نقره و برنز بانوان ایرانی با تخلف حریف چینی به طلا و نقره تبدیل شد


نقره و برنز بانوان ایرانی با تخلف حریف چینی به طلا و نقره تبدیل شد

با اعتراض مریبان تیم ملی دوومیدانی، مدال طلای ورزشکار چینی در رشته پرتاب نیزه از وی گرفته شد و بانوان ایرانی با یک پله صعود در جدول رده بندی به مدال های طلا و نقره رسیدند.

در حالی که عصر دیروز به وقت محلی در پایان رقابت های پرتاب نیزه بانوان، مدال طلای این رشته به ورزشکار چینی رسیده بود و مرضیه صدقی و لیلا ملکی صاحب گردن آویز نقره و برنز شده بودند، بهمن رضایی، سرمربی تیم ملی دوومیدانی نسبت به سالم بودن صندلی پرتابگر چین که اول شده بود اعتراض کرد که قرار شد داوران فردا فیلم مسابقات را بازبینی کرده و رای نهایی را اعلام کنند، اما هنگامی که با اصرار مربیان ایرانی مواجه شدند صندلی پرتابگر زن چینی را مورد بررسی قرار داده و متوجه شدند که از استاندارهای تعریف شده برخوردار نیست و دستکاری شده است.
این موضوع که در این رشته نوعی دوپینگ محسوب می شود باعث شد تا ورزشکار میزبان از دریافت مدال محروم شده و از گردون رقابت ها حذف شود و نفرات شرکت کننده در جدول رده بندی یک پله بالا بیایند.
بدین ترتیب مرضیه صدقی با 12 متر و 69 سانتی متر مدال طلا را آز آن خود کرد و هشتمین مدال طلای کاروان ورزشی کشورمان را به ارمغان آورد.
لیلا ملکی نیز صاحب گردن آویز نقره شد و مدال برنز این رشته هم به ورزشکار دیگری از چین رسید.
در حالی که پیش از این در جدول رده بندی مسابقات تعداد مدال های ایران 7 طلا، 6 نقره و 7 برنز درج شده بود بعد از اصلاح این نتیجه ایران با 8 طلا، 6 نقره و 6 برنز در پایان روز دوم بعد از چین و ژاپن جایگاه سوم خود را تثبیت کرد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.