اعدام یک زندانی در آمریکا با داروی بیهوشی حیوانات


اعدام یک زندانی در آمریکا با داروی بیهوشی حیوانات

یک قاتل در آمریکا با ماده‌ای که برای بیهوش کردن حیوانات به کار گرفته می‌شود، اعدام شد.

شبکه خبری اتریشی او ار اف گزارش داد، جان دیوید دیوتی، 58 ساله شب گذشته (به وقت محلی) در ایالت اوکلاهاما با تزریق داروی سمی که حاوی پنتوباربیتال بود، اعدام شد.

گمان می‌رود این نخستین بار باشد که از این ماده برای اعدام استفاده شده باشد. گویا دلیل استفاده مقامات آمریکا از این ماده نایاب شدن ماده سمی دیگری که برای اعدام استفاده می‌شده، بوده است.

 "ماده ای ایده آل برای کشتن حیوانات از روی ترحم"

یکی از قضات محلی اعدام این قاتل را در پایان ماه نوامبر با این ماده تایید کرد. وی استدلال مقامات ایالتی را در این باره پذیرفت که پنتوباربیتال "ماده‌ای ایده آل برای کشتن حیوانات از روی ترحم" است.

این ماده با ناتریوم تیوپنتال شباهت دارد که ابتدا قرار بود حکم اعدام با آن اجرا شود. این ماده موجب بیهوشی فردی که قرار است اعدام شود، می‌شود. دو عنصر این ماده به فلج شخص و نهایتا از کار افتادن قلب منجر می‌شود.

وکلای مدافع شخص اعدام شده در اوکلاهاما به استفاده از داروی مربوط حیوانات اعتراض و استدلال کرده بودند که این ایالت نباید از موادی استفاده کند که تا پیش از این به کار گرفته نشده‌اند.

بر اساس قانون اساسی آمریکا زندانیان باید در برابر مجازات‌های خشن یا نامعمول محافظت شوند. به گفته این وکلا، پنتوباربیتال در هیچ اعدامی به کار گرفته نشده است. به همین خاطر این ایالت باید از ماده‌ای که پیشتر امتحان شده است، برای اعدام استفاده می‌کرد.

afshin7174 - ایران - تهران
ای بابا این آمریکایی ها چه سنگدل هستند که زنان رو اعدام میکنند. ( دوستان خارج نشین الان فشارشون بالا میره)
شنبه 27 آذر 1389

mashady - انگلیس - منچستر
ببینید چطور نسبت به هموطنشون دلسوزی میکنند . با اینکه قاتله . همین دلسوزی ها اتحاد ایجاد میکنه و تبلیغ انسانییته . فکر نمیکنید این شلاق زدن ها و سنگسار کردن هموطن توسط دیگر هموتنان و قطع دست جلوی چشمها ی مردم و دیگر مجازاتهای اسلامی ملت ما رو از هم دور کرده?
شنبه 27 آذر 1389

asir@.P - فرانسه - پاریس
afshin7174 - ایران - تهران... متوجه نشدم در این متن چه کسی *زن* بوده!! به هر حال من با گرفتن جان هر انسانی به هر دلیلی در هر جای دنیا مخالفم.
شنبه 27 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
afshin7174 - ایران - تهران ,,نه اینطور نیست فقط جنایتها باهم تفاوت دارند چون رژیم آخوندیسم زنان را با فجیعترین وضع اعدام میکند داخل کیسه دست و پاهایش را می بندد و توسط یک سری اراذل و اوباش سنگسارش میکند طبق روایت آخوندا این روشها مطعلق به دوره امامان است کدام امام .کدام مفت .کدام حضرت. کدام جانور. کدام و کدام و کدام .همگیشان جنایتکار بوده اند....
شنبه 27 آذر 1389

ey.javidan.iran - استرالیا - سیدنی
پنتو باربیتال یا همون نسدونال همون داریی است که برای بیهوشی انسان هم استفاده میشه. بسیار خواب لذت بخشی میده و مرگ باهاش اصلا زجز اور نیست
شنبه 27 آذر 1389

sharmant - ایران - تهران
afshin7174 - ایران - تهران . تو هم از مرحله پرتی جان دیوید دیوتی، اسم یک مرده. با عرض معذرت.
یکشنبه 28 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
خجالت بکشید همتان اگه تو ایران بود که الان اشوب راه می انداختید حالا یکی میگه خواب خوب میبینه یکی میگه اینطوری عیب نداره یکی میگه حق اش بوده در کل وطن فروش هستید و من رو بگو که دلم برا شما میسخوت که تو سفارت مثل حیوان باهاتون برخورد میکنن حقتان هست مرگ بر اخوند مرگ بر وطن فروش
یکشنبه 28 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.