دردسر انتخاب تیم ملی برای بازیکن دورگه ایرانی

 
دردسر انتخاب تیم ملی برای بازیکن دورگه ایرانی

آخرین نیوز  :پس از فریدون زندنی، امیر شاپورزاده و البته خود افشین قطبی، حالا نوبت به «اشکان دژاگه» رسیده تا ایرانی دو رگه دیگری به فوتبال ملی ایران قدم بگذارد. نکته جالب توجه این است که هر سه این فوتبالیست ها، در بوندس لیگا شاغل بودند. زندی و شاپورزاده که هر دو در فصل جاری، مهمان باشگاه متمول استیل آذین هستند اما هیچ گاه نتوانستند درخشش در آلمان را تکرار کنند.

به گزارش آخرین نیوز، هفته نامه همشهری جوان در بخش ورزش، گزارشی از فعالیت های قطبی برای آوردن اشکان دژاگه به تیم ملی دارد. در این گزارش مفصل، به سوابق این بازیکن هم اشاره شده است.

غزاله زند و  محمد فقهی در ابتدای این گزارش و گفتگو نوشته اند: حضور اشکان دژاگه در تیم ملی ایران از مدت ها پیش سرزبان ها افتاده بود. این بازیکن ایرانی که بزرگ شده آلمان است سال 2009 عضو تیم ملی زیر 21 سال آلمان شد و در بازی های اروپا همبازی بازیکنانی مثل مانوئل خدیرا، سامی خدیرا و مسعود اوزیل شد و در قهرمانی آلمان در یورو زیر 21 ساله ها سهیم بود و یک گل هم به ثمر رساند ولی در تیم ملی بزرگسالان این کشور جای نگرفت و جام جهانی را هم از دست داد و حالا هم مطمئن است که جایی در سیستم یوآخیم لو ندارد که همین تفکرات این بازیکن را به تیم ملی ایران نزدیک کرد. البته او همیشه امید به بازی در تیم ملی بزرگسالان داشت ولی برای روزهای ناامیدی گوشه چشمی هم به تیم ملی ایران داشت و به همین دلیل هم با تیم ملی آلمان برابر  تیم رژیم صهیونیستی بازی نکرد و در مورد عدم حضورش هم گفت:«در رگ‌های من بیشتر خون ایرانی جاری است تا آلمانی، باید این مساله را پذیرفت. والدین من ایرانی هستند. ایران، رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسد.»

پیدا کردن اشکان دژاگه در این شرایط که این همه خبر اطرافش وجود دارد سخت بود و احتمال اینکه مصاحبه کند کم. البته وقتی روز شنبه با او تماس گرفتیم و گفت فردا منتظر تماستان هستم، گفتیم هنوز پایش به ایران نرسیده مانند بازیکنان ایرانی می خواهد از حرف زدن طفره برود ولی او خوش قول تر از ایرانی ها بود و در حالی که تمایلی به مصاحبه کردن نداشت دقایقی با ما گپ زد که البته مصاحبه با زبان آلمانی باعث شد بتوانیم بیشتر پای تلفن نگهش داریم.


• مدت هاست افشین قطبی عملکردم را زیرنظر دارد و حتی برای تماشای بازی هایم هم به آلمان آمده بود و بعد که پیش خودش تصمیم گرفت من به درد تیم ملی ایران می خورم چند بار تلفنی با من تماس گرفت تا راضی ام کند به ایران بیایم و در این مدت هم فقط با سرمربی در تماس بودم.


• دوست ندارم دروغ بگویم. خیلی تلاش کردم عضو تیم ملی بزرگسالان آلمان شوم ولی به هر حال در تفکرات یوآخیم لو جایی نداشتم و او در نهایت هم تیمش را بدون من بست و مطمئن بودم در یورو هم به تیم ملی آلمان دعوت نمی شوم پس در آن شرایط وقتی تمایل مسئولان تیم ملی ایران را دیدم خوب فکر کردم و دیدم درست نیست این شانسی را هم که به دست آوردم از دست بدهم پس ایران را برای بازی انتخاب کردم.


• دوست داشتم به عنوان یک ایرانی اصیل در یک تیم ملی که در سطح جهان اسمی دارد بازی کنم و اگر هم  به تیم ملی آلمان دعوت می شدم باز یک ایرانی واقعی بودم و باعث افتخار مردم کشورم می شدم. حالا هم که تیم ملی ایران را انتخاب کردم اصلا ناراحت نیستم و می خواهم با پیراهن ایران دوباره یک اوج گیری خوب داشته باشم.


• با افشین قطبی صحبت کردم خودش گفت اگر به ایران بیایی شماره ده را به تو خواهم داد. او گفت برایش اهمیت زیادی دارم و یکی از بازیکنان اصلی هستم و به همین دلیل هم یک شماره مهم را بهم می دهد.


• با فوتبال ایران غریبه نیستم و تا حدودی با شرایط آشنا هستم. البته با زندی و شاپورزاده هم در تماس هستم تا با شرایط ایران به خوبی آشنا شوم. یکسری مسائل شخصی بود که یادآور شدند و گفتند باید حواسم را جمع کنم تا شرایط خوب پیش برود. از فرهنگ زندگی در ایران هم چیزهایی یادم دادند تا دچار سردرگمی نشوم. در مجموع چیزهای شخصی یادم دادند که هرگز آنها را برای موفقیت فراموش نخواهم کرد.


• این دو بازیکن خیلی بدشانس بودند و البته تجربه ای هم از حضور در ایران نداشتند ولی من چنین شرایطی ندارم و از تجربه آنها به خوبی استفاده خواهم کرد. در جام ملت ها یک چهره دوست داشتنی از من خواهید دید و تمام سعی خودم را می کنم در قهرمانی ایران در آسیا یکی از بیشترین سهم ها را داشته باشم.


• به آقای قطبی هم گفتم نباید توقع کارهای عجیب از من داشته باشید چون فوتبال یک ورزش دسته جمعی است و کسی به تنهایی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.


• هیچ بازیکنی نمی تواند مدعی فیکس شدن باشد البته من دوست دارم یکی از نفرات اصلی باشم ولی نمی‌توانم این موضوع را با کسی شرط کنم و خودم باید تلاش کنم البته این را هم بگویم که دوست ندارم روانه سکو شوم.

sharmant - ایران - تهران
این حرفها چیه اون ایران بیا نیست.این فدراسیون فقط میخواد اینها را به کشونه ایران ومردم را سرگرم کنند وبه دزدیهاشون برسن.
جمعه 26 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
کسی که از پدر و مادر ایرانی در ایران متولد شده چجوری میشه دورگه؟ چه جالبه هر ایرانی که چند سالی ایران زندگی نکنه دیگه ایرانی بحساب نمیاد!..........در رگ‌های من بیشتر خون ایرانی جاری است تا آلمانی، باید این مساله را پذیرفت. والدین من ایرانی هستند. ایران، رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسد.(پاچه خوار - اول اینکه دولت ایران اسرائیل رو به رسمیت نمی شناسه و این به این معنی نیست که مردم ایران هم همین نظرو دارن دوم اینکه تو چی کار به این مسایل داری اخه )
جمعه 26 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
a persian - سوئد - استکهلم . بعضی ها ویزا توریستی هم که میگیرن, میشن دورگه! lool.
شنبه 27 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.