محمد نوری‌زاد بستری شد، خانواده اش دستگیر شدند


محمد نوری‌زاد بستری شد، خانواده اش دستگیر شدند

محمد نوری زاد پس از چند روز اعتصاب غذا و وخیم شدن حالش راهی بیمارستان شد

سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی گزارش داده که اعضای خانواده محمد نوری زاد در مقابل زندان اوین بازداشت شده اند اما منابع خبری دیگر هنوز گزارشی در این مورد منتشر نکرده اند.

بنا بر گزارش خبرنگار کلمه، اعضای خانواده محمد نوری زاد که برای اطلاع از وضعیت جسمی او در مقابل زندان اوین تهران تجمع کرده بودند، توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده اند.

بنابر اخبار رسیده فاطمه ملکی (همسر)، زینب، فائزه و علی نوری زاد (فرزندان) و همچنین پدر و مادر و برادران آقای نوری زاد بازداشت شده اند.

خانم ملکی، همسر نوری زاد پس از دستگیری در بازداشتگاه اوین دچار وخامت حال شد.

فخر السادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاج زاده نیز که همراه آنها در مقابل زندان اوین بود، بازداشت شده است.

محمد نوری زاد، مستند ساز و روزنامه نگار، در ششمین روز اعتصاب غذای خشک خود به سر می برد.

به گزارش سایت سحام نیوز، روز گذشته مهدی کروبی، از سران مخالفان دولت روز گذشته به منزل محمد نوری زاد رفته بود.

آقای کروبی در دیدار با خانواده آقای نوری زاد ابراز امیدواری کرد که مسئولان قضایی در عملکرد و رفتار خود با زندانیان تجدید نظر کنند.

او همچنین به عوارض خطرناک اعتصاب غذا اشاره کرد و از خانواده نوری‌زاد درخواست کرد که "پیام همه دوستان مبنی بر شکستن اعتصاب غذا را به ایشان برسانند".

پیش از این نیز شماری از هنرمندان ایرانی در نامه‌ای خطاب به محمد نوری‌زاد، نسبت به سلامتی او ابراز نگرانی کرده و خواهان آزادی او شده بودند.

نام کارگردان‌های شناخته‌ شده‌ای همچون رخشان بنی‌اعتماد، جعفر پناهی، کیومرث پوراحمد، کمال تبریزی و محمد رحمانیان، در میان امضاکنندگان این نامه دیده می‌شود.

محمد نوری‌زاد در آذر ماه سال ۱۳۸۸ به دنبال نوشتن چند نامه به آیت‌ الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، بازداشت شد.

وی اوایل خرداد ۱۳۸۹ با قید وثیقه از زندان آزاد شد، اما روز ۲۷ مرداد ماه و در پی نوشتن نامه دیگری خطاب به آیت الله خامنه‌ای به زندان اوین فرا خوانده شد.

محمد نوری‌زاد به سه سال و نیم حبس تعزیری و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

بستری شدن نوری زاد در بیمارستان

در همین حال محمد نوری زاد در پی چند روز اعتصاب غذا و وخیم شدن حالش، در بیمارستان بستری شد.

به گزارش سایت کلمه، امروز (پنج شنبه ۲۵ آذر ماه) ماموران زندان آقای نوری زاد را که پس از چند روز اعتصاب غذا دچار خونریزی معده شده بود به بیمارستان منتقل کردند.

محمد نوری‌‌ ‌ز‌اد در اعتراض به فشارهای وارد شده بر او در زندان و همچنین برگزاری یک "دادگاه چهار دقیقه‌ای و صدور حکم بدون حضور وکیل"، از روز ۲۰ آذر ۱۳۸۹ دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

پیش از این همسر آقای نوری‌زاد در گفت و گو با بی‌بی‌سی فارسی از زانو درد شدید، عفونت دندان و بیماری پوستی او در داخل زندان خبر داده بود.

hossein_gh 0093 - المان - المان
مرگ بر خامنه ای
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
هنوز زنده است جای بسی تعجب است. اینها که به خاطر کسی یا چیزی تغییر ععقیده و یا تصمیم نمیدن!!!
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

bluestar - ایران - تهران
لعنت بر خامنه ای کثیف
جمعه 26 آذر 1389

amirkabir - استرالیا - سیدنی
آقای کروبی در دیدار با خانواده آقای نوری زاد ابراز امیدواری کرد که مسئولان قضایی در عملکرد و رفتار خود با زندانیان تجدید نظر کنند.....32 ساله دارید جنایت میکنید و اب از اب تکون نمیخوره.ابراز امیدواری?خجالت آوره.....از همه چیز مردم سو استفاده کردین..دوره اصلاحاتتون رو هم دیدیم که فقط حرف مفت زدین و جیبهاتون رو پر کردین.ننگ بر رژیم فاسد اسلامی طالبانی ..
جمعه 26 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.