انصراف دژاگه از بازی در تیم ملی ایران

 
انصراف دژاگه از بازی در تیم ملی ایران

ایلنا : اشکان دژاگه بازیکن ایرانی تیم ولفسبورگ آلمان اعلام کرد که فعلاً قصد ندارد برای تیم ملی ایران بازی کند. این بازیکن میانی که در تهران متولد شده و سابقه بازی در تیم ملی زیر 21 سال آلمان را هم دارد، از سوی افشین قطبی، سرمربی تیم ملی ایران برای حضور در جام ملت‌های آسیای 2011 در قطر به این تیم دعوت شد.

اما با وجود ابراز علاقه اولیه برای بازی در تیم ملی ایران و صدور مجوز از سوی فیفا، این بازیکن 24 ساله برای موفقیت در باشگاه‌اش حالا تصمیم دیگری گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آلمان از ولفسبورگ، دژاگه از طریق بیانیه باشگاه ولفسبورگ اعلام کرد: «من در مورد این قضیه خیلی فکر کردم. اگر در جام ملت‌های آسیا بازی کنم، حداقل یک ماه کامل نمی‌توانم در ولفسبورگ باشم. من می‌خواهم در اینجا به دنبال فرصت باشم و امیدوارم بتوانم در دور برگشت در ترکیب اصلی قرار بگیرم و در تیم پیشرفت کنم.»

پیش از این خسرو والی‌زاده، سخنگوی تیم ملی ایران در یک گفت‌وگو ادعا کرده بود که باشگاه ولفسبورگ مانع حضور دژاگه در تیم ملی ایران برای جام ملت‌ها شده است. اما همان طور که خبرگزاری آلمان هم به آن اشاره کرده، جام ملت‌های آسیا یک تورنمنت رسمی فیفا محسوب می‌شود و باشگاه‌ها چنین اختیاری ندارد.

دیتر هونس مدیر باشگاه نیز پیش از این گفته بود هر چند مخالف حضور دژاگه در جام ملت‌های آسیا است، اما در نهایت تصمیم با خود اوست. ماکوتو هاسبه، ملی‌پوش ژاپنی و بازیکن کلیدی تیم ولفسبورگ هم در ماه ژانویه برای تیم ملی ژاپن در قطر بازی خواهد کرد و غایب خواهد بود.

دژاگه در این فصل موقعیت دشواری در تیم استیو مک‌لارن دارد و در نیم‌فصل اول به ندرت فرصت بازی پیدا کرده است. مطبوعات چاپ کلن چندی پیش از تمایل باشگاه اف‌ث کلن برای به خدمت گرفتن او در نیم‌فصل دوم خبر داده بودند. اما با تصمیم اخیربه نظر می‌رسد قصد ندارد ولفسبورگ را ترک کند.

keykalhor - ایران - تهران
بیاد ایران که چی . مثل زندی خرابش کنن.
جمعه 26 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
حالا گیریم دژاگه هم می آمد ،و خوب هم بازی می کرد!،مگر با یک گل بهار میشه؟(اون هم یکی مثل فریدون زندی است)فوتبال سیاسی اسلامی کشور بی دینمان باز به جائی نمی رسید.چرا مردم ما بی عار و بی حال نشسته اند و بدون تلاش سیستماتیک غیر دینی در همه زمینه ها،فقط دنبال معجزه و پسر شجاع می گردند؟این درد ملت ماست.
جمعه 26 آذر 1389

DADA_ST - هلند - آمستردام
مگر با اون ۲ تای دیگه که اومدن الان هم تو تیم استیل آذین ته جدول نشستن به کجا رسید تیم ایران که با این برسیم مشکل بازی کن نیست مشکل سیستم مریض مذهبی‌ فوتبال ایران که هم چی‌ رو با ریش وزن می‌کنن
جمعه 26 آذر 1389

monga287 - ایران - تهران
فریدون زندی تو تیم المانیش ستاره بود.ازوقتی اومد ایران چه تهمتهایی که به بندخدا نزدن.یکی گفت معتاده. سیگاریه. عرق خوره..فوتبالشو همه جوره تباه کردن.این دژاگه هم اگر بیاد خیلی خر تشریف داره..بیاد که یه چلغوز مثل حاج اقا عزیزمحمدی وشریفی بگه چی بخور کجا برو کجا نرو چی بگو چیو نگو و....فوتبال ایران حالا حالاها باید درجا بزنه با این فساد وباندبازی که توشه
جمعه 26 آذر 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
آلمانیها به این قضیه نژادپرستانه نگاه میکنند. بنظر من تجربه زندی مانع پیوستن او به تیم ملی شد.
جمعه 26 آذر 1389

armin_taroos - نیوزیلند - وایتینگا
یعنی چی؟( ماکوتو هاسبه، ملی‌پوش ژاپنی و بازیکن کلیدی تیم ولفسبورگ هم در ماه ژانویه برای تیم ملی ژاپن در قطر بازی خواهد کرد و غایب خواهد بود.) بلاخره بازی خواهد کرد یا نه؟.
جمعه 26 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.