که برای یک سیاستمدار و نخست وزیر 8ساله یک کشور جهان سومی مثل ایران هیچی نیست.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

novid - بلژیک - انتورپن
بابک جان در این مورد حق با شماست من هم قبول دارم که آقای موسوی نه توان رهبری جنبشو داره نه اینکه هدف سالمی ولی‌ بهتر اینه که بحث بشه گفتگو بشه روشن سازی بشه البته با احترام و بدون توهین که جواب معکوس نده واقعا مردم ما در خفقان مطلق به سر میبرن من یک ساله کشور عزیزمون رو ترک کردم و بهشون حق میدم. ما باید تمامی اقشار جامعه رو در نظر بگیریم از دانش آموز دانشجو کارمند کارگر تحصیل کرده بیسواد مذهبی‌ غیر مذهبی‌ بهتره که با احتیاط بیشتری بحث کنیم. من اینطوری از فرمایشات شما استنباط کردم که شما خواهان جداییه دین از سیاستید، پس بهتره در این زمینه راجع دین که یه چیز کاملا شخصی بحث نشه دین هم این حقو نداره که وارد مسائل سیاسی بشه و یا اینکه به افرادی که منتقدش هستن بر چسب‌های نادرست بچسبونه بلژیک انتورپن.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

red.boy - ایران - تهران
حقیقت گو - ایران - تهران _ باهات موافقم چه عجب یه ادم حسابی تو این سایت پیدا شد.
سه‌شنبه 30 آذر 1389

odin - بلژیک - انتورپن
red.boy - ایران - تهران -خوب عزیز من میبینی؟ دختر 7ساله در 1400 سال پیش برای چی با زن سی ساله الان توانش مساویه؟ تغذیه در اون روزگار بهتر بوده یا دکتر خانوادگی بهتر داشتن؟ غذاشون یه خرما بوده و شیر شتر و سوسمار و ات واشغال. بعد ببینم تو کدوم یکی از سنگ نوشته ها و اثار تاریخی دیگه اصلآ مشابه همچین جنایتی که بدختر 7ساله تجاوز کنن ثبت شده بوده؟ تو کدوم یکی از اینهمه سنگ نوشته های مصر و سومر و بابل و چین و اندونزی و.. دیدی که دختر 7ساله اندازه زن سی ساله باشه؟ چرا خودت رو گول میزنی؟ یعنی واقعآ با این دلیل ابلهانه برای خودت تجاوز به بچه رو توجیه کردی؟اخه فکر نکردی مردم ابله نیستن که همچین چیزی رو بپذیرن؟بعد شما به ارزش کامنت من کار نداشته باش برو ببین برای این مسئله برده فروشی محمد جوابی پیدا میکنی یا نه؟
سه‌شنبه 30 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
red.boy - ایران - تهران . اری ادم حسابی از نظر تو بینوای فکری و لمپن با این کامنت تهوع اور////. فقط اینو بگم که دختر هفت ساله 1400 یال پیش اونم از نسل عرب اندازه زن سی ساله الان توان داشت/// ?? مغز 7 ساله ی یک کودک مهم است حتی اگر در سرزمین افسانه ای غولها بدن 30 ساله داشته باشد و ازدواج با او یعنی بچه بازی .... شیر فهم شد??
سه‌شنبه 30 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.