پای صحبت های محمدرضا گلزار


پای صحبت های محمدرضا گلزار

اکثر آدم‌ها تک‌بعدی‌اند و شاید در یک زمینه‌ فعالیت کرده‌اند و موفق شده‌اند. لطف خدا شامل حال من شده و در هر رشته‌ای که رفته‌ام به آن موفقیت مطلوب و دلخواهی که دلم خواسته دست پیدا کردم. موسیقی بوده که من ۳ تا ساز را کاملاً می‌نوازم. 

به گزارش آخرین نیوز؛  محمدرضا گلزار بازیگر سینمای ایران که هفته‌ای نیست شایعات مرتبط با بازی‌اش در یک فیلم خاص، حضورش در گروه نوازندگان یک کنسرت یا مربی‌گری‌اش در یک تیم ورزشی در رسانه‌ها منتشر نشود، به‌تازگی در گفتگویی با ماهنامه هفت‌نگاه خود را آدمی چندبُعدی خوانده که در هر رشته‌ای موفق بوده و عنوان کرده آنها که کارنامه هنری وی را نقد می‌کنند اغلب کسانی هستند که به واسطه دریافت پول این کار را انجام می‌دهند! اینکه گفته‌های گلزار چقدر با واقعیت جور است از کیفیت آثار سینمایی که از او روی پرده می‌رود، مشخص است. 

در همه رشته‌ها توانمندی دارم
هیچ‌وقت دوست نداشته‌ام زندگی‌ام یک بعدی باشد. من یک آدمی هست که چند بعد دارد. یک مقداری‌اش را شما در عرصه سینما می‌بینید. یک مقداری‌اش در عرصه موسیقی است. یک مقداری‌اش در زمینه ورزش است که من یکی دو ورزش را به صورت حرفه‌ای دنبال کرده‌ام. اکثر آدم‌ها تک‌بعدی‌اند و شاید در یک زمینه‌ فعالیت کرده‌اند و موفق شده‌اند. لطف خدا شامل حال من شده و در هر رشته‌ای که رفته‌ام به آن موفقیت مطلوب و دلخواهی که دلم خواسته دست پیدا کردم. موسیقی بوده که من ۳ تا ساز را کاملاً می‌نوازم. سینما بوده و ورزش هم که دو تا ورزش را خیلی حرفه‌ای از دوران بچگی پیگیری کرده‌ام. یکی والیبال که در تیم‌های نوجوانان و جوانان و بزرگسالان بازی کردم. دیگری هم اسکی است که کارت مربگیری آن را دارم و از دوران طفولیت من را در پیست‌های اسکی می‌شناسند.

حسودان هستند که مرا نقد می‌کنند
هر آدمی یک اشتباهاتی در زندگی‌اش می‌کند ولی من وقتی اشتباه می‌کنم سعی در جبرانش دارم و تلاش می‌کنم که بتوانم آن اشتباه را جبران کنم. متاسفانه در جامعه ما لطمه خوردن یک بازیگر یا یک استار یا سوپراستار از اطرافیان و آدم‌هایی است که به جای تلاش برای پیشرفت خود سعی می‌کنند که در آن حیطه حاشیه‌سازی کنند. این مسأله در ابتدا خیلی من را ناراحت می کرد و البته الان هم کمابیش گریبانگیر من است. یک عده هم که اسم خودشان را گذاشته‌اند منتقد و حالا به هر ترتیبی یا از روی حسادت قلم به دست می‌گیرند یا پول می‌گیرند و مطلبی را به ناحق می‌نویسند.

منتقدانی که پول می‌گیرند!
خدا را شکر فیلم‌های موفق من به حدی بوده‌اند که حتی آن بخش از منتقدان مغرض هم نمی‌توانند این قضیه را انکار کنند؛ چون دیگر قادر به مقابله با ۷۰ میلیون مردمی نیستند که از این فیلم‌ها استقبال کرده‌اند.

من برای سلیقه مردم کار می‌کنم. وقتی می‌آیم کنسرت می‌گذارم و سه خواننده‌ای که دوستشان دارم را می‌آورم و گروه ثبت می‌کنم تمامش نشأت گرفته از توجه و علاقه به مردم است و برای آنها کار می‌کنم. دوست دارم مردم بیایند و با یک بلیط، کنسرتی را ببینند، از هر خواننده‌ای ۴، ۳ آهنگ محبوبشان را بشنوند و بروند. برای برگزاری این کنسرت تلاش می‌کنم. من که درامر نبودم. درامز زدن هم که براساس خوشگلی نیست که بگویند «گلزار» بازیگر خوش‌چهره‌ سینمای ایران آمد کنسرتی را برگزار کرد و جاز زد. آیا چوب درامز، این استیک جاز را می‌توانید در دستتان بگیرید و ۵ دقیقه تکانش بدهید؟ فقط ۵ دقیقه. این حرف‌های غرض‌ورزانه دیگر جای بحث و گفتگو ندارد.

من نمی‌دانم آیا این بودجه‌های هنگفت در اختیار یک برنامه قرار می‌گیرد که هر هفته بیایند و در مورد دستمزد بازیگر صحبت کنند؟ این سینما صحنه و لباس و دوربین و نگاتیو و ده‌ها مسائل مهم و قابل ارزش دیگری برای بحث ندارد؟ که فقط می‌آیند می‌گویند یک بازیگر آنقدر مبلغ گرفت و در فیلمی بازی کرد؟ طبیعتاً وظیفه اصلی منتقدین پرداختن صادقانه به مباحث اصلی و تأثیرگذار سینماست.

هدف، رضایت مردم است!
من از اوایل دوران دبیرستان نوازندگی گیتار را شروع کردم. از کودکی هم به صورت جسته گریخته نواختن کیبورد و پیانو را دنبال می‌کردم. الان نزدیک به ۶، ۵ سال است که پرکاشن می‌زنم و حدود ۲ سال هم هست که درامز می‌زنم. منتها وقتی دلم می‌خواهم درامز بزنم انقدر جُربزه دارم که بگویم من کنسرتی را در برج میلاد برگزار می‌کنم. کاری که خیلی از خواننده‌ها در حال حاضر انجام نمی‌دهند. یک برنامه در «اریکه ایرانیان» می‌گذارند. آن هم یک شب و یک اجرا. من آمدم و در برج میلاد ۲ شب با چندین اجرا را برگزار کردم. به هر حال نواختن درامز با تمام این خواننده‌ها، هندل کردن کنسرت، طراحی اسیتج و نواختن پرکاشن، تمام این بارها به دوش من است و من آنقدر این توان را در خودم دیده‌ام و تلاشم را کرده‌ام تا به آن ایده‌آلی که می‌خواهم برسم و ایده‌آل من هم رضایت مردم است نه اینکه به بحث و جدل با دیگران بپردازم و بخواهم بروم با کسی جنگ کنم یا اینکه بخواهم حرکاتی انجام دهم که کسی را از بالا به پایین بکشم. تمام هدف من در کنسرتی که داشتم، رضایت مردم بود که خدا را شکر این اتفاق هم افتاد و مردم بسیار راضی و خوشحال بودند.

شعری در وصف حال خودم
آقای مازیار فلاحی یک شعری را در وصف حال من نوشته بودند که قبل از کنسرت به اصرار ایشان به استودیو رفتیم و به صورت دو صدایی آن را اجرا کردیم. ایشان اصرار کردند که در کنسرت هم من این آهنگ را اجرا کنم که اجرا کردم و با استقبال خیلی خوبی هم مواجه شد که فیلم‌هایش هم از طرف مردم به روی اینترنت گذاشته شده است. خودم هم تصمیم دارم که فیلم کنسرت را آماده کنم و به صورت رسمی به انتشار برسانم. این کاری بوده که در زمینه موسیقی انجام دادم و به فکر کار دیگری نیستم.

pandora - آلمان - کلن
اکثر حرفهاش درست بود.امان از حسادت!
جمعه 26 آذر 1389

Aishwarya - امریکا - ممفیس
گلزار اگه تو هنرپیشگی چندان مسلط نیست توی نوازندگی و موزیک بسیار حرفه ای و مسلط است و از این نظر حرفاش درسته.
جمعه 26 آذر 1389

saeed abay - کره - سئول
کور بشه هر کی نمیتونه ببینه زحمت کشید حقشه
جمعه 26 آذر 1389

robinhoodd - استرا لیا - ملبورن
خداییش حسود نیستم.ولی دریغ از یه شاهی استعداد بازیگری در این ادم که به واسطه چهره جذابش بهش بازی میدن تا تعدادی ادمهای سطحی نگر که تعدادشونم کم نیست از فیلم استقبال کنند.در کل ایفای نقش دالتون تو کارتون لوک خوش شانس از ایشون بهتره.
جمعه 26 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
جوانک خوش تیبی است! چندبعدی بودن خیلی مهم نیست, همینطور رضایت مردم, مهم رضایت خودت است از به لفعل رساندن استعداد هایت . من بازیگری را هنر نمیدانم , در موردش گفتگو نمیکنم, موسیقی و شعر هم اگر چیزی برای گفتن و انتقال داشته باشد میشود هنر درغیر اینصورت یکنوع ورزش است! بهرحال نام خانوادگیتان ایرانی است هر چند نامتان ازکشورهای بیگانه به عاریت گرفته شده. برای یک هنرمند بسیار ناپسند است که نام خودش متعلق به کشوروهنرش نباشد.
جمعه 26 آذر 1389

shana - ایران - خوزستان
همیشه دوستت دارم
جمعه 26 آذر 1389

farhad352 - ایران - تهران
شاید تو هنرپیشه، موزیسین، و ورزشکار با استعدادی باشی اما من به عنوان یک ایرانی دیدار تو را با ابلهی نژاد رئیس دولت کودتا را هرگز دوست نداشتم و تو با اینکار خودت را در حد سایر هنرمندان خودفروش به سقوط کشاندی.
جمعه 26 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
خوشحال باش که مورد حسادت دیگران قرار میگیری, زیرا دالی بر تائید کار درست و پیشرفتان هست ! چه اتفاقی از این بهتر که مورد حسادت قرار بگیری, ولی در دراز مدت این حسادتها غم انگیزه, و منم بدجوری تجربه کردم !? بلوف نیست, بلکه واقعیت تلخه که ادمی را به شک میاندازه ! باید گالیله را بخاطر بیاری, که او معتقد بود, زمین بدور خورشید میچرخد ولی علم و بشریت انزمان ضد این تز بودند !
جمعه 26 آذر 1389

monga287 - ایران - تهران
saeed abay - کره - سئول .چه زحمتی؟این اقا کلا 10 جلسه کلاس هنرپیشگی نرفته.چیزیم بارش نیست از سینما.فقط داره نون قیافش رو میخوره.همه کارگردانها چون میدونن اگه این پشمک تو فیلمشون باشه فروش خوبی میکنه.چون یکسری ادم بیکار هستند که فقط بخاطر دیدن هنرپیشه موردعلاقشون میرن سینما.ادم بهتره بجای از این شاخه به اون شاخه پریدن یکجارو بچسبه..درضمن همین اقا انقدر قیافه میگیره واسه همه انگار...بازیه این اقارو مقایسه کنید با بازی پزمان بازغی..فروتن..فرخ نژادو....
جمعه 26 آذر 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
امان از حسود که چشم دیدن پیشرفت تو بچه خوشگل مغرور را ندارد.
جمعه 26 آذر 1389

cyrus0007 - استرالیا - بریزبن
بچه سوسول چه از خودش میاد? رو دل نکنی? مشک ان است که خود ببوید, نه ان که عطار بگوید
جمعه 26 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
فراز-نروژ-نروژ -تونسبرگ: چه کامنت ِ پُر معنایی! آفرین!....
جمعه 26 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
من ازبازیش خوشم نمیادولی جوجوی خوشگل دخترپسندی هست !امان ازحسادت..
شنبه 27 آذر 1389

aa_bb209 - ایران - تهران
فقط هفتادمیلیون روداشته باشید!!!
شنبه 27 آذر 1389

تی تی - اکراین - کیف
نون به نرخ روز خور. جوانهای امروزی ایران (البته نه همشون)
شنبه 27 آذر 1389

soraya az yazd - ایران - یزد
وای که چقدر بدم میاد از این گلزار با این بازی تصنعی و اون خنده های مسخره اش تو فیلمها خداکنه نوازندگیش مثل بازیش نباشه
یکشنبه 28 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.