طرح سراسری تردد زوج و فرد در تهران متوقف شد


طرح سراسری تردد زوج و فرد در تهران متوقف شد

مقامات می گویند بهتر شدن وضع هوا امکان برداشتن محدودیت های ترافیکی را فراهم کرده است

پلیس تهران اجرای سراسری طرح تردد خودرو ها بر اساس شماره زوج یا فرد را متوقف کرده است. این طرح پیش از این با هدف مقابله با آلودگی شدید هوا در تهران به اجرا در آمده بود و بر اساس آن تردد خودرو ها در تمام نقاط شهر تهران محدود شده بود.

حسن رحیمی، رئیس راهنمایی و رانندگی پلیس تهران به خبرنگاران گفته است که "با توجه به خروج تهران از وضعیت هشدار آلودگی، فعلا نیازی به اجرای سراسری طرح زوج و فرد در تهران نیست."

این اخبار در حالی منتشر شده است که سازمان هواشناسی ایران از احتمال بارش باران و وزش باد در تهران در روزهای آینده خبر می دهد.

هوای تهران در هفته های گذشته از نظر آلودگی در وضعیت اضطراری قرار گرفته بود و عملا اقدامات دولت برای حل این مشکل تا زمان بارش باران در هفته گذشته در تهران بی نتیجه مانده بود.

آقای رحیمی گفته است که در حال حاضر طرح تردد خودرو ها به نوبت شماره فرد یا زوج در همان محدوده ای اجرا می شود که پیش از این تعیین شده بود و به عنوان محدوده طرح ترافیک شناخته می شود.

به گفته همین مقام پلیس "شورای عالی ترافیک" مساله افزایش محدوده طرح ترافیک را بررسی خواهد کرد.

پیشنهاد تثبیت ساعت کار ادارات

همزمان مجتبی شفیعی دبیر شورای عالی ترافیک گفته است که نتایج تغییرات در ساعت کار ادارات در شورای عالی ترافیک مورد ارزیابی قرار گرفته است.

از ابتدای مهرماه سال جاری خورشیدی دولت ایران با هدف کاهش حجم ترافیک تغییراتی را در ساعت کار ادارات اعمال کرد.

به گفته آقای شفیعی، شورا این تغییرات را در کاهش میزان ترافیک در ساعت اوج ترافیک صبحگاهی موثر دانسته است.

به گفته آقای شفیعی شورای عالی ترافیک به دولت پیشنهاد خواهد کرد که ساعت کار فعلی بانک ها، ادارات و مدارس را تا پایان سال تمدید کند.

در همین حال جعفر قادری، عضو فراکسیون شهری مجلس ایران گفته است که تغییر ساعت، به میزان بیست درصد از ترافیک صبحگاهی کاسته است.

به گزارش سایت خبر آنلاین، آقای جعفری به مخالفت والدین شاغل در آموزش و پرورش با طرح تغییر ساعت اشاره کرده و گفته است که نمی توان تنها به دلیل مخالفت این گروه از والدین، با طرح تغییر ساعت کار مدارس مخالفت کرد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.