انتقاد تند پرستویی از ابتذال در سینمای ایران: ترجیح می دهم دیگر کار نکنم


انتقاد تند پرویز پرستویی از ابتذال در سینمای ایران:
ترجیح می دهم دیگر کار نکنم

پارس توریسم- محمد تاجیک: پرویز پرستویی بازیگر مشهور سینمای ایران بار دیگر در اظهارنظری تند و تیز از ابتذال در سینمای ایران انتقاد کرد.

چند هفته پیش که با آقای پرستویی صحبت می کردم دل بسیار پری از وضعیت برخی فیلم های مبتذل فعلی داشت قصدم آن بود که حرفهای آقای پرستویی را به نوعی انعکاس دهم ولی نگران بودم که این انعکاس دادن باعث ایجاد حواشی برای او شود .

ولی خبرگزاری فارس گزارش داد که پرویز پرستویی در جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران گفته سینمای ایرانی به سمتی می رود که در شان رهنگ ایرانی و اسلامی نیست و در این وضعیت او ترجیح می دهد که  کار نکند .

به اعتقاد پرستویی در سینمای ما موضوع‌‌ها با عنوان گل‌پری‌جون دیده می‌شود تا موضوعات دم دستی تلویزیون.

پرستویی که به گفته خودش مدتهاست فقط فیلمنامه می خواند قبلا نیز از سینمای مبتذل انتقاد کرده بود

 او پیش از این در اظهاراتی گفته بود: به خدا قسم برخی اوقات من از دیدن فیلمهای روی پرده خجل می شوم و شرم دارم که حتی آنها راببینم . بازیگر فیلم آژانس شیشه ای همچنین در ادامه گفته بود: اگر کسی برای امرار معاش و غم نان کار سطحی و نازل می کند، به نظر من اول مدیر ما مقصر است .

پرویز پرستویی افزوده بود: قصد ندارم ارزش کار دیگران را پایین بیاورم ولی گاهی اوقات از دیدن پلاکارد سینماها خجالت می کشم. الان هم که مد شده چند چهره را در فیلم و سریال خود می گذارند تا دخل و خرجشان را هماهنگ کنند. این آدمها فقط به فکر در آمد زایی هستند. هیچ وقت چنین کاری را انجام نمی دهم و دراین فیلمها بازی نمی کنم.
 
پرستویی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره حضور درفیلمهای دفاع مقدس گفته است: من اگر قرار باشد روزی در یک فیلم دفاع مقدس کار کنم در فیلمی بازی خواهم کرد که درباره شخصیت های گمنام وآدمهایی چون "بابانظر" باشد. من وقتی که کتاب "بابا نظر" را خواندم متوجه شدم که مطالب بسیاری از جنگ و دفاع مقدس را نمی دانم .
 
وی در این مصاحبه بدون اینکه نامی از فیلم خاصی ببرد گفته بود: من در کاری که هیچ ارتباطی به مسائل جنگ ندارد و فقط قرار است هر جور شده مردم را بخنداند بازی نخواهم کرد.
 
پرستویی افزوده بود: اتفاقا برای بعضی از همین فیلمها که حالا اسم هم نمی برم، پیشنهاد بازی هم داشته ام. اما این فیلمها قرار نبود به جنگ و رزمنده ها خدمتی بکند. آیا نتیجه 8سال دفاع مقدس فیلمهایی است که فقط باعث خنداندن مردم می شود؟ شما بیایید حرف این فیلمها را با نگاه آدمهایی مثل بابانظر مقایسه کنید. بابانظر با 118ترکش در بدنش از ابتدا تا انتهای جنگ حضور داشت و با این وضعیت کارهای بسیار بزرگی انجام داد.

sharmant - ایران - تهران
تو که خیلی میفهمی باید بدانی که توی یک کشور بزرگی مثل ایران باید اینقدر فیلمهای مختلف با محتویات مختلف و برای سلیقه های مختلف ساخته بشه که نتونی انها تو ذهنت جا بدی حالا چه در مورد جنگ عشق مستند ویا هر چیز دیگری ولی متاسفانه هر کی که جیبش پر میشه فکر میکنه دیگه میتونه بقیه را زیر سوال ببره و از فرصت بدست امده با کمی صحبت از جبهه و شهدا اینده خودش را تقویت بکنه
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
ولمون کنید بابا جنگ تموم شده بگذارید ملت جنگ را فراموش کنند. باعث و بانی و ادامه جنگ خمینی جلاّد بود و بس
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

afshin7174 - ایران - تهران
sharmant - ایران - تهران نکنه میخوای بگی تو از آقای پرستویی بیشتر میفهمی که این نظر رو دادی؟؟؟؟!!!
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

parvaz39 - آلمان - هامبورگ
پرویز خان خیلی مخلصیم. امثال تو برای ما جواهر هستید.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

Sepehrazadi - ایران - تهران
متاسفانه الان سینمای ایران بسمت لودگی و کسب درآمد به هر طریق ممکن پیش میره و برای نیل به این هدف از هر ترفند ی مثل استفاده از بازیگران خوش چهره و چاشنی ای از تکه های افرادی مثل احمد پور مخبر به بهای قربانی کردن سینمای مفهومی و گسترش سینمای ابتذال بهره گرفته میشه . کجاست اون سینمای پناهی ها ، بیضائی ها ، حاتمی کیاها و ...
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

raisjomhur - ایران - مشهد
گور پدر هر چی اخوند ...که این قدر تقدس ها را بوجود اوردند تو مملکت 80 میلیون ادم زندگی میکنه یه عده دوست دارند مبتذل ببینند یه عده دوست دارن بابا نظر رو پرستش کنن یه عده هم دوست دارن حتی فیلم سکس ببینند به تو چه؟!!!! چون اخوند های حروم زاده بر مردم سوار هستند باید حرف تو حرف درست باشه؟؟
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

zoroye iran - اتریش - وین
بازیگر قدری هستی اوکی ولی تمام فیلمهای ایرانی کشک و رو ابی هستند و از زمان قدیم تا زمان این متحجر ها ما شاید به تعداد انگشتان دست فیلم خوب داشتیم و دم از فیلمهای دفاع مقدس نزن دم از فیلمهای خرییت خمینی و صدام بزن و بیچاره هایی که شهید و مجروح شدن
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

بینوایان - ایران - تهران
آقای پرستویی فیلم مرد عوضی در کدام دسته از فیلم ها قرار می گیره؟
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
پرویزخان شما که ماشالا با نبوغت از آژانس شیشه ای و بید مجنون تا مومیایی3 و مرد عوضی بازی کرده ای. حالا آدم برفی و نقش محمدابن ابوبکر به کنار! سینما مال همه هنرمندان و مال همه قشرهای مردم است. باید برای هر سلیقه ای فیلمی باشد تا همه دلشان بخواهد سینما رفتن را هم به برنامه زندگیشان وارد کنند.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
آقای پرستویی عزیز نظرت را ما خواننده ها شنیدیم . شما هنرمند گرامی کارتان را در محیط و حساب کتاب خودتان پیش ببرید طبق میلتان و ما بیننده ها و خواننده ها دوست نداریم همیشه فقط از ((بابا نظر ))ها ببینیم و بخانیم.مگر فراورده های هنری میبایست شباهتی به ویندوز های مایکروسافت داشته باشد که همه به یک شکل و کارایی باشند!؟ (تازه مایکرو سافت هر سال ورژن های تازه ای معرفی میکند )!آنوقت شما هنوز محتوای (بابا نظر ) را نا شناخته میدانید!!؟گاها به این نتیجه عجیب میشه رسید که خود جبهه رفته ها و نسل آنوقت جزوه معدود کسانی هستند که هنوز کل مفهوم و پیام جنگ رو تا به امروز نفهمیدن ،چونکه هنوز درگیر اثرات جنگ هستند!!شما حالا لطف کنید و ((بابا نظر )) رو درست کنید و با بازی خوبتون نشون بدید ببینیم کجای مطلب رو یه خط در میان نخانده و غافل بوده ایم و احتیاج به شناختی دوباره داریم !!روش انتقاد شما در فیلم مارمو لک کاملا درست و قوی بود.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

monga287 - ایران - تهران
الان همه کارگردانها دنبال گیشه اند.فیلمها همه بندتونبونیه.سردمدارشونم جوات رضویانه.روزی سه تا.به هیچ فیلمی نه نمیگه.تو زناهم بهنوش بختیاری والنازشاکردوست قرق کردن همه فیلمهارو.سناریوها هم همش کپی برداریه.تازه از پشته پرده خبر ندارید....فقط اینو بگم که یکی از همین دخترها که اسمش س.ف برای اینکه نقش اوله فیلمو بگیره دم پسر اقای کارگردان(ت.م) رو چند شب دیده....اه اه اه اخه هنرپیشه های خودفروش.ساندیس خور.بزدل.اکله.ریاکار و 2رو
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

KSD91022 - ایران - تهران
راست میگه.فیلمهای طنز که فاجعه است.قشنگای دوسال اخیر:تردید,بی پولی کتاب قانون ,درباره الی, بیست
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

sharmant - ایران - تهران
afshin7174 - ایران - تهران عزیز میدونی مشگل ما ایرانیها اینه که هر کی یکمی معروف میشه میخواهیم بزاریمش رو سرمون حلوا حلواش کنیم.همینه که الان نمیشه به یکی از این اقایان صاحب منسب بگی بالای چشت ابرو تا حرفی بزنی میگیرن مکننت تو زندان یک بر چسب ضدانقلاب و یا مفسدفی الارض و حالا هم که مد شده فتنه سبز بهت میچسبونند.اگه همه مردم بدونند که اگه کسی که بر مسند ریاست داره کاری میکنه وظیفه اش است و حقوقش را قلمبه تو جیبش میزاره و هزار تا بخور بخور دیگه هم کنارش داره. اگه یک وقتی مردم ما یاد بگیرن که اینقدر لیلی به لالاشون نزارن و اگه حرف مفتی زدن همه متحدانه با هم تو دهنشون بزنن یواش یواش همه چی درست میشه.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

cyrus0007 - استرالیا - بریزبن
می بینم که واسه خودت گنده لاتی شدی. خیلی مخلصیم
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

pesar shoja - استرالیا - استرالیا
اقای برستویی. بس هنربیشه اصلی فیلم مارمولک بی بی من بود که بالباس اخوندی از دیوار راست میرفت بالا? البته شما مثل جواد رضویان بازیگر خوبی هستید بس چرت و برت نگین که از دلها بیفتید
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

shayan2uk - انگلیس - هال
آره ارواح شکمت تو گفتی و ما باور کردیم داری نون به نرخ روزی میخوری و بوسه به دامن آون رهبر چلاقت میزنی , مگه یادت رفته تو فیلم لیلی با من است چقدر دلقک بازی ازخودت درآوری و جبهه رو به گند کشیدی ؟! یه سری بخودت بزن بابا برو خنده و شادی رو بخودت حرام کن که شاد کردن دل مردم هنر میخواد که تو داشتی ولی حیف که آثار روحی روانی ساندیس هم رو تو اثر گذاشته!!
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

habibollah - ایران - تهران
sharmant - ایران - تهران. شعورتوتااین حده که اصلا نفهمیدی پرستویی چی میگه!. مگه دروغ میگه که فیلمهای ایرانی حال آدموبهم میزنه. شمایه فیلم میتونی پیداکنی تواین چندسال اخیرکه . حال آدموبهم نزنه.حالا حال دادنش بماند.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

saba57 - ایالات متحده - دالاس
نظر شخصیشه دیگه حالا ببینیم نقشهای بعدیشو چه جوری انتخاب میکنند...با احترام
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

sharmant - ایران - تهران
habibollah - ایران - تهران تو با اون دارو دسته بیسوادت...که هیجی نمیفهمید ولی اگه یادت باشه سالها قبل خاتمی گفت که این فیلمهای جنگی که میسازید همیشه ما پیروز میشیم پس چرا جنگ هشت سال طول کشیدهمون موقع که اقای پرستوئی عزیزت اویزون همون فیلم دوزاریهائی بود که الان بهشون اعتراض میکنه.این حقه بازم یه ادم نون به نرخ روز خور مثل تو و دار دسته حزب الهی های بیسواد.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

تی تی - اکراین - کیف
شاید چون ایشان از جنگ و دفاع مقدس حرف زدن همه دوستان جبهه گرفتند که منهم موافقم ولی این همه حرف ایشان نبود. من با ایشان موافقم فیلمهای ایرانی این روزها واقعا خجالت اوره و به شعور بیننده. توهین مکنند,اون هم باچه بازیگر های معروفی... به قول دوستمون اگه فیلم مبتذل ببینیم یه چیزی ازش در میاد:)
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.