واکنش شدید ایران به حمایت نماینده پارلمان هلند از اقدام نظامی


واکنش شدید ایران به حمایت نماینده پارلمان هلند از اقدام نظامی

اظهارات ضد اسلامی رهبر حزب "آزادی" نیز پیش تر جنجال آفریده بود

حمایت اخیر یک نماینده پارلمان هلند از راه حل نظامی برای مقابله با چالش اتمی ایران واکنش های زیادی برانگیخته است.

ویم کورتنون، عضو حزب دست راستی موسوم به "آزادی" و نماینده پارلمان هلند، گفته است که برای مقابله با برنامه اتمی ایران باید دست به اقدام نظامی زد.

بدنبال این اظهارات، سفارت ایران در لاهه موضع گیری های "جنگ افروزانه، منفور و نژادپرستانه" حزب آزادی را محکوم کرد و افزود این گونه اظهارات اعتبار هلند را خدشه دار می کند.

در این بیانیه آمده است چنین رویکردی به وجهه هلند در بین مردم جهان لطمه می زند.

سفارت جمهوری اسلامی با تاکید بر اینکه ایران "کشوری صلح دوست" است هشدار داد که هر گونه اقدام نظامی علیه ایران با پاسخ شدیدی مواجه خواهد شد و عاملان آن را "برای همیشه پشیمان" خواهد کرد.

ویم کورتنون طی ایمیلی به بیانیه سفارت ایران چنین پاسخ داده است: "واکنش من به ایرانیان این است: بگذارید بروند گم شوند."

آقای کورتنون گفته است هرگز از بمباران ایران سخن نگفته بلکه هشدار داده است که جهان نمی تواند دست روی دست بگذارد تا حکومت ایران به اسلحه اتمی دست پیدا کند.

این عضو حزب آزادی در عین حال افزوده است از هرگونه اقدام پیشگیرانه آمریکا و یا اسرائیل "صرفا علیه تاسیسات اتمی ایران به منظور پیش گیری از جنگ" حمایت می کند.

اوری روزنتال، وزیر خارجه هلند، اعلام کرد که موضوع بمباران ایران در میان نیست.

حزب آزادی که مواضع ضد اسلامی دارد پیش تر نیز مواضعی علیه مسلمانان اتخاذ کرده که واکنش های زیادی را برانگیخته است.

از جمله، خرت ویلدرز، رهبر حزب، در فیلمی قرآن را با کتاب "نبرد من" به قلم آدولف هیتلر، رهبر رژیم آلمان نازی، مقایسه کرده و خواستار ممنوع شدن چاپ و پخش کتاب مقدس مسلمانان در هلند شده بود.

ساخت این فیلم واکنش زیادی در جهان اسلام برانگیخت و به محاکمه او در هلند منجر شد.

حزب آزادی با استفاده زنان مسلمان ساکن هلند از برقع و ساخت مساجد جدید در این کشور مخالف است و از محدودیت مهاجرت به هلند حمایت می کند.

rezanl - هلند - امستردام
خبر رو تو سایت telegraaf خوندم و جالبتر کامنتها بود که هلندیها گذاشته بودند و رژیم جمهوری اسلامی رو بخاطر فشار به مردمش و سلب ازادی و حمایت از تروریسم به باد انتقاد گرفته بودند. رو سیاهی به مسئولان سفارت جمهوری اسلامی
جمعه 26 آذر 1389

bashoma - هلند - دلفت
اینقدر از این مرتیکه خلدر بدم میاد نکبت .او مخالف سر سخت اسلام و مسلمانهاست.اخر یه بلایی سرش میارن.خوب بهتر
جمعه 26 آذر 1389

farhad352 - ایران - تهران
رژیم خونخوار و ضد بشری ایران کاری جز غارت و تجاوز و توسعه ترور و کشتار ندارد. آمریکای جنایتکار که این رژیم ضد بشری را در ایران با مکر و نیرنگ و فریب میلیونها نفر بر مردم مظلوم و شریف ایران با اجیر کردن هندی زاده ملعون تحمیل کرد اکنون باید بداند که این رژیم سفاک هر روز در تدارک ضربه زدن بر نهاد بشری در همه جای دنیاست و امکان داشتن صلح و رعایت حقوق انسانی در ایران و در دنیا با بر قرار بودن این رژِم سفاک یک خیال واهی بیشتر نیست. مرگ بر آخوند های مفت خور،مرده خور و دزد جنایتکار تا ...خمینی دجال و خامنه ای خونخوار و تمامی دست بوسان و متملقین دست بوس و جنایتکار آنها چون ابلهی نژاد ،مصباح یزدی،احمد خاتمی و ...مرتیکه عقب مانده جن نتی بیشعور.
جمعه 26 آذر 1389

shahab46 - المان - هانوفر
bashoma - هلند - دلفت مگر بد است اگر مخالف است پس ادم خوبیه.پس مثل این یارو یوشکا فیشر و شرودر خوبه همش تو بقل اخوندا و مذهبیونند.تازه مسلمانها غلط می کنند مگه ایرانه
جمعه 26 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
bashoma-هلند-دلفت. فکر نکنم از من مخالفتر باشه! دمش گرم که مخالف این دین خرافاتی و شیطانی هست. ارزو میکنم در کارهایش موفق و پیروز باشه. بقول بچه ها, لوووول. به انگلیسی هم برات مینویسم LOOOOOOL
جمعه 26 آذر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
آقای کورتنون گفته است هرگز از بمباران ایران سخن نگفته بلکه هشدار داده است که جهان نمی تواند دست روی دست بگذارد تا حکومت ایران به اسلحه اتمی دست پیدا کند.,,. آقایان مسلمانها، خبر را کامل بخوانید از آن قسمت بدن تان که مخ نام دارد استفاده مثبت کنید . نه اینکه به فکر کشتن کافران باشید  
جمعه 26 آذر 1389

parsm - دانمارک - کپنهاک
bashoma - هلند - دلفت: دوست محترم لطفن یه کم تاریخ و تازی نامه(قران) بخوان تا بفهمی دشمن اصلی ایران همین دین اسلام است ودشمن دشمن ما دوست ماست مگر اینکه مامور حکومت تازیان باشی
جمعه 26 آذر 1389

gomgi - ایران - تهران
ای خدا اگه به من بود تو اون هلند خراب شده میزدم تا همه اون آشغال های عوضی نژادپرست کثافت به درک واصل بشن هیچکی نمیدونه چقدمن از این هلند بدم میاد اگه میشد این هلند محوبشه از صحنه روزگار خیلی خوب میشد.هر وقت اسم هلند میاد عصابم آدم میریزه بهم......!!!!!
شنبه 27 آذر 1389

prhm - ایران - رشت
با یه رژیم جنایتکار و تروریست فقط با جنگ می شه برخورد کرد. آقای نماینده خیلی هم آروم حرف زده...
شنبه 27 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.