بی پناهی ۹ ماهه یک گدای مبتلا به ایدز در اهواز!


بی پناهی 9 ماهه یک گدای مبتلا به ایدز در اهواز!

یک متکدی مبتلا به بیماری ایدز با وجود اینکه بیش از 9 ماه را در اردوگاه متکدیان شهرداری اهواز به سر می برد ولی تاکنون هیچ سازمان و نهادی در استان خوزستان حاضر به پذیرش یا مداوای این بیمار نیست.

به گزارش مهر متاسفانه به علت اینکه بیماری ایدز در کشور متولی ندارد، مبتلایان به این بیماری در سراسر کشور سرگردان هستند و این موضوع در نهایت باعث رشد روز افزون این بیماری مهلک در کشور می شود.

وزیر بهداشت چندی پیش با اعلام اینکه از 80 هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور تنها 25 درصد آنها شناسایی شده اند از افزایش رفتارهای پرخطر در آینده به مثابه آتشفشان ایدز در کشور یاد کرد.

مدیر امور اجتماعی شهرداری اهواز در همین زمینه با گلایه از دستگاه های مسئول گفت: در تاریخ 10 فروردین 89 مردی جوان به عنوان متکدی از گوشه یکی از خیابان های اهواز به اردوگاه متکدیان شهرداری منتقل شد.

امتناع چند مرکز درمانی و خدماتی از پذیرش بیماری ایدزی
 
علیرضا بایمانی با بیان اینکه وضعیت نامناسب و بیمارگونه این مرد که به زحمت سنش به 30 سال می‌رسد، مسئولان و مددکاران اردوگاه را بر آن داشت تا نسبت به پیگیری امور درمان وی اقدام کنند، افزود: در ابتدا به دلیل بیماری پوستی شدید به بیمارستان امام خمینی(ره) ارجاع ‌و پس از آزمایشات و نمونه ‌برداری و تجویز دارو از بستری شدن وی امتناع شد.

به گفته وی در مرحله ای دیگر بیمار برای ویزیت متخصص قلب به بیمارستان گلستان ارجاع شد که دوباره عوامل بیمارستان از ویزیت وی امتناع ورزیدند.

مدیر امور اجتماعی شهرداری اهواز ادامه داد: به دلیل معلولیت این بیمار، برای پذیرش و تشکیل پرونده در بهزیستی نیز اقدام شد، اما مرکز نگهداری بهزیستی به دلیل ابتلا به بیماری خاص از پذیرش وی امتناع ورزیدند، این در حالی است که یکی از مراجع ذی ربط ‌‌باید این بیمار را از شهرداری تحویل می گرفت.

بایمانی اظهار داشت: با وجود مراجعه مسئولان اردوگاه به معاونت درمان، معاونت بهداشت ومرکز مشاوره بیماری های خاص، پس از انجام چند مرحله آزمایش به دلیل نبود مرکز نگهداری دوباره به اردوگاه بازگردانده شد.

وی افزود: با تشدید بیماری با اورژانس 115 تماس و بیمار به بیمارستان رازی ارجاع شد که این بیمارستان نیز پس از انجام آزمایشات از پذیرش وی امتناع کرد.

این مقام مسئول در شهرداری اهواز تصریح کرد: در حالی که این بیمار نیاز به بستری شدن و دریافت دارو دارد هیچ یک از دستگاه های ذیربط حاضر به پذیرش وی نیستند و با گذشت 9 ماه هیچکس فکری به حال او نکرده است.

بایمانی گفت: با پیگیری های انجام شده از طریق مراجع قضایی و دستور قاضی پرونده مبنی بر تحویل بیمار به بهزیستی، این سازمان در پاسخ به پرونده قاضی اظهار داشته که به دلیل بیماری و زخم های عفونی امکان پذیرش وی وجود ندارد.

وی افزود: در حالی که شهرداری امکانات نگهداری از متکدیان را تنها برای چند روز دارد، حدود 9 ماه از این بیمار نگهداری کرده و بیم آن وجود دارد که بیماری مهلک وی به سایر افراد حاضر در اردوگاه نیز منتقل شود، از این رو برای پیشگیری از این فاجعه باید راهکاری اندیشیده شود.

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
ایران یک بیمارستان مجهز در لبنان دارد. آیا ایشان به آنجا مراجعه کرده اند؟
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

zoroye iran - اتریش - وین
ادم هیرون میمونه نمیدونه چی بگه بلاخره باید ارگانی باشه رسیدگی کنه به این بیچاره ها
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
این است اسلام ناب محمدی?
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
ننگ بر رژیم ضد ایرانی ضحاک علی.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

afshin7174 - ایران - تهران
پروسه مرقبتی ایدز در ایران مجانی هست.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
هرکسی ممکن بیمار بشه, معلول بشه, کور بشه و ازکارافتاده! غربیها درک این موضوع رو دارند! اما شرقیها نه! برای همین دراسترالیا سازمان دولتی وجود داره بنام حلقه مرکزی! این سازمان به بهترین وجهی از مردم حمایت میکنه! سازمانهای غیردولتی زیادی هم هستند مثل ارتش نجاتبخش که یک سازمان غیر دولتی و غیر مذهبی است و صلیب سرخ و سازمان تلفن که موسه غیردولتی حمایت از کودکان هست! علاوه بر اینها سازمانهای مذهبی هم کمک میکنند! بهمین دلیل مردم در خیابان به کسی پول نمیدهند! چون همه حداقل درامد را دارند!.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
لعنت به جمهوری اسلامی که انسانیت و مردانگی را از مردم ایران گرفت. با اینکه ایرانی هستم و ایران را از همه چیز و همه کسم بیشتر دوست دارم ولی بعضی وقتها که یک همچین چیزهایی میشنوم از ایرانی بودن خودم شرمم می اید. تف تو ذات علی گدا.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

portaghal - ایران - ایران
این ادمهای که پولشان را می برند عربستان بگوئئد بهت نیست خرج ادمهای تو خود ایران بشه تا عربها.لعنت بر لبنان.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
sepher - استرالیا - سیدنی ,.,کاملا حق با شماست هموطن, سوئد هم همینطوره, اکثر کشورهای اروپایی هم چنین کارهای بشردوستانه انجام میدن, بعد این آخوندهای ... برای شیعه های لبنان و فلسطین و آفریقای آدمخوار درمانگاه و بیمارستان و آپارتمانهای مسکونی برای تروریستها احداث میکند ,و برای آرامگاه شیعه های عراق هم گنبد طلا و نقره سفارش میده,... , وآرزوی چنین مریضی را برای سران رژیم آخوندی از جمله الاغ علی با خاندانش آرزو داریم .اللهم عجل لولیک الفرج ,,,این هم دعای مموت میمون نژاد
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
sepehr-استرالیا-سیدنی. سلام دوست عزیز. این را نگو که شرقی ها درک این موضوع را ندارن. شما ایران و کشورهایی مثل ایران را میگویید شرقی ها? مگه ژاپن شرقی نیست? مگه استرالیا جنوب شرقی نیست? من یادم هست وقتی که ژاپن بودم یکی از دوستانم خون ریزی معده داشت و وقتی به دکتر مراجعه کرد دکتر به او گفت باید در بیمارستان بستری بشه. با تحقیقاتی که دوست من کرد فهمید خرج بیمارستان(عمل جراحی و بستری شدن) تقریبا 9000 دلار میشه و بخاطر همین نخواست که بستری بشه! ولی دکترها گفتند که این اده علاوه بر اینکه ناراحتی معده دارد ناراحتی روانی هم دارد چون نمیخواهد بستری شود و وقتی فهمیدن که بخاطر هزینه سنگین او نمیخواهد بستری شود برای او قسط بندی کردن ماهی 300 دلار. (البته با کورس ین ژاپن) در صورتی که میدانستند این شخص غیر قانونی در ژاپن زندگی میکند و هر لحظه ممکن است به ون خودش برگردد.ولی از این موضوع گذشتن و انسانیت را اجرا کردند و این شخص را عمل کردند. البته این مریضی با این مریضی فرق دارد ولی برای انسان و انسانیت مریضی با مریضی فرقی ندارد و باید به مریض کمک کرد.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
afshin7174 به فکر کم حجمت نیاومد چرا مجانیه نه? پسر جان چون هیچ اقدامی نمیکنن . نه دارو میدن ونه بیماران مبتلا به ایدز رو تحت پوشش میگیرن. برو یک بار به عنوان یه بیمار خودت رو اونجا معرفی کن , اونوقت دیگه سنگ سگا رو به سینه نمیزنی. شاید هم میدونی و خود یکی از مواجب بگیرای اینایی! به قول بچه های سایت شاید سهمیه ساندیس داری. نمیدونم الله و اعلم.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
به این بنده خدا بگید افشین جان راهنمایش کرد!!
جمعه 26 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
bache shapoor - سوئد - یوسدال . ژابن نوین با سیستم که ژنرال مک ارتور امریکایی بنیان گذاشت میگردد. شرق مفهوم فرهنگی در مقابل غرب است! امروزه کشورهای پیشرقته را که سیستم دمکوراسی دارن معمولا غرب میگوئند اما یونان و چند کشور دیگر تقریبا شرقیند! خانه به دوش - سوئد - استکهلم . عزیزم هرکسی پول را به خانواده پدریش منتقل میکند, ان زمان که دختر به بیگانه میفروشند و بچه ان دختر را رهبرکشور میکنند,باید انتظار تغییر ارم کشور و خیلی چیزها رامیداشتند! میدانستید مبادله با هندوستان از200 میلیون دلار درسال 57 به 3 میلیارد در سال 59 رسید!! هنوز هم بالاترین واردات را دارن! لبنان هم که !!! بماند.
جمعه 26 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.